Kome je u interesu da prizna Kosovo?

filatelista:
To su zemlje gde je jak uticaj katoličke crkve.
So?

filatelista:
I uistalom, baš me briga za Poljake. Svaka žena je gospodar svog tela i ako hoće abortus ima pravo na njega..

Јасно, зато би требало дозволити абортус и у 8. месецу. Мислим, ако је жена "господар свог тела". :roll:
 
BTW, стравичне, непоправљиве последице абортуса по жене (и психичке и физичке) које су их извршиле су бројне, ако неко сумња у то можемо дискутовати мада смо о томе већ причали на овом форуму.
 
untouchable:
So?



Јасно, зато би требало дозволити абортус и у 8. месецу. Мислим, ако је жена "господар свог тела". :roll:

Jednostavno je nemoguće diskutovati sa tobom. Otkud sad u 8 mesecu??????? Zna se koliki je zakonski rok za obavljanje abortusa i onaj prelaz preko njega ako je dete začeto silovanjem ili je u pitanju život majke. Zakon je jasan kao dan. Ako majci deteta nije problem da izvrši abortus, zašto bi bilo meni kao građaninu Srbije. Ona bira da li će ga roditi ili ne. Ne ti, ja ili neko treći. Abortus je prvenstveno izbor majke. Ko zna bolje od nje šta će sa plodom. Roditi ga ili ne?
 
untouchable:
BTW, стравичне, непоправљиве последице абортуса по жене (и психичке и физичке) које су их извршиле су бројне, ако неко сумња у то можемо дискутовати мада смо о томе већ причали на овом форуму.

Moj zet je ginekolog i čovek je uradio toliko abortusa da je brojka već preko 1000 sigurno. Veruj mi da se ni jedna nije kajala.
 
Како да не, а он сигурно остаје у контакту са особама којима је убио децу... Убеђен сам да остају нераздвојни пријатељи...
И драго ми је да си споменуо свог зета јер је то подршка мојој тези да су они који тако здушно заговарају абртус чланови породица оних који су га имали или оних који га врше над другима - одржањем абортуса као друштвено прихватљивог они га оправдавају пред самима собом.

Прилог дискусији
Legal Implications of a Link Between Abortion and Breast Cancer
http://www.jpands.org/vol10no1/aschlafly.pdf

"Similar observations of cause and effect are evident in Poland
and Ireland: Poland limits abortion and now enjoys one of the
lowest breast cancer rates in Europe, despite a high rate of cancer in
men, while Ireland prohibits abortion and benefits from a breast
cancer rate of only 1in13, about half the U.S.rate."
 
untouchable:
Како да не, а он сигурно остаје у контакту са особама којима је убио децу... Убеђен сам да остају нераздвојни пријатељи...

Прилог дискусији
Legal Implications of a Link Between Abortion and Breast Cancer
http://www.jpands.org/vol10no1/aschlafly.pdf

"Similar observations of cause and effect are evident in Poland
and Ireland: Poland limits abortion and now enjoys one of the
lowest breast cancer rates in Europe, despite a high rate of cancer in
men, while Ireland prohibits abortion and benefits from a breast
cancerrateofonly1in13,abouthalftheU.S.rate."

Neke su dolazile i po par puta. Odvratno, ali takav je život.
 
Ti mislis, da se nijedna nekaje...niko ne zna kako je zeni kad joj urade abortus..i veruj, da se takve stvari ipak nezaborave..al verujem, da postoje i one kojima je svejedno...i ako nista drugo redovno uzimanje pilula je 99 % sigurno..A ko nikad nece, da ima decu i nezeli ih postoji jos jedan nacin da resi problem...

U vezi teme se slazem sa maximom i jos ponekim... :wink:
 
alya:
Ti mislis, da se nijedna nekaje...niko ne zna kako je zeni kad joj urade abortus..i veruj, da se takve stvari ipak nezaborave..al verujem, da postoje i one kojima je svejedno...i ako nista drugo redovno uzimanje pilula je 99 % sigurno..A ko nikad nece, da ima decu i nezeli ih postoji jos jedan nacin da resi problem...

U vezi teme se slazem sa maximom i jos ponekim... :wink:

Zabrazdili smo u nešto što će nam sigurno obrisati, ali zabrana abortusa ne dovodi do nataliteta. Imaćeš ostavljanu decu po kontejnerima, otpadima, sirotištima imućniji će odlaziti u Makedoniju, BIH, Crnu Goru i postaće kao u SAD, idemo na abortus turizam. Ili će se stvoriti ilegalci sa pola obrazovanjem pa će žene da iskrvare na stolu. Politika nataliteta ne muči samo Srbiju, to je jedan da kažem svetski trend (izuzimajući Kineze) da se ima po jedni ili ni jedno dete..
 
filatelista:
Zabrazdili smo u nešto što će nam sigurno obrisati, ali zabrana abortusa ne dovodi do nataliteta. Imaćeš ostavljanu decu po kontejnerima, otpadima, sirotištima imućniji će odlaziti u Makedoniju, BIH, Crnu Goru i postaće kao u SAD, idemo na abortus turizam. Ili će se stvoriti ilegalci sa pola obrazovanjem pa će žene da iskrvare na stolu. Politika nataliteta ne muči samo Srbiju, to je jedan da kažem svetski trend (izuzimajući Kineze) da se ima po jedni ili ni jedno dete..

