Komunisti u Italiji i LDP u Srbiji

Zalosno je da ti je IQ oko broja cipela ili sta vec nosis na nogama,pa nosio i broj 52..Jel citas ti sta pises ili ti to dolazi iz tih nervnih zavrsetaka? Ako si nezenja nikako ne stupaj u brak..sta ces tek od poroda da stvoris?? Vrati se i procitaj svoje postove i vidi gde si se to zagubio..ti i Wienna to ti je kao ja i Jupiter(posto si vec bio na Marsu i jos nisi pao)

Wienna se pise --Vienna!!
Ocigledno nisi nigde od kuce dalje otishao?
A na sta to mislis(da se uozbiljimo) da sam ja napisao pogresno,sto je tebe iritiralo? :?::idea:
 
To što komunisti nisu zabranjeni u Italiji, ne znači da demokratske snage u toj zemlji ne žele da komunisti nestanu s politčke scene. U Italiji, a i drugim zemljama EU, zabranjuju se partije koje se zalažu za nasilno osvajanje vlasti. Međutim, ne zabranjuju se stranke koje posle demokratskog osvajanja vlasti hoće da uspostave diktaturu (na primer komunistike partije). Ja se slažem sa takvim rešenjem. Razmisli sada, zar nije logično da italijanske socijaldemokrate žele da nestanu s politčke scene oni koji planiraju da uspostave nedemokratski režim kada osvoje vlast?

Ne znam, meni sve to mnogo deluje kao velika teorija zavere. Primati nekog u vlast da bi ga oslabio, povezivanje komunista sa ekstremizmom pa objašnjenje kako se današnji socijaldemokrate bore protiv komunizma u ime starih vremena... Meni je kod Miloševićeve RTS najviše smetalo (pored svega ostalog što mi je smetalo) kada počnu da grade teorije zavere. Sećaš se onoga "prosvetni radnici su agenti CIA", "otporaši su neonacisti" itd. E tako sada ova diskusija ide u svakom smeru kako bi se dokazao neki atribut LDP-a koji bi dao povoda da se moguće učešće LDP u vlasti opravda velikom teorijom zavere Borisa Tadića. Da slučajno ne bi ispalo da se Boris malčice prevario u proceni, pa se busao više nego što mu priliči. Meni to teško da može u ovom životu i sto sledećih reinkarnacija delovati logično. Druga stvar, ta priča u sebi sadrži i jedan autodestruktivni element. A to je, ako DS "pristaje" da da LDP-u učešće u vlasti kako bi oslabio LDP onda znači da sa tom vlasti nešto neće biti u redu.

Moja poenta bi bila: DS će pristati na saradnju sa SPS-om kako bi oformio vlast. Pragmatizam, diskutabilno, izdaja svojih principa, diskutabilno. Koštunicu ubiste od povike kada ga je SPS podržavao a sada kada se to vama postavlja kao realna opcija, to iznenada postade sasvim OK. :confused:

Jedno je šta kažu pojedini političari u EU, a drugo je šta je zajednički stav Evropske unije. Fakat je da EU ne traži od Srbije da se pomiri sa odlukom nekih zemalja koje su priznale nezavisnost Kosova.

Koliko rezultati anketa na ovom forumu nemaju veze sa realnošću, vidi se, na primer, u anketi o tome za koga će forumaši glasati na parlamentarnim izborima (LDP vodi).

Naravno, anketa je postavljena, pa ćemo videti koliko ljudi (bez obzira na opredeljenje) smatra utemeljenim stav da EU ne očekuje priznanje nezavisnosti Kosova od Srbije. Ja bih se uvek kladio u to da će 1000 ljudi da dođe do boljeg zaključka od dvojice.

Kako to Šutanovac sprovodi tihu kapitulaciju?

