Konuzin,Konuzin,pa Konuzin

Пријатељу, нису имали они никакве потребе да било кога "ослобађају", осим својих револуционарних идеолошких разлога како би испунили Лењинов циљ из 1917.године, јер је у Србији било мирно.
Само су комунистичке банде изазивале окупатора, убијајући њихове војнике и то је изазвало (нажалост) одмазде окупатора. Свако ко је поштовао окупатора није страдао. Само они који су жртвовали свој народ за туђе интересе су то радили...
Комунисти су нам нанели много веће зло заједно са енглеском масонеријом тако да мене не рачунај на том "аеромитингу" јер сам то осудио! :rtfm:


Дакле подржаваш окупацију од стране јачег.....
а овамо осуђујеш аеромитинг, па зар НАТО није сила за поштовање...
 
Дакле подржаваш окупацију од стране јачег.....
а овамо осуђујеш аеромитинг, па зар НАТО није сила за поштовање...
Исто као и Милош Обреновић (од 1815. па до 1830.) или као Стефан Лазаревић (Високи Стеван) -након Косовског Боја, итд.

Није свака окупација и обавезно сатирање наше културе, национа, државности, итд.:rtfm:

А све то је НАТО хтео и делимично успео у томе а Хитлер није изазвао нас да ратујемо већ смо ми изазвали њега и пљунули му у лице, погазивши договор (Тројни Пакт) који ни у чему није штетио нашим интересима, чак нам је то гарантовало извесну неутралност!

А у тај рат са Хитлером су нас гурнули управо ови садашњи наши окупатори који нам после 1999.године праве аеромитинге а глуп народ им се диви.
 
Pričali smo više puta o ovome i zaključak je uvek bio isti:

''Ko je protiv dodeljivanja ulica ruskim herojima koji su nas ovako blentave i nesposobne oslobodili od nacizma, taj je nacista i treba mu yebati mater.''

I to bi otprilike bilo to.
 
Pričali smo više puta o ovome i zaključak je uvek bio isti:

''Ko je protiv dodeljivanja ulica ruskim herojima koji su nas ovako blentave i nesposobne oslobodili od nacizma, taj je nacista i treba mu yebati mater.''

I to bi otprilike bilo to.
То вам једино и преостаје: да преко тастатуре избацујете своје фрустрације и влажне снове...:lol:
 
Исто као и Милош Обреновић (од 1815. па до 1830.) или као Стефан Лазаревић (Високи Стеван) -након Косовског Боја, итд.

Није свака окупација и обавезно сатирање наше културе, национа, државности, итд.:rtfm:

А све то је НАТО хтео и делимично успео у томе а Хитлер није изазвао нас да ратујемо већ смо ми изазвали њега и пљунули му у лице, погазивши договор (Тројни Пакт) који ни у чему није штетио нашим интересима, чак нам је то гарантовало извесну неутралност!

А у тај рат са Хитлером су нас гурнули управо ови садашњи наши окупатори који нам после 1999.године праве аеромитинге а глуп народ им се диви.


Колко ме памћење служи и Совјети су имали неки споразум са Немачком.Мање више небитно,влада је тад у име народа подписала приступ пакту.Шта ће бити кад ова влада у интересу народа приступи пакту са мало друкчијим називом и истим циљем?
 
Колко ме памћење служи и Совјети су имали неки споразум са Немачком.
Јесу, и тај пакт је потписан почетком септембра 1939.године (након обостраног заузимања Пољске).
То је био привремени споразум јер се знало да Хитлер намерава "пут на Исток" а СССР да испуни циљеве из 1917.године.
Мање више небитно,влада је тад у име народа подписала приступ пакту.
Јесте, југословенска влада је потписала тај Пакт јер је претходно дуго одуговлачила са изјашњавањем у спољној политици.
Доста су били хаотични и тај Пакт је дошао као "мелем на љуту рану".
Ништа у том пакту није било против наших интереса, чак ни пролазак немачких трупа кроз нашу територију није Хитлер тражио, већ се само сводило на форму потписа кроз дату реч!
(Трупе би ишле преко Бугарске а чак и кад би пролазиле кроз Србију, ништа страшно јер је давно и Стеван Немања пропустио крсташе да прођу кроз Србију).
Шта ће бити кад ова влада у интересу народа приступи пакту са мало друкчијим називом и истим циљем?
То је хипотетичко питање. Зависи шта потписују и са ким потисују.
Сада већ имамо окупаторе у Србији и марионетску власт која увелико ради за њихове интересе.
 
