"Kraljevsko" kicenje

Постављам слике других краљевских породица зато да вас подсетим КАКО ФУНКЦИОНИШУ ВИСОКОРАНГИРАНЕ ЕВРОПСКЕ ДРЖАВЕ, треба да схватите да је наша краљевска породица призната ОД ЕЛИТЕ може само нама да служи на част а не да их нападате као бесни пси - то је тотално ненормално и то не би урадио НИ ЈЕДАН НАРОД НА СВЕТУ него само обезбожени комунистички идиоти.

prvo mi nismo visokorangirana drzava,drugo mora da bude priznata jer su rodjaci sa tom elitom zahvaljujuci braku aleksandra i marije.
a da li ih ne napadaju kao psi.pa eto setimo se francuske revolucije kada su njihovi giljotirani,nasi su jos dobro prosli.ili carls II engleski i oliver kromvel itd.a inace te zemlje imaju skoro 1000 godisnje monarhisticko iskustvo.
 
Mislim da si mi duzan jedan odgovor, kako si tako lako presao preko posete Ace proslavi oluje u hr ambasadi? Kao da se nista nije desilo, a ovamo Tadica (koji otvoreno kaze da je ista ta oluja bila etnicko ciscenje) optuzujete da je ustasa, *********, antisrbin za svaku glupost!

Znaci, dovoljno je da se neko preziva Karadjordjevic i moze da radi sta hoce, pa cak i da proslavlja najvece étnicko ciscenje od zavrsetka ww2, i to nad svojim narodom!!!

Dvostruki standardi.

Zamisli da je Tadic bio na toj proslavi, bas me zanima da li bi takodje sve tako brzo "zaboravili" ... "nacionalno osvesceni" HA HA`HA

Нисам прескочио - него нисам успео да дођем до правог одговора КАКО је и ЗАШТО је дошло до те посете КОЈУ СМАТРАМ СКАНДАЛОЗНОМ и ВЕЛИКОМ ГРЕШКОМ.
 
pa to sto ti kao nevernik mislis da je nesto primereno ili ne totalno je nebitno.
politika je prljava kad se njome bave ovakvi politicari kakve imamo, kamo srece da je vise svestenih lica u politici postala bi mnogo postenija, casnija i odgovornija



ne znam bas ja vidim da je najvise muslimancuga preseljeno na ahiret i to je dobro :ok:

to da li sam ja vernik ili ne ti ne mozes znati,recimo ja svaki dan zapocinjem molitvom Ocenas,eto kad vec govorimo o religiji.a imamo svestena lica koja su recimo optuzena za finansijske malverzacije,a zamisli da su jos u politici,pa gde bi im bio kraj,a da ne spominjem podrsku kvazi patriotskim organizacijama.
 
Јаојјјјјјјј........ чему злоба - баш лепо изгледају и лепо представљају моју дивну земљу Србију... ја се поносим што су се они овако појавили, да се види да НИСМО ТИКВЕ БЕЗ КОРЕНА.

п.с. јок, него ће злочинац Броз да се кити к'о божићна јелка као што је радио, бело одело и онда 100 комада ордења... 'ајде...

queen_elisabeth_visit_yugoslavia_1972.jpg


Prilikom ove posete Velikoj Britaniji Tito je postao:
-Vitez Reda Kupatila


Knight Grand Cross of the Order of the Bath with Collar and Sash

Prc!
 
Poslednja izmena:
pa vise broz ima korena nego taj samozvani prestolonaslednik.da im nije rumunske princeze marije koja im je "oplemenila"lozu bili bi i dalje niko i nista,poticali bi od coveka koji se bavio svinjarstvom.

A što vi to imate protiv ??
Kakvog su porekla da su ,kraljevske su loze,a to što je jedan Krleža sve znao
lupiti po nosu svojim *Glembajevima*,ne važi samo za naše svinjske trgovce,već
za sve dinastije sveta.E baš su mi oni bili gospoda !
Nakrali se razbojništvima kojekakvim,pa još i u ime i u slavu Hrista,po krstaškim ratovima,
pa su danas nobl ,ma kako da ne !! Od Anžuja,pa dalje redom,od trovača.,incestoidnih odnosa,i koječega još ,da ti se želudac okrene.
 
