Posedovanje kućnih ljubimaca dobro je za um i telo?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
107039063265c3ce83bd817901601032_v4_big.jpg


Posedovanje kućnih ljubimaca ima brojne pozitivne efekte kako za pojedince, tako i za celu porodicu.

Kako navodi Gardian, naučna istraživanja pokazuju da interakcije ljudi i životinja mogu imati snažan uticaj na mentalno, fizičko i socijalno zdravlje pojedinaca i porodica, kao i čitave zajednice

Naime, kućni ljubimci mogu da oslobode stres i pomognu u rešavanju socijalne izolacije. Zdravstveni radnici sve više preporučuju kućne ljubimce i uključuju ih u dugotrajno lečenje mentalnih bolesti.

Istraživanja pokazuju da vlasnici kućnih ljubimaca imaju niži krvni pritisak, veća je verovatnoća da će postići preporučenu količinu dnevne fizičke aktivnosti i manje je verovatno da će biti gojazni. Pored toga, veća je verovatnoća da će deca sa kućnim ljubimcima biti fizički aktivna.

Kućni ljubimci imaju koristi od svog bliskog odnosa sa ljudima isto koliko i mi. Vlasnici kućnih ljubimaca svoje ljubimce smatraju važnim delom porodice i spremni su da za njih značajno promene način života.

Prema anketi, 61 odsto vlasnika kućnih ljubimaca promenilo bi svoj smeštaj da bi primilo kućnog ljubimca, a 45 odsto bi promenilo posao kako bi provodilo više vremena sa svojim ljubimcima.
link
 
Kao što rekoh - stvar izbora. Svako svoj život uređuje onako kako misli da je najbolje za njega.
I nisu sve životinje četvoronošci. :)
Žao mi je što mi ne veruješ, jer nemam potrebe da lažem.
Da, mnoge životinje vrednujem više od pojedinih ljudi. Neću navoditi primere, jer te ne ubeđujem , već samo iznosim
svoje mišljenje i stav.
:)
 
Мораш бити јако несрећна да би животињу претпоставила човеку.
Ја волим мачке али ми је сасвим довољно два минута мажења неке уличарке. Који ће ми клинац у стану.
I kad sam srećna i nesrećna, imam isti stav vezan za ovu temu.
Ljubav prema životinjama se ne menja zbog mog raspoloženja.
I verujem da nikad neće. :)
 
Zavisi šta smatraš pod "posedovanje"
Kao što si primetila reč VLASNIK sam stavila pod navodnike.
Nije posedovanje ako s nekim deliš životni prostor.
Наравно да јесте. То није човек који може да оде ако му се не свиђа твоје понашање. Животиња је заробљена и нема слободу одласка, ти јој то не даш јер си јој власник.
 
Потпуно беспредметна препирка на овој теми.Нина је пренела текст из Гардијана.Као и сваки текст који износи неки ставможемо да прихватимо или не.Електрика има право на своје мишљење и став , али ни једном тврдњом није побила резултате Гардијановог текста.
 
Потпуно беспредметна препирка на овој теми.Нина је пренела текст из Гардијана.Као и сваки текст који износи неки ставможемо да прихватимо или не.Електрика има право на своје мишљење и став , али ни једном тврдњом није побила резултате Гардијановог текста.

Немам ја шта да побијам, све сам о томе рекла у свом првом посту. Пет пропаганда од стране пет индустрије. Новац бре.
Што се добробити тиче, од лајања и гована живети се не може.
 
Немам ја шта да побијам, све сам о томе рекла у свом првом посту. Пет пропаганда од стране пет индустрије. Новац бре.
Што се добробити тиче, од лајања и гована живети се не може.
Шта је нетачно у том тексту ?То што ти имаш другачије мишљење и став не доводи у питање тај текст :rtfm:
 
Шта је нетачно у том тексту ?То што ти имаш другачије мишљење и став не доводи у питање тај текст :rtfm:
То није другачије мишљење већ чињеница. Пет шопови су свуда по граду - купи храну, асесоаре, играчке, шампоне, лекове, глупости, одећу па чак и обућу...Купај га и шишај по грумерским локалима, лечи по вет- амбулантама...
Сви ти људи трљају руке и броје лову.
 
Poslednja izmena od moderatora:
То није другачије мишљење већ чињеница. Пет шопови су свуда по граду - купи храну, асесоаре, играчке, шампоне, лекове, глупости, одећу па чак и обућу...Купај га и шишај по грумерским локалима, лечи по вет- амбулантама...
Сви ти људи трљају руке и броје лову.
editovala sam ti ono "magarci" i molim te da vodiš racuna sta pišeš..a ako to ne možeš i ne možeš da komuniciras normalno bez da uvrediš..nema potrebe ni da budeš na temi vezano za kucne ljubimce a tebe to ne interesuje i grozš se..bar ja tako..ono sto mi se ne svidja i ne odobravam..zaobilazim
hvala unapred na razumevanju
 
editovala sam ti ono "magarci" i molim te da vodiš racuna sta pišeš..a ako to ne možeš i ne možeš da komuniciras normalno bez da uvrediš..nema potrebe ni da budeš na temi vezano za kucne ljubimce a tebe to ne interesuje i grozš se..bar ja tako..ono sto mi se ne svidja i ne odobravam..zaobilazim
hvala unapred na razumevanju
Ниједном речју ниси оповргла оно што сам написала. Љубав не значи слепило, човек мора да буде објективан. Увек.
 

Back
Top