"Ko god se odvojio od Srbije svima je bolje"

Toga ne bi bilo da je opstala Jugoslavija? Zašto misliš tako?

Мислим да би се доста боље живјело, не би пала крв, не би било рата барем не код нас, народ се не би расељавао и на неки начин вјерујем да не би оволико ни зависили од иностранства, па и под цијену да су Хрватска и Словенија и отишли "својим путем".
 
Сматрамо да је „хисторијски споразум“ био веома добра основа да се избјегне непотребни братоубилачки и грађански рат између Срба и муслимана, те да се настави живјети у слози и заједништву, што је, разумије се, било најбоље рјешење и за Србе и за муслимане. Нарочито ако у обзир узмемо међусобну упућеност једних на друге, као и међусобну „измијешаност” и у БиХ, и у Србији, и у Црној Гори, односно на територији такозваног Санџака. „Хисторијски споразум“ осигуравао је заједнички живот Срба и муслимана у једној држави, Југославији, без подјела и без одвајања ових народа, те без одвајања унутар тих народа. То би, дакле, значило да се Срби у БиХ не би одвајали од Срба у Србији, нити би се муслимани у БиХ одвајали од муслимана из такозваног Санџака као саставног дијела Србије.
 
Nisam bas siguran.
FYRM i cg idu u Balkan Benelux sa Albanijom.
Mundzosi su u trokutistanu.Vidimo kako im je.
Slovenci i Hrvati su u boljem polozaju ali i to je vrlo klimavo.
Buducnost ce pokazati.

U svakom slucaju Srbija je najveca, najbrojnija nacija sa najjacim nacionalnim identitetom i istorijskim subjektivitetom od svih naroda na prostoru bivse SFRJ.
Super sto su se odvojili. Neka svako resava svoje probleme i zastupa svoje interese.
 
Сматрамо да је „хисторијски споразум“ био веома добра основа да се избјегне непотребни братоубилачки и грађански рат између Срба и муслимана, те да се настави живјети у слози и заједништву, што је, разумије се, било најбоље рјешење и за Србе и за муслимане. Нарочито ако у обзир узмемо међусобну упућеност једних на друге, као и међусобну „измијешаност” и у БиХ, и у Србији, и у Црној Гори, односно на територији такозваног Санџака. „Хисторијски споразум“ осигуравао је заједнички живот Срба и муслимана у једној држави, Југославији, без подјела и без одвајања ових народа, те без одвајања унутар тих народа. То би, дакле, значило да се Срби у БиХ не би одвајали од Срба у Србији, нити би се муслимани у БиХ одвајали од муслимана из такозваног Санџака као саставног дијела Србије.

Ja se u potpunosti slazem sa tobom ali posto vec nije tako a ocigledno da nije, onda neka bude kao u predhodnom postu.
Samo se manite Republike Srpske i mozemo biti dobri susedi.
 
Poslednja izmena:
Koliko puta ste čuli tako nešto ? Mnogo puta

A svedoci smo evo protesta u Bosni, današnjih protesta u Crnoj Gori

Takođe smo svedoci lošeg života u Hrvatskoj, Makedoniji i posebno na Kosmetu, gde je nezaposlenost oko 50%

Slovenija je oduvek bila priča za sebe, al ni njima ne cvetaju ruže

A sad neka se svi oni sete kako su živeli dok su bili u zajedničkoj državi sa Srbijom. Možda nisu živeli kao bogovi ali svakako im je bilo bolje nego danas

Da se razumemo, ogroman sam protivnik Jugoslavije, jugonostalgije i slično, ali samo pričam o činjenicama

Al' zato kod vas cvjetaju ruze, ima se svega preko izma... Ajde ne njajke, ako je dje dno dna onda je to u Srbiju. Sestra mi radi u kraljevackoj bolnici za pisljivih 200 eura mjesecno. Odje, kod nas, i cistacica bolnice ima oko 300 eura platu, medicinsko osoblje od 350 pa navise.
 
Al' zato kod vas cvjetaju ruze, ima se svega preko izma... Ajde ne njajke, ako je dje dno dna onda je to u Srbiju. Sestra mi radi u kraljevackoj bolnici za pisljivih 200 eura mjesecno. Odje, kod nas, i cistacica bolnice ima oko 300 eura platu, medicinsko osoblje od 350 pa navise.

