Koliko su bitni stepeni u horoskopu?

Pih ... i ti si mi Devica neka :/ :rtfm: ... :lol: ...

8) :-o :o
:rotf:

Bilo je jače od mene. :mrgreen:

Nije to samo po njemu,tako jeste,mislim da je cak i Elle skoro objasnjavala isto to..:)
Ne, nisam ja to objašnjavala. ;)

Kako se stepenovi gledaju objašnjeno je lepo u "Tajne stepena zodijaka" od Imširagića (tj koliko se sećam tu je rečeno sve što se ima reći na tu temu, mislim na to kako se stepenovi "računaju" odnosno gledaju, ne naravno o stepenovima uopšte :) )
Btw Stojanović gleda kao da je 1. stepen od 1.00 - 1.59 a u stvari bi trebalo da je prvi stepen od 00 - 00.59 i tako redom ... Tu se pristupi razlikuju.
 
Poslednja izmena:
Nista u astrologiji nije sitnica..kako vreme prolazi i kad dublje ulazis u nesto, shvatis da je svaki detalj bitan i svaki sa mnogo dubokim smislom, znacenjem i kazivanjem :)

Da , i meni se cini , da je to vec nesto kada se prelazi na drugi , visi , nivo i kada se moze zakljucivati sta koji predstavlja na osnovu toga u kome je znaku i kome znaku pripada koje je planeta na odredjenom i uopste da se igramo njima i ucimo ... i da se na osnovu ostaloga u natalu i njih stvori slika u glavi o dogadjajima , osobama itd ... zanosim se malo :lol: ... ali prosto me nekako navodi da ima nesto dublje tuuu ...

@ Elle - hihi :mrgreen: , pa ti bar znas na sta mislim sa Saturnom i devetom ;) ...

8) :-o :o
 
Poslednja izmena:
:rotf:

Bilo je jače od mene. :mrgreen:


Ne, nisam ja to objašnjavala. ;)

Kako se stepenovi gledaju objašnjeno je lepo u "Tajne stepena zodijaka" od Imširagića (tj koliko se sećam tu je rečeno sve što se ima reći na tu temu, mislim na to kako se stepenovi "računaju" odnosno gledaju, ne naravno o stepenovima uopšte :) )
Btw Stojanović gleda kao da je 1. stepen od 1.00 - 1.59 a u stvari bi trebalo da je prvi stepen od 00 - 00.59 i tako redom ... Tu se pristupi razlikuju.
Nije bitno kako ko racuna stepene logicno jeste da je prvi stepen od 0-1..itd...bitna je "teorija" da je taj nulti stepen sa svim odlikama znaka jako izrazenim????????? Po mom misljenju jace ce delovati planeta sa 15-16 stepena znaka u kome jeste, znaci bas sredina znaka nego sa "nultog"
 
Nije bitno kako ko racuna stepene logicno jeste da je prvi stepen od 0-1..itd...bitna je "teorija" da je taj nulti stepen sa svim odlikama znaka jako izrazenim????????? Po mom misljenju jace ce delovati planeta sa 15-16 stepena znaka u kome jeste, znaci bas sredina znaka nego sa "nultog"
Mislim da to nije samo njegova teorija, da 0 stepen tako deluje.

666;
6+6+6=18;
zato je po njemu u celom horoskopu najgori 18. stepen 6. znaka, tj. 18. stepeni Device.
Ima li primera, i za i protiv?
 
Zato sto je istrazivajuci razne horoskope,kako mundane tako i poznatih ljudi koji su masovne ubice,i sl.nasao da imaju odredjene planete na tom stepenu.Eto,ukratko..

Da,tu je sunce patrijarha Pavla( zivog sveca)mislim na 18 stepen device..........ne kazem da planeta na 0.stepenu ne deluje nego sam misljenja da je najjace dejstvo planeta bas iz sredisnjeg dela znaka ,znaci 14,15,16,stepeni
 
Poslednja izmena:
U knjizi naseg profesora Astrologije Nikole Stojanovica: Tajne egzaktne astrologije, pocitaj sve o stepenima...ne koliko su bitni...NEGO DA SE BEZ NJIH JEDNOSTAVNO NE MOZE...a kako do knjige pogledaj na sajtu

astrolgyinserbia.com


Сагласан сам.

Први степен - Ован
Други степен - Бик

И тако даље до Лава. Сасвим коректно, али претежно ''ново'' када је реч о астрологији илити астролошким сазнањима.
 
Сагласан сам.

Први степен - Ован
Други степен - Бик

И тако даље до Лава. Сасвим коректно, али претежно ''ново'' када је реч о астрологији илити астролошким сазнањима.

pretezno novo i pretezno netacno osim kad se nesto desi raznim kombinacijama se to "objasni" sto se tice prognostike tek tu nema uspeha na osnovu takvog tumacenja stepena......ja sam se u pocetku lozio na to "otkrice" dok nisam uvideo da spada u vasarsko pogadjanje slicno gledanju u pasulj,pa u nedostatku argumenata ispada da su sve babice i sve bolnice netacno upisivale vreme rodjenja beba.......pa treba rektifikacija da se radi.uostalom shvaticete kroz vreme da je tako.......
Ne mislim ovim da kazem da stepeni nisu bitni itekako jesu(kerubelovi i lavolasferovi) ali ovakvi stepeni ne piju vodu
 
pretezno novo i pretezno netacno osim kad se nesto desi raznim kombinacijama se to "objasni" sto se tice prognostike tek tu nema uspeha na osnovu takvog tumacenja stepena......ja sam se u pocetku lozio na to "otkrice" dok nisam uvideo da spada u vasarsko pogadjanje slicno gledanju u pasulj,pa u nedostatku argumenata ispada da su sve babice i sve bolnice netacno upisivale vreme rodjenja beba.......pa treba rektifikacija da se radi.uostalom shvaticete kroz vreme da je tako.......
Ne mislim ovim da kazem da stepeni nisu bitni itekako jesu(kerubelovi i lavolasferovi) ali ovakvi stepeni ne piju vodu

Ako nije vreme potpuno tacno ne tacni su vrho vi kuca i ASC ali stepeni na kojima su planete ostaju i njih ja iz tog razloga bih jedino i savetovala da se prate a kuce horoskopa NE.
 

Back
Top