Krit - ko je bio?

Ima da ti dozlogrdi !
Desi se poneka kiša, ali na kratko...sat vremena.
Temperatura je 30 C od ujutro u 9 do uveče u 8. Tokom noći u tom periodu zna da bude PRILIČNO hladno.

Ne zaboravi da ste ispod najvišeg planinskog vrha na Kritu (Idi) - cca 2500 m ....
 
Ma kakvi na licu mesta.. Dala sam taj okvir sto se tice cene da bi ljudi mogli lakse da mi daju preporuku. Jel bi mogli da mi ostavite link za neki hotel u navedenim mestima, da se malo informisem, jer cu najverovatnije rezevisati putem interneta.. I jos jedno pitanje;), prevoz BG-Krit, sta je po Vama najbolje (avion+brod ili..).

Hvala puno:-)

Evo, ova dva sajta su laka za snalaženje, nađite šta vam odgovara, ja ću vam dati direktan kontakt sa hotelom pa se dalje snalazite ....

http://www.trav.com/Properties/Greece/Crete

http://www.cheaperthanhotels.co.uk/search.aspx

Cene su u dolarima, ali lako je preračunati, delite sa 1,6 i dobijate evre.

Po meni je najgora kombinacija avion/brod. Dok vi stignete sa aerodroma do luke, pa još ako avion kasni ....Najbolje je skroz avionom, na leto će biti čartera, raspitajte se, ili ako hoćete da uštedite bus/brod možete da prođete za cca 150 evra. Jest' da se putuje 24 sata, ali.....
 
Kako vidim da je ovaj poooooveliki, stvarno nisam imao snage da ga celog ne bi nasao da li je ovo vec neko pitao ili ne. S' toga, izvinjavam se unapred :)

Pitanje je Gde na Kritu naci neko mesto koje ispunjava sledece kriterijume:

-Kraj septembra, pocetak oktobra
-Porodicna varijanta (mama, tata i sin od godinu i po dana)
-Mirno. Za lud nocni provod i kafice biti snage nece :)
-Pristojne plaze sa tusem, sigurnom senkom i komotnim kaficem
-Grad/gradic kojim vredi i ima smisla prosetati se tj da dominantni sadrzaj ulica nisu lancici, privesci i kineske majce sa natpisom "Krit je super". Ako jos ima i lepe parkove...5+ :)

Ukratko "safety" varijanta.

Prijatelj mi je preporucio mesto Xania, najednoj strani ostrva, a sa druge Aghiosi Nikolaos.

Eh da...recite i ako znate koja turisticka agencija organizuje nesto za taj period.

Hvala unapred.
 
Kako vidim da je ovaj poooooveliki, stvarno nisam imao snage da ga celog ne bi nasao da li je ovo vec neko pitao ili ne. S' toga, izvinjavam se unapred :)

Pitanje je Gde na Kritu naci neko mesto koje ispunjava sledece kriterijume:

-Kraj septembra, pocetak oktobra
-Porodicna varijanta (mama, tata i sin od godinu i po dana)
-Mirno. Za lud nocni provod i kafice biti snage nece :)
-Pristojne plaze sa tusem, sigurnom senkom i komotnim kaficem
-Grad/gradic kojim vredi i ima smisla prosetati se tj da dominantni sadrzaj ulica nisu lancici, privesci i kineske majce sa natpisom "Krit je super". Ako jos ima i lepe parkove...5+ :)

Ukratko "safety" varijanta.

Prijatelj mi je preporucio mesto Xania, najednoj strani ostrva, a sa druge Aghiosi Nikolaos.

Eh da...recite i ako znate koja turisticka agencija organizuje nesto za taj period.

Hvala unapred.

Cao!
Moja preporuka je Retimno, oko sat vremena udaljeno od Hanie i to hotel Kriti beach.
Hania je lepa, ali to je grad koji nisam sigurna cak ni da ima plazu. To je vise da odes i da se setas u luci i preslatkim ulicicama. Agios Nikolaos nema neke plaze, nege su i betonske, a nase agencije i nemaju neku ponudu za hotel blizu pristojne plaze.

Mi smo bio u Kriti beach hotelu u Retimnu. Hotel od plaze deli "beach road" ali tako je svugde u Retimnu. Hotel je 3+ zvezdice i stvarno je super. Sobe su zute i vecina sa predivnim pogledom na more. Setnjom duz obale za par minuta ste u starom gradu gde vam je super za setnju. Retimno je mirnija varijanta, kao i ostala dva mesta. Plaza u Retimnu je jako siroka i dugacka od sitnog peska je. Nema trave, meduza i sl. More je cisto. Naravno, kao i svugde na Kritu, mogu da budu talasi, pa tad samo po plicaku. U tom slucaju mozete otici par minuta ka starom gradu u zaklonjeni deo plaze kod luke. Cisto je jer se luka malo koristi. Jedino sto hotel ima jako mali bazen i nema bazen za decu. Ne znam koje kategorije hotela gledate ali ti sa bazenima na Kritu su dosta skupi. Nase agencije imaju jako losu ponudu za Krit. Ili je 2* u bucnom Hersonisosu ili odmah skupi hoteli. Zato vam i preporucujem Kriti beach, jer za PP uslugu i lokaciju, u odnosu na cene ostalih hotela po grckim ostrvima, ima pristojnu cenu. Mi smo isli preko Follow me pre dve godine i bili prezadovoljni.
Slike hotela cete lako naci na net-u...Ako imate jos neka pitanja, slobodno pitajte.
 