Poslednja izmena:
Подржавам предлог руског амбасадора!

И, као што је већ споменуто овде, што се мене тиче могу да крену од преименовања улица које носе Ђинђићево име.
 
Doveli su Broza na vlast što je jednako kao i da su ostali.
Nije normalno da bilo koji ambasador ovako nastupa.Srbija je makar formalno suverena zemlja i nikakvi saveti po tom pitanju joj nisu potrebni pa dolazili i od prijateljske Rusije.

Свашта! Па зна се ко је довео Броза и комунисте на власт - они које толико некритички обожавате и желите по сваку цену непозвани да им се прикрпите.

А о томе колико је Србија суверена земља... други пут.
 
pitanje za sve vas

kako vam zvuči zahtev da se ulica 'Resavska' (pravoslavni manastir u Srbiji, a i više od toga), menja u 'Generala Ždanova'? na šta vam smrdi to?

a taman smo ih se otarasili...

Ресавску не треба дирати, али зато "генерала Жданова" много лепше звучи од "Зорана Ђинђића".

"U vreme Beogradske operacije, oktobra 1944. godine, tenkisti 4. gardijskog mehanizovanog korpusa, kojim je komandovao Ždanov, borili su se zajedno sa borcima NOVJ. Vladimir Ždanov bio je jedan od onih sovjetskih vojnih starešina koji su, prema rečima maršala Tita: " ...na čelu sovjetskih jedinica, rame uz rame s jugoslovenskim borcima, prolijevali svoju krv ne samo za oslobođenje Beograda, već i drugih područja naše zemlje." (Википедија)

Само твој став о негирању људских жртава из разноразних наводних политичких разлога - смрди.
 
Kada Srbi budu oslobodili Ruse od bilo koga, ili zbog njih usli u svetski rat kao Rusi zbog nas, poredjenje ce biti na mestu.

Ovo nije bilo poredjenje i odnos srpskih i ruskih snaga nikad nije bio isti, ali me interesuje da li imamo ulicu sa imenom bilo kog srpskog dobrovoljca poginulog na ruskoj teritoriji? A sto se tice zahteva,malo mi je preslobodan od strane ambasadora,bilo da je u pitanju zvanicno misljenje Rusije ili pojedinacno misljenje cenjenoga... Imadosmo jedan rat u skorijoj proslosti i mnogo zasluzenih imena Srba, a da ne govorim o srpskim vojnicima iz bitaka prvog svetskog rata... Da ne budem pogresno shvacena, cenim ruske zasluge u drugom svetskom ratu, ali, svako vreme nosi svoje breme..
 
Ovo nije bilo poredjenje i odnos srpskih i ruskih snaga nikad nije bio isti, ali me interesuje da li imamo ulicu sa imenom bilo kog srpskog dobrovoljca poginulog na ruskoj teritoriji? A sto se tice zahteva,malo mi je preslobodan od strane ambasadora,bilo da je u pitanju zvanicno misljenje Rusije ili pojedinacno misljenje cenjenoga... Imadosmo jedan rat u skorijoj proslosti i mnogo zasluzenih imena Srba, a da ne govorim o srpskim vojnicima iz bitaka prvog svetskog rata... Da ne budem pogresno shvacena, cenim ruske zasluge u drugom svetskom ratu, ali, svako vreme nosi svoje breme..

Смешно.

Да ти није мање "преслободан" захтев америчких и енглеских амбасадора (а ту се са сигурношћу зна да је то став и њихових влада) да Косово треба да буде независно и да је то "завршена прича"? М?
 
Niko ovde ne traži ulicu za svakog pojedinačkog ruskog vojnika koji se borio ovde, nego za par onih najistaknutijih imena, preko kojih bi se odalo priznanje svim pripadnicima Crvene Armije koji su krv prolili za oslobođenje Beograda.

To je najmanje što možemo da učinimo.
 
Јесу, и тај пакт је потписан почетком септембра 1939.године (након обостраног заузимања Пољске).
То је био привремени споразум јер се знало да Хитлер намерава "пут на Исток" а СССР да испуни циљеве из 1917.године.
Јесте, југословенска влада је потписала тај Пакт јер је претходно дуго одуговлачила са изјашњавањем у спољној политици.
Доста су били хаотични и тај Пакт је дошао као "мелем на љуту рану".
Ништа у том пакту није било против наших интереса, чак ни пролазак немачких трупа кроз нашу територију није Хитлер тражио, већ се само сводило на форму потписа кроз дату реч!
(Трупе би ишле преко Бугарске а чак и кад би пролазиле кроз Србију, ништа страшно јер је давно и Стеван Немања пропустио крсташе да прођу кроз Србију).
То је хипотетичко питање. Зависи шта потписују и са ким потисују.
Сада већ имамо окупаторе у Србији и марионетску власт која увелико ради за њихове интересе.


