Kraljevina Srbija

Za kakvo ste drzavno uredjenje Srbije?

  • Republika

  • Monarhija


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Wilkołak:
Drzavna imovina se ne sme otudjiti, ali s druge strane, licna imovina je vrlo zanimljiva stvar! Kao sto sam do sada rekao, zakon mora biti isti za sve i svi moraju biti isti pred zakonom! Ako ce se imovina vratiti svima od kojih je oduzeta, treba je vratiti i prestolonasledniku.

Uzgred, iako nisam monarhista podrzavam to sto Aleksandar trazi imovinu po ostalim jugoslovenskim republikama! To je njegovo pravo a mi cemo videti kako nasa "braca" implementiraju evropske zakone! Kada kazem "braca" mislim na Slovence i Hrvate koji se busaju u nekakvu tisucletnju kulturu itd. Janezi su pokazali koliki su nacionalisti i kako zapravo stvari funkcionisu u njihovoj Dezeli!



U pravu si, narodu koji je kilav sve smeta, pa i drzavno uredjenje. Zamajavamo se nekim glupostima dok tonemo sve dublje i dublje.

ma OK
al...
ne razumem kako kralj moze da ima imovinu?

posle svake revolucije, on nastrada

a ako se vrati na vlast, on dobije na korishcenje

debilno da ako nije na vlasti da raspolaze imovinom koju je imao na koriscenje
 
crow:
ma OK
al...
ne razumem kako kralj moze da ima imovinu?

posle svake revolucije, on nastrada

a ako se vrati na vlast, on dobije na korishcenje

debilno da ako nije na vlasti da raspolaze imovinom koju je imao na koriscenje

Карађорђевићи су се убрајали међу богатије краљевске фамилије Европе, а колико се сећам и Обреновбићи, вероватно да неко то зна боље него ми, а ни комунисти нису могли знати све о свима, иначе би били још на власти а не да се морају укључивати тамо где могу и из тих гнезда бранити своје позиције и тековине, како то они називају, а на што имају потпуно право по мерилима републике и револуције. Али би се могли мало осврнути и на француску револуцију која се толико корумповала да је ни друга сеча глава није могла ослободити те корупције, него су морали мењати систем и вратити се на краљевину па тек онда све поново успостављати на здравијој бази а не на револуцијама и сабљама. На грешкама се може учити али је дуго и грешно, боље је како Черчил каже " Боље се са погрешног пута вратити на првобитни пут и са тог пута тражити боље решење, него на погрешном путу, а ми смо на погрешном путу већ одавно.

Вујадин
 

Back
Top