koji je smisao rase?

Dead Game, ovo je Forum na kome pričamo jezikom koji svi razumemo, te pored toliko sajtova i Foruma na engleskom - besmisleno je uvoditi ga i ovde.
Ako si smatrao posebno važnim i značajnim za ovu diskusiju ono što si citirao - lepo si mogao to da nam kažeš i na jeziku koji svi razumemo i koji ovde koristimo, sa mnogo manje reči. Ako te je mrzelo to da uradiš, bio je dovoljan i link pa koga zanima (i zna engleski :wink: ) neka čita.
Osim toga, predugačke postove niko ne čita... ili retko ko.
Dakle, Mirina opaska je potpuno na mestu i nema razloga za ljutnju i onako grube reakcije (da sam na vreme videla taj post, bio bi obrisan).
Pozdrav!
 
Drzanje kucnih ljubimaca je individualno kao i odabir sporta. Neko voli mesance a neko rasne ljubimce. E a dali mi neko moze reci dali je kod ribica zivirotki moguce dobijanje mesanaca. Imam Ksifo i Gupike, moguli se one ukrstiti?
 
MALO KASNO ODGOVARAM NA TEMU ALI ..... :shock:

PA EVO NA PR. JA IMAM RASNU MACANU I NE VODIM JE NA IZLOZBE, NE VODIM JE KOD FRIZERA I SVE STO SU MNOGI POMENULI KAO MUCENJE ZIVOTINJA.

MNOGE MACKE NA PR. ILI IZ NAVIKE ILI IZ SKLONOSTI JAKO VOLE KADA IH CETKAJU (STO JA RADIM MOJOJ MACI),PAZE IH MAZE ....MNOGE ZIVOTINJE JAKO VOLE I ODLASKE NA IZLOZBE PA ETO TAKVE MANIFESTACIJE NE MORAMO UVEK SHVATITI NEGATIVNO.

JEDNOSTAVNO NE MISLIM DA SVE TREBA SHVATITI KAO CRNO ILI BELO.

JA MISLIM DA POSTOJE TAKMICENJA I ZA DOMACE MACKE SAMO STO ONE NE SMEJU DA IMAJU SPECIFICNE OSOBINE RASNIH MACAKA ILI TAKO NESTO... :? :? :?
 
Swake godine idem na izlozbu pasa i ne mogu da werujem kako su ljudi u stanju da unishte i maltretiraju jadne ziwotinje.Najtuznije su mi one pudle koje sa trendy frizurama ukipljene sede zewajutji u jednu tachku(wishe me podsetjaju na muzejske exponate nego na ziwa bitja)...tuzno...te ziwotinje su izgubile swoju lichnost...setjam se da je neka zenturacha urlikala i trchala po hali jer joj je koker pobegao...pa narawno nije kuche ludo da ostane sa isfrustriranom gazdaricom.Kuche treba da bude ljubimac a ne zrtwa ljudskih kompleksa... :x
 
Evo i ja se kasno ukljucih.Jednostavno,sto je vec neko rekao na ovom forumu,ako si imao nekog rasnog psa imao si ih sve(od te rase).Ne znam da li ste znali ali cuvena Lajka i jos dva psa,ne znam kako su se zvali,koje su Rusi poslali u svemir bili su mjesanci.Izdrzljiviji su.Ali opet trebalo im je duplo vise vremena da ih obuce za takvu misiju.
I jos bih imao repliku na dead game-ovu izjavu: da irski seteri ne mogu da nadju ni ciniju sa hranom a kamo li neku divljac. Seteri su pticari i posle poentera imaju najrazvijenije culo njuha samo sto ih lovci sve manje koriste zbog njihove duge dlake.
Poz.
 

Back
Top