Samo vi zivite (tu kod vas) ko begovi i ne dolazite u Beograd!
Eto, ja vam to zelim i nista vise.
 
Ja se u potpunosti slazem sa tobom ali posto vec nije tako a ocigledno da nije, onda neka bude kao u predhodnom postu.
Samo se manite Republike Srpske i mozemo biti dobri susedi.

Република Српска је уставна и трајна категорија, предвиђена Дејтонским споразумом.Истој је правни легитимитет дао и сам Алија Изетбеговић.Па кад је Алија дао свој благослов, зашто бих ја био нешто против Српске, а својим увјерењем сам Србин?Ја волим Републику Српску и рођен сам у Српској и БиХ.Само ја не могу бити за то да се потпуно прекину све везе јер сам везан за српску нацију својим увјерењем да сам Србин, али не могу се одрећи ни муслиманске фамилије, јер није човјек и не би ме нико ни цијенио човјеком када бих се одрекао фамилије.
 
Samo vi zivite (tu kod vas) ko begovi i ne dolazite u Beograd!
Eto, ja vam to zelim i nista vise.

Dolaze vam vasi, imate ih odje oko 30-ak procenata, vele da ih mi ugnjetavamo, omalovazavamo, ne damo im da zive i rade pa traze uhlebljenje u Gedzistanu. ZA one sto se deklarisu ka Crnogorci ne sjekiraj se, svudj ce lise Srbije otic, s' konja na magarca rijetko ko ide.
 
Република Српска је уставна и трајна категорија, предвиђена Дејтонским споразумом.Истој је правни легитимитет дао и сам Алија Изетбеговић.Па кад је Алија дао свој благослов, зашто бих ја био нешто против Српске, а својим увјерењем сам Србин?Ја волим Републику Српску и рођен сам у Српској и БиХ.Само ја не могу бити за то да се потпуно прекину све везе јер сам везан за српску нацију својим увјерењем да сам Србин, али не могу се одрећи ни муслиманске фамилије, јер није човјек и не би ме нико ни цијенио човјеком када бих се одрекао фамилије.
Postujem tvoj stav ali ti ocigledno mesas babe i zabe.
Ko od tebe trazi da se odrices svoje familije?!
Lepo si i ispravno napisao da je RS ustavna i trajna kategorija koju je priznao i Alija ali je tu garant i Republika Srbija (posto nisi napisao) i kakve sad to ima veze sa tvojom familijom muslimanske veroispovesti?
Jel od tebe neko trazi da ih se odreknes?!
 
Al' zato kod vas cvjetaju ruze, ima se svega preko izma... Ajde ne njajke, ako je dje dno dna onda je to u Srbiju. Sestra mi radi u kraljevackoj bolnici za pisljivih 200 eura mjesecno. Odje, kod nas, i cistacica bolnice ima oko 300 eura platu, medicinsko osoblje od 350 pa navise.

a sto onda svi lepo ne odhebete iz Srbije i vratite se u svoj bogati kamenjarski zavicaj, pa zivite kao Bogovi?

zauzeli ste sve visoke funkcije u Srbiji, studenti vam imaju sve beneficije kao i domaci, a ovamo pljujete po Srbiji, priznajete Kosovo i saradjujete sa siptarima kontra nas

nigde manje drzave i manjeg obraza nego kod vas
 
Jesil rodjen tako nenormalan il' te to kasnije zakacilo!? Vidis li mrcenice post kasnije da sam napisao koji vam se kace na grbacu? Kace vam se vasi nesoju jedan!!! Ima vas i odje nekijeh 30 posto pa nam se taj dio obasipa i odlazi put majcice Srbije a onda pocinje pekmezizam kako vas asimilisemo i ucjenjujemo nebi li se deklarisali ka Crnogorci.
P.S. Ja onomad kad sam isao za Kraljevo vidjoh kamion kosovskih tablica blizu Raske. sa sve onim "ks" na pocetku tablice, ondje dje bi trebalo "srb" da stoji. Kaze li tebi to sto?
 
