KAZIVANJE O MUHAMMEDU A.S.

Ti ne priznajes Bibliju.Imas izvore originalne Biblije - Indzila koji tvoja religija priznaje?Uzimate iz te Biblije sta vam dune i kako vam odgovara.A kad vam odgovara,onda je prepravljana,kontradiktorna,blabla.Licemerno i glupo.

iz jevandjelja koji imate ja ne uzimam nista jer je rijec covjecije nije Bozija. Dokaze nemoram nabrajati sobzirom da imate na hiljade razlicitih verzija dopunjenih revidiranih prepravljanih.
Isaov Indzil imam u Kuranu u originalu.
Pitao sam poznavaoce i postivaoce vase Biblije. Jer pise vam to. Valjda ako nesto postivas i pridrzavas se tih uputa. Ne pise to tek onako.
 
iz jevandjelja koji imate ja ne uzimam nista jer je rijec covjecije nije Bozija. Dokaze nemoram nabrajati sobzirom da imate na hiljade razlicitih verzija dopunjenih revidiranih prepravljanih.
Isaov Indzil imam u Kuranu u originalu.
Pitao sam poznavaoce i postivaoce vase Biblije. Jer pise vam to. Valjda ako nesto postivas i pridrzavas se tih uputa. Ne pise to tek onako.

2 Timotiju 3:16...

Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za haranje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi,


A vidi ovo...

Matej 7:15...

Čuvajte se od lažnih proroka, koji dolaze k vama u odelu ovčijem, a unutra su vuci grabljivi.

P.S. A da pričamo malo o liku i delu Muhameda...onako..od rodjenja pa do smrti...
 
ha ha ha kakva providna recenica autora tzv jevandjelja. Ubacis recenicu i prepravljaj do mile volje. U bilo koje vrijeme revidiraj Boga, po potrebi.
P.s. Neki su sebe izdigli na nivo boga.

ZALOSNO

Da, to je žalosno. A nije žalosno što je tvoja sveta knjiga isto tako prepravljana. Nije žalosno što se tvoja sveta knjiga u vezi nekih bitnih stvari oslanja i pozviva...možeš misliti na...Jevandjelje po Varnavi...A u tom jevandjelju naravno ništa prepravljeno nije ...:hahaha1:

Ja koji nisam vernik imam kako bi se reklo moralno pravo da osporavam bibliju ali ti kao vernik to ne bi trebao da da radiš. A kako je očito da ti to radiš hajde da na ovoj temi pričamo o temi koja se zove ...kazivanje o Muhamedu...

Hajde da vidimo ko je bio taj lik. Ja sam bre ''zaljubljenik'' u lik i delo Muhameda i jedva čekam da malo pročaskamo o njemu. A možeš mi verovati da imam mnogo toga da napišem o njemu.
 
jerohinac ti si poznati islamofob. Lijeci se.

Malopre nije bilo ovo napisano pa da ga prokomentarišem. Nisam islmofob i nemam potrebu za bilo kakvim lečenjem. O Islamu i Muhamedu izbegavam da pišem ali do neke granice. Onda kada ti ili bilo ko od muslimana dodje ovde pa temu islam ili ovu temu koristi kao oglasnu tablu za nipodaštavanje hrišćanstva i biblije načinom kojim to činite, ja se samo stavljam na stranu hrišćanstva. I tada biva ono...kako ti po hriščanstvu tako ja po islamu. A koliko to može da bude hebeno, obećavam da češ uvideti...brzo.
 
Suprotnosti prema Kuranu

Treba navesti i da Varnavino jevanđelje sadržava i poneke poruke koje stoje suprotno jevanđeljima i Kuranu. Tako npr. piše kako je pakao samo privremeni boravak za grešnike, dok Kuran ne daje sumnju da grešnik ako se jednom našao u paklu tu navek ostaje.

