Koji avioni su leteli 15.02.?

ZORANNS83:
mislim da je ime pilota koji vozi predsednika drzave, neka vrsta strogo cuvane tajne... nije mi bas logicno da kazu, evo ovaj pilot, zivi tu i tu, vozi predsednika, pa ako nekom nesto treba, slobodno nek navrati do njega da ga pita za zdravlje! i za zdravlje predsednika! :)
Prvo piloti ne voze avion nego lete.Tada taj pilot nije vozio nikoga bitnog i ako su rekli imena 4 njegovih kolega koji su se nasli na nebu u isto vreme kad i on bilo bi normalno da pomenu i njegovo
 
Jumbolino:
Ja sam isao na taj ''aeromiting'' da bi video Yak-40 ;)
Redak avion u SR, koristi se iskljucivo u Rusiji, ali sve redje :-(
Zasto bi uopste morali da spominju imena posade ?? ko da je to bitno ....
Ma veruj mi uopste nije bitno da se spomene ime samo sam primetila da dok su u kadru bila tri aviona oni navode za dva o kojim je avionima rec i ko ih leti a treci(iskreno i najlepsi sa onom srpskom trobojkom na repu)ignorisu.Zato sam ironicno pitala da nije onaj beli upao posto ga niko ne konstatuje!
 
Tosicka:
Prvo piloti ne voze avion nego lete.Tada taj pilot nije vozio nikoga bitnog i ako su rekli imena 4 njegovih kolega koji su se nasli na nebu u isto vreme kad i on bilo bi normalno da pomenu i njegovo
Eto koliko znas... i avion se vozi... ali po zemlji... i to rade piloti... ali Boze moj... ako sam te uvredio u prvom postu izvini, ali malo me muci kad ljudi pisu stvari koje ne znaju... ili se ne razumeju!
 
Tosicka:
Mene migovi uopste ne interesuju,ne moram da te razumem samo preletim malo po temama i nadjem

ma pitaj ga sta je sa migovima, vidis da gori od zelje da kaze...

maligaleb:
Eto koliko znas... i avion se vozi... ali po zemlji... i to rade piloti... ali Boze moj... ako sam te uvredio u prvom postu izvini, ali malo me muci kad ljudi pisu stvari koje ne znaju... ili se ne razumeju!

avion po zemlji taksira...
 
avion po zemlji taksira...[/QUOTE:
Taksiranje ili vozenje... Isto je... samo sto je jedno strana rec, a drugo nasa... ali isto tako zvanicna...

A sto se tice Predsednika i Jaka... raspitao sam se... Tacno je da leti vojnim VIP Jakom, ali mnogo manje nego Avio sluzbom... To manje je 5 puta u prosloj godini... Informacija je iz prve ruke, tako da ako nije istina nisam ja kriv... Inace... Vojska je dala 1 Jak AKL-u u zamenu za remont drugog... koji je i uradjen... Ostao je jos jedan koji stoji na Batajnici i nije u voznom stanju... a kamoli letnom... Plan je da se i taj drugi ustupi AKL-u... Toliko... pozdrav!
 
Vidim da su se ovde uzburkale stare strasti.Bas bi volela da pilotu kazete da"vozi" avion.Koliko se ja razumem nije bitno,nisam rekla da sam ekspert ali primecujem da se neki samozvani strucnjaci frljaju sa podatcima koji su i meni smesni.Nisu vojni piloti niciji licni soferi a sve se moze saznati.A sto se tice pisanja stvari koje ne razumem i ti samo pre par postova tvrdio da jak ne vozi VIP a onda se malo raspitas pa promenis misljenje.Uostalo i komadant RV je VIP.A sto se tice onog krsevi...
 
Tosicka:
Vidim da su se ovde uzburkale stare strasti.Bas bi volela da pilotu kazete da"vozi" avion.Koliko se ja razumem nije bitno,nisam rekla da sam ekspert ali primecujem da se neki samozvani strucnjaci frljaju sa podatcima koji su i meni smesni.Nisu vojni piloti niciji licni soferi a sve se moze saznati.A sto se tice pisanja stvari koje ne razumem i ti samo pre par postova tvrdio da jak ne vozi VIP a onda se malo raspitas pa promenis misljenje.Uostalo i komadant RV je VIP.A sto se tice onog krsevi...

U potpunosti se slazem sa tobom. Prvo se gnusa ljudi koji iznose neproverene informacije a onda...

