Koji avioni su leteli 15.02.?

maligaleb:
Nemoj preterivati... Englez kaze I'm playing my guitar... Pa ne igra gitaru vec svira... Avion se vozi po zemlji... i mnogi piloti se tako izrazavaju... tako pise i u mnogim knjigama...

vazduhoplovstvo je vrlo precizna oblast i kao takva zahteva precizno izrazavanje. dakle, SVI moraju da kazu i govore isto. ako neko kaze da "vozi" avion, to je mozda rekao svom mehanicaru...ali kada se govori o aerodromima, kontroli leta itd, kontrola ce ti uvek reci "taxi to runway ***"....
neko je spomenuo rulanje, i to je validan izraz, ali se koristi taksiranje....
 
maligaleb:
1. Kaze se podaci, a ne podatci... i kaze se komandant. a ne komadant...
2. Ja se ne stidim da promenim misljenje... da se ispravim i izvinim...
3. Piloti VOZE avione (taksiraju, rulaju) po zemlji... i to ce ti svaki pilot potvrditi... a lete po vazduhu...
4. Da je srece Komandant ViPVO bi bio VIP, ali nije ni blizu... A sto se tice krseva... Jak 40 jeste krs u odnosu na nove VIP avione Avio sluzbe!
5. Voleo bih da navedes podatke koji su ti smesni... pa da prodiskutujemo... SINE IRA ET STUDIO!
1.Priznajem ispala mi dva slova​
2.Pa izvini se​
3.To nece reci nijedan iskusan pilot.Jer ih frazeologija uci da se kaze taksiraju ili rulaju​
4.Tebi mozda nije ali vojnim pilotim jeste.A sto se tice krseva sto uopste pricas o njima ako smatras da su za otpad​
 
maligaleb:
Tebi bi, pametnjakovicu, bilo pametnije da se pozabavis Hrvatima koji ti pljuju po domovini, narodu i istoriji... i rade sta hoce po forumu... nego sto jedva cekas trenutak da se kacis sa mnom samo zato sto si iskompleksiran i apsolutno nespreman na diskusiju i drugacije misljenje...

Zasto mislis da je vojni JAK krs u odnosu na avio sluzbu?
Da nisi mozda bio u njima pa znas kako izgledaju jedan i drugi?

Galebe mali, ne prvi put, ovde pises o stvarima o kojima nemas pojma, a predstavljas se kao ekspert za iste. Ja sticajem okolnosti znam gde si supalj u vezi tih stvari i zelim da nadgradnjom diskusije skrenem paznju i tebi ostalima da gresis, a ti si taj koji ne moze da prihvati gresku, nego si pun samopouzdanja, i ne zelis da prihvatis da nije to bas tako kao sto ti pricas. U svakom slucaju na kraju zelis da uvredis sagovornika (kao sto si mene u citiranom postu) i da time skrenes paznju sa svoje greske. Ne zelim nikoga da uvredim, a to sto ti vredjas mene je bilo poslednji put.

Pozdrav:)
 
covek ti rekao da si pametnjakovic a ti to shvatio kao uvredu :-) , ili je problem u hrvatima ? :-) inace ne mogu da verujem da sam ja iz greske, neznanja ili neceg drugog, rekao da piloti ''voze'' avion, a onda ste vi oko toga polemisali kao da usvajate novi ustav u saveznoj skupstini! evo povlacim rec... :-)
 
Pa kada smo vec kod frazologije vojni pilot posle pokretanja (misli se na motor) od AKL-a trazi upravo VOZENJE. Ali sve to nije bitno, bitno je da zna sta radi i da to dobro radi kako god se zvalo.
Sto se tice JAK-40, daleko je on od krsa. Avioncina i po. Ima i VIP, a ima i za kalibrazu.
Taj za kalibrazu je itekako bitan avion ovoj drzavi, jer u blizem i daljem okruzenju nasem, niko nema takvu spravu. Tako da nama stedi dobrana sredstva, a bogami lepo i zaradjuje.
 
ZORANNS83:
covek ti rekao da si pametnjakovic a ti to shvatio kao uvredu :-) , ili je problem u hrvatima ? :-) inace ne mogu da verujem da sam ja iz greske, neznanja ili neceg drugog, rekao da piloti ''voze'' avion, a onda ste vi oko toga polemisali kao da usvajate novi ustav u saveznoj skupstini! evo povlacim rec... :-)


Nije samo rekao to, procitaj mu post bolje...
Pozdrav
 
podseti me na jednu preteranu pricu, mada neznam dali je tacna , ali pricalo se, dok sam ja jos studirao u srbiji, vrlo cesto se iznad veternika culo probijanje zvucnog zida, i vrlo ucestalo, valjda se letelo vise, kada su se ljudi zalili,sto im puca iznad glave i to u vreme popodnevnog odmoraoni su se obratili vojsci a istraga je pokazala da to radi jedan pilot kome tu zivi devojka, i na taj nacin ju je pozdravljao :-) to je tada bilo u novinama, nema veze sa temom, ali je bas interesantno! i onda kazu piloti nisu face..:-)
 
Romanticna, ali i vise nego preterana prica. Svaki let se dobrano planira. Probijanje zvucnog zida je jedna od vezbi, koja se i ne izvodi bas cesto, a kada se to i radi onada se izvodi na strogo odredjnoj marsruti i inprovizacija nema. I zbog bezbednosnih razloga, a i zbog nekih drugih tako da......
 
A da za vreme odrzavanja,velike nam i mocne parade ,nato [kfor] je protutnjao kroz nasu zemlju bez ikakvih problema [steta sto nisam imao neku zolju] ......
narod je zatucan ko bik,samo mu mases crvenom maramom ispred ociju i mozes da ga vrtis kako hoces!


 

Back
Top