Ништа од тога се не дешава у Пољској, Ирској, Малти, Португалу...
А да не причамо о томе како лупаш да 200.000 новорођене деце не би поправило наталитет у Србији...
 
Pa nece se natalitet time povecati, ali ne moze tek tako zena, da radi sta joj padne na pamet..problem je sto u srbiji koriste abortus kao zastitu...a inace zene i sada odlaze kod kvazi ginekologa kako nebi 2 saznali i jeftiniji je i slicne gluposti i ostavljaju decu po kontejnerima.. :roll: :roll: :shock:

Devojke i zene treba potsticati, da budu odgovornije, da cuvaju svoje telo...a samim tim bi trebao, da opadne broj abortusa...Znaci vaspitavanje i osvescivanje.
I zabrana, da urade abortus samo zato sto zene nece dete, naka misli pre ako ga nezeli!!
 
untouchable:
Ништа од тога се не дешава у Пољској, Ирској, Малти, Португалу...
А да не причамо о томе како лупаш да 200.000 новорођене деце не би поправило наталитет у Србији...
Zato što se i pored te zabrane ne bi rodilo 200 000 dece! Radilo bi se na divljaka, išlo bi se gde se može, skaklae bi žene sa plasnica i tavana da pobace i da ne nabrajam kakve svinjarije sam čuo.
 
filatelista:
Zato što se i pored te zabrane ne bi rodilo 200 000 dece! Radilo bi se na divljaka, išlo bi se gde se može, skaklae bi žene sa plasnica i tavana da pobace i da ne nabrajam kakve svinjarije sam čuo.

И ја ти опет кажем - то се не дешава у свим оним земљама које сам побројао а које имају јако рестриктивне прописе за абортусе. Тај "аргумент" који ти наводиш је најпримитивније застрашивање.
Жена свакако има право на своје тело и право да одлучи да ли ће или не ступити у сексуалне односе, али са тим правима иду и обавезе које настају чином зачећа новог људског живота. Нема нити једног права које за собом не вуче и неку обавезу. При свему овоме не мислим да би се сва "нежељена" деца требала свалити на терет мајке , уосталом обавеза оца да помаже и учествује у издржавању и одгајању тог детета је већ законски регулисана.
 
untouchable:
И ја ти опет кажем - то се не дешава у свим оним земљама које сам побројао а које имају јако рестриктивне прописе за абортусе. Тај "аргумент" који ти наводиш је најпримитивније застрашивање.
Жена свакако има право на своје тело и право да одлучи да ли ће или не ступити у сексуалне односе, али са тим правима иду и обавезе које настају чином зачећа новог људског живота. Нема нити једног права које за собом не вуче и неку обавезу. При свему овоме не мислим да би се сва "нежељена" деца требала свалити на терет мајке , уосталом обавеза оца да помаже и учествује у издржавању и одгајању тог детета је већ законски регулисана.
Pretpostavljam da si bio u Poljskoj kod ginekologa kao naučni radnik i oni ti izneli najsvežije podatke. Statistike su i pored zabrana za njih poražavajuće, evo Poljska ima prirosni priraštaj od čitavih 0.028%(Wiki) Koja obaveza očeva??? U Srbiji se ne plaća alimentacija, a ti nešto pričaš o obavezama mladića i muškaraca koji su u nekim mlađim godinama i koji kontracepciju upražnjavaju sistemom "kad naiđe, vadi"!!
n025.gif
pritom nisu ni u kakvoj zakonskoj obavezi prema dotičnoj devojci.
Poenta smanjenja abortusa nije u zabrani, već odgoju dece i to komotno već od 5. razreda jer ovi današnji klinci su neuporedivo upućeniji od recimo moje generacije ili da ne govorim o generaciji naših roditelja. Navodiš primer evropskih zemalja koje su pod jakim uticajem katoličke crkve i samim tim religija kod tih ljudi je izraženija i oni se prema abortusu odnose drugačije. Ali ubeđen sam da se u Poljskoj izvode abortusi, na crno, pošto nisu dozvoljeni i da je tu paprena zarada. Bogatije dame odlaze u Slovačku, Češku ili gde je to već moguće.
 