Pozdrav
 
THE_GLAWAT:
Čuo sam na dnevnik da će vlada Srbije da traži neke avione i helikoptere od Crne Gore pa me interesuje zna li neko o kojim se letjelicama radi.Takođe me interesuje koliko je Gazela i Mi-8 ostalo u Golubovce i u kakvom su stanju.


18. februar 2007. | 11:39 | Izvor: Beta
Beograd -- Vojska Srbije će zatražiti da joj se vrati određen broj aviona i helikoptera koji su ostali na aerodromu Golubovci kod Podgorice.


Avion 'Super galeb' Vojske Srbije (Beta)
U Ministarstvu odbrane je agenciji Beta rečeno da je u toku utvrđivanje broja viška aviona i helikoptera koji se nalaze u Podgorici i koje će Srbija tražiti od Crne Gore. U Crnoj Gori je, nakon istupanja iz državne zajednice, ostalo ukupno 43 vazduhoplova - 21 avion i 22 helikoptera.

Na pisti u Golubovcima nalazi se 17 školsko-borbenih aviona G-4 Supergaleb, četiri školske Utve-75, pet transportnih helikoptera Mi-8 i 17 helikoptera Gazela opšte namene i u borbenoj odnosno izviđačkoj varijanti.

Zvanična Podgorica ranije je u više navrata saopštila da Vojska Crne Gore neće imati avijaciju već isključivo helikoptere.

Crnogorski mediji javili su da je aeroklub "Naša krila" u osnivanju, čiji je vlasnik bivši telohranitelj doskorašnjeg premijera Crne Gore Mila Đukanovića, besplatno dobio na trogodišnje korišćenje dva mlazna aviona G-4 Supergaleb iz 239. lovačko-bombarderske avijacije eskadrile u Podgorici.


19. februar 2007. | 15:46 | Izvor: B92, Beta

Pomoćnica u Ministarstvu odbrane Snežana Marković kaže da se to pitanje već neko vreme razmatra. "Naravno, mi vodimo dijalog o tome još od ranije i postoje neke letelice koje su kod nas u remontnim zavodima i mi sa Crnom Gorom vodimo razgovore", kaže ona.

"Međutim, to ne mogu da reše dva ministarstva odbrane nego će morati da se reši na državnom nivou, a Ministarstvo odbrane će pripremiti platformu o tome”, kaže ona.

General u penziji Blagoje Grahovac, vojni savetnik predsednika crnogorske skupštine Ranka Krivokapića, smatra da vojnu imovinu Srbija i Crna Gora treba da razdruže na osnovu Ustavne povelje, koja je stupila na snagu 4. februara 2003.

Zakon o imovini državne zajednice nikada nije donet, konkretna imovina nikada nije utvrđena, tako da stanje koje se zateklo odmah posle referenduma, 21. maja prošle godine, predstavlja statistički podatak koji nema pravni osnov, kaže Grahovac:

“Sada treba utvrditi šta je bilo brojno stanje aviona i helikoptera na dan usvajanja Ustavne povelje, koja je to jedino i regulisala, i ja znam da je bio veći broj i aviona i helikoptera na aerodromu Golubovci kod Podgorice, tako da je taj zahtev, ako se može smatrati zahtevom radi nekog poravnanja, neopravdan iz prostog razloga jer je u pitanju imovina Crne Gore.”

Vlast u Podgorici je ranije više puta navodila da Vojska Crne Gore neće imati avijaciju već isključivo helikoptere. U Podgorici je ostalo pet transportnih helikoptera Mi-8 i 17 helikoptera "gazela" opšte namene i u borbenoj, odnosno izviđačkoj varijanti.

Radić: Važno da Srbija vrati avione

Vojni analitičar Aleksandar Radić ocenio je da je za Vojsku Srbije od velike važnosti da uspe u nastojanjima da iz Crne Gore vrati određen broj aviona G4 "supergaleb" kako bi obezbedila nesmetanu obuku i školovanje mladih pilota.

Radić je kazao da je "od ključne važnosti" da se poveća broj aviona tipa "supergaleb" u Vojsci Srbije, jer će taj avion, uz daleko manja ulaganja, omogućiti "stvaranje novih pilota" i održavanje trenaže i letačkog procesa za njihove starije kolege.

