Koliko porodjaj boli?

..ja mislim sasvim suprotno,
ako se stvari zakomplikuju sasvim ce ti profesionalno spasiti zivot, tebi i bebi,
a ti cesh im iz zahvalnosti zbog toga oprostiti nocne more i tikove koje steknesh zbog manjka ljudskosti i kulture ophodjenja..

..kad je sve ok, doshla si da se, eto, pred njima porodish, zato shto je red i 21.vek,
onda mnogo smeta mnogo toga..samo shto ti brzo izbiju primedbe iz glave sa "shta se zalish, vazno je da je sve ok".. :neutral:
Mi kao da živimo u dve različite države.
Ovde u Betaniji bude sve ok samo ako je porođaj bez komplikacija. Čim se nešto iskomplikuje, doktori naprave još veće sranje.
I to pričam iz prve ruke, nisu priče rekla-kazala, ali neću da mračim, ovo nije tema za to.
 
E ovako kako je meni bilo....Naravno nije veselo poradjati se sigurno.Konkretno se "bol"opisati ne moze,svakom je drugacije.Ja licno sam se poradjala 4 dana.Ne mogu reci da nije bilo strasno ali mi je samo bilo u glavi u tom trenutku"daj vise dosta je bilo"Sam porodjaj me nije boleo ali sam osetila posle jako veliko olaksanje,sto mi je majka pricala ali joj nisam verovala.Sve u svemu.opet sam trudna,6mesec i verujem da se zene ne bi usudile na trudnocu tj u porodjaj da je sve to tako strasno.Iskreno,nije mi ni sad sve jedno,pogotovo kad znam sta me ceka ali se nadam da se necu toliko dugo muciti sa bolovima i da ce mi bar malo biti lakse.Zelim svim mamama lak porodjaj....SRECNO.
 
Poradjati se cetiri dana????????

- - - - - - - - - -

Porodjaj boli,uzasno boli...mnogo boli...raspad kostiju...i danas ih sastavljam posle 11 godina.Mislim da mi se svaki organ od tada okrenuo za 360 stepeni.Spolja skoro ista a unutra natumbe!!!
 
Moj prvi porodjaj je trajao tri dana,od toga sam 22h bila u sali za porodjaj.Uglavnom tri snene sam promenila....

To je strasno!Porodila sam se za manje od 40 min ako u to uracunam pregled na prijemu,presvlacenje i lezanje do pocetka kontrakcija.Sam porodjaj je trajao oko 20min ali mi se planeta okrenula oko glave.Na prijemu sam bila otvorena 5 prstiju i to je bila olaksavajuca okolnost.Kuci nisam imala skoro nikakve bolove,nesto malo nisam ni znala da je to tooo.
 
To je strasno!Porodila sam se za manje od 40 min ako u to uracunam pregled na prijemu,presvlacenje i lezanje do pocetka kontrakcija.Sam porodjaj je trajao oko 20min ali mi se planeta okrenula oko glave.Na prijemu sam bila otvorena 5 prstiju i to je bila olaksavajuca okolnost.Kuci nisam imala skoro nikakve bolove,nesto malo nisam ni znala da je to tooo.

Uglavnom brzo sve prodje,retki su slucajevi kao sto je moj i Kristinin.Moja mama je mene radjala bukvalno tri dana,pa je valjda nasledno,mada mislim da je pre propust lekara,jer su se za druga dva bas potrudili i islo je brzo i lako.
 
Тако већина жена каже.
Међутим,код мене је било обрнуто, други порођај много тежи од првог.
Оба порођаја су ми била заказана, јер је моја докторка тада била дежурна и желела је лично да ме породи.
Дакле, и први и други пут сам дошла у болницу одређеног дана, близу термина, без икаквих предзнака порођаја, пробила ми је водењак и ставила ме на идукцију и за три сата сам се породила, уз врло правилан распоред контракција, могла сам секундаром да их пратим...
Други порорђај, само 13 месеци кансије, ми је исто тако започео, само је проценила да нема потребе да ме стави на индукцију, јер је порођај фино кренуо самим пробијањем водењака. Међутим, тада сам се намучила много више него први пут, трајало је 4 сата, али са хаотичним контракцијама, које нисам могла да пратим, са скоро сат времена мешаних напона и контракција током којих сам морала да шетам да би ми се беба спустила...и тако... Жао ми је што ме није и тад ставила на идукцију, мени је та индукција била супер!

