Koliko su četnici ubili Hrvata i Muslimana u Drugom Svetskom Ratu ?

molim?

tebi je zaista tesko pripisati dijagnozu....napadi smeha na temi koja govori o zrtvama sve govori....ali to je valjda u skladu sa onim sto jesi - pripadnik naroda ustasa, najvecih zlocinaca koje su ovi prostori videli....

kada sam ja jos pricao, sto ti sada potvrdjujes, da je glavni i osnovni cilj komunista osvajanje vlasti. Okupacija je samo idealna prilika za ostvarivanje tog cilja. Komunisti u svemu racunaju na nemacke represalije nad srpskim stanovnistvom (oni ih izazivaju) i sto veci pokolj Srba u NDH, jer to znaci dizanje Srba na oruzje....

srpski narod koji je u NDH ustao u odbranu svojih porodica potom je iskoriscen kao topovsko meso i oruzje u rukama komunista, za ostvarenje osnovnog cilja.

i posle treba da pricamo o nekom oslobodjenju Jasenovca, da se cudimo komunisticko-ustaskoj saradnji, itd...Pa prvo sto su komunisti uradili kada su dosli na vlast bilo je unistavanje svih mogucih dokaza o najzverskijim metodama koje su koristile ustase u svojim zlocinima...
 
Poslednja izmena:
molim?

tebi je zaista tesko pripisati dijagnozu....napadi smeha na temi koja govori o zrtvama sve govori....ali to je valjda u skladu sa onim sto jesi - pripadnik naroda ustasa, najvecih zlocinaca koje su ovi prostori videli....

kada sam ja jos pricao, sto ti sada potvrdjujes, da je glavni i osnovni cilj komunista osvajanje vlasti. Okupacija je samo idealna prilika za ostvarivanje tog cilja. Komunisti u svemu racunaju na nemacke represalije nad srpskim stanovnistvom (oni ih izazivaju) i sto veci pokolj Srba u NDH, jer to znaci dizanje Srba na oruzje....

srpski narod koji je u NDH ustao u odbranu svojih porodica potom je iskoriscen kao topovsko meso i oruzje u rukama komunista, za ostvarenje osnovnog cilja.

i posle treba da pricamo o nekom oslobodjenju Jasenovca, da se cudimo komunisticko-ustaskoj saradnji, itd...Pa prvo sto su komunisti uradili kada su dosli na vlast bilo je unistavanje svih mogucih dokaza o najzverskijim metodama koje su koristile ustase u svojim zlocinima...

to je potvrdio i sam Milovan Djilas u jednoj od emisija Jugoslavija u ratu 1941-1945.:)
 
to je potvrdio i sam Milovan Djilas u jednoj od emisija Jugoslavija u ratu 1941-1945.:)

A evo i njihove strategije osvajanja vlasti...konkretno ono o cemu pricam:

Radi se konkretno o delu izlaganja Moše Pijade na Prvom zasedanju tzv. AVNOJ-a novembra meseca 1942. u Bihaću. Evo, konkretno, kako je ovaj visoki član KPJ i njenog Politbiroa kratko i jasno objasnio koji je najbolji put stvaranja komunističke armade pod rukovodstvom Josipa Broza Tita:

„Potrebno je zato stvoriti toliko mnogo beskućnika, da ovi beskućnici budu većina u državi.

Stoga mi moramo da palimo. Pripucaćemo pa ćemo se povući. Nemci nas neće naći, ali će iz osvete da pale sela. Onda će nam seljaci, koji tamo ostanu bez krova, sami doći i mi ćemo imati narod uza se pa ćemo na taj način postati gospodari situacije. Oni koji nemaju ni kuće ni zemlje ni stoke, brzo će se i sami priključiti nama, jer ćemo im obećati veliku pljačku.

Teže će biti sa onima koji imaju neki posed. Njih ćemo povezati uza se predavanjima, pozorišnim predstavama i drugom propagandom... Tako ćemo postepeno proći kroz sve pokrajine. Seljak koji poseduje kuću, zemlju i stoku, radnik koji prima platu i ima hleba, za nas ništa ne vredi. Mi od njih moramo načiniti beskućnike, proletere... Samo nesrećnici postaju komunisti, zato mi moramo nesreću stvoriti, mase u očajanje baciti, mi smo smrtni neprijatelji svakog blagostanja, reda i mira...“


___________

Dokument se nalazi u Arhivu vojnoistorijskog instituta u Beogradu u fajlu Štaba vrhovne komande (JVUO) – Četnička arhiva, pod oznakom K-12, 30/12.

