kreme protiv bora?!

Nema na cemu, mislim na ovu kremu:

http://www.eucerin.com.hr/trockene_haut/5_urea_gesichtscreme.asp

opet ne znam samo su mi pricali da je dobra a ja sve sto je vezano za kozmetiku...odmah pamtim :D

...ja sam koristila Ecerin dnevno/nocnu ph+, i bila mi je odlicna, ali tad sam bila van zemlje, mnogo je povoljnija
nego ovde...mislim da kod nas nikad ne dodje ono sto se prodaje u Evropi...na zalost...

..bas cu da pogledam ovo ima li u nasim apotekama..ja imam prilican broj godina i znam da se ne mogu
podmladiti, ali mogu da sacuvam ovo sto imam koliko toliko...
 
Setila sam se kako se zove ova krema, ima cudno ime lako se zaboravlja... :
Mamine drugarice su skroz odusevljene od kreme CERNOR XO.... Ali znam da je kupuju u inostranstvu, ne znam da li ima kod nas. A cena je sigurno najmanje 20evra.

cernor_xo.png
 
Nisam neki ekspert ali se obicno preporucuje koriscenje kreme koja sadrzi vitamin K i retinol :) Pa gledaj da krema bude takva...

za tamne podocnjake sustina je u suzavanju kapilara koji prave tu tamnu boju....najcesce je sastojak tih krema kofein koji je jeftin te ga ima i u jeftinijim kremama....neki preporucuju da se povremeno stavi i krema za hemoroide :))), jer deluje o istom principu....retinol je A vitamin i on deluje na bore ali se ne preporucuje koristenje pre 40-te, jak je i nepotreban za mladju kozu a zna da bude i jak alergen....inace, te formulacije sa A vitaminom su teske za apsorpciju te je teholoski tesko i skupo napraviti oblik koji se lako apsorbuje i prodire u dublje slojeve te su te kreme bas skupe....
 
Mislim da vitamin K deluje na tamne kolutove mnogo bolje i brze u kombinaciji sa retinolom. Tako nesto su mi objasnjavali, pa se zato stavlja i jedan i drugi i ako je retinol prvenstveno protiv bora. Ali to je stvarno sve sto pamtim od tog razgovora :D I ime ove kreme (sadrzi i vitamin K i retinol) koja je valjda odlicna ... bar su mi one govorile da su jako zadovoljne sa rezultatima. Mada jeste, cena je stvarno...wow! Sad za godine ne znam ali si sigurno u pravu :)
 
za tamne podocnjake sustina je u suzavanju kapilara koji prave tu tamnu boju....najcesce je sastojak tih krema kofein koji je jeftin te ga ima i u jeftinijim kremama....neki preporucuju da se povremeno stavi i krema za hemoroide :))), jer deluje o istom principu....retinol je A vitamin i on deluje na bore ali se ne preporucuje koristenje pre 40-te, jak je i nepotreban za mladju kozu a zna da bude i jak alergen....inace, te formulacije sa A vitaminom su teske za apsorpciju te je teholoski tesko i skupo napraviti oblik koji se lako apsorbuje i prodire u dublje slojeve te su te kreme bas skupe....
Ovo nisam znala...fala!
 
..devojke potrebna mi je mala pomoc...
..koza lica mi je zandjih 4-5 meseci uzasno siva, da kad je pipnem ujutro imam utisa da sam stavila
ruke na najgrublju smirglu...grozan osecaj suvoce...
..e sad koristim neku Loreal triplaktiv...ali ocigledno je ona za neke druge mladje koze lica, a ne za
mene....
..znaci trebala bi mi neka super hidrantna sa nekim vitaminima i sta ja znam cime jos, ne bih avon
nikako, ne znam zasto ali imam neki otpor prema njima....

...dajte neki predlog, sta koriste vase mame, koliko su zadovoljne istim, ako znate pritom i cene
bilo bi idealno...



http://www.ubeautyni.com/index.php/brands/la-roche-posay.html
 
..devojke potrebna mi je mala pomoc...
..koza lica mi je zandjih 4-5 meseci uzasno siva, da kad je pipnem ujutro imam utisa da sam stavila
ruke na najgrublju smirglu...grozan osecaj suvoce...
..e sad koristim neku Loreal triplaktiv...ali ocigledno je ona za neke druge mladje koze lica, a ne za
mene....
..znaci trebala bi mi neka super hidrantna sa nekim vitaminima i sta ja znam cime jos, ne bih avon
nikako, ne znam zasto ali imam neki otpor prema njima....

...dajte neki predlog, sta koriste vase mame, koliko su zadovoljne istim, ako znate pritom i cene
bilo bi idealno...

Imam isti problem, nakon ove zime (i svih stresova koji su me snašli) lice mi je sivo, beživotno, suvo, ... Dermatolog mi kaže da sam dehidrirala (do sada sam pila do 300 ml vode na dan - ne prija mi u želucu puno tečnosti, ali sad ću morati preći na 3 litre - ne znam kako :)
Kreme nisam uzela što mi je dermatolog rekao (u fazonu "probaj ove, pa ako ne pomažu prepisaću ti nove..." po ceni od 50 eur/teglica), nego sam u apoteci tražila nešto što dobro hidrira. Tamo su mi dali apotekarsku kremu za hidriranje (cena 270 dinara) i dobro deluje (osim što dok je na licu imam utisak da je veoma masna, tako da je mažem vikendom i dok sam u kući).
 

Back
Top