Tako što protivureči Borisu Tadiću. Boris je u predizbornoj kampanji na sav glas branio Kosovo. Bio je vrlo rečit i vrlo inspirisan. A onda njegov ministar odbrane izađe pred javnost i prvo pošalje poruku da Srbija neće primenjivati silu, a potom i izjavu kako Srbija čak neće primenjivati ekonomske represivne mere prema Kosovu!? Pa gde to ima, u momenu kada se Tadić i Jeremić bore, ovaj im uskače u reči i radi direktno protiv njihovih ciljeva? Za oružanu intervenciju, OK, to doprinosi diplomatskoj borbi, ali odricanje od svih sredstava prinude? Meni bi bilo čudno da mi moj saradnik tako urušava autoritet. Da li u partiji pokera koju želiš da dobiješ obećaš da nećeš koristiti ništa jače od jednog para? Da li protivniku pokazuješ svoje karte? BG5, imate krticu u partiji, ime mu je Dragan Šutanovac (ovo bi se sigurno dalo objasniti teorijom zavere, jer je Šutanovcu tast Miroslav Ilić, bivši funkcioner SPS-a :lol: )

Izvor: http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-15-01-2008/ko-u-klin

"...Ministri iz DS Dragan Šutanovac i Vuk Jeremić oprečno o uvođenju sankcija Kosovu: ministar odbrane tvrdi da je to besmisleno, dok je Jeremić i dalje za ekonomsku blokadu..."

(nemoj da misliš da se informišem iz Kurira, sada sam guglao pa našao članak tamo, ali svi mediji su preneli ovo o čemu ti pričam)

Nisam zaključio da tvrdiš da je Đinđić bio demagog, već sam te pitao da li to tvrdiš. Čitaj pažljivije šta pišem. Nego, šta misliš, da li je ovo demagogija:

"Republički premijer Zoran Đinđić, povodom zahteva američke administracije za javnim izvinjenjem zbog zločina koje su srpske snage počinile u Hrvatskoj, Bosni i Kosovu, izjavio je da mu ne pada napamet da se izvinjava bilo kome zbog zločina koji su počinili drugi"
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/05/12/srpski/P02051102.shtml

Izvini ako je zvučalo maliciozno, ali kao što rekoh, ništa u onome što sam rekao ne može da da takav zaključak. Ja vrlo poštujem pokojnog premijera i ne bih nikada mogao pomisliti ili reći da je bio demagog. Sa druge strane, ne moram se složiti sa svime što je ikada u životu rekao.

Kada navijaš za Zvezdu ili Partizan ili neki drugi klub onda navijaš za njih svim srcem u svakoj situaciji. Podržavaš i kada je dobro i kada je loše. Tako i treba! Sa druge strane, za političare ne treba da se navija, plaćeni su da rade svoj posao, i politika nije dogma! Imaš svoj mozak pa možeš sam da proceniš šta ti od onoga što kažu odgovara a šta ne. Ako stalno klimaš glavu na sve što neko kaže, i nemaš potrebu da se zamisliš nad bar nekim delom toga, onda tu nešto debelo poDSeća na diktaturu. Onda taj neko može da brljavi i pravi gluposti (pa i bez loše namere) a ti ćeš da toneš sa sve užitkom.

Jovanović nije to izjavio 1999. On u poslednje vreme tvrdi da je Kosovo izgubljeno 1999.

Šta je to trebalo da dokaže? Nedoslednost? Teško mi je da pratim šta je sada sa čime povezano.

U kom postu sam rekao da je LDP komunistička stranka? Takav post ne postoji. Ja sam rekao da je LDP ekstremna (revolucionarna) partija, pa je u tom kontekstu poredim sa komunistima.

Ma naravno, ovo je ona standardna varijanta: krenemo da objašnjavamo svoj krajnji cilj time što uvedemo sto usputnih stanica od kojih svaka za sebe može izdaleka delovati istinito, pa ih onda sklapamo u konstrukciju iako međusobno nemaju baš direktne veze, pa tako dolazimo do ultimativne "istine" sa početka. Usput, ako se nešto raspadne, onda nismo ništa dokazivali, već smo pričali o tim nepovezanim stvarima, tek onako.

Hajde da pričamo iskreno i otvoreno, šta je ostala tema - Šutanovac i anketa? Imao si i neko pitanje, rado ću ti odgovoriti. Ali da ne gubimo energiju na italijansku spoljnu politiku i večiti usud sudbe klete između demokrata i komunista. Samo još da uključimo Masone i Den Brauna. To sve sa LDP-om ima veze koliko i lanjski sneg.
 
