Komunikacija..

Да, да, баш замишљам како то изгледа када се Хармони разгоропади па пуцају стакла од високог це! :mrgreen::hahaha:
 
..dokaz par ekselans da je ton nebitan ako ima ko da chuje i ako ima shta da se chuje... :heart:

:super:
Тачно. И ако пратимо ШТА је речено и КАКО је речено, онда је тон небитан.
Кад кажем КАКО, мислим на начин, на избор речи, а не на тон.
Понекад уз слатки осмех кажемо јако тешке речи. Они који прате шта и како смо рекли, разумеће. Исто тако, може се урлати веома пристојно. ;)
 
:super:
Тачно. И ако пратимо ШТА је речено и КАКО је речено, онда је тон небитан.
Кад кажем КАКО, мислим на начин, на избор речи, а не на тон.
Понекад уз слатки осмех кажемо јако тешке речи. Они који прате шта и како смо рекли, разумеће. Исто тако, може се урлати веома пристојно. ;)

..tako je, wanda..
..kao shto i u najbiranijim rechima onaj ko hoce i zeli moze pronaci podtekst,
drskost, skriveno znachenje puno uvreda ili podsmeh i nipodishtavanje...
..ponovo se vracamo na to KO govori i KO slusha..
 
tako ja komuniciram sa nekim ljudima...i nikako da shvatim da na njih ne treba trositi ni trenutak...:sad2::sad2:

valjda se ta tolerancija stice s godinama...temperament mi je zestok....

inace se trudim da razumem sta neko ima da mi kaze, da shvatim ko je i kakve su mu pobude i uklopim svoje potrebe prema tome isto ocekujem od druge strane...ako shvatim da nema odgovora, povlacim se, ako ne shvatim na vreme...bude lose...
inace sto rece muvalo tesko mi je da stalno nesto zahtevam da iznosim svoje stavove, potrebe, misljenja...ja bih volela da se sve samo od sebe desi, a cini mi se da nije tako jednostavno...ni u partnerskom ni u bilo kom drugom odnosu...
 
..jednostavno je..ako ochekujesh isto..a ne vishe...

pa ne moze isto...svi smo razliciti i imamo razlicite potrebe...samo sto treba da budemo u mogucnosti da razumemo jedan drugog i odgovorimo na zahteve...komunikacijom, telepatijom, osecajem...s nekim ljudima uspevas, s nekima ne. s nekim uspevas odredjeni period, jer neizostvano je da se covek menja, ako druga strana ne prihvati promene, odnosi pucaju. Na zalost.
 
..prichamo o jednoj osobi..partnerskoj komunikaciji..
..tu postoje potrebe koje su nam zajednichke..
..i ostale, koje su chesto zajednichke svim ljudima...ili chak i svim sisarima...
..ljudi se menjaju, to je neophodno da bi ostali isti..
..ali emocije oblikuju i to menjanje..nema tu prihvatanja..
..neki ljudi srastu, neki razrastu...
 
..prichamo o jednoj osobi..partnerskoj komunikaciji..
..tu postoje potrebe koje su nam zajednichke..
..i ostale, koje su chesto zajednichke svim ljudima...ili chak i svim sisarima...
..ljudi se menjaju, to je neophodno da bi ostali isti..
..ali emocije oblikuju i to menjanje..nema tu prihvatanja..
..neki ljudi srastu, neki razrastu...

:super::super::super::super::super:

bice da je tako!
:D
 
E to kad pričate o tonu, mm ima varijantu, kada mu je nešto jako važno i želi da skrene pažnju slušaoca, onda priča polako i razgovetno.
Bog te, više volim kad popizdi pa se istrese nego kad me posadi pored sebe i krene tim ravnomernim tonom. Odmah znam da je nešto gadno u pitanju...

A biranje reči je, kao što rekoh, umetnost. Ja sam brzopleta, jezik mi je brži od pameti ili obrnuto, nemam pojma, ali jako obraćam pažnju na to i trudim se da korigujem.
U svakom slučaju, vređanje čoveka mi je najjadniji vid komunikacije. Kad to čujem, gubim interesovanje jer takvom čoveku ništa ne dopire do mozga. Suviše je usredsređen na uvrede...
Toga nema kod nas dvoje. Par puta sam ja umela u nastupu besa da izlanem nešto ružno na njegov račun, ali se odmah ugrizem za jezik i bude mi žao.
On to nikada, nikada nije uradio... Ima daleko veću moć samokontrole...
A ja opet nešto i ne volim da se samokontrolišem. :D
 
Auuuuuu....komunikacija....trudim se...ali ne ide mi bas...impulsivna, sklona zvocanju, urlanju i ostalim ne bas lepim stvarima...ne znam da pricam argumentovano, a mm bas na tome insistira...kod mene je sve osecanje proizaslo iz neke situacije, koju zaboravim, ali osecanje ostane...i tako...sve dozivljavam vrlo licno, sto je jos jedan dodatni problem...a mm (neko je vec rekao) proracunat, i vrlo dobar manipulator...
ali trudimo se...:mrgreen:
 
