KOSA - pitanja/odgovori

Koliko zaista poznajete vasu kosu?


  • Ukupno glasova
    31
  • Anketa je zatvorena .
Tvoj problem nije tako strasan kako mislis,samo ti kosa sadrzi dosta crvenog pigmenta i iz tog razloga ti boja pri oksidaciji tokom pranja poprima narandzastu nijansu.Moj ti je savjet kada se budešs farbala sledeci put u svoju nijansu ubaci 2 kapljice crne kako bi neutralizovala tu zutu nijansu i pokusaj ukoliko stavljas 12 % hidroigen da ga sledeci put zamjenis sa 9%-nim i problem bi trebao biti uspjesno rjesen.P.S.Ukoliko i dalje ne budes mogla postici nijansu kakvu zelis pomjesaj farbe i napravi tzv. miks u koji ces staviti svoju farbu i u nju dodati kapljicu crne i 20 ml prirodno pepeljasto plavu i to sve umutiti sa 6 % ili najvise 9 % hidrogenom.Nadam se da ce ti moj savjet pomoci. ;) :D
 
jeca2007:
Tvoj problem nije tako strasan kako mislis,samo ti kosa sadrzi dosta crvenog pigmenta i iz tog razloga ti boja pri oksidaciji tokom pranja poprima narandzastu nijansu.Moj ti je savjet kada se budešs farbala sledeci put u svoju nijansu ubaci 2 kapljice crne kako bi neutralizovala tu zutu nijansu i pokusaj ukoliko stavljas 12 % hidroigen da ga sledeci put zamjenis sa 9%-nim i problem bi trebao biti uspjesno rjesen.P.S.Ukoliko i dalje ne budes mogla postici nijansu kakvu zelis pomjesaj farbe i napravi tzv. miks u koji ces staviti svoju farbu i u nju dodati kapljicu crne i 20 ml prirodno pepeljasto plavu i to sve umutiti sa 6 % ili najvise 9 % hidrogenom.Nadam se da ce ti moj savjet pomoci. ;) :D
Ovo cu isprobati za 2 nedelje ;)
 
Cao, Jeco,

iscitala sam prethodne postove i u nekima od njih nadjoh i problem slican mome. Naime, imam tanku i mekanu kovrdzavu kosu. Nekada je bila duga ali sam je skratila pre par godina i od tad nosim duzinu maximum do ramena. Naime, ta njena uvijenost, to je nesto - svaka dlaka na svoju stranu. Kad dodje do odredjene duzine vise joj se nista ne moze, pocinje da se uvija i prelama na neki cudan nacin. Takodje, tad gubi volumen, ima ga samo dok je kratka. Opusta se u korenu i izgleda slepljeno.

E sad, pokusavala sam nekoliko puta da je pustim ponovo, ali taj volumen mi je problem. Da li bi i na moju prirodno uvijenu kosu mogao da se primeni taj minival o kome je bilo reci? Jer moja frizerka kaze da bi se ako jednom stavim minival, kosa ispravila. Da li je to moguce?
 
papagalaki_bg:
Cao, Jeco,

iscitala sam prethodne postove i u nekima od njih nadjoh i problem slican mome. Naime, imam tanku i mekanu kovrdzavu kosu. Nekada je bila duga ali sam je skratila pre par godina i od tad nosim duzinu maximum do ramena. Naime, ta njena uvijenost, to je nesto - svaka dlaka na svoju stranu. Kad dodje do odredjene duzine vise joj se nista ne moze, pocinje da se uvija i prelama na neki cudan nacin. Takodje, tad gubi volumen, ima ga samo dok je kratka. Opusta se u korenu i izgleda slepljeno.

E sad, pokusavala sam nekoliko puta da je pustim ponovo, ali taj volumen mi je problem. Da li bi i na moju prirodno uvijenu kosu mogao da se primeni taj minival o kome je bilo reci? Jer moja frizerka kaze da bi se ako jednom stavim minival, kosa ispravila. Da li je to moguce?
Za to da bi ti se kosa ispravila, to stvarno cujem prvi put, jer ako je kosa prirodno frćkava znaci da takva nice iz korjena koji je tako formira,dakle sto se te stvari tice iz mog licnog iskustva mislim da je tvrdnja netacna.Ali moj ti je savjet da ne stavljas minival jer ti on nikada ne moze pomoci u toj mjeri u kojoj ti moze odmoci.Ako si voljna da stanes problemu na kraj radije probaj sa ampulama i samponima za povecanje volumena (ali podsjecam da bi takav tretman trebao trajati minimalno 3 mjeseca ).A isto tako ako imas zelju da sebi prilikom susenja kose povecas volumen svakako probaj sa difuzerom koji ce tvojo prirodno loknastoj kosi vratiti zivost a svakako ce i pruziti efekat povecanog volumena.
 
