Koliko su ove izjave psihologa tačne?

Čitam ove izjave psihologa

1. Ako se osoba smeje previše, čak i glupim stvarima - usamljena je u duši
2. Ako osoba mnogo spava - tužna je.
3. Ako osoba malo priča, ali priča brzo - krije neke tajne
4. Ako ne može da plače - slab je
5. Ako neko jede na nenormalan način - napet je
6. Ako neko plače i na najmanju sitnicu - nevin je i mekog srca
7. Ako se neko ljuti i na najgluplje stvari - treba mu ljubav

Čim pitam, znači ne slažem se. A vi?

Pogledajte prilog 1513175
Šokirat sam jer nigde nema trauma iz detinjstva i posledica odnosa s roditeljima. To je neizostavan root cause svega ikad.
 
Čini mi se da je psihologija u poslednje vreme IN. 🙂

Žao mi je što se na ptf-u Psihologija piše i van teme, najviše o politici i spamuje se dosta...ali to je već posebna tema.

Izvinjavam se na maloj digresiji..

Čitam ove izjave psihologa

1. Ako se osoba smeje previše, čak i glupim stvarima - usamljena je u duši
2. Ako osoba mnogo spava - tužna je.
3. Ako osoba malo priča, ali priča brzo - krije neke tajne
4. Ako ne može da plače - slab je
5. Ako neko jede na nenormalan način - napet je
6. Ako neko plače i na najmanju sitnicu - nevin je i mekog srca
7. Ako se neko ljuti i na najgluplje stvari - treba mu ljubav

Čim pitam, znači ne slažem se. A vi?

1. Osobe koje su usamljene obično više razgovaraju, možda se i više smeju.

2. Slažem se, ali moram da dodam da je tuga jedan od simptoma depresije. Možda je neko umoran pa zato voli da mnogo spava, kada je na godišnjem odmoru.

3. Ne znam za to brzo pričanje da li su tajne u pitanju. Ne mogu da se složim sa ovom konstatacijom.

4. Ne. Obično oni ljudi koji su jaki izbegavaju da plaču.

5. Ovo mi liči na "trik pitanje"🙂 Prvo, ne znam šta znači "neko jede na nenormalan način? Ako je u pitanju prejedanje može da bude napet, a takođe može da ima i poremećaj ishrane..ili jednostavno, taj neko voli da jede mnogo.

6. Možda ima meko srce, a možda je to i simptom depresije..

7. Da li je ta osoba nervozna, da li ima nizak nivo tolerancije? Potrebno je da se smiri, pored lekova potrebno je toj osobi razumevanje, podrška..
Ljubav je potrebna svima, ne samo ovoj osobi.

Nisam psiholog i ovi odgovori su samo neka moja razmišljanja.

PS. Da li su ovo izjave psihologa? Nekako..ne liče na stručna mišljenja.
 
Francis Ngannou Nod GIF by Top Rank Boxing


Još neko ima da kaže nešto za Senseive teme ? :cool:


:hahaha1:
 
Čitam ove izjave psihologa

1. Ako se osoba smeje previše, čak i glupim stvarima - usamljena je u duši
2. Ako osoba mnogo spava - tužna je.
3. Ako osoba malo priča, ali priča brzo - krije neke tajne
4. Ako ne može da plače - slab je
5. Ako neko jede na nenormalan način - napet je
6. Ako neko plače i na najmanju sitnicu - nevin je i mekog srca
7. Ako se neko ljuti i na najgluplje stvari - treba mu ljubav

Čim pitam, znači ne slažem se. A vi?

Pogledajte prilog 1513175
Dobro, to su neke povrsne, uopstene izjave, ali je istina da ljudi tokom zivota razviju mnoge mehanizme odbrane i zastite.
 
Da. Idealno biu bilo da članovi otvaraju teme a moderatori da ih moderišu.

Nije problem da ih otvaraju moderatori ali . . .

1) Nikad ne znas da li je moderator otvorio temu zato sto je sam zainteresovan za nju ili zato sto mora. Preferiram da ljudi otvaraju teme koje ih iskreno zanimaju. Zasto je to tako? Pa zato sto me zanimaju realni ljudi sa realnim interesovanjima a ne fikcije.

2) Otvaraju se teme koje negativno uticu na atmosferu foruma. Smorisha je otvorio temu, "Ko je po vama papucar?" Tema trazi da svako opise tip muskarca o kojem ima negativno misljenje. Tesko je ocuvati, a kamo li stvoriti, pozitivnu atmosferu takvim temama. Ti si, ako se dobro secam, jednom otvorio temu na podforumu muzika pod nazivom, "Da li narodnu muziku slusaju samo seljaci?" Nisam otvarao temu. Na politici je Gambino jednom otvorio temu pod nazivom, "Da li su cigani srpska braca?" Doduse, on nije moderator ( koliko se secam. ) Onda imamo temu koju je otvorila Nina, "Na sta muskarci misle kada kazu da je zena losa u krevetu?" Zasto je akcenat na negativnom aspektu? Soradze je otvorila temu, "Dok on kuva, on kuva i sprema po kuci". Tema otvorena da bi se krstili levom i desnom. Onda imamo Smorishu sa, "Muskarci kazu da imaju bolji humor nego zene". Sve te teme su sa pdf-a muskarci.
 
Ti si ovde došao sa mačem, a?
Не. Од хладног оружја имао сам само војничко ашовче и нож за бацање у летњем делу обуке за извиђаче.
Али од ватреног, у прошлом веку мислим да нема неког из кога нисам пуцао - пушке и пиштоље и не рачунам, али пуцао сам чак и из снајпера и пушкомитраљеза, поред осталих пешадијских.
 
Не. Од хладног оружја имао сам само војничко ашовче и нож за бацање у летњем делу обуке за извиђаче.
Али од ватреног, у прошлом веку мислим да нема неког из кога нисам пуцао - пушке и пиштоље и не рачунам, али пуцао сам чак и из снајпера и пушкомитраљеза, поред осталих пешадијских.
mislio sam na ovo
"Ne mislite da sam ja došao da donesem mir na zemlju; nisam došao da donesem mir nego mač." - Evanđelje po Mateju, glava 10:34-38
 

Back
Top