Kancer

da li neko zna koliko se u proseku ostaje u bolnici posle takve operacije?
muku mucim da ga nagovorim da se vrati kuci jer zivi sam i mislim da nece moci sam da prodje kroz taj oporavak pogotovo ako budu ukljucene hemoterapije(a hoce)...
kaze oporavice se u bolnici i bice sve ok :confused:
 
....mozda mu taj prijatelj lekar kog si pominjala ucini da ostane nesto duze, ali koliko je meni poznato ni posle jedne operacije se ne ostaje nesto dugo, nego pustaju kuci
pa se dolazi na previjanja ili dolaze iz DZ da previjaju i ide se na kontrole...
..ako misli da ce moci sam, pusti ga, a ti budi pri ruci kad ustreba....ako ne bude mogao valjda i sam kaze pa nadjete drugo resenje....

..svakako zelim brz i uspesan oporavak....
 
da li neko zna koliko se u proseku ostaje u bolnici posle takve operacije?
muku mucim da ga nagovorim da se vrati kuci jer zivi sam i mislim da nece moci sam da prodje kroz taj oporavak pogotovo ako budu ukljucene hemoterapije(a hoce)...
kaze oporavice se u bolnici i bice sve ok :confused:

па ваљда је и то индивидуално.
како је он сад, након оп?
јел живите у истом граду, или ....
нпр., мм је извађен желудац,жуч.слезина и питај бога колико лч., и он се брзо опоравио,
а био је знатно старији од твог брата. пети дан од оп већ на ноге лагане са све оним скламеријама.

ако опоравак тече добро можда који дан више од десетак дана.
ми смо средили да м остане мало дуже, он то није ни знао, а чекали смо и пх налаз па конзилијум.

е па неће он одмах на хемију. најпре да се добро опорави па сачекате пх налаз
па конзилијум па термини и чудеса. видећеш.

знаш, немојте га салетати сад са свим и свачим. играте му по живцима,а то му не треба.
треба он прво да свари то што га је снашло, а то баш није лако.

мм нпр., није хтео посете ни у лудилу,и ја се посвађала са пола света.
не можеш лудима доказати. обилазе к'о да си већ готов па ајд да се опростимо.ужас!
и свима објашњавати једно те исто, и оно њихово чуђење,сажаљив поглед који не могу сакрити.
мсм., можда ће он моћи сам после оп., али би било боље да прихвати да неко ипак буде
код њега у стану док не види како све то функционише.
непаметно је бити сам, али њему се сад чини да ће моћи.
хемију бојим се да неће, али до тада се и он навикне на новонасталу ситуацију.
дајте му мало времена, збиља га треба, а ви га лагано пратите, подржавајте и помажите
 
juce sam uspela na 10min da udjem u sok sobu,povratila mu se normalna boja dakle nema traga zutice
ima kateter,dren,i nesto sto ide kroz nos cev neka..izvinjavam se na izrazu..
takodje masku nosi,zali se na bolove u stomaku i ledjima,pretpostavljam da je to od lezanja,morfijum dobija..
beonjace su mu jos malo zute ali ne kao pre operacije..do srede ce ostati u sok sobi sigurno tako su mi juce rekli
za otpust nisam pitala jer je doktoru to banalno pitanje...i dalje cekamo hp..
LikiLee
zivimu u istom gradu,na 15min autom..ja se trudim sto manje da forsiram neke stvari dakle da ga ne smaram svim i svacim
uglavnom slusam sta on prica i nadovezujem se jednostavnim odgovorom ili predlogom,ako odbije ja ne forsiram
samo sam mislila da bi mu bilo lakse da je samnom jer sam u mogucnosti da mu pomognem na svaki nacin
ali imam neki osecaj da on zapravo ne shvata ozbiljnost situacije ili ne zeli da prihvati..ne znam..
super je sto je pozitivan i sto se sali itd ali ni u jednom trenutku nije bilo "e sta sad?sta dalje?" on samo vice idem korak po korak..
on kad vidi da je nekom od nas tesko on uzme pa nas tesi u fazonu bice sve to ok itd kad vidi taj sazaljiv pogled okrene na sprdnju
pratim ga,tu sam..on je i dalje ubedjen da ce sve moci sam pa ga za sad ne davim sa tim..kad odluci da mu treba pomoc tu sam..
 
Ja i pored svega najviše verujem u prirodne antikancerogene. Evo pronađoh jedno zanimljivo istraživanje (in vivo) koje govori o antitumornim svojstvima čuvene reiši gljive. Prosto je neverovatno, koliko mi ovde ništa ne znamo o lekovitim gljivama. A ja recimo, svake godine tokom svojih planinskih ekspedicija pronađem po neku Ganodermu. Ljudi je ne konstatuju uopšte.

