Koju bi mi SF knjigu preporučili?

ender71:
To je sve o.k., ali zasto mu je onda onakvo predstavljanje na sajtu, marketinski trik da navede ljude koje inace fantasy ne bi zanimao ?

Inace kakav ti je utisak o stilu i zapletu, vredi li procitati ?

Не знам шта је био план, а лично мислим да се не треба затварати у границе жанра. Заплет је сасвим ОК, описи су можда мало сувопарни. Није наравно равно Толкину, али се може поредити са 90% епске фантастике која је исто копикетизам Господара.
Да и не говорим о домаћим панданима, јер на нешто такво у Србији нисам још наишао.

dr hirurg:
Ne asocira mene, pogledati sta pricaju neki na politickim forumima ili u onoj emisiji "Pescanik". Bilo je vreme da se udari kontra, makar i na apstraktnom planu.

Наравно није ни ово лоше:
"Зато што нисмо имали плаву косу, као сламоглавци, какав сам сада ја, гле ироније..." Азог се кратко осмехнуо, "или црну косу и сивоплаве очи као вас двојица сада, е зато су сматрали мање вреднима не само нас гоблине, Орке, него и људе који су од почетка насељавали Средњу земљу и нису никада отишли у њихов Нуменор. Е зато, што смо били другачији, називали су нас генетска депонија."
http://br.geocities.com/trigoblina/Ozgilijat.htm

Зна се ко је овде говорио да је Балкан "генетска депонија" :lol: :lol: :lol:
А што се тиче Толкинова, сетимо се његових "жућкастих орколиких људи". Јасно је да је мислио на Кинезе, уопште Азијате. Мада што рече мој ортак - разумљиво је очекивати од Енглеза рођеног у колонијама да буде расиста.
 
Pozdrav ljudi...vidim da tu ima mnogo ljudi koji vole i citaju SF. Mene bi interesovao po koji Space Opera, jako volim tu vrstu SF-a. Pa molim s'toga nekoga ko ima takvih knjiga u svojoj kolekciji eBook-ova da mi posalje, ne smeta ako je na engleskom.

mail mi je: bartus@tippnet.co.yu

Unapred hvala!!!

PS Pitao sam Oxi-ja dva puta, ali uzalud. Nadam se da ce mi neko moci izaci u susret ;)
 
Ukusi su razliciti, ja licno nevolim Silverberga jer se bavi metafizickim naklapanjima...( Sin Coveciji..)

Ako si pravi ljubitelj Sf-a, ocekujemo te ovde redovno, na nasoj temi...Malo prosurfuj Sf Cafeom, kvizom i ostalim temama, videces da nas ima...doduse, leto je ucinilo svoje, svi se negde rasusmo...:)

Dobrodosao..:)
 
Thanx na hintu...nemam nameru da je citam iz prostog razloga sto nemam vremena od '98.....
Da ti ne pricam...
Ali ima ovih mojih Sf-timovaca koji ce rado to da odrade, ako vec nisu...
Samo im se predstavi, znaci redovno pici po temi ( sad trnutno je jedino aktuelno kviz i cafe)

Preporucujem ti kviz, pravila su jednostavna (na 1. strani), mada tu nema nauke...odgovoris, cekas potvrdu na pitanje i postavis svoje pitanje....
Pogledaj malo zadnjih 50-tak pitanja i videces koliko je zabavno i edukativno ucesce u kvizu, pa cak i u ovoj mrtvoj sezoni....a da ti ne pricam o Sf kafeu......:):):)
 
vanzemaljac:
Mr Sal da li znas neku dobru knjigu o NLO ili vanzemaljcima koju bi mi preporucio?Osim leteci tanjiri-ozbiljno pitanje

Kapija nije lose, mada za moj ukus razvodnjena i rastegnuta, mada se o ukusima ne raspravlja....

Procitaj, mada ako si pocetnik, Klark je mnogo "citljiviji", ako ne i najcitljiviji...( najlakse se prati prica )

Moj omiljeni serijal ja Klarkova "Rama", imam sva cetiri, pa ako hoces, saljem....:)

Kad se Mr Ender vrne, ima da te snadbeva sam' tako, clovek je ovde nas bibliotekar....:):)
 
RikiBest:
Hvala care. Nadji vremena da procitas pricu. Meni je to nesto najlepse sto sam ikada procitao. Neces da zazalis. U prici se kao teme pojavljuju besmrtnost, androidi, ljubav...sta ces vise od Sf-a. :D

Hvala, nagovorio si me...Ako jos imas to na ebook-u, srpskom narocito, pa mi siljnes na mejl bio bih ti zahvalan...Ako ne, cekacu Mr Ender-a, on je nas bibliotekar ovde...:)

Dodji bre na kviz ili sf kafe, kad upoznas ekipu ceka te samo dobro zezanje kroz edukaciju, nekad i nesto pametno pocnemo naklapati pa to traje danima i sedmicama....
Sad se pretezno zezamo, jer nam nema Mod-a, a i mrtvilo vlada, svi negde zbrisali.......
 
Sal:
Hvala, nagovorio si me...Ako jos imas to na ebook-u, srpskom narocito, pa mi siljnes na mejl bio bih ti zahvalan...Ako ne, cekacu Mr Ender-a, on je nas bibliotekar ovde...:)

Dodji bre na kviz ili sf kafe, kad upoznas ekipu ceka te samo dobro zezanje kroz edukaciju, nekad i nesto pametno pocnemo naklapati pa to traje danima i sedmicama....
Sad se pretezno zezamo, jer nam nema Mod-a, a i mrtvilo vlada, svi negde zbrisali.......




Stvarno mi je zao, ali pricu "Plovidba u Vizant" nemam ni u papirnom ni u e-obliku. Davno sam je citao u jednom od Sirius-a. Snaci ces ce ti... :lol:
 

Back
Top