Dakle cure obećala sam prije par dana PRAMENOVE URADI SAM ali nikako da to stignem otkucati, ali evo sada pocinjem sa instrukcijama. :lol:

Sve što vam je potrebno su :

-željena nijansa farbe
-blanš
- 12 % hidrogen
- folija
- kapa za pramenove
- heklica
-četka ili češalj za raščešljavanje
- rukavice
-četkica za nanošenje blanša i farbe
- plastična ili keramička zdjelica

( ovoga puta ćemo preskočiti pramenove na foliju iz razloga što je to jakoooo osjetljiv proces i može se uz samo nekoliko sekundi nepažnje doći do velikog oštećenja pa i gubitka kose )

- Prvo uzmete četku i dobro raščešljate kosu, zatim pažljivo navučete kapu za pramenove pazeći na to da vam je kapa pravilno okrenuta ( jako bitno ).

-Sledeći korak je izvlačenje pramenova željene debljine heklicom ( u tome vam moze pomoći neko od ukućana ).Pramenčiće možete izvući kroz sve rupice ili ih možete izvlačiti na preskok (izbor je na vama ).

-Kada izvučete pramenčiće povucite kapu ponovo ka dole samo kako di je vratili na tjeme,jer se prilikom izvlačenja pramenova zna malo pomjeriti.Nakon što ste to napravili uzmite ponovo četku ili češalj i raščešljajte pramenove.

-Sada uzmite kašičicu ili dvije blanša zavisno od toga kolika vam je dužina kose ( za jako kratku kosu dovoljna je kašičica koja vam dodje u kutiji sa blanšom, a za dugu kosu potrebne su takve dvije a ponekad i tri kašičice ) i pomješejte je sa 12 % hidrogenom tako da dobijete pjenastu smjesu.

-Namažite dobro pramenove blanšom i zamotajte kosu 5 minuta folijom zatim skinite foliju kako se kosa ne bi zagrijavala.Blanš držite najduže 30 minuta,ali to samo ukoliko iz crne boje želite dobiti svjetlije pramenove, a ukoliko se radi o svjetlijoj nijansi kose blanš se može isprati nakon 15-20 minuta.

-Sledeći korak je ispiranje blanša - saperite blanš sa pramenova , šamponirajte dva puta pramenove i isperite, ali to sve radite ne skidajući pri tom kapu sa glave.

-Kada ste oprali pramenove prosušite ih dobro peškirom ili fenom i ponovo povucite kapu prema dole kako bi je vratili na mjesto, a onda uzmite pramen po pramen i vucite ga prema sebi kako bi izvukli dio pri korjenu koji se prilikom pranja uvukao pod kapu.

-Sada kada ste to uradili zamutite farbu i nanesite je na pramenove i držite onoliko koliko vam je priloženo u upustvu u kutiji od farbe (farbu naravno mješati emulzijom koja dodje u njenoj kutiji ).Kada vam dodje vrjeme za sapiranje farbe,nagnite glavu nad kadu i saperite farbu sa pramenova i nakon toga dobro ih natopite balzamom kako bi lakše uklonili kapu sa glave.

-Kada skinete kapu normalno šamponirajte kosu dva puta i saperite te nakon toga po izboru stavite neko pakovanje na kosu i naravno isperite.Kada ste i ovo uradili preostaje vam samo oblikovanje frizure. ;) Ukoliko i nakon pročitanog teksta budete imali nekakvih pitanja svakako pitajte i ne upuštajte se u proces dok vam nebude u potpunosti jasan.
 
jeca2007:
Za to da bi ti se kosa ispravila, to stvarno cujem prvi put, jer ako je kosa prirodno frćkava znaci da takva nice iz korjena koji je tako formira,dakle sto se te stvari tice iz mog licnog iskustva mislim da je tvrdnja netacna.Ali moj ti je savjet da ne stavljas minival jer ti on nikada ne moze pomoci u toj mjeri u kojoj ti moze odmoci.Ako si voljna da stanes problemu na kraj radije probaj sa ampulama i samponima za povecanje volumena (ali podsjecam da bi takav tretman trebao trajati minimalno 3 mjeseca ).A isto tako ako imas zelju da sebi prilikom susenja kose povecas volumen svakako probaj sa difuzerom koji ce tvojo prirodno loknastoj kosi vratiti zivost a svakako ce i pruziti efekat povecanog volumena.

Da...da...da...ja sam se zeznula k'o klinka i budući nezadovoljna svojim prirodnim kovrdzama htela sam po svaku cenu da stavim mini val. :?