Hellen,
i ja sam isti "slučaj":lol: upravo jer na drugom porođaju nisam dobila indukciju, a i babica nije htela da me "secne"(htela da izbegne epizotomiju i šivenje) pa sam se dugo mučila... Tako da je i meni drugi porođaj bio dramatičniji, a beba lakša skoro za kilo od prve....Nema pravila, sve je stvar trenutka, a evo iz primera moje majke koja je rodila nas dve (sestru i mene) potpuno različito, kao što nas je porpuno različito i nosila i evo i nas dve smo potuno različite:zper::zcepanje:
 
Uglavnom brzo sve prodje,retki su slucajevi kao sto je moj i Kristinin.Moja mama je mene radjala bukvalno tri dana,pa je valjda nasledno,mada mislim da je pre propust lekara,jer su se za druga dva bas potrudili i islo je brzo i lako.
Cestitam ti na hrabrosti i podnosenju bolova cak tri puta!:ok:Neka su zivi i zdravi!

- - - - - - - - - -

Ja sam na porođajima dobro prošla.
Za nekoliko sati od prve kontrakcije --imala sam bebu u rukama.

Super,ti si onda predodredjena za lake porodjaje.Onda samo nastavi:p
 
Ja svoj porođaj smatram srednje lakim :mrgreen:
Bilo je i lakših, gde je žena bukvalno za sat i po rodila blizance ..i to obojica bili od oko 3 i po kila na porođaju
(porodila se pre mene, dok sam ja čekala da moja beba krene tako da mogu reći da skoro da sam prisustvovala)
E to je lak porođaj ...po mom mišljenju
doduše, treća trudnoća, ali ipak..
 
Cestitam ti na hrabrosti i podnosenju bolova cak tri puta!:ok:Neka su zivi i zdravi!

- - - - - - - - - -



Super,ti si onda predodredjena za lake porodjaje.Onda samo nastavi:p

Iskrena da budem,nakon prvog porodjaja trebalo mi je 8 godina da smognem hrabrosti za drugo dete.Naredna dva su prosla odlicno,ali igrom slucaja moja drugarica mi je bila tada ginekolog i prisustvovala je porodjajima te sam zato dobro prosla.Sva tri porodjaja su mi bila indukovana,jer moja deca nisu htela napolje,te da sam ih pustila da one odluce kad ce da se rode,nosila bih ih ko slonica 21 mesec.:lol:
 
Iskrena da budem,nakon prvog porodjaja trebalo mi je 8 godina da smognem hrabrosti za drugo dete.Naredna dva su prosla odlicno,ali igrom slucaja moja drugarica mi je bila tada ginekolog i prisustvovala je porodjajima te sam zato dobro prosla.Sva tri porodjaja su mi bila indukovana,jer moja deca nisu htela napolje,te da sam ih pustila da one odluce kad ce da se rode,nosila bih ih ko slonica 21 mesec.:lol:

Ha,ha...kapiram...dakle devojcice su ipak najbolje!!!:DKako bilo,drago mi je da cujem da je zena koja ima troje dece dobro prolazila na porodjajima.
 