___________

link
Komunistička strategija osvajanja vlasti
 
Poslednja izmena:
Radi se konkretno o delu izlaganja Moše Pijade na Prvom zasedanju tzv. AVNOJ-a novembra meseca 1942. u Bihaću. Evo, konkretno, kako je ovaj visoki član KPJ i njenog Politbiroa kratko i jasno objasnio koji je najbolji put stvaranja komunističke armade pod rukovodstvom Josipa Broza Tita:

vrlo konkretna cetnicka laz, koja se vuce po internetu:hahaha::hahaha::hahaha:
 
nisi ni zinuo a vec si slagao....Dovoljno je ukacati ovaj tekst pa videti da ga na netu ima samo na sajtu za koji sam dao link i ovde na Krstarici...toliko o tome da se vuce po internetu...

Dokument se nalazi u Arhivu vojnoistorijskog instituta u Beogradu u fajlu Štaba vrhovne komande (JVUO) – Četnička arhiva, pod oznakom K-12, 30/12.


:D

Citirao ga je Docent dr Vladislav B. Sotirović, istoričar i filolog. Naveo je jasno njegov izvor. Svaki komunisticki istoricar moze da ga demantuje i diskredituje za sva vremena....nesto nisam video...heheheheh

Evo njegove biografije
http://vsotirovic.home.mruni.lt/?page_id=135

Toliko o tome koliko si komican :mrgreen:

______________

Samo nastavi tako argumentovano da pobijas ono sto iznosim....:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Dokument se nalazi u Arhivu vojnoistorijskog instituta u Beogradu u fajlu Štaba vrhovne komande (JVUO) – Četnička arhiva, pod oznakom K-12, 30/12.

cetnicka arhiva ima oznaku ČA(sto ti citas kao cacak) , ne postoji fajl vrhovne komande:hahaha:

Arhivu VII,Ca, k. 2, reg. br. 36/1 (VK-V-68).- ovako se pise.jedino nepismeni cetnici-lazovi , kada prodaju falsifikate, pisu kao ti
 
Poslednja izmena:
2000 Hrvata i 6000 muslimana, uglavnom u odmazdama, u koje se išlo da se osvete svoji ubijeni od ustaša i muslimana.
Ali, na primer komunisti pominju da su u Foči ubili 6000 muslimana, u Sandžaku 30000, u izveštaju Đurišića piše 9000. Ne znam samo odakle im te brojke, jer su sve preuveličane.
Ali, šta će, moraju da lažu, da izjednače četnike i ustaše zbog Bratsva i jedinstva.
Što neko ne otvori temu o preventivnim likvidacijama, i pasjim grobljima?
 
Kako, god, najpametnija stvar koju su ucinili komunisti je ta sto su potamanili cetnike, ustase i baliste kao picajzle.

:cool:

Zna se da nemaš ništa smisleno da kažeš ni u vezi teme ni inače al to nije razlog da praviš takve ispade.Bolje da se od te mržnje lečiš,za početak da izbegavaš forum a ako ne pomogne,možeš da se obratiš i nekoj specijalizovanoj ustanovi.Toliki zdravi leže po dilkarnicama,valjda će se naći neko mesto i za nekoga ko to svakako zaslužuje.
 
Poslednja izmena:
2000 Hrvata i 6000 muslimana, uglavnom u odmazdama, u koje se išlo da se osvete svoji ubijeni od ustaša i muslimana.
Ali, na primer komunisti pominju da su u Foči ubili 6000 muslimana, u Sandžaku 30000, u izveštaju Đurišića piše 9000. Ne znam samo odakle im te brojke, jer su sve preuveličane.
Ali, šta će, moraju da lažu, da izjednače četnike i ustaše zbog Bratsva i jedinstva.
Što neko ne otvori temu o preventivnim likvidacijama, i pasjim grobljima?

