Košarkaška reprezentacija Srbije

Koju medalju očekujete na Olimpijadi?

  • Zlato

    glasova: 0 0,0%
  • Srebro

    glasova: 0 0,0%
  • Nijednu

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    1
Jesu li ti uspesi zbog stranca ili je neko drugi vukao tim?

Francuzi ne koriste strance već to jesu Francuzi, Šreder je Nemac, Rendolf nije bio pokretačka snaga Slovenije, to su bili Dragič i Luka, plus Prepelič, Vidmar, Blažič itd.

Ne znam zašto ti je problem da shvatiš da mi ne želimo prave strance u timu, kao što ih ne žele ni Litvanci ni Letonci itd. Ne verujem da bi neko pravio problem da recimo neko poput Kaminskog bude ubačen u tim nakon ove sezone u Partizanu, jer ima osnova za to, ali da nekog platimo da igra za Srbiju, stvarno nam je bolje bez toga. Neke stvari se ne diraju.

Meni je vrlo pozitivan primer takve mogućnosti bila Danijela Pejdž, ali devojka je naučila srpski, pevala himnu itd. Opet, to je spustilo prag i sada imamo Ivonu, za godinu dve možda budemo imali dve tri amerikanke u timu, gde je kraj?

Što se mene tiče, bolje da je tim naš makar ne osvojili medalju, mislim da se velika većina nacije slaže s tim.
Ne mozes da imas 3 amerikanke nego samo jednu.
Ljudi pljuju Yvonne, a zena je carica.
Veci patriota 100 puta od Jokica i slicnih.
Bas me briga da li je neko rodjen u Srbiji ili nije.
Ako se secas Pejdz u ono vreme, ona je pevala himnu, a Adem Ljajic nije.
I sad je on veci patriota jer je rodjen ovde.

I drugo nije poznato da im je placeno nesto.
Ne misle svi samo na pare.
Devojke su dobile sansu da odu na OI, na SP, EP, kad bi se to desilo da nisu prihvatile poziv da igraju za Srbiju.
Yvonne je iz sportske porodice, otac joj je trener.
Ima i neke druge zelje u zivotu sem para.

Sto se tice ovih pomenutih, kako je vukao Luka sa sutom 30% u finalu i jos povredjen.
Vukao je srbin Dragic, Rendolf i jedini slovenac Prepelic.
Pa koliko vidim Slovencima nije mrsko to zlato, nisu im prebrojavali krvna zrnca i gledali boju koze.

Sto se tice ovih drugih.
Kad su ono Litvanci i Letonci uzeli neku medalju.
Litvanci su u dugom visegodisnjem postu.
Letonci su sada isplivali kad je sveopsti kvalitet kosarke nikad gori, pa moraju i neki mali da isplivaju.

Hoce li Embid biti Francuz ili stranac ako zaigra za Francusku.

Sto se tice Sredera pa dovoljan je jedan pogled da se vidi da od nemacke ima samo prezime. Sta to kao nije uvoz. Dosla mu majka sa dvoje dece u nemacku, odmah se udala za nekog mucenika i odmah rodjen mali, a koji bas i ne lici na miks. Ako je to ok, ne vidim nikakvu razliku da i mi uvozimo onda kako znamo i umemo.

Da li smo nekom simpaticni ili vidi priliku za dokazivanje ili cemo poceti da placamo kao sto je trazio Bogdan. Potpuno je nebitno.
 
Кратко и јасно и то од неког ко је као клинац отишао играти вани.

Гуровић је рекао што му је на срцу. За српске играче играње за националну селекцију је највећа част и привилегија, за натурализованог Амера то је ствар користи. И ту није само А национална селекција, него и националне селекције млађих категорија, то су године, деценије уложеног рада, посвећености, ентузијазма, одрицања, да би се нешто постигло, да би српска кошарка неки ниво достигла. И ти српски млади играчи који су играли за националне селекције у млађим категоријама су много тога уложили, бјеше ту и притисака и условљавања али би остали вјерни најдражем дресу. И ти бивши српски јуниори који су пуно тога жртвовали морају бити награђени да макар буду у конкуренцији за сениорску репрезентацију, не сви наравно, јер то је немогуће, али барем понеки који је достигао потребан ниво.

