Kasparov: Rusija će se ili integrirati u Europu ili raspasti

news-graphics-2007-_652059a.jpg
 
Једном да и Дачак скоро нешто погоди ....

За распад Европе би требали заиста озбиљни тектонски поремећаји да се догоде,
а и тада сумњам да би пукотине у земљиној кори баш нешто стриктно пратиле Државне границе ...

А што се тиче ЕУРОпе,
ствар је сасвим другачија ...
Многе земље су схватиле да им чланство у ЕУ више штети него што користи ...
Само полако ....
 
Velik ste humanitarac. U Sarajevu ste bili dvaput. Što vas pokreće na sve to?

Uvijek se držim svojih principa i podržavam stranu koja je žrtva vojne agresije. I Hrvatska i BiH u jednom su trenutku bile žrtve agresije. Nadam se da je to sve sada povijest i da se neće nikada ponoviti. Samo sam iskoristio svoju poziciju – i kad je posrijedi bio Baku, Vukovar, Sarajevo.

Smatrate li da je mjesto Rusije u Europskoj uniji?

Po mojem mišljenju, Rusija nema drugog izlaza. Rusija se treba integrirati u Europu. Napisao sam djelo o budućoj Rusiji, Rusiji poslije Putina, i smatram da će daleki istok Rusije i Sibir postati dio Kine. Vladivostok će biti ili europski ili kineski grad, samo kao ruski neće moći opstati. Rusija će se ili integrirati u Europu ili će se raspasti. Za mene je sve to veoma očigledno. Moje je mišljenje da Rusija, po povijesti, po budućnosti pripada Europi.
http://www.dnevnik.ba/index.php?opt...uropu-ili-raspasti&catid=89:svijet&Itemid=463
Cudno:eek: ko bi rekao?

Njemu bi bilo bolje da se drži šahovske table. U Geopolitiku se slabo razume.
 
Једном да и Дачак скоро нешто погоди ....

За распад Европе би требали заиста озбиљни тектонски поремећаји да се догоде,
а и тада сумњам да би пукотине у земљиној кори баш нешто стриктно пратиле Државне границе ...

А што се тиче ЕУРОпе,
ствар је сасвим другачија ...
Многе земље су схватиле да им чланство у ЕУ више штети него што користи ...
Само полако ....

Ma nije valjda?

Ajde objasni...

Argumentuj...

Daj nekoliko primera...
 

Back
Top