Нисам прескочио - него нисам успео да дођем до правог одговора КАКО је и ЗАШТО је дошло до те посете КОЈУ СМАТРАМ СКАНДАЛОЗНОМ и ВЕЛИКОМ ГРЕШКОМ.

Vrlo jednostavno, nije nikakva greska u pitanju, pa znao je jako dobro U CIJU ambasadu ide i kojim povodom, Aca nema ni n od nacionalne svesti, boli ga q za svoj narod, gleda samo sebe, ne interesuje ga i pojma nema koliko je ovaj narod propatio u zadnjih 20 godina, to je inace glavna karakteristika svih tzv kraljevskih porodica.

Zderanje i krkanluk, balovi i sviranje qrcu, a narod im se gladan klanja

:dash:
 
da li je to sve sto imas da kazes?-))

Није има још пподатака О СКРНАВЉЕЊУ ДВОРА ОД СТРАНЕ ШЛОСЕРА :

Симболи који неутралишу оригиналне симболе

Друга врста комунистичких симбола представља резултат систематског настојања да неутралним мотивима или неупадљивом променом идеолошког одређења, буду са Краљевског Двора уклоњени симболи југословенске монархије. Ови симболи су најчитљивији у зидној и сводној декорацији сутерена Краљевског Двора. Медаљони на којима су се првобитно налазили двоглави бели орлови пажљиво су пресликани тако да се бојом и мотивима уклопе у маштовито осликане зидне декорације руских мајстора. Посебно занимљиви су мотиви у салону за картање где су врло дискретно у пресликане медаљоне са мотивима византијских двоглавих орлова додате светло црвене петокраке.



Уметнички и употребни предмети са новом идеолошком садржином


Трећу категорију послератних симбола на Краљевском Комплексу представљају слике, статуе, споменици и употребни предмети са идеолошком садржином. Употребни предмети су пре свега есцајг, сервиси за ручавање, сребрнина са одстрањеним монограмима Краља Александра и додатим симболима комунизма или социјалистичке Југославије. Ни витки мермерни стубови Златног Салона Краљевског Двора нису били поштеђени обележавања новом идеологијом па се на једном још увек може назрети траг урезане звезде петокраке. Лустер и канделабри од кованог гвожђа са задње терасе Белог Двора и данас носе прорезе у виду петокрака. Од уметничких дела најпознатија је слика Крсте Хегедушића која приказује Битку код Стубице из 1573. године, када су хабзбуршки феудалци угушили сељачку буну Матије Гупца. Од споменика се издваја онај на главном путу који води до Краљевског Двора који је посвећен совјетском војнику црвене армије, рад Антона Аугустинчића.
Највише пажње и интересовања побуђује свакако гроб Даворјанке Зденке Пауновић, секретарице и велике љубави Јосипа Броза Тита који је, након њене преурањене смрти, дао да се она сахрани на свега две стотине метара далеко од Белог Двора.

Сачуване су и многобројне фотографије које сведоче о томе да је Краљевски Двор служио као место за угошћавање и одседање високих државних званица, председника држава, царева, краљева, министара али и диктатора, док је Бели Двор коришћен као здање за официјелне визитације, састанке и пријеме председника бивше СФРЈ и СРЈ.


Има на овом линку свашта да се прочита, па се лепо образуј мало http://www.royalfamily.org/
 
Poslednja izmena:
Јаојјјјјјјј........ чему злоба - баш лепо изгледају и лепо представљају моју дивну земљу Србију... ја се поносим што су се они овако појавили, да се види да НИСМО ТИКВЕ БЕЗ КОРЕНА.

п.с. јок, него ће злочинац Броз да се кити к'о божићна јелка као што је радио, бело одело и онда 100 комада ордења... 'ајде...

Тачно


Аца није баш најбољи примерак Србина али шта је - ту је.........наш је.
 
Није има још пподатака О СКРНАВЉЕЊУ ДВОРА ОД СТРАНЕ ШЛОСЕРА :

Симболи који неутралишу оригиналне симболе

Друга врста комунистичких симбола представља резултат систематског настојања да неутралним мотивима или неупадљивом променом идеолошког одређења, буду са Краљевског Двора уклоњени симболи југословенске монархије. Ови симболи су најчитљивији у зидној и сводној декорацији сутерена Краљевског Двора. Медаљони на којима су се првобитно налазили двоглави бели орлови пажљиво су пресликани тако да се бојом и мотивима уклопе у маштовито осликане зидне декорације руских мајстора. Посебно занимљиви су мотиви у салону за картање где су врло дискретно у пресликане медаљоне са мотивима византијских двоглавих орлова додате светло црвене петокраке.



