KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
jeca2007:
Cao i dobro dosla u nas mali kutak.Nemoj peglati kosu nego uzmi veliku cetku od prirodne dlake i sa njom izravnaj prilikom feniranja kosu,ali ono sto ti je jos naj lakse a ove sezone je jako in su takozvane prirodne opustene lokne ili bolje receno prelomi kose koje mozes uraditi tako sto ces kosu dok je vlazna naviti na velike samoljepljive viklere i ostaviti ih na glavi dok se kosa ne osusi a onda ih skini pa prosusi kosu jos dodatno fenom i stavi malo voska,probaj vidjeces da fantasticno izgleda,a sto se tice preparata za sjaj kupi u parfimeriji lak bez gasa za sjaj kose sakristalima,ne ljepi kosu samo joj daje ekstra sjaj.
Ja imam prirodne opustene lokne. Ja sam u trendu! La la la la laaa :lol: :lol: :lol:
 
Vau! Sjajno, sutra cu da eksperimentisem, obozavam tu frizuru koju si mi preporucila, ali nikad nisam dobila savjet kako da je napravim. Svi se izmotavaju s onim jao pa to je tesko, ovako onako....Imam nekakav vosak u spreju iz Avona, da li je taj ok?
Veliki pozdrav tebi i beskrajno mnogo hvala!
 
Imam dugacku kosu koju redovno sisam i satiram( farbana,nikad blajhana)...ali mi neverovatno opada kosa i dlaka ima sa svih strana. Kako se resiti ovog problema i postoji li neki preparat koji ce obustaviti opadanje kose?
 
sephora:
Imam dugacku kosu koju redovno sisam i satiram( farbana,nikad blajhana)...ali mi neverovatno opada kosa i dlaka ima sa svih strana. Kako se resiti ovog problema i postoji li neki preparat koji ce obustaviti opadanje kose?
Postoje repair kapsule, za pojačanje korijena kose koje ujedno sprječavaju opadanje kose.Što se tiče tih kapsula, one se nanose na vlažnu ili potpuno suhu kosu, i utrljavaju se direktno u tjeme.U parfimeriji potraži REVLON-ove , K'ENUE ili Božen repair ampule.
 
A vi cure evo nekoliko malih ali korisnih savjeta..........Ukoliko ste na moru a zaboravile ste ponjeti sprej za zaštitu od sunca ono što trebate uraditi da bi zaštitile kosu od toplote i isušivanja vrhova je odlazak u vodu zavezane kose (po mogucnosti u punđu) , zatim izbjegavajte je vezati običnim gumicama (umjesto toga mogu vam poslužiti sitnije šnale ili bebi znojnice), nakon izlaska iz vode obavezno saprati kosu kako bi se uklonila sol morske vode, a nakon toga kosu zamotati u peškir.Ne koristiti preparate kao sto su razni gelovi,lak i pjena za kosu koji dodatno pospješuju isušivanje vrhova i ono što je najbitnije NEMOJTE SE FARBATI prije odlaska na more jer cete tako sprječiti oksidaciju i promjenu boje.
 
Jeco, sve pohvale za temu.
Nadam se da mozes i meni pomoci.
Moja prirodna boja kose je tamno kestenjasta. Godinama sam se blajhala i farbala u platinasto svetlo plavu. Time sam, naravno, mnogo ostetila kvalitet kose, dlaka mi se stanjila isl. Pre nekoliko meseci sam resila da je odmorim, pa sam se prefarbala u svoju prirodnu boju i sada me zanima ako mozes da mi preporucis neku intezivnu terapiju za regeneraciju kose. Da je ojacam i volela bih da mi dlaka ponovo bude deblja. Takodje mi se kosa jako masti, pa je moram prati svaki drugi dan. Dakle, treba mi terapija za regeneraciju kose i da mi se kosa manje masti.
Inace, kupila sam Revlon Natural Wonder Derm Balance Masku, ali posto na njoj nema uputstva ja sam je mazala na kozu glave posle pranja, pa ispirala, i nisam primetila nikakve rezultate.
 
chika_doktor:
pa kad koristish krdzu od pjene
posto mi ne dajete drugog izbora obavjestila sam administratora o vasiem komentarisanju u mom forumu apogotovo o tome da kao tzv.MUSKARAC ne pripadate na ovoj temi, u roku od 24 h dobit cete mail sa uslovima pod kojim mozete koristiti ovu stranicu i ako ih se ne budete pridrzavali bit ce vam uskraceno pravo učlaska na forum.
 
e.xotica:
Jeco, sve pohvale za temu.
Nadam se da mozes i meni pomoci.
Moja prirodna boja kose je tamno kestenjasta. Godinama sam se blajhala i farbala u platinasto svetlo plavu. Time sam, naravno, mnogo ostetila kvalitet kose, dlaka mi se stanjila isl. Pre nekoliko meseci sam resila da je odmorim, pa sam se prefarbala u svoju prirodnu boju i sada me zanima ako mozes da mi preporucis neku intezivnu terapiju za regeneraciju kose. Da je ojacam i volela bih da mi dlaka ponovo bude deblja. Takodje mi se kosa jako masti, pa je moram prati svaki drugi dan. Dakle, treba mi terapija za regeneraciju kose i da mi se kosa manje masti.
Inace, kupila sam Revlon Natural Wonder Derm Balance Masku, ali posto na njoj nema uputstva ja sam je mazala na kozu glave posle pranja, pa ispirala, i nisam primetila nikakve rezultate.
Ta maska koju si kupila je jako kvalitetna ali je neprevilno nanosis i iz tog razloga je kosa pocela da ti se masti.Masku koristi samo 2 puta sedmicno i nanosi je samo na vrhove te je ostavi da djeluje do 20 min a onda je isperi.Takodje u apoteci kupi neki biljni sampon za masnu kosu i koristi ga redovno.Iako ti se kosa mosti nastoj da je ne peres bar 3 dana,jer ako je nastavis prati tako cesto ostetit ces korjen u potpunosti.
 
Kakva su ti iskustva sa linijom gliss od schwarzkopf-a..
Ja posto imam vrlo dugacku kosu uzela sam ovaj oli nutritive,sampon i pakovanje.
Mislim da mi nije potreban balzam jer pakovanje omeksa kosu,a nije mi farbana,i prilicno je zdrava.I koju presu preporucujes?da li postoji neka koja manje steti kosu?
poz i super si,ne daj da te kojekakvi komentari nerviraju..
 

Back
Top