Male ispravke ...

Hania je lepa, ali to je grad koji nisam sigurna cak ni da ima plazu.

Hanja ima NAJDUŽE plaže od svih gradova na Kritu, samo nisi uspela da ih pronađeš

. Agios Nikolaos nema neke plaze, nege su i betonske, a nase agencije i nemaju neku ponudu za hotel blizu pristojne plaze.
Pa ima tri plaže u samom centru. A u okolini....ludilo ...Inače, Agios ima UBEDLJIVO NAJLEPŠE plaže od svih gradova. Ne računam tu mala mesta ...

Ostalo se slažem, Retimno je sasvim u redu, ali morala sam da reagujem na ova dva opisa Hanje i Agiosa .....
 
Ok, nisam znala da Hania ima dugacku plazu, ali to ne menja stvar da nase agencije nemaju ponudu za Haniu, bar ne za hotele pored plaze.
Isto vazi i za Agios...Ne nude se hoteli koji su pored pristojne plaze i uopste blizu plaze, a coveku sa malim detetom koji je postavio pitanje ne verujem da nesto znaci sto u okolini ima lepih plaza...
 
Zar je toliko bitno!!!!Ja reko vi cete pomoci...a vi se sprdate oko imena...Niste ni vi znali kada ste prvi put culi za to mesto!!!ako znate nesto sto bih moglo da mi pomogne...slobodno napisite...ipak ste vi koji ste...i koji ste ziveli na Kritu...!!svaka dobra sugestija i savet bi mi dobro dosao!!
 
Ovako stoje stvari!!Krecemo devojka i ja 13 maja iz Beograda.....do Atine...pa trajektom do Iraklia...Planiramo da ostanemo da radimo tamo...Ona ima hrvatski pasos..a ja madjarski multi sengen..sa kojim bi mogao da ostanem dva meseca...Sto se tice posla..mislim da nece biti problema...jer znamo oboje dobro engleski..a i imamo dosta iskustva...Treba mi informacija..oko smestaja!!hteli bi da iznajmimo neki stan!!e sada koje su cene?..i kako bi mogao lakse da ga pronadjemo?...Ako bi se odlucio da ostanem duze nego sto mi viza vazi...koje bi bile posledice toga?i da li postoji neka solucija da se direktno u Irakliu sredi neki papir..da bih mogao da ostanem duze?!!(makar da imam hrvatski pasos).....E sada imate malo opsirnije informacije!!pa ce te moci i nekako da nam pomognete...
 
Ok, nisam znala da Hania ima dugacku plazu, ali to ne menja stvar da nase agencije nemaju ponudu za Haniu, bar ne za hotele pored plaze.
Isto vazi i za Agios...Ne nude se hoteli koji su pored pristojne plaze i uopste blizu plaze, a coveku sa malim detetom koji je postavio pitanje ne verujem da nesto znaci sto u okolini ima lepih plaza...

naše agencije imaju ponudu za haniu, i to veoma solidnu. kalodukas recimo nudi hotele na potezu agia marina-platanias...recimo, hotel apladas, na izlazu iz plataniasa, jako dobar odnos cena/kvalitet, pogotovo ako ideš recimo u septembru. ili, npr. thallasa beach u agia marini, odličan hotel na samoj plaži, 6km od hanie. ko voli apartmane, recimo panos se nalaze na samoj plaži u plataniasu. ne reklamiram kalodukas, ali mi nije jasno, kako tvrdiš da ne postoji ponuda, a ne pogledaš sajt agencije koja je u srbiji sinonim za grčka ostrva.
 
naše agencije imaju ponudu za haniu, i to veoma solidnu. kalodukas recimo nudi hotele na potezu agia marina-platanias...recimo, hotel apladas, na izlazu iz plataniasa, jako dobar odnos cena/kvalitet, pogotovo ako ideš recimo u septembru. ili, npr. thallasa beach u agia marini, odličan hotel na samoj plaži, 6km od hanie. ko voli apartmane, recimo panos se nalaze na samoj plaži u plataniasu. ne reklamiram kalodukas, ali mi nije jasno, kako tvrdiš da ne postoji ponuda, a ne pogledaš sajt agencije koja je u srbiji sinonim za grčka ostrva.

Covek je lepo pitao za Haniu... Za mene je to GRAD Hania, nije naveo oblast.

Da je pitao za deo oko Hanie, napisala bih mu isto sto i ti.
U svakom slucaju, nemam nista protiv Kalodouasa, ali stojim pri tome da je ponuda nasih agencija za grcka ostrva katastrofalna, a posebno sto je svake godine ista i vecina agencija ima istu ponudu. Ponudu mozes nauciti napamet, samo pogledas sajtove par agencija....
 

Back
Top