Konuzin,Konuzin,pa Konuzin

Нисам читао текст, ако је у форми захтева онда јесте, а ако се ради о изношењу личног става - онда је то само слобода мишљења на коју свако има право!

Znaš kako, kad ambasador iznese svoje MIŠLJENJE, to ima posebnu težinu...ili smo zaboravili da su i američki ambasadori iznosili svoje mišljenje, a mi burno protestovali zbog toga...Meni, lično smeta kad svi ti strani emisari u državi u kojoj GOSTUJU na neko vreme, iznose neka svoja MIŠLJENJA, a tiču se unutrašnjih pitanja države u kojoj GOSTUJU.
Inače, uloga ambasadora je da predstavlja SVOJU zemlju građanima države u kojoj službuje, stvara veze i približava svoj narod domaćem stanovništvu, zastupa svoje građane na toj teritoriji i pruža im svu neophodnu pomoć...i slično...
I ne zaboravimo da javni nastupi ambasadora jesu odraz, ili bi bar trebalo da budu, spoljne politike države koju predstavlja...zato bi trebalo da paze šta pričaju, čak i kad iznose SVOJE mišljenje

Ipak, da dodam, iako nije nigde u tekstu citirano da je direktno tražio da se vrate imena, činjenica je da je otvoreno pružio podršku onima koji bi to hteli
 
Poslednja izmena:
Нисам читао текст, ако је у форми захтева онда јесте, а ако се ради о изношењу личног става - онда је то само слобода мишљења на коју свако има право!

Kako nisi čitao, pa sa čim si se složio?
Pročitaš naslov, citiraš uvodnu poruku ne gledajući je i kažeš "Amin"?
 
Cek malo, a da Amerikanci traze da ulice nose nazive njihovih vojnika, kako bi ovi rusofili odreagovali? Ulice treba da nose nazive koji su svojstverni Srbiji i Srbima, a ne nazive stranih vojnika, pa makar bili i Rusi. Ovo su samo dupli standardi pojedinaca na ovom forumu.

Imamo imena Američkih predsednika u Beogradu i niko se ne buni.
A Američki vojnici nisu oslobadjali Beograd.... Sem ono što su ga bombardovali.
 
Kako nisi čitao, pa sa čim si se složio?
Pročitaš naslov, citiraš uvodnu poruku ne gledajući je i kažeš "Amin"?

Чекај па сложио сам се са тим да се совјетским херојима из другог светског рата врате имена улица које су им одузете - чини ми се да је то наслов, или би ме ти "просветлила".
Нисам читао текст да бих могао да кажем мишљење о томе да ли се ради о мешању у унтрашње ствари наше земље, али то је и онако и овако подконтекст и за тему је не битно!

Да ли је аутор теме подвалио није ни битно - ја сам одговорио на питање! - био сам јасан надам се.
 
Imamo imena Američkih predsednika u Beogradu i niko se ne buni.
A Američki vojnici nisu oslobadjali Beograd.... Sem ono što su ga bombardovali.

Ima i ulica nazvanih po Rusima, a po svoj prilici bice najmanje srpskih naziva.
Nebitno je da li su Rusi ili Amerikanci, samo sto jako smetaju dupli standardi oni koji se busaju u grudi da su veliki Srbi i rodoljubi, a vezuju se za Rusiju. Rusija je strana zemlja, kao i svaka druga strana zemlja gleda svoje interese, a ne interese jedne Srbije.
Mozda bi trebalo da nam se ulice zovu ulica Lipa, Oraha, Kestena, Cvetna....... ulica Brestova. :lol:
 
Ima i ulica nazvanih po Rusima, a po svoj prilici bice najmanje srpskih naziva.
Nebitno je da li su Rusi ili Amerikanci, samo sto jako smetaju dupli standardi oni koji se busaju u grudi da su veliki Srbi i rodoljubi, a vezuju se za Rusiju. Rusija je strana zemlja, kao i svaka druga strana zemlja gleda svoje interese, a ne interese jedne Srbije.
Mozda bi trebalo da nam se ulice zovu ulica Lipa, Oraha, Kestena, Cvetna....... ulica Brestova. :lol:

Да, али нису дирани називи улица по Америма (Рузвелтова, Џорџа Вашингтона,...), само су Русима одузете
улице у центру, што је срамота, а ти Руси су најдиректније учествовали у ослобађању Београда и Србије.
Не знам чиме је то Џорџ Вашингтон задужио Србе?!
 
