Posedovanje kućnih ljubimaca dobro je za um i telo?

Ниједном речју ниси оповргла оно што сам написала. Љубав не значи слепило, човек мора да буде објективан. Увек.
ne znam zašto se to tebe tice i tangira..ostavi to vlasnicima kucnih ljubimaca
ti ne spadas u tu grupu i ne razumeš ..a ja nisam voljna da ti objašnjavam jer sam "magarac" kao i ostali ljudi koji imaju kucne ljubimce
 
Зарађују масно на вама, то не можеш порећи.
i da jeste tako ne znam zasto tebe to tangira..ne placas ti hranu za kucne ljubimce i ostale potrepštine vec onaj ko ima kucnog ljubimca
na meni ne zaradjuju jer ja ne kupujem gluposti ..kupila sam ono najosnovnije. i potrebno i to je to

a danas svi zaradjuju na ljudima..prva je farmaceutska industrija sa lekovima koje ljudi kupuju..
 
ima i toga ali onaj ko nema empatiju prema kucnim ljubimcima i nece ih ..ne mogu da ih tekstovima primoraju da promene odluku
na primer ti..da li išta može da promeni tvoj stav prema kucnim ljubimcima ?

Мој став је да они нису за стан тј да је двориште неопходан услов.
Пар пута ми је гостовао мачак из краја, ја прострем велику крпу и он преспава на каучу и ујутру оде.
Дакле, сваки пут морам да бацим то што прострем јер је пуно длака.
Са тим не желим да се носим, неприхватљиво је.
 
Да наставим, животиња у стану и све око ње је потпуно некомпатибилна са мојим начином живота. Често излазим и не желим обавезе било ког типа.
u redu je sve to sto si napisala ..to je tvoje mišljenje i stav koji smo svi vec citačli i ispoštovali
ali ne možeš zbog toga vlasnike kucnih ljubimaca da nazivaš "magarcima"
a da pri tom nemaš potrebu da se izvineš ..zato sam ti napisala da sa takvim stavovima i uvredama nemaš sta da tražiš na ovoj temi
 
u redu je sve to sto si napisala ..to je tvoje mišljenje i stav koji smo svi vec citačli i ispoštovali
ali ne možeš zbog toga vlasnike kucnih ljubimaca da nazivaš "magarcima"
a da pri tom nemaš potrebu da se izvineš ..zato sam ti napisala da sa takvim stavovima i uvredama nemaš sta da tražiš na ovoj temi

То сам рекла јер не схватате намере таквих текстова. Маса људи живи на рачун ваше болећивости и желе да тако и остане.
 
То сам рекла јер не схватате намере таквих текстова. Маса људи живи на рачун ваше болећивости и желе да тако и остане.
i pivare žive na racun ljubitelja piva, pišu hvalospeve pivu i snimaju srceparajuce reklame ..sto znaci svi zive na racun nekoga i tako u krug
 
Надам се да је ово слободна земља и да сви можемо да изнесемо своје ставове.
То је тачно, али ти не изосиш само свој став него га намећеш као једни исраван и мудар ,а другачије мишљење ти је разлог за харангу.
 
Надам се да је ово слободна земља и да сви можемо да изнесемо своје ставове.
slobodno je da se diskutuje ali ne da se namece svoje misljenje kao jedino i ispravno i uz to se i vredja ..
a ja stvarno vise nemam vremena a ni strpljenja da objasnjavam jedno te isto i da se pri tome vrtimo u krug
 
Punih 17 godina sam imala psa. Bio je mešanac. Bio je jako vezan za našu ljudsku porodicu :) Nikada nisam ni pomislila da ga posedujem..On je bio član naše porodice.

Uskoro će biti 13 godina kako je mačka Cicika-Cica-Macika član moje porodice. Obožavam je kao što sam obožavala psa-Bobija. Ona je strašno vezana za moju mamu i mene.

Kućni ljubimci su dobri i za fizičko i za mentalno zdravlje. Odani su. Verni. Nisu zli. Znaju da pruže ljubav.

I uopšte ne žalim što Cici kupujem vitamine i minerale i posebnu hranu zato što je starija mačka. Prima i sve potrebne vakcine.

Novac mi nije važan kada su u pitanju kućni ljubimci. Ne moram da imam fensi odeću, skup mobilni, ne moram da svakog drugog, trećeg dana idem u obližnji kafić.
Važno je da moja mačka ima sve što joj je potrebno. Zaista je mnogo volim.
 
Pogledajte prilog 1496923

Posedovanje kućnih ljubimaca ima brojne pozitivne efekte kako za pojedince, tako i za celu porodicu.

Kako navodi Gardian, naučna istraživanja pokazuju da interakcije ljudi i životinja mogu imati snažan uticaj na mentalno, fizičko i socijalno zdravlje pojedinaca i porodica, kao i čitave zajednice

Naime, kućni ljubimci mogu da oslobode stres i pomognu u rešavanju socijalne izolacije. Zdravstveni radnici sve više preporučuju kućne ljubimce i uključuju ih u dugotrajno lečenje mentalnih bolesti.

Istraživanja pokazuju da vlasnici kućnih ljubimaca imaju niži krvni pritisak, veća je verovatnoća da će postići preporučenu količinu dnevne fizičke aktivnosti i manje je verovatno da će biti gojazni. Pored toga, veća je verovatnoća da će deca sa kućnim ljubimcima biti fizički aktivna.

Kućni ljubimci imaju koristi od svog bliskog odnosa sa ljudima isto koliko i mi. Vlasnici kućnih ljubimaca svoje ljubimce smatraju važnim delom porodice i spremni su da za njih značajno promene način života.

Prema anketi, 61 odsto vlasnika kućnih ljubimaca promenilo bi svoj smeštaj da bi primilo kućnog ljubimca, a 45 odsto bi promenilo posao kako bi provodilo više vremena sa svojim ljubimcima.
link
Verujem da ako je neko usamljen, treba da nabavi nekog kucnog ljubimca cisto da ga oraspolozi i da ima nesto zivo
 

Back
Top