Joj, mene je sad bogami pomalo strah.
Prva dva porodjaja, pisala sam već, prodjoše kao voda. Bez nekih jakih bolova, ništa jači od menstrualnih, izuzev onih par minuta kada su krenuli naponi i kada sam gurala da rodim bebu. E, to je ozbiljan bol, ali rekoh minut-dva, ništa više. I trajali su kratko, ma otvarala sam se supersoničnom brzinom. Pisala sam već o tome, i da su me zezali ukućani da sam trebala ranije da krenem sa radjanjem, greota kad se tako lako poradjam :lol::lol::lol:

E, a sad mi je već frkica. Sad su blizanci, a to je već sasvim drugačije iskustvo. Vidim koliko je sama trudnoća drugačija, koliko sam nepokretnija, teža, većeg stomaka... Drugačije se i osećam, ma sve je drugačije.
Ja bih opet prirodno, bez veze mi je da me seckaju kada mi već porodjaji tako lako i brzo idu.
Ali, sa druge strane, opet, to su praktično dva porodjaja u razmaku od nekoliko minuta. Samo to, pa me unapred boli. :( Još ako neka beba bude okrenuta karlično, biće veselo i nezaboravno...
A carski... ma šta da lažem, bojim se bre... :( Ne mili mi se da me seckaju, iako su mi sve mame koje su se tako porodile rekle da je to p. dim, da je oporavak brz i da nije ništa strašno. Svejedno, meni to nije baš tako draga opcija, ipak mi je strah jači.
A opet, strah me i od prirodnog... :roll:

Definitivno, ove bebe, kada im vreme dodje, moraju napolje, i neka bude sve ok za njih, a ja... ma ko me pa pita, biće kako mora...
 
Joj, mene je sad bogami pomalo strah.
Prva dva porodjaja, pisala sam već, prodjoše kao voda. Bez nekih jakih bolova, ništa jači od menstrualnih, izuzev onih par minuta kada su krenuli naponi i kada sam gurala da rodim bebu. E, to je ozbiljan bol, ali rekoh minut-dva, ništa više. I trajali su kratko, ma otvarala sam se supersoničnom brzinom. Pisala sam već o tome, i da su me zezali ukućani da sam trebala ranije da krenem sa radjanjem, greota kad se tako lako poradjam :lol::lol::lol:

E, a sad mi je već frkica. Sad su blizanci, a to je već sasvim drugačije iskustvo. Vidim koliko je sama trudnoća drugačija, koliko sam nepokretnija, teža, većeg stomaka... Drugačije se i osećam, ma sve je drugačije.
Ja bih opet prirodno, bez veze mi je da me seckaju kada mi već porodjaji tako lako i brzo idu.
Ali, sa druge strane, opet, to su praktično dva porodjaja u razmaku od nekoliko minuta. Samo to, pa me unapred boli. :( Još ako neka beba bude okrenuta karlično, biće veselo i nezaboravno...
A carski... ma šta da lažem, bojim se bre... :( Ne mili mi se da me seckaju, iako su mi sve mame koje su se tako porodile rekle da je to p. dim, da je oporavak brz i da nije ništa strašno. Svejedno, meni to nije baš tako draga opcija, ipak mi je strah jači.
A opet, strah me i od prirodnog... :roll:

Definitivno, ove bebe, kada im vreme dodje, moraju napolje, i neka bude sve ok za njih, a ja... ma ko me pa pita, biće kako mora...

Znas kako sve izgleda,nema tu mnogo filozofije.Nemoj da razmisljas o mogucim komplikacijama.Drzi se svog dosadasnjeg iskustva i misli pozitivno.Tu su lekari i nadam se da ces imati dupli tretman jer se ocekuju blizanci.Predpostavljam da su i lekari i osoblje spremni da ti pomognu i da neces ostati prepustena sama sebi.Udvostruci hrabrnost i nadu da ce biti dobro.Sve najbolje i javi kako je bilo!:heart:
 
Auu Ata, nism pratila izgleda dugo teme.....
Najpre da ti čestitam:klap: i poželim svu sreću na porođaju (ne znam koliko je još ostalo), ali i ja bih gledala prirodim putem porođaj bez obzira što su blizanci, osim naravno ukoliko ne bude nekih komplikacija kao što si već pomenula.