И управо Гуровић бјеше селектор националне селекције У-18, излазно годиште 1998. и итекако зна са колико жеље и са колико жара су ти јуниори играли за националну селекцију. Из те екипе коју је Гуровић водио на ЕП У-18 кроз ове квалификације за СП за Србију су играли Симанић, Раданов и Беслаћ. И ту ако потиснете те играче да би направили мјесто натурализованом Амеру, огрешићете се о те играче и учинити репрезентацији лошу ствар, не би нам то донијело ништа добро.
Надам се да се та погубна идеја о натуралиозацији Амера неће никад спровести.
 
Poslednja izmena:
Мислим да је најбоље решење за ове који траже странце нека замишљају да су они из те државе која
је освојила то првенство,олимпијаду...
Ето замислите да сте сада немци ....и супер ! Прваци сте !
И што се мене тиче НИГДЕ и НИКАД странци ....ни у рвању рецимо....ако немамо талената за неки спорт ,зашто да се
ку**имо успесима туђим ?
 
Biće uvek domaćih talenata...ne sumnjam u to.

Mnogo manje ce ih biti i bice nemoguce sastaviti reprezentaciju.


Opet kazem prije 10 godina Pfc je imao maksimum 3 stranca od 12 igraca u ekipi,Czv maksimum 2 stranca to je oko 17 igraca u izboru za reprezentaciju plus igraci iz stranih klubova i to je 20 plus igraca


Sada u Pfc imas 7 stranaca takodje toliki broj stranaca je i u Zvijezdi.Od domacih igraca nemas vise mladih talenata.Zvijezda od domacih sada je je dovela Bjelicu i Teodosica koji su veterani


A u buducnosti bice jos teza situacija jer ce Partizan u rosteru Imati 10 stranaca sigurno takodje i Zvijezda.



Kako ce onda drugi srpski klubovi da prave igrace za reprezentaciju kada se u njih ne ulaze kada Srbija nema profesionalnu ligu,ko da pravi igrace sem Partizana i Zvijezde, nemoguce je tako igrati kosarku.A Partizan i Zvijezda sada dovode samo strance


Spanija opet kazem najmanje spanskih igraca ima u Realu i Barsi to je logicno al oni imaju more igraca po drugim klubovima koji Igraju spansku Ligu i to sa Barsom i Realom igraju jake meceve u profi ligi razvijaju se.



Pa ako 7 klubova spanskih pravi igrace za reprezentaciju neka svaki napravi 3 igraca pa to je 21 igrac a za reprezentaciju igra 12 njih,a oni naprave mnogo vise to je minimum.



90 ih je Spanija imala igrace samo iz 2 kluba Juventud,Real jer im je liga bila ocajna
 
Poslednja izmena:
Eto koliko ih ima u rvanju.
Datunasvili, Cabolov, Arsalan, Tibilov... Gruzin, rusi, iranac...
I sve ok.
A ovde se digla kuka i motika zbog Yvonne.
I to kolektivni sport 1 od 12.
A ko gleda rvanje u Srbiji? Koliko nas gleda žensku košarku?

Ovi ljudi su imali problema ili neslaganje sa svojim savezima, pa smo im izašli u susret.

Kao što rekoh, Pejdž je bila izuzetak koji potvrđuje pravilo, Ivona je daleko od toga.

Selektor na prvenstvu mora da priča na srpskom sa igračima, reprezentacije nisu klubovi.
 
A ko gleda rvanje u Srbiji? Koliko nas gleda žensku košarku?

Ovi ljudi su imali problema ili neslaganje sa svojim savezima, pa smo im izašli u susret.

Kao što rekoh, Pejdž je bila izuzetak koji potvrđuje pravilo, Ivona je daleko od toga.

Selektor na prvenstvu mora da priča na srpskom sa igračima, reprezentacije nisu klubovi.
Gleda ko voli Srbiju i kosarku.

Ne razumem ovo za Yvonne. Daleko od cega.

Yvonne je vrhunska kosarkasica, sad je bila u prvom timu evrolige u junu.

Ako mislis da je losija od Pejdz, gresis, mnogo je bolja.

A Pejdz je sada selektor U20. Formalno je Butulija da se ne bi strecali neki da je stranac glavni.

Pa je pitanje na kom jeziku prica sa mladim kosarkasicama.

I opet dupli standardi, u odbojci vec drugi italijan za redom selektor i niko ne pravi pitanje.

Takodje i nemacki selektor sad na SP je stranac i prica na engleskom pa nikom nista.

Uzese dve medalje sa njim.

A radi covek 20 godina u Nemackoj i nije hteo da nauci jezik, a Pesic odmah uci nemacki, uzima nemacko drzavljanstvo i jos sina salje da igra za nemacku. Sve za pare.
 