Pogledajte ovu naučnu studiju:

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0057431
 
Ja i pored svega najviše verujem u prirodne antikancerogene. Evo pronađoh jedno zanimljivo istraživanje (in vivo) koje govori o antitumornim svojstvima čuvene reiši gljive. Prosto je neverovatno, koliko mi ovde ništa ne znamo o lekovitim gljivama. A ja recimo, svake godine tokom svojih planinskih ekspedicija pronađem po neku Ganodermu. Ljudi je ne konstatuju uopšte.

Pogledajte ovu naučnu studiju:

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0057431

Odlično!
Zainteresovana sam.
Nađi mi studiju kako ta gljiva deluje na Ewing sarkom.
 
Odlično!
Zainteresovana sam.
Nađi mi studiju kako ta gljiva deluje na Ewing sarkom.

...joj boze dragi koliko je samo sarkoma...i koliko je nas koji imamo ili smo imali po neki....:(

...gliva Čaga je lekovita jako, ja sam pila caj od nje jedno 6 meseci, da li je pomogla ne mogu bas da tvrdim jer sam pila i caj od Ruse po preporuci onkologa, pa caj
od maslacka i nevena i tako svasta nesto od kurkume, djumbira i povrca muckala razne smutije i pila redovno...i bila izbacila secer potpuno..a oda mi je isti onolog
rekao da se ne mucim tolio jer se to od hrane nije ni pojavilo...i tako, svejedno srecno ti bilo sta god jela i pila samo budi dobro...
 
...joj boze dragi koliko je samo sarkoma...i koliko je nas koji imamo ili smo imali po neki....:(

...gliva Čaga je lekovita jako, ja sam pila caj od nje jedno 6 meseci, da li je pomogla ne mogu bas da tvrdim jer sam pila i caj od Ruse po preporuci onkologa, pa caj
od maslacka i nevena i tako svasta nesto od kurkume, djumbira i povrca muckala razne smutije i pila redovno...i bila izbacila secer potpuno..a oda mi je isti onolog
rekao da se ne mucim tolio jer se to od hrane nije ni pojavilo...i tako, svejedno srecno ti bilo sta god jela i pila samo budi dobro...

Dobro je Breine ne brini Afro, nego je samo htela da prozove Radovana zbog samouverenog pisanja i davanja lazne nade veoma teskim pacijentima. Hoce da joj on nadje studiju, zato sto studija ne postoji zapravo. O tome se radi.
Jos jedna lazna nada za osobe sa kancerom. Kad bi to tako bilo, niko ne bi isao na hemoterapiju i hirurgiju nego bi ljudi samo jeli gljive i ozravljivali bi, a ovi drugi bi vrsili 100%-nu prevenciju i niko nikada ne bi oboleo od kancera.

No pusti ti Radovana. On jos uvek nije ukapirao ni da je Breine zenski forumas odn forumasica a ne musko a kamoli bilo sta o funkcionisanju i lecenju kancera.
 
Odlično!
Zainteresovana sam.
Nađi mi studiju kako ta gljiva deluje na Ewing sarkom.


Askinov tumor spada u Juinga samo što je meko tkivni tumor i znam da sam koristila listiće Ganoderme kao čaj i znam da su se leukociti posle hemoterapije vraćali u normalu posle svake popijene šolje tog čaja,
takođe znam da se kod male dece Juing može izlečiti i da je važno da se ne uđe u pubertet, onda su šanse veoma male, za Askina nisam čula da ga je neko preživeo čak ni u roku od onih famoznih 5 godina,
kad imaš takvu dijagnozu i imaš takvu kliničku sliku onda ćeš uraditi sve što možeš da produžiš život pa makar i zemlju jeo, pogotovo kad ti najbolji patolog kod kog si bio kaže da je u svojoj karijeri imala samo 7
takvih slučajeva i da su se svi završili letalno, kod raka je samo jedna stvar tačna - svako je slučaj za sebe, ni jedan nije isti, niko ne reaguje isto na terapiju, uzmimo ovako, imamo dva čoveka sa istim kancerom,
dobijaju istu terapiju, jedan preživi drugi umire, zašto? niko pojma nema, ali tako se dešava...kod raka je sve samo pitanje, sreće, spadaš li u onu sretnu grupu kojapreživi ili ne ....to je moje iskustvo ...
 
Dobro je Breine ne brini Afro, nego je samo htela da prozove Radovana zbog samouverenog pisanja i davanja lazne nade veoma teskim pacijentima. Hoce da joj on nadje studiju, zato sto studija ne postoji zapravo. O tome se radi.
Jos jedna lazna nada za osobe sa kancerom. Kad bi to tako bilo, niko ne bi isao na hemoterapiju i hirurgiju nego bi ljudi samo jeli gljive i ozravljivali bi, a ovi drugi bi vrsili 100%-nu prevenciju i niko nikada ne bi oboleo od kancera.