tebi su pitanje integracija u EU i decentralizacija revolucionarne stvari? Samo toliko mi odgovori...
Vršiš zamenu teza. Meni je revolucionarna stvar metodologija kojom LDP hoće da ostvari integraciju u EU, decentralizaciju itd.
Ne znam, meni sve to mnogo deluje kao velika teorija zavere. Primati nekog u vlast da bi ga oslabio, povezivanje komunista sa ekstremizmom pa objašnjenje kako se današnji socijaldemokrate bore protiv komunizma u ime starih vremena... Meni je kod Miloševićeve RTS najviše smetalo (pored svega ostalog što mi je smetalo) kada počnu da grade teorije zavere. Sećaš se onoga "prosvetni radnici su agenti CIA", "otporaši su neonacisti" itd. E tako sada ova diskusija ide u svakom smeru kako bi se dokazao neki atribut LDP-a koji bi dao povoda da se moguće učešće LDP u vlasti opravda velikom teorijom zavere Borisa Tadića. Da slučajno ne bi ispalo da se Boris malčice prevario u proceni, pa se busao više nego što mu priliči. Meni to teško da može u ovom životu i sto sledećih reinkarnacija delovati logično.
Nema tu nikakve teorije zavere. Poznato je da Tadić smatra da je LDP ekstremna stranka, pa je stoga logično da on hoće da uništi dotičnu stranku.
Druga stvar, ta priča u sebi sadrži i jedan autodestruktivni element. A to je, ako DS "pristaje" da da LDP-u učešće u vlasti kako bi oslabio LDP onda znači da sa tom vlasti nešto neće biti u redu.
Često se bira najmanje loše rešenje.
Moja poenta bi bila: DS će pristati na saradnju sa SPS-om kako bi oformio vlast. Pragmatizam, diskutabilno, izdaja svojih principa, diskutabilno. Koštunicu ubiste od povike kada ga je SPS podržavao a sada kada se to vama postavlja kao realna opcija, to iznenada postade sasvim OK. :confused:
LDP-ovci ubiše od povike Koštunicu što je sarađivao sa Dačićem. Ali, kada je Đinđić sarađivao sa Branislavom Ivkovićem to je bilo OK.
Naravno, anketa je postavljena, pa ćemo videti koliko ljudi (bez obzira na opredeljenje) smatra utemeljenim stav da EU ne očekuje priznanje nezavisnosti Kosova od Srbije. Ja bih se uvek kladio u to da će 1000 ljudi da dođe do boljeg zaključka od dvojice.
Kada je Pitagora izjavio da je Zemlja okrugla, niko mu nije verovao.
Tako što protivureči Borisu Tadiću. Boris je u predizbornoj kampanji na sav glas branio Kosovo. Bio je vrlo rečit i vrlo inspirisan. A onda njegov ministar odbrane izađe pred javnost i prvo pošalje poruku da Srbija neće primenjivati silu, a potom i izjavu kako Srbija čak neće primenjivati ekonomske represivne mere prema Kosovu!? Pa gde to ima, u momenu kada se Tadić i Jeremić bore, ovaj im uskače u reči i radi direktno protiv njihovih ciljeva? Za oružanu intervenciju, OK, to doprinosi diplomatskoj borbi, ali odricanje od svih sredstava prinude? Meni bi bilo čudno da mi moj saradnik tako urušava autoritet. Da li u partiji pokera koju želiš da dobiješ obećaš da nećeš koristiti ništa jače od jednog para? Da li protivniku pokazuješ svoje karte? BG5, imate krticu u partiji, ime mu je Dragan Šutanovac (ovo bi se sigurno dalo objasniti teorijom zavere, jer je Šutanovcu tast Miroslav Ilić, bivši funkcioner SPS-a :lol: )

Izvor: http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-15-01-2008/ko-u-klin

"...Ministri iz DS Dragan Šutanovac i Vuk Jeremić oprečno o uvođenju sankcija Kosovu: ministar odbrane tvrdi da je to besmisleno, dok je Jeremić i dalje za ekonomsku blokadu..."