Уметнички и употребни предмети са новом идеолошком садржином


Трећу категорију послератних симбола на Краљевском Комплексу представљају слике, статуе, споменици и употребни предмети са идеолошком садржином. Употребни предмети су пре свега есцајг, сервиси за ручавање, сребрнина са одстрањеним монограмима Краља Александра и додатим симболима комунизма или социјалистичке Југославије. Ни витки мермерни стубови Златног Салона Краљевског Двора нису били поштеђени обележавања новом идеологијом па се на једном још увек може назрети траг урезане звезде петокраке. Лустер и канделабри од кованог гвожђа са задње терасе Белог Двора и данас носе прорезе у виду петокрака. Од уметничких дела најпознатија је слика Крсте Хегедушића која приказује Битку код Стубице из 1573. године, када су хабзбуршки феудалци угушили сељачку буну Матије Гупца. Од споменика се издваја онај на главном путу који води до Краљевског Двора који је посвећен совјетском војнику црвене армије, рад Антона Аугустинчића.
Највише пажње и интересовања побуђује свакако гроб Даворјанке Зденке Пауновић, секретарице и велике љубави Јосипа Броза Тита који је, након њене преурањене смрти, дао да се она сахрани на свега две стотине метара далеко од Белог Двора.

Сачуване су и многобројне фотографије које сведоче о томе да је Краљевски Двор служио као место за угошћавање и одседање високих државних званица, председника држава, царева, краљева, министара али и диктатора, док је Бели Двор коришћен као здање за официјелне визитације, састанке и пријеме председника бивше СФРЈ и СРЈ.

ne daju mi da ti dam repku :(
 
I u britanskom parlamentu sede pripadnici različitih nacija, ali većina upravo pere suđe i riba klozete. Hoću da kažem da između zemalja sa ili bez kraljevske porodice nema suštniske razlike po ovom pitanju.

Shvatam zemlje koje imaju neprekidnu vekovnu tradiciju sa jednom kraljevskom porodicom kao što su UK, Danska, Švedska itd, ali mi smo sa tom tradicijom davno prekinuli i ne vidim čemu je sad vraćati.
Uraditi tako nešto samo da bi se mogli osetiti delom neke evropske elite (koja je zapravo elita samo u tabloidima), je bespotrebno i glupo.

Pre sam i ja osećao da bismo trebali naglasiti svoju tradiciju dovođenjem kraljevske porodice na presto, ali sam se u međuvremenu predomislio, jer kraljevska porodica ne bi sada služila ničemu, osim još jednoj podeli među Srbima.

Volim ja svoje druže više nego što ti misliš, ali ja volim naše velike ljude koji nisu postali veliki slučajem rođenja u plemićkoj porodici, već svojim zaslugama.

Nema to veze prijatelju sa elitom ili modom.A ta tradicija je na silu prekinuta,samo to i nista drugo je moja poenta.A i ta podela je vestacki napravljena.
Elem,volim i ja ljude koji su sami stekli zvanje,polozaj i slavu ali nemam nista protiv ni ove nase tradicije,kakva god da je.A imamo cime da se pohvalimo.

Si bas siguran u to???
article-1052064-0282197E00000578-501_468x500.jpg
Sayeeda Warsi novi ministar u vladi Konzervativca Dejvida Kamerona, zamisli muslimanka iz Pakistana u britanskoj vladi :eek::eek::eek:

Jesam.Sta,Englezu se pri.jebalo nesto egzoticno.:mrgreen: A da vidis kakve su tek Libanke?:per:
 
to da li sam ja vernik ili ne ti ne mozes znati,recimo ja svaki dan zapocinjem molitvom Ocenas,eto kad vec govorimo o religiji.a imamo svestena lica koja su recimo optuzena za finansijske malverzacije,a zamisli da su jos u politici,pa gde bi im bio kraj,a da ne spominjem podrsku kvazi patriotskim organizacijama.

ajde ne lupetaj
imas jedno ili dva svestena lica od njih koliko hiljada, a sa druge strane imas 90% korumpiranih politicara

Kamo srece da nam drzavom upravljaju svestena lica.
 
queen_elisabeth_visit_yugoslavia_1972.jpg


Prilikom ove posete Velikoj Britaniji Tito je postao:
-Vitez Reda Kupatila


Knight Grand Cross of the Order of the Bath with Collar and Sash

Prc!