Nema šta da se sekiraš, prvo ti si iskusna majka, a drugo-ipak ti to nisu klasična dva porođaja, jer si ti posle prve bebe već skroz otvorena, samo da se spusti druga. Nemam ja lično iskustva sa blizancima, osim što mi je muž blizanac i što imamo puno blizanaca u familiji:lol:..eto meni šanse da budem sutra baka blizancima, što je priznaćete lakše nego mama blizanaca:D
 
E mene je tako hvatala panika plašila sam se...
Ali posle porođaja sam shvatila da sam se ustvari bespotrebno opterećivala unapred.
Sve to prođe, uglavnom dobro.

ja sam se oba puta plasila :lol:
drugi put cak i malo vise
svasta mi je proletalo kroz glavu :roll:
bolelo me vise ali sam se lakse porodila i brze...mnogo brze(mislim na sam porodjaj a ne otvaranje)
 
u pravu je blok ata
kad jedna izadje, druga samo izleti za njom, ne brini :)
ti ces to na brzaka, videces :)

moja komsinica je prirodno rodila blizance
cerkicu prvo, isla je glavicom a decacic je bio karlicno i njega su samo izvukli :lol:
nikakvih problema nije bilo
a nisu ni sitni bili, s obzirom da su blizanci
oboje oko 2800 bili teski
 
ko kaze da porodjaj ne boli laze, ja ne znam ni sta me je snaslo na porodjaju od tolikog bola sam lupala glavom u zid jer nisam mogla da se nadisem izmedju dve kontrakcije koje su isle na 30 sec sa 15 sec pauze. Ostavili su me samu u kupatilu gde sam se onesvestila na wc solji.
 
Naravno da boli, ali znaš da će i proći, pripremiš se na to tih devet mjeseci.
A nismo ni sve iste, nemamo sve isti prag boli.
Prije prvog porođaja, sjećam se bila neka serija na tv, scena mučnog i teškog porođaja....bile susjeda i svekrva pa me sve nešto pogledaju a onda će " e bogca moja, ko zna šta tebe čeka....sjetit ćeš se i živih i mrtvih, a ni jedni ti neće biti na pomoći"..... i tako danima....
Boljelo je, nisam razmišljala o bolu jer ga tako samo pogoršavaš....autosugestija je vrlo bitna. Znaš da će proći, izdržiš i čekaš, ionako nemaš alternativu.
 
Joj, mene je sad bogami pomalo strah.
Prva dva porodjaja, pisala sam već, prodjoše kao voda. Bez nekih jakih bolova, ništa jači od menstrualnih, izuzev onih par minuta kada su krenuli naponi i kada sam gurala da rodim bebu. E, to je ozbiljan bol, ali rekoh minut-dva, ništa više. I trajali su kratko, ma otvarala sam se supersoničnom brzinom. Pisala sam već o tome, i da su me zezali ukućani da sam trebala ranije da krenem sa radjanjem, greota kad se tako lako poradjam :lol::lol::lol:

E, a sad mi je već frkica. Sad su blizanci, a to je već sasvim drugačije iskustvo. Vidim koliko je sama trudnoća drugačija, koliko sam nepokretnija, teža, većeg stomaka... Drugačije se i osećam, ma sve je drugačije.
Ja bih opet prirodno, bez veze mi je da me seckaju kada mi već porodjaji tako lako i brzo idu.
Ali, sa druge strane, opet, to su praktično dva porodjaja u razmaku od nekoliko minuta. Samo to, pa me unapred boli. :( Još ako neka beba bude okrenuta karlično, biće veselo i nezaboravno...
A carski... ma šta da lažem, bojim se bre... :( Ne mili mi se da me seckaju, iako su mi sve mame koje su se tako porodile rekle da je to p. dim, da je oporavak brz i da nije ništa strašno. Svejedno, meni to nije baš tako draga opcija, ipak mi je strah jači.
A opet, strah me i od prirodnog... :roll:

Definitivno, ove bebe, kada im vreme dodje, moraju napolje, i neka bude sve ok za njih, a ja... ma ko me pa pita, biće kako mora...