Jesil rodjen tako nenormalan il' te to kasnije zakacilo!? Vidis li mrcenice post kasnije da sam napisao koji vam se kace na grbacu? Kace vam se vasi nesoju jedan!!! Ima vas i odje nekijeh 30 posto pa nam se taj dio obasipa i odlazi put majcice Srbije a onda pocinje pekmezizam kako vas asimilisemo i ucjenjujemo nebi li se deklarisali ka Crnogorci.
P.S. Ja onomad kad sam isao za Kraljevo vidjoh kamion kosovskih tablica blizu Raske. sa sve onim "ks" na pocetku tablice, ondje dje bi trebalo "srb" da stoji. Kaze li tebi to sto?

Откуд знаш да су то баш косовске таблице и којим добром ти у Краљево , рече да ниси наш :lol:
 
ma nemoj ti meni da pricas... razgovarao sam sa jednim deklarisanim original Crnogorcem koji je ujedno i student na budzetu Srbije, a prica okolo kako se Vojvodina mora otcepiti

i oni vasi iz Lovcenca pricaju kao da stvarno zive na Lovcenu, a ne u Srbiji, a Crnogorska partija u Srbiji pise dokumenta o Vojvodini republici

nigde prvljavijeg obraza i prodanije duse

a Srbima u Crnoj Gori zabranjujete i svoje simbole da isticu

to je zato sto postajete polako ali sigurno siptarska prcija

cak su vam i zastava i grb slicni

ni C od one stare Crne Gore
 
Никада нећу разумјети како се могла десити "политичка шизма" на релацији Црна Гора и Срба, а још ме више чуди та религијска међуправославна шизма.Али опет сви смо ми исти странчари и свађалице, па се мање чудим.Свако хоће да буде главни и предсједник, па макр и једног хаустора и мјесне заједнице.
 
Откуд знаш да су то баш косовске таблице и којим добром ти у Краљево , рече да ниси наш :lol:

Kosovari sa kosovskim tablama u CG mogu da voze nekih 10-ak godina tako da ta vozila odje svakodnevno srijecem. U Srbiju mi bilo prvi put da ih vidim, znam da im je do skoro bio zabranjen ulaz kod vas. Izgleda da je Vucic aminovao sve sto je Borko Stefanovic potpisivao sa culafdzijama.

A imam zeta Srbendu pa bio malo u posjetu.
 
ma nemoj ti meni da pricas... razgovarao sam sa jednim deklarisanim original Crnogorcem koji je ujedno i student na budzetu Srbije, a prica okolo kako se Vojvodina mora otcepiti

i oni vasi iz Lovcenca pricaju kao da stvarno zive na Lovcenu, a ne u Srbiji, a Crnogorska partija u Srbiji pise dokumenta o Vojvodini republici

nigde prvljavijeg obraza i prodanije duse

a Srbima u Crnoj Gori zabranjujete i svoje simbole da isticu

to je zato sto postajete polako ali sigurno siptarska prcija

cak su vam i zastava i grb slicni

ni C od one stare Crne Gore

Eeee takvijeh Srba imamo i mi odje, Mandic, Danilovic, Popovic. Bili bi najsrecniji kad Crna Gora nebi postojala ni kao regija. Demokratija je cudo i nije za svakoga.

Tvoji simboli su slicni Hrvatskim. :)
 
Република Српска је уставна и трајна категорија, предвиђена Дејтонским споразумом.Истој је правни легитимитет дао и сам Алија Изетбеговић.Па кад је Алија дао свој благослов, зашто бих ја био нешто против Српске, а својим увјерењем сам Србин?Ја волим Републику Српску и рођен сам у Српској и БиХ.Само ја не могу бити за то да се потпуно прекину све везе јер сам везан за српску нацију својим увјерењем да сам Србин, али не могу се одрећи ни муслиманске фамилије, јер није човјек и не би ме нико ни цијенио човјеком када бих се одрекао фамилије.

Ništa ti ne verujem.

- - - - - - - - - -

Откуд знаш да су то баш косовске таблице и којим добром ти у Краљево , рече да ниси наш :lol:
Na auto-pijacu...

- - - - - - - - - -

Jesil rodjen tako nenormalan il' te to kasnije zakacilo!? Vidis li mrcenice post kasnije da sam napisao koji vam se kace na grbacu? Kace vam se vasi nesoju jedan!!! Ima vas i odje nekijeh 30 posto pa nam se taj dio obasipa i odlazi put majcice Srbije a onda pocinje pekmezizam kako vas asimilisemo i ucjenjujemo nebi li se deklarisali ka Crnogorci.
P.S. Ja onomad kad sam isao za Kraljevo vidjoh kamion kosovskih tablica blizu Raske. sa sve onim "ks" na pocetku tablice, ondje dje bi trebalo "srb" da stoji. Kaze li tebi to sto?