U ovoj rečenici Bath nije kupatilo, Aco! :hahaha::hahaha::hahaha:

Bath (pronounced /ˈbɑːθ/) is a city in the ceremonial county of Somerset in the south west of England. It is situated 97 miles (156 km) west of London and 13 miles (21 km) south-east of Bristol
 
Aristokratija služi da se pune stranice tabloida i da se zabavlja narod bajkama o princezama i belim konjima.

Није баш.Имају они многу утуцаја поготову Винздор и Хазбурговци, они су главни а обе куће су Немци па није чудо што се Немачка разори два пута скроз и за 10 година постане сила.
 
U ovoj rečenici Bath nije kupatilo, Aco! :hahaha::hahaha::hahaha:

Bath (pronounced /ˈbɑːθ/) is a city in the ceremonial county of Somerset in the south west of England. It is situated 97 miles (156 km) west of London and 13 miles (21 km) south-east of Bristol

Dragi moj,
Vitez reda kupatila je red koji je ustanovljen u Engleskoj 18 maja 1725 godine od Džordža Prvog i potiče od starog običaja da se prilikom uzdizanja na nivo viteza isti vitez ceremonijalno okupa i od niže klase i kao tako se kroz proces "purifikacije" postane uzvišen, to jest vitez.


Jedan od nosilaca, vazduhoplovni maršal ser Ričard Džons sa lentom i zvezdom kakvu nosi maršal Tito na slici:

170px-Sir_Richard_Johns.jpg
 
Poslednja izmena:
kako vitez, zar on nije komunist? kako to odjednom komunisti se kite viteškim titulama? :mrgreen:
ne ide to zajedno, oni su drugovi. tačka.

zamisli, druže toti vitezčino bijela
bando crvena, samo ste nas lagali, vi ste u stvari patili da na zapadu bar klonje čistite.
eto totiju engleska kraljica ispunila želju. vitez reda kupatila. plemenita dama.
ma kako ne podnosio engleze, ovo im je bio pravi potez da pokažu stvarnu ulogu komunista
 
Eremita srpsku kraljevsku porodicu brani i opravdava Mesićem i Titom :lol:

Genijalno, nema šta :hahaha:

још једном, паметан младић, али очигледно имаш границе. о општем светоназору премишљаш добро, али се види да си пореклом Србин који нијеи мао прилике да живи у српској земљи а имао је прилике да буде робље.

Није чудо што је центар Српства у Србији а не у Босни.

Штета.

Живело Његово краљевско височанство, Александар II!

Можда схватите да је српски ред бољи од квази-југословенске републике која је Србија само по имену.

Ил ће страх од прејаке Србије увек побеђивати и код бивше браће и код прекодринских Срба?

каква катастрофална грешка. Нећемо се обазирати на њу.
 
Dragi moj,
Vitez reda kupatila je red koji je ustanovljen u Engleskoj 18 maja 1725 godine od Džordža Prvog i potiče od starog običaja da se prilikom uzdizanja na nivo viteza isti vitez ceremonijalno okupa i od niže klase i kao tako se kroz proces "purifikacije" postane uzvišen, to jest vitez.


Jedan od nosilaca, vazduhoplovni maršal ser Ričard Džons sa lentom i zvezdom kakvu nosi maršal Tito na slici:

170px-Sir_Richard_Johns.jpg

Ok, priznajem da nisam to znao. :rumenko:
 
kako vitez, zar on nije komunist? kako to odjednom komunisti se kite viteškim titulama? :mrgreen:
ne ide to zajedno, oni su drugovi. tačka.

zamisli, druže toti vitezčino bijela
bando crvena, samo ste nas lagali, vi ste u stvari patili da na zapadu bar klonje čistite.
eto totiju engleska kraljica ispunila želju. vitez reda kupatila. plemenita dama.
ma kako ne podnosio engleze, ovo im je bio pravi potez da pokažu stvarnu ulogu komunista

Marsal je bio najveca lisica u istoriji politike, rata i diplomatije, niko mu nikad nije mogao nista, a ulizivali su mu se istovremeno i istok i zapad.
 

Back
Top