Prva tri frizera su me odbila al' našao se jedan i...da ne opisujem taj užas...morala sam da se ošišam skoro na nulericu ali je kasnije izrasla opet moja prirodna kovrdzava kosa. :smile:

I difuzer je pravo rešenje za sušenje tanke kose...to sam i sama isprobala ali pošto je moja i gusta i jaka imala sam pravu grivu na glavi, tako da sada to ne koristim. :smile:
 
Jeco, tražila sam onaj lak za kosu koji si preporučila...Revlonov bez gasa i sa kristalima, ali kako su kod nas u parfumerijama zaposlene tupsonke, uglavnom su me belo gledale. :roll:
Videću u nekom salonu...i da...kako bi izgledalo da ja na svetlo plavu kosu izvučem tamnije pramenove i koju boju da uzmem..? :smile:
 
SANDRINAbg:
Da...da...da...ja sam se zeznula k'o klinka i budući nezadovoljna svojim prirodnim kovrdzama htela sam po svaku cenu da stavim mini val. :?

Prva tri frizera su me odbila al' našao se jedan i...da ne opisujem taj užas...morala sam da se ošišam skoro na nulericu ali je kasnije izrasla opet moja prirodna kovrdzava kosa. :smile:

I difuzer je pravo rešenje za sušenje tanke kose...to sam i sama isprobala ali pošto je moja i gusta i jaka imala sam pravu grivu na glavi, tako da sada to ne koristim. :smile:
Ma narvano sve je bolje rješenje od mini vala,ja ga u svom salonu ne radim jer smatram da se tolika količina kiseline nebi smjela naći blizu naše kože, tako da sam veliki protivnik, ali eto ti iz prve ruke potvrdjuješ da ima i drugih rješenja :lol:
 
ovo je bas super..imati online frizerku ;)
ja sam do pre 5dana bila crnokosa sad sam plavusa sa pramenovima... skroz mi je super boja ispala i frizura mi se jako svidja ali nisam jos sigurna kako da se ja sama feniram da bi frizura dobro izgledala... ali vec cu se nekako snaci.... stepenasto sam osisana sa dugim repovima i kad bi mi kosa bila skroz ravna, bilo bi super.
ustvari, ja sam htela nesto skroz drugo da pitam... kosa mi se sad malo ostetila od farbanja, samponi i pakovanja koja koristim pomazu dosta u "lecenju" moje ostecene kose ali mozda ti imas neke recepte za kucne maske za kosu (sa vocem, povrcem, uljem, jajetom i to tako)... mislim da o tome nisi pisala a bilo bi sigurno svima korisno...
hvala! :)
 
jeca2007:
Za to da bi ti se kosa ispravila, to stvarno cujem prvi put, jer ako je kosa prirodno frćkava znaci da takva nice iz korjena koji je tako formira,dakle sto se te stvari tice iz mog licnog iskustva mislim da je tvrdnja netacna.Ali moj ti je savjet da ne stavljas minival jer ti on nikada ne moze pomoci u toj mjeri u kojoj ti moze odmoci.Ako si voljna da stanes problemu na kraj radije probaj sa ampulama i samponima za povecanje volumena (ali podsjecam da bi takav tretman trebao trajati minimalno 3 mjeseca ).A isto tako ako imas zelju da sebi prilikom susenja kose povecas volumen svakako probaj sa difuzerom koji ce tvojo prirodno loknastoj kosi vratiti zivost a svakako ce i pruziti efekat povecanog volumena.

Hvala puno na brzom odgovoru. Da li bi mogla onda da mi kazes kakav difuzer da kupim (inace to vec planiram odavno): veci, manji, sa duzim "pipcima" (ne znam kako se to zove) ili kracim. Verovatno nisu svi isti i nemaju istu namenu i efekat. Dakle, kakavd difuzer, pitanje je sad...
 
Imam i ja nekoliko pitanja.
Zanimaju me neki kristali za kosu - neki liquid cristals koji se stave na vlaznu kosu pa ona posle feniranja ispadne lepa, sjajna i ravna. Koje ti preporucujes i gde ima da se kupe? I da li je moguce sa tim susite kosu bez nekog feniranja a da bude ok?
I u vezi toga jos jedno pitanjce kakvo sisanje, oblikovanje je najbolje za srednju duzinu kose, nesto ispod ramena da ne bi morala stalno da se fenira a da izgleda pristojno?
Moja kosa je nesto stepenasto osisana, ostra je i gusta ali trenutno koliko toliko stanjena. Nemam zivaca sama da se feniram, a ni mogucnosti da idem 2 puta nedeljno na feniranje pa bi jako volela da nekako resim taj problem. Inace sam jako dugo imala kratku kosu, pa sam i malo lenja za friziranje.
Hvala unapred, pozdrav!
 