(nemoj da misliš da se informišem iz Kurira, sada sam guglao pa našao članak tamo, ali svi mediji su preneli ovo o čemu ti pričam)
Nije radi se o tihoj kapitulaciji Šutanovca, već o drugačijoj strategiji Šutanovca kako sačuvati Kosovo. On smatra da Srbija ekonomskim represivnim merama prema Kosovu ne može da spreči nezavisnost svoje pokrajine. Samo diplomatska sredstva.
Šta je to trebalo da dokaže? Nedoslednost? Teško mi je da pratim šta je sada sa čime povezano.
Ako je Kosovo izgubljeno 1999. godine, zašto Jovanović nije recimo 2000. ili 2001. godine rekao građanima tu istinu? Jovanovićeva parola je "Volim Srbiju, govorim istinu".
Ma naravno, ovo je ona standardna varijanta: krenemo da objašnjavamo svoj krajnji cilj time što uvedemo sto usputnih stanica od kojih svaka za sebe može izdaleka delovati istinito, pa ih onda sklapamo u konstrukciju iako međusobno nemaju baš direktne veze, pa tako dolazimo do ultimativne "istine" sa početka. Usput, ako se nešto raspadne, onda nismo ništa dokazivali, već smo pričali o tim nepovezanim stvarima, tek onako.
Ja sam bio vrlo jasan. Bitna sličnost između LDP-a i komunista postoji, a to je - revolucionarnost.
Imao si i neko pitanje, rado ću ti odgovoriti.
Da, imao sam pitanje, a ono glasi: da li je ovo demagogija
Republički premijer Zoran Đinđić, povodom zahteva američke administracije za javnim izvinjenjem zbog zločina koje su srpske snage počinile u Hrvatskoj, Bosni i Kosovu, izjavio je da mu ne pada napamet da se izvinjava bilo kome zbog zločina koji su počinili drugi.

- Uostalom, šta je izvinjenje. Mene zanima utvrđivanje personalne krivične odgovornosti, ali i to mora biti dvosmerno. Šta je sa nedelima koje su počinili muslimani, Albanci i Hrvati, zapitao se Đinđić.
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/05/12/srpski/P02051102.shtml
 
Došli smo do odlične nove teme koju BG5 nameće sa već nekoliko svojih postova, a to je da li se DS distancira od Zorana Đinđića? Sem što im je Ružica, supruga ubijenog premijera, uskratila podršku, izgleda da se bližimo nekom novom zaokretu. Inače mi nije jasno čemu ovolika povika i citiranje nekih izjava koje treba da relativizuju i ospore ulogu Zorana Đinđića u istoriji ove zemlje.
 
Anketa je na sledećoj lokaciji: http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=6240280

BG5, pošto jako mali broj ljudi shvata da se Kosovo brani upotrebom naučno-fantastične politike koja je malo kome jasna, mislim da je momenat da nam se svima objasni ta politika. Ako objasniš ljudima na Krstarici da se Tadić zaista bori i za Evropu i za Kosovo, mislim da si već lavovski pomogao šefu svoje stranke u pogledu predizborne kampanje. Dakle, sugerišem da pomogneš svojoj stranci i spiritualnom lideru.

Vršiš zamenu teza. Meni je revolucionarna stvar metodologija kojom LDP hoće da ostvari integraciju u EU, decentralizaciju itd.

Prvo i osnovno, revolucija kao termin, sama po sebi nema nikakvu negativnu konotaciju. Da ovaj narod nije sproveo revoluciju petog oktobra, danas ne bismo bili u prilici da sukobljavamo mišljenja o bilo kakvoj politici, sem možda politici Mire Marković. Tako da etiketiranjem LDP-a kao nekog ko donosi revoluciju u načinu pristupa EU, mislim da ne postižeš ništa revolucionarno (baš se lepo uklopilo).

Nema tu nikakve teorije zavere. Poznato je da Tadić smatra da je LDP ekstremna stranka, pa je stoga logično da on hoće da uništi dotičnu stranku.

Vraćamo se na krokodila i jabuku. Pomenuta anketa pokazuje koliko ovakva laka matematička logika koja se objašnjava u 10 reči pije vodu.

Često se bira najmanje loše rešenje.

Jeste, ali se onda ne busa u sav glas. Ovaj thread je otvoren malicioznim izjavama koje treba da objasne Tadićev postupak kao eto, privoleo se uključiti LDP u vlast, ali zato što Tadić tobože tako planira da uništi LDP i ne znam šta već. Takvim rečnikom nećete steći puno poštovanja, mada iskreno, tvoje izjave ni malo ne odudaraju od uobičajenog DS žargona na koji smo navikli. Vi ste oni koji druge izuvaju iz čarapa, potcenjuju sve i svakog i reklamiraju svoj ego na svakom mestu u svako vreme.

Čak i onda kada te izjave čitate sa papira u TV duelima :rotf:

LDP-ovci ubiše od povike Koštunicu što je sarađivao sa Dačićem. Ali, kada je Đinđić sarađivao sa Branislavom Ivkovićem to je bilo OK.