To su cifre koje su lupali komunisti a muslimanska propaganda preuzela.Npr. u slučaju Foče,negde se spominje i cifra od 8000 hiljada ,što bi značilo da je svaki drugi musliman u tom srezu likvidiran.Popisi stanovništva iz 1948 i 1953 govore drugačije.Muslimani su zadržali većinu u tom srezu koju su imali i pre 1941.
O drugim navodnim masovnim likvidacijama muslimana,osim tih okruglih brojeva govori se krajnje neodređeno.Nema datuma kad se to desilo,nema ni mesta (sandžak je velika regija),niti se daju bilo kakvi neutralni izvori (npr.okupatorskih vlasti).Kad se zahtevaju dokazi oni se pozivaju na nekekave novokomponovane istoričare koji svoje tvrdnje ne potkrepljuju nikakvim dokazima.
Iz onoga što je dostupno na netu a da postoje neki jači dokazi sigurno bi bili dosad postavljeni,nikako se ne može govoriti o hiljadama nego o stotinama muslimana koji su ubijeni od četnika u svim slučajevima u kojima se spominju hiljade,ako su se uopšte i dogodili.
 
Poslednja izmena:
medjutim, genocida četnika nad muslimanima nije bilo, jer da bi masakr bio genocid, motiv mora biti rasna, nacionalna i verska netrpeljivost. Motiv pripadnika Četničkog pokreta za ubistvo muslimana uvek je bila osveta.


Jedan istraživač iz Pljevalja, Jelovac, kaže da je na spisku muslimanskih žrtava iz Pljevaljskog sreza(''Genocid nad muslimanima'', Dedijera i Miletića, Svjetlost, Sarajevo, 1990) pronašao muslimane koje su četnici ubili kao ustaše, starije osobe umrle prirodnom smrću i nerođenu decu, tj. izmišljenu. Pronašao je oko 40 ovakvih primera. I sami smo svedoci ovakvog manipulisanja brojem zrtava iz poslednjeg rata.

Naredbe i mere koje su preduzimale četničke komande, počev od Draže, sastojale su se u tome da se muslimanski civili spašavaju odmazde, a ne da se ubijaju. Krivce je trebalo kazniti posle rata, po principu pojedinačne, a ne kolektivne, odgovornosti. Naravno, koga su mogli, kaznili su i tokom rata.

:besna:klap::klap:

Ti veze nemas. Po tvojoj prici Cetnici nisu slusali svog komandanta, citaj >
INSTRUKCIJA DRAZE MIHAILOVICA MAJORU BORDU
LASICU I KAPETANU PAVLU DJURISICU

20. decembra 1941

Ciljevi nasih odreda jesu:

1.) Borba za slobodu celokupnog naseg naroda pod skiptrom Njegovog Velicanstva Kralja Petra II.
2.) Stvoriti veliku Jugoslaviju i u njoj veliku Srbiju, etnicki cistu u granicama Srbije — Crne Gore — Bosne i Hercegovine — Srema — Banata i Backe.3.) Borba za ukljucenje u nas drzavni zivot i svih jos neoslobodjenih, slovenackih teritorija pod Italijanima i Nemcima (Trst — Gorica — Istra i Koruska) kao i Bugarske, severne Albanije sa Skadrom.
4.) Ciscenje drzavne teritorije od svih narodnih manjina i ne-nacionalnih elemenata.5.) Stvoriti neposredne zajednicke granice izmedu Srbije i Crne Gore, kao i Srbije i Slovenije ciscenjem Sandzaka od Muslimanskog zivlja i Bosne od Muslimanskog i Hrvatskog zivlja.6.) Kazniti sve Hrvate i Muslimane koji su u tragicnim danima nemilorsdno unistavali nas narod.
7.) U krajevima ociscenim od narodnih manjina i ne-nacionalnih elemenata izvrsiti naseljavanje Crnogorcima (u obzir dolaze siromasne nacionalno ispravne i postene porodice) ... Sa Komunistima — partizanima ne moze biti nikakove saradnje jer se oni bore protiv dinastije i za ostvarenje socijalne revolucije.Postupak: sa Arnautima, Muslimanima i Ustasama prema njihovim zaslugama za njihova gnusna nedela prema nasem zivlju tj. iste treba prepustiti »Narodnom sudu« — prema Hrvatima koji su pod okupacijom Italijana postupiti prema njihovom drzanju u danom trenutku.

IZVESTAJ DJURISICA DRAZI MIHAJLOVICU - str. pov. 13. februara 1943. godine ;

Polozaj - NACELNIKU STABA VRHOVNE KOMANDE.
Opis: akcije u Pljevaljskom, Cajnickom i Focanskom srezu protiv muslimana.