MAXIMUS !:
Тако то раде не Београђани,Не Срби,
а доказани вечни профитери на помало излизаним темама,
није храброст сести на мотор са толико кила или возити брже од живота,
то је лудост као и све што тај госпон чанче чини,али не и задуго,
јер променом КЗ државе Србије, за чињење које је манир поменутог добија се уредно опеглана пиџама на штрафте али без шкокица!
Шиптари су код пријатеља истог у Лсд или лдп или пгп покрету белих,
мањи део истих је на црти у другом блоку!
Ja sam i rekao svaka cast izuzecima, ali je cinjenica, a to je potvrdio i ovaj referendum, da je najveci procenat takvih upravo u BG (i ja zivim u BG). Jos jedna cinjenica je veoma bolna, a to je da kad god su rodbina i najbliza porodica otetih i nestalih lica - organizovali neki skup ili protest, niko od Beogradjana im se nije ni pridruzio niti izrazio solidarnost na neki nacin. Ljudi su trpeli uvrede na razne nacine... Nazivali su ih koljacima i ubicama, pa se pitam kako neko moze biti takav necovek, da majku kojoj su oteli sina i muza nazivaju takvim imenima. Za svaki nebitni skup, od pedera do zena koje nece da radjaju - imali su razumevanja, a za nesto ovako nikad se nisu ni okrenuli. To je nesto sto me boli, jer su ti ljudi doziveli izuzetno teske gubitke. Oni ne traze svoja prava, kao ****** ili nekakve nevladine organizacije za utociste psima i mackama, oni traze da cela Srbija stane iza njih, da kaze to su nasi ljudi, niko nema prava da kidnapuje i otima nase ljude, da se cuje taj glas naseg coveka koji vidi takav jedan skup na ulici. O tome se radi, ali niko nema volju da to kaze...
 
Istina je ovo sto si napisao...jako tuzno i jadno, da nikada niko nije pokazao bar malo dobre volje i solidarnosti tim ljudima. Dali je to zbog toga sto ih je sramota ili sto jednostavno misle, da nije to njihov problem jer se to ne desava njima ? :confused: :roll:

Mislim, da narod najvise gresi. Jer, da pokazu oni neku volju i zanimanje...i politicari moraju, da promene pricu..Da se pola ljudi i manje skupi i protestuje protiv nezavisnosti Kosova, pridruzili bi se i ostali Srbi po svetu..samo nema poziva iz srbije, niko ne mari za to. :roll:

Srbi samo nesto cekaju, da se resi samo od sebe. Jos uvek ne shvataju, da su oni kljucan faktor i povod za resavanje mnogih stvari u Srbiji. Pa kako vam je tako vam je.
 
alya:
Istina je ovo sto si napisao...jako tuzno i jadno, da nikada niko nije pokazao bar malo dobre volje i solidarnosti tim ljudima. Dali je to zbog toga sto ih je sramota ili sto jednostavno misle, da nije to njihov problem jer se to ne desava njima ? :confused: :roll:

Mislim, da narod najvise gresi. Jer, da pokazu oni neku volju i zanimanje...i politicari moraju, da promene pricu..Da se pola ljudi i manje skupi i protestuje protiv nezavisnosti Kosova, pridruzili bi se i ostali Srbi po svetu..samo nema poziva iz srbije, niko ne mari za to. :roll:

Srbi samo nesto cekaju, da se resi samo od sebe. Jos uvek ne shvataju, da su oni kljucan faktor i povod za resavanje mnogih stvari u Srbiji. Pa kako vam je tako vam je.
Tacno na to sam i mislio, ali eto, ima se vremena da se pljuju svi i sve i svako po forumima, a ni malo volje da se pokaze neki svoj konkretan stav i da se masovno to i potvrdi. :(
 
MAXIMUS !:
Па где да пали нема човек резервну државу,а нити двојно или тројно држављанство?!Можда би боље да конкретизујеш своју храброст,у чему се огледа иста?
мора да си опет позвао лифт и побегао,или звониш када се враћаш из школице на врата другима па побегнеш?!
Нећемо да палимо нигде Србија је наша отаџбина,боримо се за њен суверенитет и поштовање њених закона!
Колико ко може и зна и како је коме дужност!
Ajde, ajde, stara radikalska zamena teza,rechi i tvrdnji......Ja rekoh sa foruma a ne iz zemlje........
Bato, hrabar sam za sebe i svoju porodicu nisam samoubica ko vi radikali :lol: :lol: :lol:
 
goxy:
Ajde, ajde, stara radikalska zamena teza,rechi i tvrdnji......Ja rekoh sa foruma a ne iz zemlje........
Bato, hrabar sam za sebe i svoju porodicu nisam samoubica ko vi radikali :lol: :lol: :lol:
Vidi, kurence malo, porodica je stub drzave, nema drzave bez porodice i obratno, ali ti si izgleda mnogo glup kada nisi shvatio ono sto sam rekao, ali za jedno 50 godina, tu negde pred sudnji dan shvatices u stvari sta je bitno za porodicu. To sto si sada napisao, samo dokazuje ono sto sam ja prethodno tvrdio, a to je da (evo ti si primer) takve kao ti zabole kita za svakog drugog osim za sebe. Da se moze tako ziveti ljudska rasa bi ostala na nivou nizem od prvobitne ljudske zajednice, pa cak se i zivotinje udruzuju, a ti bi da zivis sam. Postavicu ti pitanje: kada ti neko dira porodicu, branis li je sam ili zoves nekoga npr. policiju da te zastiti?
 

Back
Top