Svoje okršaje sa Zoranom Đinđićem ostavi za nekoga ko misli da je o tome u redu raspravljati. Čovek je mrtav već godinama i ne vidim razloga da se ovde bavimo revizijom njegovog rada.

Kada je Pitagora izjavio da je Zemlja okrugla, niko mu nije verovao.

Jeste, ja već vidim da će Boris Tadić biti sledeći Pitagora. Mislim da ćemo naročito time što ćemo da promovisati u božanstvo pomoći ovom narodu da shvati koliko je Boris Tadić bitan za nas. Jer poznato je da ovaj narod voli taj nekritički odnos i voli kada se neko busa i veliča preko svake granice. Ako nije jasno, bio sam sarkastičan.

Nije radi se o tihoj kapitulaciji Šutanovca, već o drugačijoj strategiji Šutanovca kako sačuvati Kosovo. On smatra da Srbija ekonomskim represivnim merama prema Kosovu ne može da spreči nezavisnost svoje pokrajine. Samo diplomatska sredstva.

Genijalna strategija. Naročito što jedan ministar odbrane nalazi za shodno da se bavi pitanjem "da li je potrebno braniti Kosovo ekonomskim represivnim merama". Mora mu se priznati da je pokazao zavidan stepen volje i želje da se petlja u tuđe resore. Nema problema, ako ti je i ovo logično, postavićemo novu anketu, pa da vidimo da li će ova logika preći cenzus od npr. 10%.

Ako je Kosovo izgubljeno 1999. godine, zašto Jovanović nije recimo 2000. ili 2001. godine rekao građanima tu istinu? Jovanovićeva parola je "Volim Srbiju, govorim istinu".

Naravno. Samo što Jovanović nije mogao znati o čemu su razmišljali čelnici NATO-a između '99 i '08. Shvati, nije Jovanovićeva želja da se Kosovo otcepi, on je samo objasnio zašto se to dogodilo. Još važnije, iako je svestan da takva patriotska retorika donosi glasove, Čedomir Jovanović ne želi da poput nekih (da ne imenujem Borisa Tadića) izmišlja i priča kako će se boriti za Kosovo, u ovim uslovima. Pogotovo ne ide toliko daleko da građanima Srbije obećava međusobno isključive stvari, kao što su pristupanje EU i održanje Kosova u granicama Srbije.

Ja sam bio vrlo jasan. Bitna sličnost između LDP-a i komunista postoji, a to je - revolucionarnost.

Još bitnija sličnost postoji između Komunista i DS-a - Komunisti sprovode socijalizam a DS je član socijalističke internacionale koja se bave sprovođenjem istog.

Da, imao sam pitanje, a ono glasi: da li je ovo demagogija

Ovo odricanje čoveka koji je bio najsposobniji lider tvoje stranke može biti kažnjeno na predstojećim izborima, moja je preporuka da ne ulaziš u teme koje mogu biti jako kontraproduktivne po Demokratsku Stranku.
 