Suprotno Kuranu stoji u Varnavinom jevanđelju isto da je Muhamed Mesija, dok Hrista kao Mesiju više puta odbacuje. Ali Varnavino jevanđelje ipak ne mimoide da pomeni Isusa kao chrissto, italijanski za Hristos, pošto je to jevanđelje pisano samo na italijanskim i španskim jeziku. Pisac kao da nije znao da je chrissto samo italijanski za grčki Hristos, jevrejski Mesija (Mašiah), pomazanik.

U Varnavinom jevanđelju Nazaret je mesto na Galilejskom jezeru. Nazaret se stvarno nalazi na jednom brdašcu u unutrašnjosti Galileje.
Hristos po Varnavinom jevanđelju ide sa jezera Galilejskoga prema Kapernaumu, koji se navodno nalazi negde na nekoj gori, dok Kapernaum beše direktno na Galilejskom jezeru.
Varnavino jevanđelje govori kako je Isus lađom putovao do Jerusalima. Jerusalim se nalazi na gori u unutrašnjosti Judeje i dakle, lađom ili brodom je nedostupan.
Niniva, grad na reci Tigru u Mesopotamiji (Iraku) po Varnavinom jevanđelju nalazi se na obali Sredozemnog mora.
Vreme Hristovog rođenja, po Varnavinom jevanđelju, u odnosu na vreme kada se dešava Pontije Pilata, Ane ili Kajafe, ne odgovaraju istorijskim činjenicima.
Varnavino jevanđelje govori o 600.000 rimskih vojnika u Palestini. Toliko vojnika je u prvom veku po Hristu, bilo u celom Rimskom carstvu, nikako samo u Palestini. Ovo podseća na opasnost zapadnih sila, koje prete pravednom istoku, u tom slučaju hrišćanske alijanse protiv islamskih država severne Afrike i Osmanlija.
Varnavino jevanđelje govori o 17.000 farisejaca u Mojsijevo vreme, a fariseji su nastali u drugom veku p. n. e.
Varnavino jevanđelje opisuje u Palestini evropsko leto kada sve nosi voće. U Palestini zimi pada kiša, žetva počinje najkasnije u proleće, leti je zemlja suva.

Hajde da vidimo ko je bio taj lik. Ja sam bre ''zaljubljenik'' u lik i delo Muhameda i jedva čekam da malo pročaskamo o njemu. A možeš mi verovati da imam mnogo toga da napišem o njemu.
Vreme je da se povede jedna ozbiljna tema o tom pitanju.

Dodao bih da ime Varnava podseca na Varava, onog koga su jevreji odabrali umesto Isusa Hrista. Njihovi plodovi pripadaju istom stablu.

15 "Čuvajte se lažnih proroka koji dolaze k vama u ovčjem odijelu, a iznutra su vuci grabežljivi. 16 Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati. Bere li se s trnja grožđe ili s bodljike smokve? 17 Tako svako dobro stablo rađa dobrim plodovima, a nevaljalo stablo rađa plodovima zlim. 18 Ne može dobro stablo donijeti zlih plodova niti nevaljalo stablo dobrih plodova. 19 Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. 20 Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati.

Pored mnogih osuđenika, u zatvoru se nalazi i čovek po imenu Baraba (ili Varava), vođa ustaničke grupe, koja je nastojala da oružanom silom izbavi Izrael od "Rimskoga Jarma". (Mt. 27,15-16; Lk. 23,18-19. Jn. 18,40). Baraba je upravo to učinio, za što Isusa lažno optužuju i terete. Možda ova kontrasna paralela ove dve ličnosti treba, po mišljenju jevanđelista, da bude dopunjena i samim značenjem imena. BARABA, na jevrejskom BAR-ABBAS znači "sin očev". Pošto je Isus već delima i rečima dokazao daje On Sin Nebeskoga Oca, onda se postavlja pitanje, kojeg to oca je ovaj sin zvani BARABA? Pošto je razbojnik, nije li njegov otac đavo? "Jer on je krvnik ljudski od početka i ne stoji na istini... jer je otac laži." (Jn. 8,44).
 