No pusti ti Radovana. On jos uvek nije ukapirao ni da je Breine zenski forumas odn forumasica a ne musko a kamoli bilo sta o funkcionisanju i lecenju kancera.

...hvala, sad mi je stvarno lakse, dugo sam sinoc razmisljala o njoj....da svasta se nudi i za svasta se tvrdi da je lek za kancer, meni je licno muka i jako sam se tesko
ubedila sa decom da ne moze sve to biti istina, jer su one od zelje da ja budem dobro i straha, iskakale 5x dnevno sa nekim receptom koji se pije/jede "našte", pa sam
u jednom momentu trazila da mi izracunaju kad treba da sve to pocnem da pijem u koje doba noci i kliko razmaka da pravim....pa su shvatile da je nerealno....i pitala sam
da mi nadju tolike koji su zdravi recimo od sode i takvihh gluposti....
...svakako najvaznije je da neko ozdravi ali raditi takve prevare i zaradjivati na bolesnima je zlocin najstasniji....
 
Odlično!
Zainteresovana sam.
Nađi mi studiju kako ta gljiva deluje na Ewing sarkom.

Evo pronašao sam jednu studiju kako gljiva deluje na rak pluća !

http://ganoderma.liderhazgo.net/wp-content/uploads/2014/08/art5.pdf

Evo i jedne rađene u Americi, Ganoderma i rak dojke:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16865287

I još jedne još sveže, rađene prošle godine :

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26958085

Ovde imamo jednu studiju, takođe američku o uticaju gljive na rak prostate:

https://www.researchgate.net/public...of_VEGF_and_TGF-b1_from_prostate_cancer_cells

Rak grlića materice i ganoderma luc. : http://www.dl.begellhouse.com/journals/708ae68d64b17c52,2da9c44d295f30f8,66dacb6a13294e23.html

Rak na jajnicima i Ganoderma luc. : http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0144861709001568

A evo nađoh i nešto o leukemiji :

"During cell apoptosis, an early event is the nuclear chromatin condensation, leading to the degradation of genomic DNA. DAPI nuclear staining was performed to check the apoptotic changes shown by cell morphology (Figure 2C and 2D). The percentage of chromatin condensed cells in F3-treated culture saw a significant increase (Figure 2E). Shrunken nucleus and apoptotic bodies in DAPI staining were features in determining whether cells had undergone apoptosis. These results indicated that incubation of THP-1 cells with F3 for 48 hours would lead to cell aggregations and apoptosis."

F-3, polisaharid iz ganoderme u roku od 48 časova uništava THP-1 tumorsku, nefunkcionalnu ćeliju (uvodeći je u apoptozu)

http://bmcgenomics.biomedcentral.com/articles/10.1186/1471-2164-8-411


MALO LI JE ?
 
Evo pronašao sam jednu studiju kako gljiva deluje
MALO LI JE ?

NE NISI PRONASAO. Kao po obicaju spamujes i oftopikujes temu ili konkretno pitanje. Zasto namerno previdjas stvari ?

Dakle NISI odgovorio Breine na pitanje, i jeste MALO, sta vise, ni malo je, 0% si odgovorio na pitanje, a pitanje odn zahtev, koje ti je postavila je :

Nađi mi studiju kako ta gljiva deluje na Ewing sarkom.

EWING SARKOM, sta se pravis neobavesten i ignorises, je l treba da ti prevodimo kako se to cita (Juing sarkom) i sta znaci?
 
Poslednja izmena od moderatora:
...hvala, sad mi je stvarno lakse, dugo sam sinoc razmisljala o njoj....da svasta se nudi i za svasta se tvrdi da je lek za kancer, meni je licno muka i jako sam se tesko
ubedila sa decom da ne moze sve to biti istina, jer su one od zelje da ja budem dobro i straha, iskakale 5x dnevno sa nekim receptom koji se pije/jede "našte", pa sam
u jednom momentu trazila da mi izracunaju kad treba da sve to pocnem da pijem u koje doba noci i kliko razmaka da pravim....pa su shvatile da je nerealno....i pitala sam
da mi nadju tolike koji su zdravi recimo od sode i takvihh gluposti....
...svakako najvaznije je da neko ozdravi ali raditi takve prevare i zaradjivati na bolesnima je zlocin najstasniji....
upravo ovo i ja radim sad..raznorazni cajevi itd
ali moj brat slabo i jede i pije..tek je juce poceo kao da jede i to samo kasastu hranu
i uglavnom mu se sve gadi
 
upravo ovo i ja radim sad..raznorazni cajevi itd
ali moj brat slabo i jede i pije..tek je juce poceo kao da jede i to samo kasastu hranu
i uglavnom mu se sve gadi