Radić je dodao da je Srbija zakasnila sa zahtevom da joj se vrate avioni, i da je to trebalo učiniti neposredno nakon istupanja Crne Gore iz državne zajednice. Prema njegovim rečima, ta ideja možda će biti teško sprovodiva zbog lošeg odnosa vladajućih elita dveju država.

Radić se složio sa ocenom da je u Crnoj Gori ostalo više aviona i helikoptera nego što bi trebalo i podsetio je da je, nakon reorganizacije i gašenja 172. aviobrigade pre dve godine, u Podgorici ostala samo 239. mešovita eskadrila, koja nikako ne bi trebalo da broji 40-ak letelica.

Prema njegovoj oceni, Srbija bi mogla da traži do pet od ukupno 17 školsko-borbenih aviona G4 "supergaleb" iz Podgorice, za koje se pretpostavlja da su ispravni i koji imaju "solidni životni vek".

Dodao je da ne veruje da će Srbija tražiti helikoptere jer je zvanična Podgorica najavila da je zainteresovana da zadrži taj segment vazduhoplovstva.
 
Tosicka:
Vidim da su se ovde uzburkale stare strasti.Bas bi volela da pilotu kazete da"vozi" avion.Koliko se ja razumem nije bitno,nisam rekla da sam ekspert ali primecujem da se neki samozvani strucnjaci frljaju sa podatcima koji su i meni smesni.Nisu vojni piloti niciji licni soferi a sve se moze saznati.A sto se tice pisanja stvari koje ne razumem i ti samo pre par postova tvrdio da jak ne vozi VIP a onda se malo raspitas pa promenis misljenje.Uostalo i komadant RV je VIP.A sto se tice onog krsevi...
ja tvrdio da jak ne vozi vip ? aj pazljivije procitaj, ja cak nisam ni znao za taj avion. A sto se tice onoga, sve se moze otkriti... moze, ali ne bas lako, i ne bas svako, i netreba pomagati tom koji hoce da otkrije! Moze i meni neko pin broj kartice da otkrije, pa ga ja nisam napisao na celu... a koliko su se ti novi politicari razumeli u bezbednost, to su pokazali na djindjicevom primeru! Moze i premijera da ti ubije ko god oce, ali ONAKO? pa ono nije bio atentat, ono je bilo streljanje! I tamo neki pametan je sigurno pre toga tvrdio, pa sto nebi svako znao ko meni radi u obezbedjenju, iovako moze da sana, pa sto da se nezna ko otvara vrata na zgradi vlade, e pa nezme da se zna! da nebi neko njemu ponudio 5000e da ta vrata jedan dan zaboravi da otkljuca! Ali kako su vodili drzavu, tako su cuvali i sebe!
 
Tosicka:
Vidim da su se ovde uzburkale stare strasti.Bas bi volela da pilotu kazete da"vozi" avion.Koliko se ja razumem nije bitno,nisam rekla da sam ekspert ali primecujem da se neki samozvani strucnjaci frljaju sa podatcima koji su i meni smesni.Nisu vojni piloti niciji licni soferi a sve se moze saznati.A sto se tice pisanja stvari koje ne razumem i ti samo pre par postova tvrdio da jak ne vozi VIP a onda se malo raspitas pa promenis misljenje.Uostalo i komadant RV je VIP.A sto se tice onog krsevi...

1. Kaze se podaci, a ne podatci... i kaze se komandant. a ne komadant...
2. Ja se ne stidim da promenim misljenje... da se ispravim i izvinim...
3. Piloti VOZE avione (taksiraju, rulaju) po zemlji... i to ce ti svaki pilot potvrditi... a lete po vazduhu...
4. Da je srece Komandant ViPVO bi bio VIP, ali nije ni blizu... A sto se tice krseva... Jak 40 jeste krs u odnosu na nove VIP avione Avio sluzbe!
5. Voleo bih da navedes podatke koji su ti smesni... pa da prodiskutujemo... SINE IRA ET STUDIO!
 
ninpo masinac:
U potpunosti se slazem sa tobom. Prvo se gnusa ljudi koji iznose neproverene informacije a onda...

Pozdrav
Tebi bi, pametnjakovicu, bilo pametnije da se pozabavis Hrvatima koji ti pljuju po domovini, narodu i istoriji... i rade sta hoce po forumu... nego sto jedva cekas trenutak da se kacis sa mnom samo zato sto si iskompleksiran i apsolutno nespreman na diskusiju i drugacije misljenje...
 

Back
Top