Koji je najsigurniji način da nikad ne budete povredjeni?

fenix-bird:
Iz ovih vaših postova,na žalost, dolazim do istog zaključka do kog sam i iskustveno došla NE POSTOJI ( i tu bih opet dodala jedno "na žalost"). Termin "biti povređen", bar u mom životu, tesno je povezan sa ljubavlju, sa željom da budem voljena, a naročito sa mojom osobinom da, kada volim to činim do iznemoglosti. Kada bivam povređena-to je zaista do srži i, u prvi mah, bol je neizdrživ. Nebrojeno puta sam se digla iz pepela, i svaki sledeći put se ponašam kao da taj bol nisam osetila-opet iskreno,otvoreno,sa poverenjem...Oduvek sam mišljenja - budi ono što jesi...a ja jesam ta koja zivi samo kada voli iz sve snage-bez distance i bez oklopa. Mogu samo da se nadam da postoji neko sličan meni. Eto, možda je to recept za " ne biti povređen"...
Interesantna je tema, pratim.

Pazi kad si ukuckala do reci ono sto bih i ja...Kad volim, dajem se bezrezervno...I da, slupam se zestoko...I opet idem istim putem....Ne umem...Necu drugacije da volim...Takva sam, uzmi ili ostavi.
 
fenix-bird:
Tačno sam znala da ćeš baš ti odreagovati na moj post, i upravo tako kao što jesi. Ne zato što si predvidiva već zato što te od početka dozivljavam kao blisku.
Btw, ti si dokuckala ono što ja nisam jer bih se ponovila ali sam u terminološkom smislu bila u dilemi da li upotrebiti "bezrezervno" ili "do iznemoglosti", i sl.

Ja ti onda, dodjem kao dopuna :)
Da, dok sam citala, takodje sam negde imala utisak da ocekujes moju povratnu reakciju...:)
Osecaj bliskosti je obostran :)
 
Silent Bob:
Mislis koma ili figurativno?

Мислим, једини начин да никад више не буде повређен је да буквално умреш...или да будеш психички мртав, у смислу да више ниси људско биће, да више ниси способан да било шта осећаш, да будеш празна љуштура....тело хода, дише и живи, а унутра нема човека....
 
septembar:
Ja ti onda, dodjem kao dopuna :)
Da, dok sam citala, takodje sam negde imala utisak da ocekujes moju povratnu reakciju...:)
Osecaj bliskosti je obostran :)
f022.gif
 
Aca_Banovani:
Jedino sto sam ocekivao u zivotu je fer odnos. Dakle da me ne vuku za nos, da me ne smatraju za idiota. U zivotu mi nije palo na pamet da mi se isplati. Po meni to sto ocekujem da se ponekad jave, pozovu negde ne spada u ocekivanje to je po meni fer odnos. Nije fer da neko postoji za vas kada vam treba a ovamo ga povredjujete i ne ****** 2%.

Кажеш да ти у животу није падало на памет да то треба да ти се исплати, а годинама на форуму кукаш: Ја сам тако добар, а нисам добио награду за то! :roll:

Ацо, нико те не може направити идиотом, ако то ниси, нико те не може вући за нос ако ти то не дозволиш...
Већина људи нема те проблеме које ти имаш. Већина људи ступа у различите интеракције са људима, и бар у истој мери наилази на добре и племените људе као и на билмезе и покварењаке... Ја никада ништа лепо и похвално ни о коме нисам чула од тебе... Сви су себични, покварени, зли, сви те мрзе или зато што си јадан или зато што си супериоран, девојке које срећеш су све спонзоруше које се трпају са сваким сем са тобом, све до једне се ружно понашају према теби....а ти си тако диван према сваком!
Стога, запитај се да ли су свима нешто фали а само си ти ОК, или ће ипак пре бити да си ти тај који не уме да се постави према себи и другима.
 
Hellen:
Хмм...па јест, прочитала сам ја једном у животу и једну књигу....није да се фалим...
Vidim da me opet nisi razumela. :( Mislio sam, konkretno, na knjigu koju si posle dugo vremena uzela ponovo da pročitaš. A sve u konteksu - aktivnog slušanja. Da li stvarno moram da ti crtam.... Mislio sam da ćeš me razumeti.... :(
 
Drago Pace, odgovor je lako izreci, ali tesko, mada moguce postici (vezbom).Nas ne boli toliko ono sto nam drugi cine, vec TO STO MI NA TUDJE POSTUPKE REAGUJEMO ONAKO KAKO NE
BISMO ZELELI.
Dakle, da bismo izbegli da budemo povredjeni, ne treba da tumacimo, pamtimo i analiziramo sta su nam sve drugi uradili, vec da svu svoju snagu i pamet upotrebimo da naucimo kako na druge da reagujemo.

Prvi, a mozda i najtezi korak je da svet i ljude u njemu prihvatimo onakvima kakvi jesu.To znaci da budemo nacisto sa tim da na ovom svetu ima ljudi koji nisu dobri, i koji ne moraju da nas ne vole.