Bježi, da te noć ne uvati:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Postujem tvoj stav ali ti ocigledno mesas babe i zabe.
Ko od tebe trazi da se odrices svoje familije?!
Lepo si i ispravno napisao da je RS ustavna i trajna kategorija koju je priznao i Alija ali je tu garant i Republika Srbija (posto nisi napisao) i kakve sad to ima veze sa tvojom familijom muslimanske veroispovesti?
Jel od tebe neko trazi da ih se odreknes?!

:zcepanje:

- - - - - - - - - -

Al' zato kod vas cvjetaju ruze, ima se svega preko izma... Ajde ne njajke, ako je dje dno dna onda je to u Srbiju. Sestra mi radi u kraljevackoj bolnici za pisljivih 200 eura mjesecno. Odje, kod nas, i cistacica bolnice ima oko 300 eura platu, medicinsko osoblje od 350 pa navise.
Pa onda ne mrdajte niđe, poubijajte se ka oni danas.

- - - - - - - - - -

Šeki nije vojvodjanski paprikar, a proziva Tozovčevu bitcharku . :mrgreen:

Stvarno su bili u šemi!?

- - - - - - - - - -

Jesil rodjen tako nenormalan il' te to kasnije zakacilo!? Vidis li mrcenice post kasnije da sam napisao koji vam se kace na grbacu? Kace vam se vasi nesoju jedan!!! Ima vas i odje nekijeh 30 posto pa nam se taj dio obasipa i odlazi put majcice Srbije a onda pocinje pekmezizam kako vas asimilisemo i ucjenjujemo nebi li se deklarisali ka Crnogorci.
P.S. Ja onomad kad sam isao za Kraljevo vidjoh kamion kosovskih tablica blizu Raske. sa sve onim "ks" na pocetku tablice, ondje dje bi trebalo "srb" da stoji. Kaze li tebi to sto?

Da si zalutao...
 
Па не знам, једино ако је стварно није реч о изласку и отцепљењу из федеративне заједнице СФРЈ, а не из Србије

- - - - - - - - - -

Србија је била Пијемонт, али 1918. и то на своју штету, али знам да се не слажу многи.

Kada niko ne sluša starije...:( ...lepo mu je Pera govorio: " NE ..sa hrvatima " ...:aha2:
 
ma nemoj ti meni da pricas... razgovarao sam sa jednim deklarisanim original Crnogorcem koji je ujedno i student na budzetu Srbije, a prica okolo kako se Vojvodina mora otcepiti

i oni vasi iz Lovcenca pricaju kao da stvarno zive na Lovcenu, a ne u Srbiji, a Crnogorska partija u Srbiji pise dokumenta o Vojvodini republici

nigde prvljavijeg obraza i prodanije duse

a Srbima u Crnoj Gori zabranjujete i svoje simbole da isticu

to je zato sto postajete polako ali sigurno siptarska prcija

cak su vam i zastava i grb slicni

ni C od one stare Crne Gore

Rezultati prvog i drugog svjetskog rata su izbrisani 90-ih, znaci sve se vratilo na pocetak. Na nama Srbima je da iskoristimo ovu priliku i da dokazemo da smo dosli pameti i da bilo kakva zajednica vise ne dolazi u obzir (izuzev Srbija + RS), svaki pomen shugoslavije i zajednistva treba da bude drakonski sankcionisan. Srbiju pod hitno ocistiti od olosa bar do nivoa na kojem je RS i onda krenuti mudro na neprijatelje van nasih granica.

Pusti te montenegerske provincijalce, kad dodje nasih pet minuta svi ce oni bukvalno plivati do Italije............
 
Ako se sistem za vreme mog detinjstva zvao komunizam a ako se ovo sada zove demokratija i vladavina prava.... onda sam ja najveci komunista na svetu.......... A nije samo njima losije kad nabrajas sve bivse republike nego i nama je losije... Svi narodi iz svih republika usle su u sistem liberalnog kapitalizma a tu je radnik samo jeftina radna snaga..mi smo prosli gore jer smo ratove pogubili a privatizacija nam je bila najgora od svih da ne kazem pljackaska...
 

Back
Top