ok onda mi pojasni kojim nacinom to ldp hoce da ostvari integracije i decentralizaciju?
Putem revolucije.
Evo ga. Posle toliko raspravljanja dolazimo do zakljucka koji sam ja izveo jos na pocetku rasprave... BG5 se distancira od politike Zorana Djindjica kao i od politike LDP-a... Kako te nije sramota da se nazivas demokratom? :roll:
Ovo odricanje čoveka koji je bio najsposobniji lider tvoje stranke može biti kažnjeno na predstojećim izborima, moja je preporuka da ne ulaziš u teme koje mogu biti jako kontraproduktivne po Demokratsku Stranku.
Kako se ja to distanciram od Zorana Đinđića?
Došli smo do odlične nove teme koju BG5 nameće sa već nekoliko svojih postova, a to je da li se DS distancira od Zorana Đinđića? Sem što im je Ružica, supruga ubijenog premijera, uskratila podršku, izgleda da se bližimo nekom novom zaokretu
Koliko ja znam Ružica Đinđić je uskratila podršku LDP-u.
Inače mi nije jasno čemu ovolika povika i citiranje nekih izjava koje treba da relativizuju i ospore ulogu Zorana Đinđića u istoriji ove zemlje.
Poenta citiranja nekih izjava Zorana Đinđića je da se ospori tvrdnja da je LDP nastavljač Đinđićeve politike.
Anketa je na sledećoj lokaciji: http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=6240280
BG5, pošto jako mali broj ljudi shvata da se Kosovo brani upotrebom naučno-fantastične politike koja je malo kome jasna, mislim da je momenat da nam se svima objasni ta politika. Ako objasniš ljudima na Krstarici da se Tadić zaista bori i za Evropu i za Kosovo, mislim da si već lavovski pomogao šefu svoje stranke u pogledu predizborne kampanje. Dakle, sugerišem da pomogneš svojoj stranci i spiritualnom lideru.
Da li si svestan da indirektno tvrdiš da je Đinđić vodio naučno-fantastičnu politiku?
Prvo i osnovno, revolucija kao termin, sama po sebi nema nikakvu negativnu konotaciju. Da ovaj narod nije sproveo revoluciju petog oktobra, danas ne bismo bili u prilici da sukobljavamo mišljenja o bilo kakvoj politici, sem možda politici Mire Marković. Tako da etiketiranjem LDP-a kao nekog ko donosi revoluciju u načinu pristupa EU, mislim da ne postižeš ništa revolucionarno (baš se lepo uklopilo).
Revolucija u demokratskoj zemlji ima prilično negativnu konotaciju. Period do 5. oktobra 2000. je druga priča. Srbija tada nije bila demokratska zemlja.
Vraćamo se na krokodila i jabuku. Pomenuta anketa pokazuje koliko ovakva laka matematička logika koja se objašnjava u 10 reči pije vodu.
Možeš da se vraćaš na krokodila i jabuku, ali to ne opovrgava moju tvrdnju.
Jeste, ali se onda ne busa u sav glas. Ovaj thread je otvoren malicioznim izjavama koje treba da objasne Tadićev postupak kao eto, privoleo se uključiti LDP u vlast, ali zato što Tadić tobože tako planira da uništi LDP i ne znam šta već. Takvim rečnikom nećete steći puno poštovanja, mada iskreno, tvoje izjave ni malo ne odudaraju od uobičajenog DS žargona na koji smo navikli. Vi ste oni koji druge izuvaju iz čarapa, potcenjuju sve i svakog i reklamiraju svoj ego na svakom mestu u svako vreme.
Čak i onda kada te izjave čitate sa papira u TV duelima :rotf:
Ne vidim problem u tome što ne podnosim ekstremiste, i što svojim rečnikom ukazujem na to.
Svoje okršaje sa Zoranom Đinđićem ostavi za nekoga ko misli da je o tome u redu raspravljati. Čovek je mrtav već godinama i ne vidim razloga da se ovde bavimo revizijom njegovog rada.
Ja ne vodim okršaj sa Đinđićem, već sa tobom i politikom LDP-a. Ja ne napadam Đinđića što je sarađivao sa Branislavom Ivkovićem. Naprotiv. To je bio neophodni pragmatizam, kao što je moguće da će biti neophodna saradnja Tadića i Dačića. Ono što mi jako smeta je činjenica da vi LDP-ovci Tadiću zamerate ono što je radio pokojni premijer, a puna su vam usta Đinđića.
Jeste, ja već vidim da će Boris Tadić biti sledeći Pitagora. Mislim da ćemo naročito time što ćemo da promovisati u božanstvo pomoći ovom narodu da shvati koliko je Boris Tadić bitan za nas. Jer poznato je da ovaj narod voli taj nekritički odnos i voli kada se neko busa i veliča preko svake granice. Ako nije jasno, bio sam sarkastičan.
Ipak, priznaćeš da tvoj stav "Ja bih se uvek kladio u to da će 1000 ljudi da dođe do boljeg zaključka od dvojice" nije baš pametan.
Genijalna strategija. Naročito što jedan ministar odbrane nalazi za shodno da se bavi pitanjem "da li je potrebno braniti Kosovo ekonomskim represivnim merama". Mora mu se priznati da je pokazao zavidan stepen volje i želje da se petlja u tuđe resore. Nema problema, ako ti je i ovo logično, postavićemo novu anketu, pa da vidimo da li će ova logika preći cenzus od npr. 10%.
Da li ti veruješ da Srbija može da sačuva Kosovo ekonomskim represivnim merama?
Naravno. Samo što Jovanović nije mogao znati o čemu su razmišljali čelnici NATO-a između '99 i '08.
Postavi anketu: da li je DOS znao 2000. godine da je Kosovo izgubljeno 1999. godine?
Shvati, nije Jovanovićeva želja da se Kosovo otcepi, on je samo objasnio zašto se to dogodilo. Još važnije, iako je svestan da takva patriotska retorika donosi glasove, Čedomir Jovanović ne želi da poput nekih (da ne imenujem Borisa Tadića) izmišlja i priča kako će se boriti za Kosovo, u ovim uslovima. Pogotovo ne ide toliko daleko da građanima Srbije obećava međusobno isključive stvari, kao što su pristupanje EU i održanje Kosova u granicama Srbije.
I Evropa i Kosovo je Đinđićeva politka.
Još bitnija sličnost postoji između Komunista i DS-a - Komunisti sprovode socijalizam a DS je član socijalističke internacionale koja se bave sprovođenjem istog.
Sadašnja Socijalistička internacionala je bliža konzervativcima nego komunistima;
"With mainstream Social Democratic parties adopting - reluctantly or enthusiastically - the new economic libertarian orthodoxy (neo-liberalism), much of their old economic baggage has been pinched by National Socialism. It's becoming the only sort of socialism on offer."
http://www.politicalcompass.org/extremeright