Добро да резимирамо,сада имамо марионетску власт која ради за нечије интересе,
ондашња је урадила оно што је мислила да треба.

Стаљин,Хитлер,Черчил и њихови договори на страну,враћамо се теми..Тема је о људима који су гинули за слободу једног града.Ко је крив ко је први почео небитно је.Да ли Руски,Украјински,Естонски и други Совјетски борци заслужују понеку улицу у Београду,поред стотина других са којекаквим називима?Мој одговор је ДА, заслужују слава и хвала им.
 
Poslednja izmena:
Смешно.

Да ти није мање "преслободан" захтев америчких и енглеских амбасадора (а ту се са сигурношћу зна да је то став и њихових влада) да Косово треба да буде независно и да је то "завршена прича"? М?

Termin "preslobodan" ne moze ni da se uzme u obzir kao izraz americkog zahteva, jer su nas pokorili, pa lepo potpisom vlasti primorali na ovo sto se sada desava i sto ce se desavati. A mnogo je tacaka potpisanih sto nam se nece svideti kad dodje vreme za njihovu realizaciju... Nisam na strani Amerike a niti Rusije, ja sam za da je Srbin sam svoj gazda, rekoh, svako vreme nosi svoje breme... I jos nesto, da Rusija nije imala svoje interese, nikad nebi dosla u Srbiju da proleva rusku krv u drugom svetskom ratu..
 
Добро да резимирамо,сада имамо марионетску власт која ради за нечије интересе,
ондашња је урадила оно што је мислила да треба.
Стаљин,Черчил,Рузвелт,Хитлер и њихови договори на страну,враћамо се теми.Тема је о људима који су гинули за слободу једног града.Ко је крив ко је први почео небитно је.Да ли Руски,Украјински,Естонски и други Совјетски борци заслужују понеку улицу у Београду,поред стотина других са којекаквим називима?Мој одговор је ДА, заслужују слава и хвала им.
Добро, то је твоје мишљење али не треба њима дати улицу због тога што има других са "којекаквим називима". Променићемо и те са којекаквим називима.
Има у Србији много заслужних људи, обичног народа: рудара, сељака, радника, спортиста,итд. који су Србији дали нешто, а не Совјетским војницима који су припадали идеолошкој револуционарној војсци са најгором безбожничком идеологијом!
Такође, могу се давати и улице по неким догађајима или слично томе а не само по људима: на пример: улица Српске слоге, или улица Националне омладине итд.
На тај начин се, разним комбинацијама, може направити на хиљаде назива улица , не требају нам тамо неки бољшевици.
 
E i ti rusi, oslobode nam zemlju,oslobode nam glavni grad, i odma oce ulicu za uzvrat !!! i kako sada da mi damo ime ulici po Marsalu Tolbuhinu ? Pa imamo mi valjda ljudi koji su vise uradili za grad beograd od tog marsala koji ga je oslobodio ? evo recimo Djindjic...on ga je zapalio, a to nije mali uspeh! Zasluzio je ulicu!
 
VW1302S
Добро, то је твоје мишљење али не треба њима дати улицу због тога што има других са "којекаквим називима". Променићемо и те са којекаквим називима.
Има у Србији много заслужних људи, обичног народа: рудара, сељака, радника, спортиста,итд. који су Србији дали нешто, а не Совјетским војницима који су припадали идеолошкој револуционарној војсци са најгором безбожничком идеологијом!
Такође, могу се давати и улице по неким догађајима или слично томе а не само по људима: на пример: улица Српске слоге, или улица Националне омладине итд.
На тај начин се, разним комбинацијама, може направити на хиљаде назива улица , не требају нам тамо неки бољшевици.
 
bolje po nekim pashama i agama da ih nazovu , recimo po Marasliji ili Sinan pashi i slicnima , oni su mnogo vise zaduzili i ostavili traga na prestonici nego neke Ruje sto su svrnule u prolazu i dovukle neke Hrvate na vlast , eto recimo bulevar Sulejmana Velicanstvenog ili recimo avenija Mula Jusufa , to tako gordo i prikladno zvuci :cool: ili dom za stara lica Starac Foco od stotinu ljeta :ok:
 

Back
Top