Korak po korak....

Ovako... Interesuje me vase misljenje! Zamislite situaciju!

zamislila sam situaciju. da imam dvadeset godina, oterala bih ga u materinu. posle dvadesete, takav debil ne bi mogao da mi se dogodi. (ovo pricam za sebe, jer sebe poznajem i znam da nikome nista ne branim :eek: iz prostog razloga sto ne znam ni sta bih ja trebalo da radim, a kamoli neko drugi. a ti sama znas da li imas putera na glavi, i koliko.)
 
zamislila sam situaciju. da imam dvadeset godina, oterala bih ga u materinu. posle dvadesete, takav debil ne bi mogao da mi se dogodi. (ovo pricam za sebe, jer sebe poznajem i znam da nikome nista ne branim :eek: iz prostog razloga sto ne znam ni sta bih ja trebalo da radim, a kamoli neko drugi. a ti sama znas da li imas putera na glavi, i koliko.)
Ja iskreno,a vi tako.... Zaboravila sam da gotovo svi ovde tacno znaju sta rade i neke stvari ne mogu da se dogode! Ja sam sa 21 godinu zavolela i dozvolila nesto. I ne mogu da kazem da necu opet. Ljubav je slepa. Covek sam, imam svoje slabosti....
 
Ja iskreno,a vi tako.... Zaboravila sam da gotovo svi ovde tacno znaju sta rade i neke stvari ne mogu da se dogode! Ja sam sa 21 godinu zavolela i dozvolila nesto. I ne mogu da kazem da necu opet. Ljubav je slepa. Covek sam, imam svoje slabosti....

Izgleda da sam stvarno bila gruba. Izvini. Teraj ga bre u materinu, to sam htela da ti kazem - ljudi koji stalno okrivljuju druge (za vlastite postupke) nisu dobri za druzenje. To je moje misljenje, nije savet :)

E, a to da je ljubav slepa: nauci ti ipak da budes kratkovida, ne bas slepa :) - ovo jeste savet. Pozdrav!
 
Izgleda da sam stvarno bila gruba. Izvini. Teraj ga bre u materinu, to sam htela da ti kazem - ljudi koji stalno okrivljuju druge (za vlastite postupke) nisu dobri za druzenje. To je moje misljenje, nije savet :)

E, a to da je ljubav slepa: nauci ti ipak da budes kratkovida, ne bas slepa :)
Ja mu jos kazem, malopre, da nije lepo to sto cita moje postove, da je mogao da me pita, da bih mu ja licno procitala, on kaze da nije. Sada sam jos i luda.....
 
Poslednja izmena:
Ovako... Interesuje me vase misljenje! Zamislite situaciju!
U nekim ste u vezi, volite se, sve to dosta dobro funkcionise. Dosta dug period ne izlazite i trudite se da provedete sto je vise vremena moguce zajedno! Vas decko nema nista protiv, cak u nekoliko navrata govori kako mu je mnogo lepse da bude petkom kuci sa vama, da mu je lakse tako ali isto tako i ustedi dosta novca....
Vi se naviknete da se vidjate svaki dan, da ste vikendom zajedno i tako to.... E onda se situacija okrene.... Odjednom se on postavlja u ulogu zrtve, kao on ne izlazi, ne vidja drugove, ne ide na pecanje.... Vi se bunite, svadjate govoreci da i vi niste izlazili, da je dosta ljudi ostalo zapusteni i sa vase strane ali ne vredi... On je jadan i niko vise! Vi ispadate krive za sve. Pokusate da se dogovorite ali on se ponasa nezrelo i pokusava sve sto je propustio da nadoknadi u 3 dana... Vama naravno smeta sto vam je decko sada kao pusten sa lanca i govorite mu da ide korak po korak, da cete ispraviti sve ali polako. Da ne ocekuje promenu preko noci ako ste vec tako funkcionisali dugo vremena...
Vi ste rastrzane izmedju onoga na sta se navikli i ogromnih promena.... Osecate se kao monstrum koji je nekoga lisavao slobode ali nigde se ne racuna sto ste se i vi svoje odrekli.... P.S. Napominjem, vi mu nikada niste rekli da negde ne moze da ide. Nije vam bilo pravo ali niste branile....

Види, јесте ли вас двоје уживали кад сте били сами, или је то била обострана ''жртва зарад оног другог''?
Значи, јесте ли време проводили заједно и насамо јер сте уживали у томе, или сте се обоје одрицали излазака да бисте показали приврженост?

Немој да прихватиш одговорност за његове изборе и немој да му набијаш на нос своје изборе. Одрасли сте људи.
 