PS Nisi odgovorio na moje pitanje: da li je ovo demagogija:

"Republički premijer Zoran Đinđić, povodom zahteva američke administracije za javnim izvinjenjem zbog zločina koje su srpske snage počinile u Hrvatskoj, Bosni i Kosovu, izjavio je da mu ne pada napamet da se izvinjava bilo kome zbog zločina koji su počinili drugi.

- Uostalom, šta je izvinjenje. Mene zanima utvrđivanje personalne krivične odgovornosti, ali i to mora biti dvosmerno. Šta je sa nedelima koje su počinili muslimani, Albanci i Hrvati, zapitao se Đinđić
"
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/ar...02051102.shtml
 
Kako to putem revolucije, gde to pise, ili cime je to dokazano. Daj dokaze.
Dokaz je, na primer, izjava Čedomira Jovanovića (Politika, 21. februar 2004) da je on protiv postepene promene (evolucije).
Distanciras se tako sto cesto pises o njemu kao o svom neistomisljeniku a onda se pozivas na njega ;)
Kao što rekoh, ja citam Đinđićeve izjave koje pokazuju da se LDP odrekao od njegove politike.
 
Ipak, priznaćeš da tvoj stav "Ja bih se uvek kladio u to da će 1000 ljudi da dođe do boljeg zaključka od dvojice" nije baš pametan.

:worth: :super: :D

Ma, naravno, šta znaju ovi silni ljudi na Krstarici? Ja znam jednog kojeg baš i ne zanima šta oni misle... Šta su svi ovi ljudi na Krstarici koji gube vreme svojim nesavršenim umovima, spram toga jednog koji nam svima brilijantno otvara oči. Ali avaj sudbo kleta, on se ne upušta u nezahvalan posao objašnjavanja masi toga što je njemu tako očigledno a njima je potpuno strano.

Svaka čast. Ova tvoja izjava nadvisuje sve prethodne. Složićeš se da je vrlo reprezentativna. :ok:
 
:worth: :super: :D

Ma, naravno, šta znaju ovi silni ljudi na Krstarici? Ja znam jednog kojeg baš i ne zanima šta oni misle... Šta su svi ovi ljudi na Krstarici koji gube vreme svojim nesavršenim umovima, spram toga jednog koji nam svima brilijantno otvara oči. Ali avaj sudbo kleta, on se ne upušta u nezahvalan posao objašnjavanja masi toga što je njemu tako očigledno a njima je potpuno strano.

Svaka čast. Ova tvoja izjava nadvisuje sve prethodne. Složićeš se da je vrlo reprezentativna. :ok:
Ma šta zna 97% građana Srbije koji ne glasaju za LDP...
 
Ma šta zna 97% građana Srbije koji ne glasaju za LDP...

Vidi, stranačka prepucavanja su zaista zanemarljiva stvar naspram tvoje otvorene sumnje u inteligenciju ljudi koji pišu na ovom forumu. Stranački rejtinzi su nešto o čemu možemo da se raspravljamo ali potcenjivanje i vređanje ljudi koji ovde pišu je nešto što nemam nameru da čitam, zaista. Većina ljudi na ovom forumu verovatno nema iste stavove kao ja, pa ja opet ne mislim da su oni po bilo čemu lošiji od mene. Uvedi u svoje odnose malo više poštovanja za druge, neće ti pasti kruna sa glave.
 