Drugi korak je da se tome prilagodjavamo tako sto cemo nauciti da razlikujemo svoje zelje od svojih potreba.

Treci korak je da budemo svesni da je nasih potreba mnogo manje nego zelja i da se one mogu na razne nacine zadovoljavati.

Cetvrto je da pocnemo da dajemo ono sto imamo, ne ocekujuci protivuslugu, da oprastamo i zaboravljamo i najzad, volimo i one koji nas ne vole.

Sve ti je to daleko lepse i poeticnije opisano u 2.Petrovoj poslanici u Novom Zavetu.

Puno te pozdravljam!
 
Tuzni_patak: "Ljudi ipak nisu žvake da se razvlače odavde do San Franciska....imaju svoje granične vrednosti prilagodjavanja , preko toga se isključuju i postaju indiferentni , što jeste arogancija , bez obira što u sebi još ne krije i snobizam, arogancija je svako ponašanje gde se ne uključuje mišljenje i postojanje mišljenja drugih, okoline."

Da, ljudi nisu zvake (ali i ne treba da budu).
Imaju svoje granicne vrednosti... ja bih rekla PODNOSENJA, i preko toga ne mogu, jer bi prestali da postoje... da li iza granice ide ravnodusnost, kako ti kazes, ili nesto drugo, nisam nacisto.
A ne bih se slozila da je arogancija ovo sto ti govoris. Postoje ponasanja i misljenja koja se drugih i ne ticu, zar ne?
 
Drago Pace, odgovor je lako izreci, ali tesko, mada moguce postici (vezbom).Nas ne boli toliko ono sto nam drugi cine, vec TO STO MI NA TUDJE POSTUPKE REAGUJEMO ONAKO KAKO NE
BISMO ZELELI.
Dakle, da bismo izbegli da budemo povredjeni, ne treba da tumacimo, pamtimo i analiziramo sta su nam sve drugi uradili, vec da svu svoju snagu i pamet upotrebimo da naucimo kako na druge da reagujemo.

Prvi, a mozda i najtezi korak je da svet i ljude u njemu prihvatimo onakvima kakvi jesu.To znaci da budemo nacisto sa tim da na ovom svetu ima ljudi koji nisu dobri, i koji ne moraju da nas ne vole.

Drugi korak je da se tome prilagodjavamo tako sto cemo nauciti da razlikujemo svoje zelje od svojih potreba.

Treci korak je da budemo svesni da je nasih potreba mnogo manje nego zelja i da se one mogu na razne nacine zadovoljavati.

Cetvrto je da pocnemo da dajemo ono sto imamo, ne ocekujuci protivuslugu, da oprastamo i zaboravljamo i najzad, volimo i one koji nas ne vole.

Sve ti je to daleko lepse i poeticnije opisano u 2.Petrovoj poslanici u Novom Zavetu.

Puno te pozdravljam!

Ово би требало Аца да прочита....
 
Kad me neko povredi, ne ljutim se na tu osobu - ona je takva kakva je, ljutim se na sebe jer sam je pogrešno procenila i dozvolila da mi postane toliko draga da može me povredi. Znači, način za sprečavanje bi bio bolja procena ljudi, ali pošto je to nesiguran način, najsigurniji bi bio ono što je Frozen napisao, ne očekivati ništa ni od koga, ne dozvoiti nikome da se dovoljno približi da bi mogao da nas povredi.
 
tarabica:
Kad me neko povredi, ne ljutim se na tu osobu - ona je takva kakva je, ljutim se na sebe jer sam je pogrešno procenila i dozvolila da mi postane toliko draga da može me povredi. Znači, način za sprečavanje bi bio bolja procena ljudi, ali pošto je to nesiguran način, najsigurniji bi bio ono što je Frozen napisao, ne očekivati ništa ni od koga, ne dozvoiti nikome da se dovoljno približi da bi mogao da nas povredi.

Sve to stoji, ali ipak mislim da vise gubis ako ne dozvolis nikom da ti se priblizi...Medalja ima dve strane (to u poslednje vreme cesto govorim)...
 
spiholog:
Cetvrto je da pocnemo da dajemo ono sto imamo, ne ocekujuci protivuslugu, da oprastamo i zaboravljamo i najzad, volimo i one koji nas ne vole.

E vidis bas ovako sam ja vaspitavan, samo mene zanima postoji li neka granica davanja, jer tako sam ja davao davao davao davao, o prastanju i zaboravljanju da ne govorim, i prastao i zaboravljao, i nista nisam ocekivao niti dobijao dok na kraju nisu poceli da me smatraju za kravu muzaru i ovcu koju treba osisati.

Pa valjda u tom prastanju i pruzanju, davanju, neocekivanju treba da postoji neka granica?
 
Hellen:
Стога, запитај се да ли су свима нешто фали а само си ти ОК, или ће ипак пре бити да си ти тај који не уме да се постави према себи и другима.

Pa pre će biti da svima nešto fali, Aca tu ništa nije kriv.....A što se ace tiče, njemu smeta što im ne fale iste stvari....onda bi se svi lakše podnosili i dogovorili.....
 

Back
Top