Poslednja izmena:
Nikada za vas nisam rekao da ste vjernici ili blizu. Vi ste nevjernici. Na osnovu mojih saznanja niste svjesni u sta vjerujete. To su paganska vjerovanja...
Vrlo cisto... Postoje samo muslimani i nemuslimani. Ako ne umres kao musliman ici ces u Dzehenem. (ali obrati paznju da su Isusovi sledbenici muslimani! A tvoj poslanik je Muhammed salla Allahu alejhi we sellem)

Dovoljno jasno?

Ne svidja ti se. Shad me gabri. Fact of life...

Da hoces da trazis, za pola sata bi nasao da je Biblija tezak falsifikat. Uvjerio sam se odavno da te ne interesuje da naucis nego da istaknes svoje.

Da su muslimani ikada imali los odnos sa hriscanima ne bi danas bilo druge vjere do Islama. Ali "NEMA PRISILE U VJERI!"

Kur'an naredjuje da vas na najlepsi moguci nacin pozivamo na istinu... Ako necete, vi ste na gubitku... zar ne? :D

Gornji podvučeni bold mi malo pojasni, meni nije jasno kako su Isusovi sledbenici bili muslimani ?

Donji crveni bold me posebno interesira, navedi mi gde se u Kuranu naređuje da nas "nevernike" pozivate na Islam ?
 
Poslednja izmena:
lutanje, lutanje, lutanje,
dobro ste opisani u Kuranu, kao oni koji su zalutali.
Gledam, citam i ibretim se (cudim se, i pouku uzimam).
Kada nemate "dokaze" onda se cudite? Vidim ovde su neki pisali strastveno duge postove. Zato ako raspolozenih ima neka prvo kazu o Varnavinom delu.

Varnavino jevanđelje, koje sadržava jevrejske, hrišćanske i muhamedanske elemente, govori o životu Isusa Hrista, o Hristovom rođenju pa sve do Hristove smrti, dalje o Hristovim čudesima, njegovom učenju, tajnoj večeri, izdaji, suđenju i raspeću, sa kojim se daje jednako muhamedansko tumačenje: ne Isus, nego Juda Iskariotski je umro na krstu. Ova teorija razmene kazuje da je Juda bio uhvaćen umesto Hrista i namesto njega ubijen na krstu, što dan danas jeste najčešći stav muhamedanske teologije kada je reč o Hristovom raspeću.

Jedini izveštaj o Hristovom raspeću u samom Kuranu, u suri 4,157-158, govori u tamnom prikazivanju o tom dešavanju, i tu bi se moglo tumačiti da nije Hristos već neko drugi bio raspet na krst. Sa dodatkom da je taj zamenik bio Juda Iskariotski, Varnavino jevanđelje de fakto potvrđuje Kuran.
 
Da su muslimani ikada imali los odnos sa hriscanima ne bi danas bilo druge vjere do Islama. Ali "NEMA PRISILE U VJERI!"
Muslimani su toliko jaki da pobiju sve hrisane? Muhamed je uspeo donekle ali samo unutar odredjene teritorije i to sirenjem straha od tog dzehenema ukoliko ga ne poslusaju prvo oko ratova( znaci da aktivno ucestvuju) a zatim oko religijskih stvari, praktikovanja odredjenih zakona ..
 
a ti su u rukama lazljivih otaca.koji Bozije snishodjenje sebi prave(bez znanja da li to moze ili ne) i koji dogovor sa satanom imaju.ti ne znas za njihovu tajnu koju cuvaju.ne znas ni Ime Boga kojm se mole.recicu ti.oni se mole EL-u.

Pa El i jeste oznaka za boga, Miha-el, Gabri-el, Satana-el, Rafa-el, El-ohim (stvaraoc sveta). Što bi jevreji rekli: Berešit bara Elohim, et hašamaim et haarec (I stvori Bog nebo i zemlju) :bye:
 

Back
Top