,,Operacije su izvrsene tacno po naredjenju i izdatoj zapovesti. Napad je poceo u odredjeno vreme. Svi komandanti jedinica izvrsili su svoje dobivene zadatke na opste zadovoljstvo. Otpor neprijatelja bio je slab od pocetka do kraja. Jedini veci otpor bio je na Trebiskom brdu. Nasi odredi 7. ovog meseca vec su izbili na r. Drinu, te su borbe zakljucno sa tim danom bile uglavnom zavrsene, a zatim je nastalo ciscenje oslobodjene teritorije. Sva muslimanska sela u tri pomenuta sreza su potpuno spaljena, tako da nijedan njihov dom nije ostao citav. Sva imovina je unistena osim stoke, zita i sena. Naredjeno je i predvidjeno prikupljanje ljudske i stocne hrane u odredjenim mestima, za stvaranje magacina rezervne hrane i ishranu jedinica, koje su ostale na terenu zbog ciscenja i pretresanja terena...Za vreme operacije se pristupilo potpunom unistenju muslimanskog zivlja bez obzira na pol i godine starosti."

ZRTVE: Nase ukupne zrtve su bile 22 mrtva, od kojih dva nesretnim slucajem i 32 ranjena. Kod muslimana oko 1.200 boraca i do 8.000 ostalih zrtava i to zene, dece i staraca..."

Izvor: Dokument broj 37, Zbornik XIV, str. 184-185 iz knjige Branka Latasa 'Saradnja cetnika Draze Mihajlovica sa okupatorima i ustasama 1941. - 1945.
 
Takodje glavna stvar na koju se poziva komunisticka, hrvatsko/bosnjacka propaganda, kao dokaz cetnickih zlocina nad muslimanskim civilima, jeste dokazani falsifikat.

Rec je o Drazinim instrukcijama crnogorskim komandantima Lasicu i Djurisicu.

Pored toga sto je istoricar, kakav je Lucien Karchmar, u svojoj knjizi Draza Mihailovic and the Rise of the Cetnik Movement, 1941–1942 , 1987, odbacio svaku mogucnost da je Draza pisao te instrukcije, ovaj falsifikat priznat je i dokazan kod nas.

Iznose ga u svojoj knjizi Rat i mir djenerala, istoricari Vesovic, Dimitrijevic, i Nikolic, u poglavlju Falsifikati.

U fusnotama, autori navode niz nelogičnosti, koje Draži ne bi promakle, od kojih se najveća odnosi na potpis. Naime, Draža se ovde navodno potpisao kao \"đeneralštabni đeneral\". U stvarnosti, on je još uvek bio pukovnik. U fusnotama takođe piše da se jedan od autora ovog falsifikata javio i javno priznao svoje delo, na tribini Instituta za savremenu istoriju, 8. aprila 1997. godine.

________________________--

Zasto je komunistima bilo potrebno da prave ovakve falsifikate...Pa upravo da bi cetnickom pokretu dali ono sto nije imao - osobine zlocinackog pokreta, u cilju izjednacavanja sa ustasama...
E pa sad je svaki dokument koji cetnike diskredituje falsifikat , al sta da radis sa jos zivim svjedocima iz Bukovice kod Pljevalja??
PS. Taj Jelovac koga pominjes je samoprozvani istrazivac inace potomak cetnika i u gradu poznat jedino po tome da lupa gluposti.
:hahaha:
 
2000 Hrvata i 6000 muslimana, uglavnom u odmazdama, u koje se išlo da se osvete svoji ubijeni od ustaša i muslimana.
Ali, na primer komunisti pominju da su u Foči ubili 6000 muslimana, u Sandžaku 30000, u izveštaju Đurišića piše 9000. Ne znam samo odakle im te brojke, jer su sve preuveličane.
Ali, šta će, moraju da lažu, da izjednače četnike i ustaše zbog Bratsva i jedinstva.
Što neko ne otvori temu o preventivnim likvidacijama, i pasjim grobljima?



Pa ti si tragikomican. Srbi peru cetnicke zlocine ,Hrvati ustaske a zrtve Muslimani . Eeej cujete li vi sebe??
 