Skoro sam se porodila sa blizancima. Na moje insistiranje porodjaj je isao prirodno, mada su me ubedjivali da bude CR.
Od pucanja vodenjaka pa do kraja sve ukupno je trajalo 3 sata. Intenzivni napadi oko sat vremena. Taman kad sam pomislila -jaooo, pocelo je, a ono
se sve zavrsilo. Znas, i nije lose kad se zena plasi, kao ko zna sta ce se desiti, a onda vidis da su ocekivanja prevelika bila.
Mislim da mnoge zene panice i prave dramu od svega, kao prosle su kroz pakao i to. Porodjaj boli naravno, ali ne treba plasiti i prepricavati iskustva (bar ne ona ruzna) nekome ko tek treba da se porodi. Svako je prica za sebe. I na kraju da, nema lepseg osecaja kad je sve gotovo, vi ste jos na boksu ali
olaksanje je veliko. Beba je tu i sve je OK :-)
 
Skoro sam se porodila sa blizancima. Na moje insistiranje porodjaj je isao prirodno, mada su me ubedjivali da bude CR.
Od pucanja vodenjaka pa do kraja sve ukupno je trajalo 3 sata. Intenzivni napadi oko sat vremena. Taman kad sam pomislila -jaooo, pocelo je, a ono
se sve zavrsilo. Znas, i nije lose kad se zena plasi, kao ko zna sta ce se desiti, a onda vidis da su ocekivanja prevelika bila.
Mislim da mnoge zene panice i prave dramu od svega, kao prosle su kroz pakao i to. Porodjaj boli naravno, ali ne treba plasiti i prepricavati iskustva (bar ne ona ruzna) nekome ko tek treba da se porodi. Svako je prica za sebe. I na kraju da, nema lepseg osecaja kad je sve gotovo, vi ste jos na boksu ali
olaksanje je veliko. Beba je tu i sve je OK :-)
jel da?
a, ti znas da druge zene drame? a, jel moze da se gleda i obratno-kako neke zene p-r-e-t-e-r-u-j-u u tome kako je porodjaj nesto sasvim lako?
po cemu je misljenje i iskustvo jedne zene validno, a druge nije??
evo, npr, moje iskustvo je da sma 15 sati provela na stolu u najstrasnijim bolovima koje sam iskusla tokom svog 33godisnjeg zivota, plakala sam od soka citavu nedelju, plaklal sam kad god sam morala u wc, da 35 dana nakon porodjaja nisam mogla da sednem, da su konce morali da mi skidaju u bolnici nakon 20 i nesto dana, da nisam mogla da pomislim na drugo dete citavih PET godina, uz to sam imala vezu, gomilu lekara oko sebe, dobila totalnu anesteziju za usivanje i sve....mrzela sma najstrasnije drugaricu koja mi je rekla da porodja boli "kao malo jaci stomacni grip"
drugi porodjaj mi je je pak bio takav da sam direkt iz sale sa osmehom telefonirala ljudima, trajao je 3 sata, tusirala se sama cim je dejstvo epidurala proslo, sela sutradan, nista protiv bolova nisam uzela nakon porodjaja, ali nista, ni jednu jedinu tabletu...
i oba moja iskustva su realna...sta sad reci, jel sa prvim preterujem?
zene su uzasno sklone da samo svoje iskustvo smatraju validnim....sramota...
 
Debeljuco, samo kazem da nije svaki slucaj isti. I sama kazes da si imala dva totalno razlicita iskustva.
Ne treba prepricavati lose stvari nekome ko tek treba da prodje kroz sve to. Ja sam mnogo bila uplasena,
naslusala sam se svakakvih prica, babica mj je onda rekla - Dete, pa ja ne bih sada imala troje dece da je
porodjaj toliko strasan.
 
Debeljuco, samo kazem da nije svaki slucaj isti. I sama kazes da si imala dva totalno razlicita iskustva.
Ne treba prepricavati lose stvari nekome ko tek treba da prodje kroz sve to. Ja sam mnogo bila uplasena,
naslusala sam se svakakvih prica, babica mj je onda rekla - Dete, pa ja ne bih sada imala troje dece da je
porodjaj toliko strasan.

Два пута сам целу ноћ чекала у боксу док су се друге жене порађале. Ниједна није ни вриштала ни псовала.
 

Back
Top