A radi covek 20 godina u Nemackoj i nije hteo da nauci jezik, a Pesic odmah uci nemacki, uzima nemacko drzavljanstvo i jos sina salje da igra za nemacku. Sve za pare.
Само да ми објасниш гдје је проблем у томе што „мали Пешић” игра за Њемачку, ако је потпуно нормално да нпр. Ивона игра за Србију.
 
Само да ми објасниш гдје је проблем у томе што „мали Пешић” игра за Њемачку, ако је потпуно нормално да нпр. Ивона игра за Србију.
Meni nije, samo nemojte onda o patriotizmu.

Sad je ovaj patriota, a uzima 500k godisnje, sin mu u nemackoj, ima nemacko drzavljanstvo i on i sin, bezao u Minhen prosle godine itd.

A Voni kao igra za pare, zena dinara nije videla, sem nagrade za medalju koju su svi dobili.
 
Meni nije, samo nemojte onda o patriotizmu.

Sad je ovaj patriota, a uzima 500k godisnje, sin mu u nemackoj, ima nemacko drzavljanstvo i on i sin, bezao u Minhen prosle godine itd.

A Voni kao igra za pare, zena dinara nije videla, sem nagrade za medalju koju su svi dobili.
Ја не говорим о патриотизму, не говорим о парама, говорим о значењу ријечи – репрезентација, а репрезентирати значи ПРЕДСТАВЉАТИ (своју земљу). То што је постало уобичајено да се доводе странци по разним репрезентацијама, не значи ништа. Нисмо остале репрезентације, ипак смо нешто у том спорту и то одавно.
 
Gleda ko voli Srbiju i kosarku.

Ne razumem ovo za Yvonne. Daleko od cega.

Yvonne je vrhunska kosarkasica, sad je bila u prvom timu evrolige u junu.

Ako mislis da je losija od Pejdz, gresis, mnogo je bolja.
Mislim na njenu prihvatljivost, Pejdž je naučila himnu, uklopila se potpuno i bukvalno postala Srpkinja.

Ivona je Amerikanka koja igra za Srbiju, bolja košarkašica ali štrči.


A Pejdz je sada selektor U20. Formalno je Butulija da se ne bi strecali neki da je stranac glavni.

Pa je pitanje na kom jeziku prica sa mladim kosarkasicama.
Selektor je Butulija. Ne Pejdž.


I opet dupli standardi, u odbojci vec drugi italijan za redom selektor i niko ne pravi pitanje.
Nije ni to u redu, ali selektor je jasno plaćena funkcija. Čovek je zapošljen i radi, opet bi svi mi radije domaćeg.

Takodje i nemacki selektor sad na SP je stranac i prica na engleskom pa nikom nista.

Uzese dve medalje sa njim.
Opet mašiš poentu, a poenta nisu medalje nego to što je u pitanju nacionalni tim. Nacionalni.
 
Лично, колико год био против страних играча у репшрезентацији, још више сам против страног селектора.
Pazi, stoji ono moje da selektor treba sa igračima da priča srpski.

Ali nacionalni tim čine igrači, to mi je najbitnije. Selektor ih bira, treba sa njima da komunicira na srpskom, ali oni su ti koji igraju. Što se mene tiče, pomoćni treneri, fizioterapeuti, ekonomi itd, sve je to manje bitno od samog tima, ljudi su zapošljeni i rade svoj posao, bili stranci ili ne.
 
Pazi, stoji ono moje da selektor treba sa igračima da priča srpski.

Ali nacionalni tim čine igrači, to mi je najbitnije. Selektor ih bira, treba sa njima da komunicira na srpskom, ali oni su ti koji igraju. Što se mene tiče, pomoćni treneri, fizioterapeuti, ekonomi itd, sve je to manje bitno od samog tima, ljudi su zapošljeni i rade svoj posao, bili stranci ili ne.
’ебо ја тајмаут у ком не разумијем шта тренер МОЈЕ репрезентације говори МОЈИМ играчима уколико не знам енглески. То свакако.
Против „помоћних радника” немам ништа и ако су странци, али селектор/тренер не може. Осим НБА, СФРЈ је ЈЕДИНА имала своју школу кошарке. Професор нам је оставио сву силу даровитих тренера који су уз њега стасавали, а и они су „одшколовали” нове, млађе тренере... У тренерском кадру смо још јачи него у играчком и ту странац не може ни бити потребан, а свакако је поред тога и непожељан.
 
