"Ko god se odvojio od Srbije svima je bolje"

PartizanBeograd

Veoma poznat
Poruka
10.918
Koliko puta ste čuli tako nešto ? Mnogo puta

A svedoci smo evo protesta u Bosni, današnjih protesta u Crnoj Gori

Takođe smo svedoci lošeg života u Hrvatskoj, Makedoniji i posebno na Kosmetu, gde je nezaposlenost oko 50%

Slovenija je oduvek bila priča za sebe, al ni njima ne cvetaju ruže

A sad neka se svi oni sete kako su živeli dok su bili u zajedničkoj državi sa Srbijom. Možda nisu živeli kao bogovi ali svakako im je bilo bolje nego danas

Da se razumemo, ogroman sam protivnik Jugoslavije, jugonostalgije i slično, ali samo pričam o činjenicama
 
Koliko puta ste čuli tako nešto ? Mnogo puta

A svedoci smo evo protesta u Bosni, današnjih protesta u Crnoj Gori

Takođe smo svedoci lošeg života u Hrvatskoj, Makedoniji i posebno na Kosmetu, gde je nezaposlenost oko 50%

Slovenija je oduvek bila priča za sebe, al ni njima ne cvetaju ruže

A sad neka se svi oni sete kako su živeli dok su bili u zajedničkoj državi sa Srbijom. Možda nisu živeli kao bogovi ali svakako im je bilo bolje nego danas

Da se razumemo, ogroman sam protivnik Jugoslavije, jugonostalgije i slično, ali samo pričam o činjenicama

Očigledno ne znaš o čemu pričaš.

Doba Jugoslavije, odnosno suživota sa Srbijom, obilježila je hiperinflacija, bonovi, par-nepar i razne druge inovacije socijalističke političke inteligencije.

A period prije toga, šezdesete i sedamdesete, su svuda u svijetu nazivane zlatno doba i svima je bilo dobro, osim Rusima, Kinezima i nekim Afrikancima.

Prosvjedi i standard života (koji je u Hr ipak bolji nego u Srb) su rezultat krize, a ne odvajanja od Srbije
 
Koliko puta ste čuli tako nešto ? Mnogo puta

A svedoci smo evo protesta u Bosni, današnjih protesta u Crnoj Gori

Takođe smo svedoci lošeg života u Hrvatskoj, Makedoniji i posebno na Kosmetu, gde je nezaposlenost oko 50%

Slovenija je oduvek bila priča za sebe, al ni njima ne cvetaju ruže

A sad neka se svi oni sete kako su živeli dok su bili u zajedničkoj državi sa Srbijom. Možda nisu živeli kao bogovi ali svakako im je bilo bolje nego danas

Da se razumemo, ogroman sam protivnik Jugoslavije, jugonostalgije i slično, ali samo pričam o činjenicama

Zaboravio si spomenuti jednu bitnu činjenicu, a to je da ne možeš znati da li bi svima bilo bolje ili lošije da smo ostali u istoj državi.
 
Pa nije bas da im nije bolje.

Slovenija ima neke probleme, ali ostaje jedno lepo mesto za zivot.

Hrvatska je, takodje, uz izuzetak Slavonije i mesta pogodjenih ratom lepo mesto.

Bosni nije nesto posebno dobro, ali znate li da su u Bosni vece plate i sredjenije javne sluzbe nego u Srbiji?

Crna Gora se sustinski preporodila, primorje procvetalo, Podgorica postala ljudska naseobina po prvi put u istoriji, a sever dno pa dno, jbg.

Samo Makedonija nije ruku na srcu prosla super jer realno, Makedonija je oduvek bila rupetina i tu ne moze puno da se promeni.

Dakle, drugari.

Zakljucak je jasan.
 
Niste shvatili poentu moje teme

Lepo sam napisao cinjenica je da su svi lepse ziveli pod Srbijom, i da totalno nije istina "da je svima krenulo" otkad su se odvojili, bas naprotiv

Pa nije bas naprotiv, nije krenulo Cokalijama, severu Crne Gore i Bosni jer su se klali 5 godina i razvalili zemlju, ali cak je i kod Bosanaca i Hercegovaca bolje nego u Srbiji.

Znaci svi su se preporodili, manje-vise.
 
Koliko puta ste čuli tako nešto ? Mnogo puta

A svedoci smo evo protesta u Bosni, današnjih protesta u Crnoj Gori

Takođe smo svedoci lošeg života u Hrvatskoj, Makedoniji i posebno na Kosmetu, gde je nezaposlenost oko 50%

Slovenija je oduvek bila priča za sebe, al ni njima ne cvetaju ruže

A sad neka se svi oni sete kako su živeli dok su bili u zajedničkoj državi sa Srbijom. Možda nisu živeli kao bogovi ali svakako im je bilo bolje nego danas

Da se razumemo, ogroman sam protivnik Jugoslavije, jugonostalgije i slično, ali samo pričam o činjenicama

Da, bilo je mnogo bolje da se ostalo u zajednici sa Srbijom.
 
Па не знам, једино ако је стварно није реч о изласку и отцепљењу из федеративне заједнице СФРЈ, а не из Србије

- - - - - - - - - -

Omakla ti se jedna istina, odnosno pravo stanje stvari u ex-YU, zbog koje se i desilo to što se desilo.

Србија је била Пијемонт, али 1918. и то на своју штету, али знам да се не слажу многи.
 
Omakla ti se jedna istina, odnosno pravo stanje stvari u ex-YU, zbog koje se i desilo to što se desilo.

Znas prijatelju, ja skroz razumem sta ti hoces da kazes, ali verujes li ti meni da se mi u centralnoj Srbiji, tacnije Sumadiji i zapadnom Pomoravlju osecamo slicno?

Mislim Kragujevac je oduvek bio lojalni komunjarski doopelizacki grad, cak smo imali i crvena tabla sa imenima ulica for crying out loud, a nismo nesto posebno profitirali, nismo imali cak ni zatvoren bazen, jedino sto je za ono vreme napravljen dobar klinicki centar, a proizveli smo milione vozila.

U nekim vise cetnickim podrucijima je bilo jos gore, recimo tamo onaj Cacak i ono Dragacevo i slicno, tamo isto nista nisu dobili, niti smo imali neke predstavnike u vlasti, a opet, iz nase perspektive, vrhuska u SFRJ je uglavnom bila sastavljena od nekih Bosanaca i Crnogoraca iz Beograda, Krajisnika, i poneki ukrasni ustasa i histericna slovenacka pedercina.
 
Omakla ti se jedna istina, odnosno pravo stanje stvari u ex-YU, zbog koje se i desilo to što se desilo.

Pa vi se hvalite kako ste ziveli POD Austro-Ugarskom, kako ste imali autonomiju bla bla

Sve to ste imali i u drzavi sa Srbijom. Sto kaze Kosorka sad vise ne dolazite u BG pod instrukcije, sad vec idete u Brisel, Berlin...i zivite sve gore
 
Pa dobro sad. Ja bih rekao da je Makedoncima, Hrvatima, Bosni i Hercegovini gore. Crnogorcima je isto, a Slovencima je sigurno gore nego kada su bili sa Srbijom. Tako da... A i Srbiji je gore bez njih. Ali videcemo kako ce dalje ekonomija da se razvija.

Videcemo ko ce prvi da izadje iz krize.
 

Back
Top