E pa bratijo najlakse je reci to je falsifikat kad ne odgovara ali samim tim sto se toliko trudite da dokazete nevinost cetnika dovoljno govori da tu ima problem.
Izvucete neki dokument iz mase kontraargumenata i to je bas istinit. Ono sto je vama jos uvijek najveci problem je sto jos ima zivih svjedoka dogadjaja u Bukovici i drugim djelovima Sandzaka tako da cete morati sacekati jos neko vrijeme.
Druga stvar sto ,ovdje niko cini mi se ne primjecuje, je da se vodi polemika oko ustaskih i cetnickih zrtava a zaboravljamo da je postojala i treca strana ali njoj niste u stanju pripisati masovne zlocine pa bih ja pitao sve vas ko je iz tog rata izasao najcistijeg obraza??
 
E pa sad je svaki dokument koji cetnike diskredituje falsifikat , al sta da radis sa jos zivim svjedocima iz Bukovice kod Pljevalja??
PS. Taj Jelovac koga pominjes je samoprozvani istrazivac inace potomak cetnika i u gradu poznat jedino po tome da lupa gluposti.
:hahaha:

oni dokazani naravno...meni se postovi ne zasnivaju na recenici ''To je falsifikat'' i kraj...kao sto vidis...:D
 
E pa bratijo najlakse je reci to je falsifikat kad ne odgovara ali samim tim sto se toliko trudite da dokazete nevinost cetnika dovoljno govori da tu ima problem.
Izvucete neki dokument iz mase kontraargumenata i to je bas istinit. Ono sto je vama jos uvijek najveci problem je sto jos ima zivih svjedoka dogadjaja u Bukovici i drugim djelovima Sandzaka tako da cete morati sacekati jos neko vrijeme.
Druga stvar sto ,ovdje niko cini mi se ne primjecuje, je da se vodi polemika oko ustaskih i cetnickih zrtava a zaboravljamo da je postojala i treca strana ali njoj niste u stanju pripisati masovne zlocine pa bih ja pitao sve vas ko je iz tog rata izasao najcistijeg obraza??

samim tim sto se vi trudite da dokazete suprotno govori da tu ima problem...:mrgreen:

svakako da su cetnici pocinili najmanje zlocina, od svih strana....pa eto ti i odgovor na pitanje...to su cinjenice...
 
E pa bratijo najlakse je reci to je falsifikat kad ne odgovara ali samim tim sto se toliko trudite da dokazete nevinost cetnika dovoljno govori da tu ima problem.
Izvucete neki dokument iz mase kontraargumenata i to je bas istinit. Ono sto je vama jos uvijek najveci problem je sto jos ima zivih svjedoka dogadjaja u Bukovici i drugim djelovima Sandzaka tako da cete morati sacekati jos neko vrijeme.
Druga stvar sto ,ovdje niko cini mi se ne primjecuje, je da se vodi polemika oko ustaskih i cetnickih zrtava a zaboravljamo da je postojala i treca strana ali njoj niste u stanju pripisati masovne zlocine pa bih ja pitao sve vas ko je iz tog rata izasao najcistijeg obraza??

Ja ne tvrdim da su četnici nevini, jesu činili zločine i svakoga ko ih je činio treba kazniti. Ali, stvarno komunisti su baš preuveličali lošu stranu četnika.
 
Ja ne tvrdim da su četnici nevini, jesu činili zločine i svakoga ko ih je činio treba kazniti. Ali, stvarno komunisti su baš preuveličali lošu stranu četnika.

Najrealnije sto je receno u zadnje vrijeme.
Naime veliki broj cetnika je pristupio toj organizaciji jer je bio privrzen monarhiji zapravo kralju a protiv komunizma i nisu ni pomisljali sprovoditi etnicka ciscenja cak naprotiv, obavjestavali su zitelje muslimanskih sela o dolasku cetnika te su se mnogi na taj nacin spasili.
Primjer cetnika koji je sakrio u svoju kucu nekoliko muslimanskih porodica iz okoline Pljevalja i kasnije ih otpratio do grada i isto tako primjer tih ljudi koji su poslije rata bukvalno iznijeli iz sudnice istog tog cetnika ne dozvolivsi da ga partizanski sud osudi. Takodje primjer ozloglasenog Boza Bjelice koji je odrastao sa Muslimanima u Pljevljima i koji je otisao u cetnike cisto iz osvete prema partizanima.
Nazalost mnogo vise je primjera gdje su cetnici ubijali svoje komsije samo zbog imena i za to nikad nisu osudjeni.
Ovo nisu dokumenti, ovo su price svjedoka desavanja ( moji bliski rodjaci), pa ako hocete vjerujte ako necete vasa stvar.
 
