KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
Drage moje ove sezone su in veoma kratke frizure medju koje se ponovo vratio i cuveni paz!Ono sto je zanimljivo istaci za ovu frizuru je da se savrseno uklapa uz svaki oblik lica a kao rezultat vam daje fin,sofisticiran izgled zene koja zna kako privuci poglede.Iako se smatra zastarjelim nacinom oblikovanja kose paz je poprimio kroz mastu i moideliranje cuvenih frizerskih strucnjaka i nove oblike kojima je zaista tesko odoljeti.Veoma je jednostavan za odrzavanje, a istovremeno veoma atraktivan i jedinstven.Pronadjite oblik paza koji vama odgovara i dozvolite si ove sezone lagani osvrt u proslost kada je ova frizura bila olicenje moci i seksipila i postanite ponosna vlasnica jednog od oblika,a dok se ne odlucite same evo vam nekoliko mojih predloga..........
 
imam preko 50, dobro se drzim, visoka sam preko 170, a i kila imam preko, sportski sam tip, rekli bi,uvek sam imala veoma kratku kosu i za drugu mislim da mi lose stoji, kazi mi za neku adresu gde bih videla na oblik lica koja bi mi frizura i boja dobro cucala.
 
Banshee:
nisam ja birala,nego su mi birali.
ja vec godinama imam dugu kosu jer mi se ukovrdzala,i nemam ni lice za paz ni kosu....jos je ni ne susim fenom,i da se osisam na kratko,izgledala bih ko ovcica pred sisanje :)
To ti je onda bila najveća greška što si dozvolila da rdugi izaberu ono što se njima sviđa a ne tebi i upravo se zato ne osjećaš ugodno sa tom frizurom, jer nije ono što si željela,ali opusti se i upotrebi malo maštu sa frćkavom kosom se svašta da napraviti. ;)
 
jeca2007:
Ukoliko sam te razumila ti bi iz plave da predjes u smedju ali ti je frizerka rekla da tvoja kosa ima crveni pigment............ali to ne mora znaciti da moras ici na smedje cokoladne boje koje jos pored tvog prirodnog sadrze i vjestacki crveni pigment!Ti mozes se ofsrbati i potpuno prirodnom nijansom smedje bez da ti se vidi crveni pigment,jer je on samo izrezejen kod plavih nijansi.Dakle moj ti je savjet posto vec imas cvrenog pigmenta u korjenu dlake da ga ne istices jos vise cokoladnim nijansama ,vec naprotiv da ga sakrijes prirodnom nijansom smedje,ali ne najsvjetlije nego srednje svjetle nijanse.A to sto kazes da ce ti se ispirati boja nece u toj mjeri da ce spasti swva tokom pranja ;) ,ali da bi sprjecila uopste ispiranje ofarbaj se profesionalnom farbom i za pocetak smijes uzeti i srednje-tamno smedju jer ce ona svakako ispasti svjetlija na tvojoj podlozi koju sada imas.

Nebi ja cokoladnu nijansu, nego frizerka voli :), zato sam i htela da mi preporucis konkretnu farbicu tj. mix da se ja sama ofarbam- do sad sam koristila (tj. frizerka) Garnier farbe, ali mi se njihova paleta smedjih ne svidja.
 
Samantha Jouns:
Hocu da menjam oblik firuzre,...do pre par meseci sam imala nesto kao paz frizuru sa kratkim shishkama,..i sad bi ja nesto malo da menjam....
Da li imas neki link koji mozes da mi das sa frizurama jer onaj link nije dobar sto si ostavila ovde.
Postoji problem sa nekim linkovima jer nemaju svi pristup na njega,ali probaj onda na direktni sajt revlona www.revlon.com ili kupi časopis MOJA KOSA i u njemu možeš naći dosta ideja.
 