SANDRINAbg:
Jeco, tražila sam onaj lak za kosu koji si preporučila...Revlonov bez gasa i sa kristalima, ali kako su kod nas u parfumerijama zaposlene tupsonke, uglavnom su me belo gledale. :roll:
Videću u nekom salonu...i da...kako bi izgledalo da ja na svetlo plavu kosu izvučem tamnije pramenove i koju boju da uzmem..? :smile:
pa nemoj da bas sad izvuces pretamne probaj sa srednje smedjom varijanto a ako ćeš to raditi sama uzmi neku od nijansi iz lorealove palete
 
papagalaki_bg:
Hvala puno na brzom odgovoru. Da li bi mogla onda da mi kazes kakav difuzer da kupim (inace to vec planiram odavno): veci, manji, sa duzim "pipcima" (ne znam kako se to zove) ili kracim. Verovatno nisu svi isti i nemaju istu namenu i efekat. Dakle, kakavd difuzer, pitanje je sad...
uzmi veliki odnosno veci,da bude malo dublji i da mu bodlje srednje budu malo uvucene ljepse ces moci oblikovati frizuru i posto ces to raditi sama da ti bude lakse nagni glavu kad budes susila kosu i podmetni difuze ispod
;)
 
Supica:
Imam i ja nekoliko pitanja.
Zanimaju me neki kristali za kosu - neki liquid cristals koji se stave na vlaznu kosu pa ona posle feniranja ispadne lepa, sjajna i ravna. Koje ti preporucujes i gde ima da se kupe? I da li je moguce sa tim susite kosu bez nekog feniranja a da bude ok?
I u vezi toga jos jedno pitanjce kakvo sisanje, oblikovanje je najbolje za srednju duzinu kose, nesto ispod ramena da ne bi morala stalno da se fenira a da izgleda pristojno?
Moja kosa je nesto stepenasto osisana, ostra je i gusta ali trenutno koliko toliko stanjena. Nemam zivaca sama da se feniram, a ni mogucnosti da idem 2 puta nedeljno na feniranje pa bi jako volela da nekako resim taj problem. Inace sam jako dugo imala kratku kosu, pa sam i malo lenja za friziranje.
Hvala unapred, pozdrav!
Kristali,odnosno liquid za kosu pokušaj da nadješ subrinin ili kene amogu se koristiti i bez feniranja mada je kosa svakako ljepša nakon oblikovanja.A što se tiče šišanja probaj bob sa kratkim stepenovina napotiljku koji se oblikuju sa malo gela i uz pomoć prstića a efekat treba biti sto razbaruseniji odzada dok ti je kosa sprjeda jako glatka,ova frizura je miks neurednog i sofisticiranog stila a sto je najbitnije nije potrebno feniranje. :lol:
 
Harmony:
Jel moze ovo malo preciznije :shock: ?
Prvo veliki pozdrav za tebe jer si mi bila jedna od prvih on line musterija :lol: .A nisam vam htjela preporuciti pramenove na foliju ,jer su pomalo opasni.Dakle blanš je mješavina hemikalija koja je namjenjena za izbjeljivanje kose ali sa kojom se treba pravilno postupati jer se ne smije zagrijavati.Odnosno nama frizerima folija sluzi za zagrijavanje kose a kao sto sam vec napisala blanš se ne smije zagrijavati i stoga kada se izuvlače pramenovi na foliju mora se paziti da cim dođe do zagrijavanja pramena da se kosa odmota malo saceka pa ponovo zamota i tako nekoliko puta ,a to je opet i stvar prakse i iskustva znati kada treba skinuti foliju kad ne.A ukoliko se folija ne skine na vrjeme korjen kose izgori i momentalno taj pramen otpada sa glave,dakle jakoooooo osjetljivo.
 
posto ste mi gore ponovo postavile pitanje za maske kućne proizvodje evo nekoliko savjeta :
-Žumance i maslinovo ulje ( umutiti i drzati 15 min )
-Bjelance ( umutiti i utrljati u kosu te isprati nakon nekoliko minuta )
-Zagrijano maslinovo ulje sa nekoliko kapi soka od limuna
-Kamilica i maslinovo ulje ( odlicno za plavu kosu )
- Čaj od svježe skuvane koprive
 
jeca2007:
uzmi veliki odnosno veci,da bude malo dublji i da mu bodlje srednje budu malo uvucene ljepse ces moci oblikovati frizuru i posto ces to raditi sama da ti bude lakse nagni glavu kad budes susila kosu i podmetni difuze ispod
;)

e sad cu bas da te "zloupotrebim" kad si tako dobra ;)
koristila sam revlon "curly hair days", daje kosi mekocu, sto ja u principu vec imam.
koristila sam razne pene za kovrdzanje, uglavnom su mi isusivale kosu.

sta bi mi preporucila za dobre trajnije kovrdze?

sjajna si, jeco :D
 

Back
Top