Njegova cuvena recenica: "Ja nista ne planiram", a jos skorija : "Ne zelim obavezu..."
P.s. "ha"... Nista mi drugo nije palo na pamet....:D

Уф, не бих да будем нека птица злослутница, али мени ни ова реченица, ни његово понашање (из каснијих постова) не дају баш много оптимизма о будућности ваше везе...:confused:
Мени све то звучи као да се заситио и да више није толико заинтересован за ваш однос и да би радо био опет момак и сам.... Волела бих да нисам у праву.:(
 
On je u stanju da to otkaze zbog necega sto je nebitno a iskrslo je. Ja nisam taj tip, ja sam osoba koja planira...
:confused:
Mozda je nitno tebi a njemu je itekako bitno. Planiras sta? Njegovo vreme? Nijedna veza ne funkcionise kao simbioza i nije svako vreme zajednicko, pogotovo onako kako ga ti isplaniras.
Mislim i da si dosta nesigurna i ljubomorna i mislis da ce ko zna sta da radi kada nije sa tobom.

Zene, ovo je x-ta tema ovog tipa. Prestanite da ih gusite!
 
Mislim da si na nekoj temi rekla da te je prevario, i da si raskinula sa njim... Očigledno da nisi. Izgleda da si mu ti oprostila, ali da se on nije pokajao. I mislim da je muvalo u pravu...
 
Ovako... Interesuje me vase misljenje! Zamislite situaciju!
U nekim ste u vezi, volite se, sve to dosta dobro funkcionise. Dosta dug period ne izlazite i trudite se da provedete sto je vise vremena moguce zajedno! Vas decko nema nista protiv, cak u nekoliko navrata govori kako mu je mnogo lepse da bude petkom kuci sa vama, da mu je lakse tako ali isto tako i ustedi dosta novca....
Vi se naviknete da se vidjate svaki dan, da ste vikendom zajedno i tako to.... E onda se situacija okrene.... Odjednom se on postavlja u ulogu zrtve, kao on ne izlazi, ne vidja drugove, ne ide na pecanje.... Vi se bunite, svadjate govoreci da i vi niste izlazili, da je dosta ljudi ostalo zapusteni i sa vase strane ali ne vredi... On je jadan i niko vise! Vi ispadate krive za sve. Pokusate da se dogovorite ali on se ponasa nezrelo i pokusava sve sto je propustio da nadoknadi u 3 dana... Vama naravno smeta sto vam je decko sada kao pusten sa lanca i govorite mu da ide korak po korak, da cete ispraviti sve ali polako. Da ne ocekuje promenu preko noci ako ste vec tako funkcionisali dugo vremena...
Vi ste rastrzane izmedju onoga na sta se navikli i ogromnih promena.... Osecate se kao monstrum koji je nekoga lisavao slobode ali nigde se ne racuna sto ste se i vi svoje odrekli....
P.S. Napominjem, vi mu nikada niste rekli da negde ne moze da ide. Nije vam bilo pravo ali niste branile....

Meni se ne dopada to objašnjavanje ne izlažeja petkom, kao lakše mu je i ne troši novac. To bi mi delovalo čudno, da čujem.
Opet nikada ne bih kazala da ni ja nikuda nisam išla. To zvuči kao da ste se oboje žrtvovali, da vam ta druga osoba nije dala da se mrdnete. Sve to meni deluje kao sputavanje. Možda nesvesno, jedno drugo ste sputali, misleći da onaj drugi baš to želi. Udovoljavali ste navodno jedno drugom, a mučili i sebe i drugog.
Ja više volim onaj fazon iz Stingove pesme. Ako nekog voliš pusti ga. Ljubav vas dovoljno drži u vezi. Ne morate da je gnjavite.
A kada me neko smara nečim da se ja osećam kao monstrum, obično poludim i otkačim tu osobu. To je strašno i to je jako nezrelo.
P. S. Takav ti ne treba. Nema svoju ličnost.
 
ma smorili ste jedno drugo od toliko vremena provedenog zajedno....veze i propadaju zato sto se ljudi tada okrenu samo tom nekom i zaborave na sve sto su do tada voleli ili radili:???:....sto je bzvz skroz....naravno da se u vezi prilagodis mnogim stvarima koje do tada nisi radio ili mislio da nema potrebe za tako necim al veza mora da se gradi i na kompromisima...ako sam volela da idem u bioskop jednom nedeljno,volecu to uvek...bila sa nekim ili ne....
a tvoj momak je ispao p....jer je on zeleo sve to sto ste radili da bi odjednom odlucio da ga to smara:roll:....i da sam ja bila u tvojoj kozi verovatno bih poludela kao i ti...i da,imas 21...zar mislis da stvarno treba da se zatvaras u kucu u tim godinama?

:bye:
 

Back
Top