white dragon:
pozdrav jos jednom! Imam opet pitanjce u vezi sa frizurom. NAime, zanima me kako se moze napraviti ona prekrasna frizura iz 50-tih tima Greta Garbo, MArlen Ditrih i sl...?
Možemo li se ovako dogovoriti pošalji mi sliku trenutno oblika koji ti se sviđa,a na internetu ćeš to naći pod nazivom frizure poznatih pa cu ti ja onda na osnovu slike frizure koja ti se sviđa napisati kako da je oblikuješ
 
Silvie:
Nebi ja cokoladnu nijansu, nego frizerka voli :), zato sam i htela da mi preporucis konkretnu farbicu tj. mix da se ja sama ofarbam- do sad sam koristila (tj. frizerka) Garnier farbe, ali mi se njihova paleta smedjih ne svidja.
Pa ja radim dugo godina sa Revlonom i zato ga toliko forsiram jer je zaista odličan.Kupi revlon prirodnu nijansu broj 7 i dodaj 20 ml takodje prirodne nijanse 9 i to pomješaj sa 125 ml 6 % hidrogena mislim da bi sa tom nijansom bila zadovoljna.
 
jeca2007:
Probaj pronaci ili INDOLA ili REVLON lak za ekstra sjaj kose.

Hvala Jeco, videću sutra :wink:

Trenutno mi se dopada moja kovrdzava kosa i na vlažnu samo stavim kristalne kapi " Semi di lino" i pustim da se prirodno osuši. :smile:

Planiram da skratim kosu na dužinu malo do ispod ramena i šta bi mi preporučila?

Da li da mi šišaju stepenasto ili više ravno? Naglašavam da mi je prirodno kovrdzava i da u zimskom periodu više volim ravnu kosu koju ispravljam isključivo kod frizera...sama ne mogu da postignem takav efekat? :smile:
 
SANDRINAbg:
Hvala Jeco, videću sutra :wink:

Trenutno mi se dopada moja kovrdzava kosa i na vlažnu samo stavim kristalne kapi " Semi di lino" i pustim da se prirodno osuši. :smile:

Planiram da skratim kosu na dužinu malo do ispod ramena i šta bi mi preporučila?

Da li da mi šišaju stepenasto ili više ravno? Naglašavam da mi je prirodno kovrdzava i da u zimskom periodu više volim ravnu kosu koju ispravljam isključivo kod frizera...sama ne mogu da postignem takav efekat? :smile:
Ukoliko želiš skratiti kosu skrati je tik do ramena ali ravno nemoj stepenasto da ne bi izgubila volumen,a moj ti je savjet da ako je već ispravljaš reci svom frizeru da to radi sa četkom od prirodne dlake pa ćeš vidjeti tek onada kako kosa zna biti sjajna. ;)
 
jeca2007:
To ti je onda bila najveća greška što si dozvolila da rdugi izaberu ono što se njima sviđa a ne tebi i upravo se zato ne osjećaš ugodno sa tom frizurom, jer nije ono što si željela,ali opusti se i upotrebi malo maštu sa frćkavom kosom se svašta da napraviti. ;)
ma bila sam klince,a kad si mali uvek ti starci biraju kako ce da te sisaju a ti samo mozes da sednes i da places :)
 
Jel istina da silikonske kapi u stvari nisu dobre za kosu i ako je tako sta da koristim za odrzavanje lokni, vestackih?Morala sam da stavim minival, vec tri godine sam planirala i prezadovoljna sam!Mnogo sam srecna!
 
okata:
Jel istina da silikonske kapi u stvari nisu dobre za kosu i ako je tako sta da koristim za odrzavanje lokni, vestackih?Morala sam da stavim minival, vec tri godine sam planirala i prezadovoljna sam!Mnogo sam srecna!
Ma nije istina da nisu dobre za kosu,voljela bi znati ko iznosi te neargumentovane tvrdnje,ali ako ti lično nisi zadovoljna njihovom učinkovitošću pokušaj sa SATIN FINISH-REVLON voskom za definisanje lokni,koji kosi vraća vlažnost, definiše kovrdže i obezbjedjuje visok sjaj.
 

Back
Top