Уз помоћ Карић фондације... :eek: Карићи, ј б т... :eek:
П.С. Потпуно разумљив и исправан захтев господина Конузина. :ok: Надам се да ће наша влада овоме господину изаћи у сусрет... :ok:
 
O ovome sam par puta pisao na krsti pdf Beograd,jos kad su se desile te izmene.

Nebuloza je i velika sramota je,
da Beograd menja ime ulicama Generala Zdanova ili Marsala Tolbuhina koji su doprineli oslobodjenju grada od fasizma.

Mislim da je to ucinjeno za vreme frik show vladavine SPO-a i gradonacelnika Spasoja Krunica,
poznatijeg kao delioca drustvenih stanova rodbini i prijateljima shakom i kapom.

Elem, negde sam procitao da Beograd nema vise ni Pristinsku ulicu(ili je u proceduri izmena imena!!) sto je takodje glupost,
ali nisam siguran treba to jos proveriti?!
 
Poslednja izmena:
И што су помогле титу да преузме нелегално власт...

:dash: :dash:
Свака част Русима...али Совјети немају шта да траже у Србији
:ok:..Наравно. Безбожници, ма које националности били, немају више шта да траже у Србији.

Они су нас ослободили нацизма али су нас увукли у још већу и гору окупацију: комунизам. Да не помињем колико су комунисти побили Србадије...

Ни случано да се мењају називи у њихову корист, баш напротив: кад ми национално освешћени десничари једног дана победимо - све ћемо вратити на старе називе пре Другог светског рата!:rtfm:
 
:ok:..Наравно. Безбожници, ма које националности били, немају више шта да траже у Србији.

Они су нас ослободили нацизма али су нас увукли у још већу и гору окупацију: комунизам. Да не помињем колико су комунисти побили Србадије...

Ни случано да се мењају називи у њихову корист, баш напротив: кад ми национално освешћени десничари једног дана победимо - све ћемо вратити на старе називе пре Другог светског рата!:rtfm:


:dash::dash::dash:


:zcepanje: :rotf: :hahaha: :zcepanje: :rotf: :hahaha: :zcepanje: :rotf:
 
:ok:..Наравно. Безбожници, ма које националности били, немају више шта да траже у Србији.

Они су нас ослободили нацизма али су нас увукли у још већу и гору окупацију: комунизам. Да не помињем колико су комунисти побили Србадије...

Ни случано да се мењају називи у њихову корист, баш напротив: кад ми национално освешћени десничари једног дана победимо - све ћемо вратити на старе називе пре Другог светског рата!:rtfm:

a onda ce ti isti da pobede ponovo, pa tako sve u krug dok se ne opasuljimo konacno
 
:ok:..Наравно. Безбожници, ма које националности били, немају више шта да траже у Србији.

Они су нас ослободили нацизма али су нас увукли у још већу и гору окупацију: комунизам. Да не помињем колико су комунисти побили Србадије...

Ни случано да се мењају називи у њихову корист, баш напротив: кад ми национално освешћени десничари једног дана победимо - све ћемо вратити на старе називе пре Другог светског рата!:rtfm:

Дај Боже..Брате...да и то дочекамо..слободу коначно!

:super:
 
Дај Боже..Брате...да и то дочекамо..слободу коначно!

:super:
Даће Бог!..:D..Слобода је близу, још мало треба издржати јер је тама најгушћа пред зору!..;)...

Овај режим је сасвим открио своје демонско лице, опасно се поиграо са Божијим Законима и зато им следи гнев Божији!..
То нека знају. :neutral:

(мада, има наде ако се покају али сумњам у то, за сада).
 
Совјетски Савез и Југославија постоје још само у главама неких појединаца.Хероји који су пролили крв за слободу мога народа и своје кости оставили овде заслужу макар називе неколико улица у граду где су гинули.Није кривица 960 Совјетских војника погинулих у битци за Београд за недаће овог народа,ти људи заслужују само поштовање и најмање што заслужују је тих неколико улица.Нажалост видим да то појединцима боде очи,истим онима који су са задовољством трчали на аеромитинг да се диве пријатељима.Тако да би најбоље било укинути све те улице и дати им наравно права имена типа Грипен,Мираж,Ф-16,томахавк,невидљиви......
 