Mislim na njenu prihvatljivost, Pejdž je naučila himnu, uklopila se potpuno i bukvalno postala Srpkinja.

Ivona je Amerikanka koja igra za Srbiju, bolja košarkašica ali štrči.



Selektor je Butulija. Ne Pejdž.



Nije ni to u redu, ali selektor je jasno plaćena funkcija. Čovek je zapošljen i radi, opet bi svi mi radije domaćeg.


Opet mašiš poentu, a poenta nisu medalje nego to što je u pitanju nacionalni tim. Nacionalni.
I Yvonne je naucila himnu i to sama od pocetka.

I uklopila se jos vise. Pa celo leto je provela sa nasim kosarkasicama. Isle su zajedno na odmor, posle Cadjo isla kod nje u USA. To sve mimo priprema i takmicenja.

Za Butuliju, da se ne lazemo, Pejdz je za nju profesor doktor kosarke. Nije uporedivo uopste. Butulija nije imala nikakvu karijeru, do 27-8 igrala u Srbiji, nista posebno u inostranstvu. Onda je Marina godinama vukla u reprezentaciji iako nije imala klub niti je igrala. Pejdz je igrala finale evrolige sa Sopronom, sa Tinom, Bruks i Crvendakom. To je 10 klasa iznad.

To nisu nacionalni timovi nego drzavni timovi, igra ko ima drzavljanstvo, to je uslov, ne mora da pripada nekom narodu ili da ima odredjenu boju koze.

Nismo prvi poceli.

Ali kad drugi igraju prljavo sto bi se mi snebivali.
 
Mnogo manje ce ih biti i bice nemoguce sastaviti reprezentaciju.


Opet kazem prije 10 godina Pfc je imao maksimum 3 stranca od 12 igraca u ekipi,Czv maksimum 2 stranca to je oko 17 igraca u izboru za reprezentaciju plus igraci iz stranih klubova i to je 20 plus igraca


Sada u Pfc imas 7 stranaca takodje toliki broj stranaca je i u Zvijezdi.Od domacih igraca nemas vise mladih talenata.Zvijezda od domacih sada je je dovela Bjelicu i Teodosica koji su veterani


A u buducnosti bice jos teza situacija jer ce Partizan u rosteru Imati 10 stranaca sigurno takodje i Zvijezda.



Kako ce onda drugi srpski klubovi da prave igrace za reprezentaciju kada se u njih ne ulaze kada Srbija nema profesionalnu ligu,ko da pravi igrace sem Partizana i Zvijezde, nemoguce je tako igrati kosarku.A Partizan i Zvijezda sada dovode samo strance


Spanija opet kazem najmanje spanskih igraca ima u Realu i Barsi to je logicno al oni imaju more igraca po drugim klubovima koji Igraju spansku Ligu i to sa Barsom i Realom igraju jake meceve u profi ligi razvijaju se.



Pa ako 7 klubova spanskih pravi igrace za reprezentaciju neka svaki napravi 3 igraca pa to je 21 igrac a za reprezentaciju igra 12 njih,a oni naprave mnogo vise to je minimum.



90 ih je Spanija imala igrace samo iz 2 kluba Juventud,Real jer im je liga bila ocajna
Ne bih se složio da više nema mladih domaćih talenata. Ima u mlađim kategorijama. A nisu CZ i Partizan jedini klubovi. Biće u Srbiji u vek talenata jer smo takva nacija.
Glede stranaca voleo bih da imamo nekog vrhunskog reprezentativca stranog porekla, kao što je Šruder u Nemačkoj. Nekad se pisalo o jednom, ne sećam se imena,majka mu je Afrikanka i važio je za extra talenta. Bio je i u Barsi sa 16 god.
 
Ne bih se složio da više nema mladih domaćih talenata. Ima u mlađim kategorijama. A nisu CZ i Partizan jedini klubovi. Biće u Srbiji u vek talenata jer smo takva nacija.
Glede stranaca voleo bih da imamo nekog vrhunskog reprezentativca stranog porekla, kao što je Šruder u Nemačkoj. Nekad se pisalo o jednom, ne sećam se imena,majka mu je Afrikanka i važio je za extra talenta. Bio je i u Barsi sa 16 god.


Evo igraci koji su mogli igrati u reprezentaciji

Mc Caleb - Umjesto Rasica,Tepica ,plus je bio bolji plej od Teodosica

Panter - sjajan
 

Back
Top