Vidi, stranačka prepucavanja su zaista zanemarljiva stvar naspram tvoje otvorene sumnje u inteligenciju ljudi koji pišu na ovom forumu. Stranački rejtinzi su nešto o čemu možemo da se raspravljamo ali potcenjivanje i vređanje ljudi koji ovde pišu je nešto što nemam nameru da čitam, zaista. Većina ljudi na ovom forumu verovatno nema iste stavove kao ja, pa ja opet ne mislim da su oni po bilo čemu lošiji od mene. Uvedi u svoje odnose malo više poštovanja za druge, neće ti pasti kruna sa glave.


Не може то тако лако да се уради А !:confused:

Како он може да поштује некога за кога његов председник странке каже да је :"Друга Србија и то она необразована...беззуба...неписмена...сиротињска и глупа.."!

У некој блажој варијанти је назове и " неспособном да се снађе у транзицији.."...како год али се све своди на исто, а када о неком имаш такво мишљење и јавно то обзнаниш - како би могао неког таквог да испоштујеш ?:arrow:
 
Dokaz je, na primer, izjava Čedomira Jovanovića (Politika, 21. februar 2004) da je on protiv postepene promene (evolucije).

Kao što rekoh, ja citam Đinđićeve izjave koje pokazuju da se LDP odrekao od njegove politike.
Cekaj, objasni ti meni sta je revolucionarno u tome da mi moramo brzo u evropu i da nam je potrebna hitna decentralizacija? Nismo mi na nuli nego u velikom minusu pa da bi se nesto nazvalo revolucionarnim

Djindjic je ubijen pre 5 godina, hteo ti da priznas ili ne - Srbija nije u istoj poziciji. Prvo je Djindjic imao kapacitet da izgura neke stvari, a drugo, mi smo nazadovali od njegove smrti mnogo... Malo su drugacije stvari...

Da je Djindjic ostao ziv mi smo mogli isporuciti generale Hagu i onda bi mogli da pricamo o nekim stvarima, da je djindjic ziv i da smo usli u Nato Kosovo danas ne bi bilo nezavisno...i niz drugih stvari...
 
Vidi, stranačka prepucavanja su zaista zanemarljiva stvar naspram tvoje otvorene sumnje u inteligenciju ljudi koji pišu na ovom forumu.
Ne sumnjam ja u tvoju inteligenciju. Lapsusi se dešavaju i inteligentnim ljudima.

Stranački rejtinzi su nešto o čemu možemo da se raspravljamo ali potcenjivanje i vređanje ljudi koji ovde pišu je nešto što nemam nameru da čitam, zaista. Većina ljudi na ovom forumu verovatno nema iste stavove kao ja, pa ja opet ne mislim da su oni po bilo čemu lošiji od mene. Uvedi u svoje odnose malo više poštovanja za druge, neće ti pasti kruna sa glave.
Tvoj princip je da više veruješ ogromnoj većini. E, pa ako je tako, prestani da glasaš za LDP.
Cekaj, objasni ti meni sta je revolucionarno u tome da mi moramo brzo u evropu i da nam je potrebna hitna decentralizacija? Nismo mi na nuli nego u velikom minusu pa da bi se nesto nazvalo revolucionarnim
Čedomir Jovanović je protiv postepene promene. Postepena promena je evolucija. Ako nisi reakcionar, a protiv si evolucije, onda možeš biti samo revolucionar.
Djindjic je ubijen pre 5 godina, hteo ti da priznas ili ne - Srbija nije u istoj poziciji. Prvo je Djindjic imao kapacitet da izgura neke stvari, a drugo, mi smo nazadovali od njegove smrti mnogo... Malo su drugacije stvari...
Besmisleno je diskutovati šta bi Đinđić sada radio da je živ. Fakat je da je Đinđić nekoliko dana pred smrt izjavio da neće prihvatiti ni formalnu ni faktičku nezavisnost Kosmeta ako međunarodna zajednica to bude tražila od njega:

"Sta ce biti reakcija Beograda, a i Vas kao predsednika Vlade ako medunarodna zajednica uskoro kaze: Kosovo je de facto postalo nezavisno, ostaje vam da sa njim harmonizujete odnose?

- Mi to necemo prihvatiti. Ponavljam: mi ni formalnu ni fakticku nezavisnost Kosmeta necemo prihvatiti.
"
http://www.novinar.de/2007/04/01/srbija-nije-zeton-za-placanje-dugova.html
 

Back
Top