kompleks nize vrednosti

Pa prvo i osnovno sto treba da uradis jeste da se oslobodis uticaja roditelja po tom pitanju, jer da bi krenuo ka izlecenju ne smes biti vise na meti njihovih ili njegovog/ocevog kljucanja u mozak.
Ali sta konstruktivno mozes procitati ovde, od obicnih laika i ljudi, kada ti strucnjak nije uspeo pomoci....Sve mi se cini i ide ka tome da ti neces da pustis celu stvar....
 
Pa brate mili, reci caletu da ti nevidjeno smeta kada ti se obraca na taj nacin, neka prestane sa tim, to bi ti jako znacilo, moze li toliko da uradi za tebe...nesto u tom stilu. Cini mi se da ti komunikacija sa roditeljima nije bas na zavidnom nivou.
 
Afrodity:
Pa brate mili, reci caletu da ti nevidjeno smeta kada ti se obraca na taj nacin, neka prestane sa tim, to bi ti jako znacilo, moze li toliko da uradi za tebe...nesto u tom stilu. Cini mi se da ti komunikacija sa roditeljima nije bas na zavisnom nivou.

To sam pokusao 100X do sada.
U poslednje vreme se smirio ali je samo pitanje kad ce ponovo da pocne.
Ja ovaj perio "pauze u nabijanju kompleka" treba da iskoristim maksimalno da ih malo zalecim.
 
Moras da shvatis da to sto ti je on pricao nije realno stanje uopste, izvrni malo stvari, jer ces tad dobiti realnu sliku.A kada shvatis da je on non stop bio u krivu, lakse ces se izboriti a problemom,nemoj se plasiti neuspeha, svidja ti se devojka, ne razmisljaj, pridji i upoznaj se, preterana analiza te ubija, saseci to u korenu, pre nego sto si je uopste i zapoceo, ne razmisljaj o posledicama, ponavljaj sebi tekst suprotan od onog sto ti kazu glasovi u glavi. Ako to budes dovoljo dugo radio, poverovaces u to, a upravo to je mnogo blize realnosti nego ono sto ti je govorio otac.kako si poverovao u njegove reci tada, mozes i u svoje sada.
I sam shvatas da je otac gresio, pa zasto onda verujes u njegove reci? Daj malo logike u zivotu covece.
 
Pročitala sam samo prvu i poslednju stranu, ali mislim da ovo nije niko rekao... Ja mislim da probaš; da se nateraš da se suočiš sa svojim strahom. Znači, priđi devojci, razmišljajući - ok, PA ŠTA i ako budem odbijen??? Smak sveta? Videćeš da nije... A ako te ne odbije?;-)

 
A, sto ne probas da muvas neko devojce ovako- preko neta? Ovde ih ima, recimo, dosta, i to bas finih, a ne vidi se kako izgledas..Mozes da porobas- nista ne gubis, a mozda budes napredovao ;).
Mislim, da bi ti mozda bilo lakse da uspostavis prvi kontakt ovako.
 
blacky333:
Pa jednostavno nemaj da slusas roditelje uopste,
kad vec vidis da je njihov uticaj stetan.
Na 1 uvo udje na 2. izadje!!!

Mozes li da zamislis da ti neko ***** ceo dan kad god moze, onako lagano ti *****, ti pokusavas da ucis on *****, ***** , *****, ispira ti mozak, ***** toliko da ne mozes nista da upamtis sto ucis, onda ***** dan pred ispit, ali tako strucno ***** da tebi krene da se vrti u zeludcu, da te boli stomak, da se nerviras, vece pred ispit umesto da ponovis gradivo valjas se po krevetu, pizdis, onda sledeci dan odes i PADNES NARAVNO!!!

Ja mislim da kad bi ja dosao i tako ti samo 15 minuta kenjao na uvo da bi mi sigurno ****** sve po spisku.

Ja se ne secam da su oni ikad usli u kucu posle odlaska negde i da su rekli nesto pozitivno , kad god udju ja bukvalno osetim "talas negativne energije kako se siri" i onda iza toga krece bezgranicno sranje i proseravanje.
 