Sta mislite gde je osnovni problem u komunikciji izmedju partnera? To sto neko ne sme da izrazi nezadovoljstvo? Ili to sto ga neko previse izrazava?
I naravno sve cesci problem to sto niko ne govori sta zaista zeli.. :roll:
Koliko imate dobru komunikaciju sa partnerom? Koliko ste iskreni? Jel odmah sve kazete ili dozirano sta vam ne odgovara? :think: Ko od vas dvoje vazi za gundjalo ? :mrgreen:
I kako se ista moze poboljsati? :hvala:

uvek kazem sve sta mislim, iako bi nekad bilo bolje da se uzdrzim, takva sam i sa bliskim ljudima i sa onima koje ne znam tako dobro....
nemam nikakav problem da pokazem sta osecam bilo da su u pitanju neke negativne emocije ili nesto lepo....
detaljno i slikovito izdeklamujem sve , pa umem da budem prilicno grozna ako me je neko iznervirao, ali isto tako lako onog koga volim mogu da stegnem onako jako,ljubavno i da mu kazem milion lepih stvari...toliko lepih, prelepih da mi ne veruje bas sve......:D (a sve je istina)
i ja onda pokazem emocije slobodno bez ikakvih uzdrzavanja a ne ispadnem pateticna....:D

kao po pravilu uvek su mi se svidjali muskarci koji svoje emocije pokazuju na neki fini,tihi nacin i koji nemaju tako eksplozivnu narav, sto njih volim da gnjavim i da im rovarim po psihi, prosto obozavam, iako u principu po necijem pogledu tacno procenim i kako je raspolozen, i sta oseca prema meni....nikad nisam pogresila, pitanje je samo koliko zelimo da budemo iskreni prema sebi....ja ne bih menjala nista, oni neka budu uzdrzani, a ja cu da ih gnjavim....:D
 
Poslednja izmena:
Mislim da je jedan od bitnih problema to sto ljudi lose rade ono sto bi trebalo najvise da rade a to je da se SLUSAJU!:telefon:

I iz tog proizilaze sve nesuglasice i nerazumjevanja.
 
Каже моја колегиница данас - Ма шта ти је, бићемо грбаве како окренеш, а сви знају да ниси фина, мислим што се трудиш уопште?:hahaha:
То до следеће прилике:lol:
 
Sta mislite gde je osnovni problem u komunikciji izmedju partnera? To sto neko ne sme da izrazi nezadovoljstvo? Ili to sto ga neko previse izrazava?
I naravno sve cesci problem to sto niko ne govori sta zaista zeli.. :roll:
Koliko imate dobru komunikaciju sa partnerom? Koliko ste iskreni? Jel odmah sve kazete ili dozirano sta vam ne odgovara? :think: Ko od vas dvoje vazi za gundjalo ? :mrgreen:
I kako se ista moze poboljsati? :hvala:

Komunikacija je uci celog zivota. Sad znam bolje nego pre mesec dana :lol:
Bitno mi je da su stvari fleksibilne - ne postoji jedan nacin, treba se prilagodjavati u hodu a to ocekujem i od partnera.
I shodno tome, nekad me uzasno mrzi da se objasnjavam a nekad tupim do ujutro. Nekad se razumemo iz pogleda a nekad je neophodno objasniti i najjednostavnije stvari. Toliko toga zavisi od raspolozenja, umora, energije - sumanuto bi bilo ocekivati da se svi ovi ciklusi stalno poklapaju s osobom sa kojom zivimo.
Ako nesto smatram za bitno, onda cu da se potrudim da izaberem i nacin i mesto i ton i reci. Ako ne ide, mozda stvarno pricam gluposti. :D Ne trazim potvrdu naseg odnosa u tome koliko me slusa, razume i ostalo i nemam potrebu da proveravam niti da se pitam preterano o nasoj komunikaciji - jer sam sigurna u to.

Sustinski se razumemo i jos bitnije, mi zelimo da se razumemo.
 
uh...
a015.gif
duga priča...

bash :mrgreen:

de si majne guru gurićiju ;)
 
:confused:

:ok: E ovo je jako bitno..Bila je negde tema Tretman cutanjem, po meni jedna od boljih na krsti ikad. Kad nekom nesto ispricate i on /ona ostane bez reakcije :confused:
To je komunikacija koja se ne moze poboljsati jer ne postoji komunikcija :sad2:

Da, ali niko nikad ne podje od toga da mozda ono sto pricamo stvarno nema nikakvog smisla. :lol: Tj. mozda ni nama nije do komunikacije nego samo da srucimo sadrzaj svojim misli na nekoga i da nam taj neko sluzi kao kanta za otpatke. :confused:
Ni to nije komunikacija a nama deluje da smo izigrani.
Zato kazem - fleksibilnost. To je kad ne insistiras na jednoj "ulozi", kad ne vidis sebe uvek na isti nacin (MENE treba neko da razume, JA kad pricam treba da me slusa i reaguje...itd).
 
Da, ali niko nikad ne podje od toga da mozda ono sto pricamo stvarno nema nikakvog smisla. :lol: Tj. mozda ni nama nije do komunikacije nego samo da srucimo sadrzaj svojim misli na nekoga i da nam taj neko sluzi kao kanta za otpatke. :confused:
Ni to nije komunikacija a nama deluje da smo izigrani.
Zato kazem - fleksibilnost. To je kad ne insistiras na jednoj "ulozi", kad ne vidis sebe uvek na isti nacin (MENE treba neko da razume, JA kad pricam treba da me slusa i reaguje...itd).

:think: Slazem se.. Ali I ako nema smisla komunikacijom se moze postici.. :mrgreen:
 

Back
Top