Posto vidim da se ovdje gleda sve crno-bijelo pa da nebi mislili da ,posto govorim protiv cetnika, da branim ustase , naprotiv smatram da su ustase cinile mnogo vece zlocine vjerovatno jer su tada imali organizovanu drzavu, mada Hrvati se i ne trude da ustasama zamijene uloge te da ih prozovu borcima protiv okupatora, oni pokusavaju umanjiti krivicu na nacin sto minimiziraju broj ustaskih zrtava.
E sad da me nebiste pogresno svrstali u partizane, moram vam reci da je moja porodica upravo imala sukob sa njima jer mi je djed bio predratni bogatas a partizani takve nisu trpjeli te su mu konfiskovali imovinu i ostavili porodicu u sirotinji.
 
E pa sad je svaki dokument koji cetnike diskredituje falsifikat , al sta da radis sa jos zivim svjedocima iz Bukovice kod Pljevalja??
PS. Taj Jelovac koga pominjes je samoprozvani istrazivac inace potomak cetnika i u gradu poznat jedino po tome da lupa gluposti.
:hahaha:

Šta reći na ovu rečenicu : "Nase ukupne zrtve su bile 22 mrtva, od kojih dva nesretnim slucajem i 32 ranjena. Kod muslimana oko 1.200 boraca i do 8.000 ostalih zrtava i to zene, dece i staraca..."
Kakve su to borbe u kojima na jednoj strani pogine 22 a na drugoj 1200 boraca a nijedna strana ne raspolaže npr.avionima ili oružjima kojima je moguće neko masovnije uništavanje žive sile.I otkud pribrajanje civilnih žrtava vojnim.Način na koji je formulisana informacija o gubicima jasno ukazuje na falsifikat.
Nema ni drugih izvora koji bi potvrdili tolike civilne žrtve,bar nisu nigde prezentovani.
 
Poslednja izmena:
Šta reći na ovu rečenicu : "Nase ukupne zrtve su bile 22 mrtva, od kojih dva nesretnim slucajem i 32 ranjena. Kod muslimana oko 1.200 boraca i do 8.000 ostalih zrtava i to zene, dece i staraca..."
Kakve su to borbe u kojima na jednoj strani pogine 22 a na drugoj 1200 boraca a nijedna strana ne raspolaže npr.avionima ili oružjima kojima je moguće neko masovnije uništavanje žive sile.I otkud pribrajanje civilnih žrtava vojnim.Način na koji je formulisana informacija o gubicima jasno ukazuje na falsifikat.
Nema ni drugih izvora koji bi potvrdili tolike civilne žrtve,bar nisu nigde prezentovani.[/QUOT

E pa ti se postavljas kao advokat a ne kao sudija pa vec imas svoj sud a onda trazis dokaze (dlaku u jajetu) da taj sud potkrijepe. Tu se jasno navodi da je napad izvrsen na civile i to u nekoliko sela u Sandzaku tako da te treba da cudi odakle im i te malobrojne zrtve. Vjerovatno od nekih samoorganizovanih seljana ili eventualno neke partizanske jedinice ukoliko se nasla u zoni djelovanja. Inace Muslimani nisu imali neku organizovanu vojsku na tom podrucju osim mali broj njih koji su pristupili tzv muslimanskoj miliciji.
Partizani takodje nisu pokusali zaustaviti cetnicki pokolj vjerovatno iz razloga sto Muslimani nisu pristupali partizanskim jedinicama u nekom znacajnom broju.
Pokusaj naci knjigu "Prilog u krvi", ako stvarno hoces da se uvjeris. Veoma je je tesko naci a sadrzi spiskove civilnih zrtava u pljevaljskom srezu za vrijeme 2 sv. rata. Ime ,prezime ,mjesto stradanja i datum pogibije . Vidjeces da su u jednom danu nestajale kompletne porodice. Po 40 civila istog prezimena itd.
Tako da mislim da ovaj izvjestaj uglavnom odgovara istini.
 

Back
Top