U potpunosti podržavam inicijativu (ako postoji uopšte inicijativa) od strane nekih Rusa i Srba da se vrate ulicama nazivi sovjetskih vojnika i generala.Ipak su to ljudi koji su oslobodili ovu državu od NAJVEĆEG zla - fašizma - i zato im se treba odužiti.

Svako poređenje pa čak i veličanje fašizma u odnosu na komunizam,koji je napravio Sergian je monstruozno i najviše govori o samim forumašima (Marty Misteriji i Sergianu) koji su ništa drugo no klero-fašisti.

Jako mi je drago što su se liberali i desničari ovih dana sukobili krvavo i moram da naglasim da to najviše koristi iskrenim patriotama,levičarima i komunistima koji će da profitiraju iz ovog sukoba i međusobnog istrebljenja ove gamadi.

p.s.

ah da.... Anti - komunistima (petooktobarskim revolucionarima) bi preporučio da vrate Bulevaru AVNOJ-a stari naziv ukoliko žele da postanu pravi anti-fašisti,kao i da ponovo vrate petokraku na vrh gradske skupštine,koju je Zoran Đinđić svojevremeno skinuo sa svojim omladincima DS-a.
 
Совјетски Савез и Југославија постоје још само у главама неких појединаца.Хероји који су пролили крв за слободу мога народа и своје кости оставили овде заслужу макар називе неколико улица у граду где су гинули.Није кривица 960 Совјетских војника погинулих у битци за Београд за недаће овог народа,ти људи заслужују само поштовање и најмање што заслужују је тих неколико улица.Нажалост видим да то појединцима боде очи,истим онима који су са задовољством трчали на аеромитинг да се диве пријатељима.Тако да би најбоље било укинути све те улице и дати им наравно права имена типа Грипен,Мираж,Ф-16,томахавк,невидљиви......
Пријатељу, нису имали они никакве потребе да било кога "ослобађају", осим својих револуционарних идеолошких разлога како би испунили Лењинов циљ из 1917.године, јер је у Србији било мирно.
Само су комунистичке банде изазивале окупатора, убијајући њихове војнике и то је изазвало (нажалост) одмазде окупатора. Свако ко је поштовао окупатора није страдао. Само они који су жртвовали свој народ за туђе интересе су то радили...
Комунисти су нам нанели много веће зло заједно са енглеском масонеријом тако да мене не рачунај на том "аеромитингу" јер сам то осудио! :rtfm:
 
U potpunosti podržavam inicijativu (ako postoji uopšte inicijativa) od strane nekih Rusa i Srba da se vrate ulicama nazivi sovjetskih vojnika i generala.Ipak su to ljudi koji su oslobodili ovu državu od NAJVEĆEG zla - fašizma - i zato im se treba odužiti.
Нема већег зла под бољшевизма. Никог они нису ослобађали већ су испуњавали оно што им је Лењин зацртао још 1917.године.
А тај рат им је добро дошао да остваре те циљеве.
Svako poređenje pa čak i veličanje fašizma u odnosu na komunizam,koji je napravio Sergian je monstruozno i najviše govori o samim forumašima (Marty Misteriji i Sergianu) koji su ništa drugo no klero-fašisti.
Далеко било да величам пагански фашизам!.. Не величам већ просто кажем: то је мање зло од комунизма а тада је била таква ситуација да се бирало између мањег и већег зла.
Jako mi je drago što su se liberali i desničari ovih dana sukobili krvavo i moram da naglasim da to najviše koristi iskrenim patriotama,levičarima i komunistima koji će da profitiraju iz ovog sukoba i međusobnog istrebljenja ove gamadi.
:lol:
Па комунисти не могу никако бити патриоте! Ни у лудилу!
Патриота љуби Бога и ближње своје а комунисти су газили свој народ и убијали хришћане!

p.s.

ah da.... Anti - komunistima (petooktobarskim revolucionarima) bi preporučio da vrate Bulevaru AVNOJ-a stari naziv ukoliko žele da postanu pravi anti-fašisti,kao i da ponovo vrate petokraku na vrh gradske skupštine,koju je Zoran Đinđić svojevremeno skinuo sa svojim omladincima DS-a.
А ово ме не интересује јер није упућено на моју адресу...:neutral:
 

Back
Top