Па и не треба сви да знају.
А што се лепо не зближиш мало по мало са неком другарицом, прво постанете блиски и драги једно другоме, после већ полако крене ка неким симпатијама....па се можда претвори и у везу...?
Зашто стално имаш трип да треба да прилазиш непознатим девојкама у граду?
Дружи се са другарицама, не мораш одмах да их муваш....пусти да постанете блиски...

И да! Не дави о свом трагању за друштвом и о својим компексима! ЖИВИ!
 
mackica ns:
Pročitala sam samo prvu i poslednju stranu, ali mislim da ovo nije niko rekao... Ja mislim da probaš; da se nateraš da se suočiš sa svojim strahom. Znači, priđi devojci, razmišljajući - ok, PA ŠTA i ako budem odbijen??? Smak sveta? Videćeš da nije... A ako te ne odbije?;-)


Pa prilazenje mi i jeste psihoterapijski zadatak koji mi je zadao psihijatar samo sto za izvrsenje tog zadatka su potrebna muda koja ja nemam na zalost.
 
Родитељи су забрљали шта су забрљали, али на теби је да сада већ једном почнеш да схваташ да НЕ МОРАШ ДА ИХ СЛУШАШ!
Осамостали се што пре, ко њих шиша!
 
Cupavka:
A, sto ne probas da muvas neko devojce ovako- preko neta? Ovde ih ima, recimo, dosta, i to bas finih, a ne vidi se kako izgledas..Mozes da porobas- nista ne gubis, a mozda budes napredovao ;).
Mislim, da bi ti mozda bilo lakse da uspostavis prvi kontakt ovako.

Preko net-a sam probao 100X do sada i to ne ide. U principu je uvek neka zajebancija i neko podjebavanje, ili je neki lik sa zenskim nickom ili je grupa drugarica koja trazi da zajebava nekog ko sto sam ja. Jednostavno zna se ko trazi devojku i kontakt preko interneta da se ne lazemo a devojke takve prosto obozavaju da podjebavaju.
 
Pa svi roditelji su smaraci manje ili vise..
To sto tebe pogadja pokazuje da si slaba licnost.
pa ako ne mozes da promenis njih moras sebe.
I nemoj mnogo da se upustas u njihove premudre razgovore.Mozda prestanu ako vide da ne ucestvujes..
 
kompleks_nize_vrednosti:
Pa prilazenje mi i jeste psihoterapijski zadatak koji mi je zadao psihijatar samo sto za izvrsenje tog zadatka su potrebna muda koja ja nemam na zalost.
Pogledaj u gaće:razz:
Naravno da ih imaš, samo si bezveze počeo da veruješ kako nemaš.
Razmišljaj realno, samo - šta je najgore što može da se desi? I videćešda ni najgore nioje tako strašno.
 
mackica ns:
Pogledaj u gaće:razz:
Naravno da ih imaš, samo si bezveze počeo da veruješ kako nemaš.
Razmišljaj realno, samo - šta je najgore što može da se desi? I videćešda ni najgore nioje tako strašno.

Mislim muda u psihickom smislu
A to u gacama je dovoljno veliko cak iznad proseka, cak sta vise to u gacama je jedino u sta sam siguran da imam posto je stalno na meni, tj da imam veliko, posto tu ni sma ne mogu sebe da ubedim da nije dovoljno veliko posto ga gledam svaki dan.

U sve ostalo da nevalja sebe cu da ubedim.
 
Јел ти мене игноришеш?
Лепо те питах што се не дружиш мало интензивније са другарицама? Полако, полако...па ће нешто испадне. Теби је очигледно потребно да се осетиш сигурно са неким, а то ћеш моћи тек ако девојку пре мувања добро упознаш...и оствариш близак емотивни контакт. Тако ће и она имати прилику да открије твоје лепе особине и добре стране. Немој одмах форсирати мување!

Престани да се трудиш да препадаш непознате девојке по граду, па то мало коме успева!

И још: лепо ти рекох да промениш ник и да се укључиш у нормалну форумску комуникацију о разним темама....немој да тражиш девојку и да дајеш огласе! Пусти да те прихвате полако...постаћеш већ некоме интересантан ако не будеш давио својим проблемом.

Није ми на крај памети падало да ћу се овде упознати са неким, а ето, ипак овде има неколико људи који су ми бескрајно драги и у стварном животу!

Понекад ми се чини да отвараш овакве теме само да би кукао....
 
c008.gif
 

Back
Top