...znas kako, svi mi zelimo sebi i svojima najbolje, ali se prosto ne moze sve to ubaciti u organizam bez reda i kontrole...mora se uhvatiti za nesto pa to uzimati neko vreme,
pa onda drugo ili trece, a sve odjednom jednostavno ne moze pored sve zelje i volje i potrebe da uneses sve sto ti moze pomoci, pa makar to bili i samo sugestivno, bez
nekog narocitog i sigurnog ucinka u smislu ozdravljenja....muka je to velika...
...mene su one znale da bombarduju pinjjma jesam li popila, pojela ovo ili ono, pa sto ne pijemm to i to jer one su cule da je to najbolji lek :heart: cesto sa znnala i da
ih slazem da jsam samo da se ne sikiraju toliko....

...polako, sad jede to kasasto pa ce kasnije preci lagano i na cvrscu hranu, samo da se oporavi, a za to treba vremena i strpljenja....

...sta kazu lekari? kako ti izgleda, vazno je da bude raspolozen da se ne prica samo o bolesti, ali da ne drzi u sebi tu muku koja ga muci u smislu da ako mu
se place neka place nije sramota plakati, gore je drzati to u sebi jer od toga nista dobrog nema...sali se sa njimm pricajte nesto zanimljivo da bi bar na neko
vreme skrenuo misli sa bolesti i stanja u kome je sad....
 
upravo ovo i ja radim sad..raznorazni cajevi itd
ali moj brat slabo i jede i pije..tek je juce poceo kao da jede i to samo kasastu hranu
i uglavnom mu se sve gadi

камерон, код Афро је друга прича. њој нису чачкали по стомаку па ако и пије свашта, неће јој бити ништа.
твој брат је на другом режиму, и поштуј то.
тек је јуче почео са чврстом храном и вероватно треба мало времена,
а мислим и неки лекић везано за то шта панкреас лучи.

јел још у болници?


успут да испоручим свима поздраве од драгсона.

супруга је испримала преостале хемије.
зазуцка их низак хемоглобин, остало је ајмо рећи ок.
имају заказан конзилијум за среду па да доце виде како и шта даље.
има се још опција за лечење:)
 
Poslednja izmena:
камерон, код Афро је друга прича. њој нису чачкали по стомаку па ако и пије свашта, неће јој бити ништа.
твој брат је на другом режиму, и поштуј то.
тек је јуче почео са чврстом храном и вероватно треба мало времена,
а мислим и неки лекић везано за то шта панкреас лучи.

јел још у болници?


успут да испоручим свима поздраве од драгсона.

супруга је испримала преостале хемије.
зазуцка их низак хемоглобин, остало је ајмо рећи ок.
имају заказан конзилијум за среду па да доце виде како и шта даље.
има се још опција за лечење:)

...pa da zato sam i napisala ono gore....polako..

...e super prenesi pozdrave od mene za njih...bas sam neki dan mislila da ga nema dugo da se javi i pitala se kako li mu je supruga....zelim sve najbolje,
i nadam se da ce tako i biti...
 
pa da..samo polako..
dosao je danas kuci,kod mene kuci i definitivno ne bi mogao sam da bude u svom stanu
umoran je stalno i stalno mu se spava,ode do wc-a i umori se..jako je smrsao,drugi covek
cudno mi je sto su ga uopste pustili iz bolnice al dobro
drug ga je dovezao do mene..hirurg taj pa sam malo i sa njim popricala,posavetovao me je oko odnosa..kaze covek samo polako
sad mu treba puno podrske i ljubavi..dao mi rezim ishrane i rekao da ga ne teram ako nema apetit vec malo po malo da jede i da se meri svaka tri dana
u utorak kontrola..izvadili su mu danas poslednji dren pa na tom mestu stalno nesto curi
 
....bolje da curi nego da se zadrzava u organizmu, bar ja tako mislim....
...mogu samo da kazem sto mu je taj hirurg drug i sto ce sigurno vise obracati panju na njega nego da nije, i da se mozes sa njim
kosultovati cesce nego inace sto bi mogla...
...da nemoj ga siliti i neka spava, san je lek, u snu se organizam oporavlja....
...budi pred njim pozitivna, nasmejana sto vise mozes,ma koliko ti bilo tesko....
 
Askinov tumor spada u Juinga samo što je meko tkivni tumor i znam da sam koristila listiće Ganoderme kao čaj i znam da su se leukociti posle hemoterapije vraćali u normalu posle svake popijene šolje tog čaja,
takođe znam da se kod male dece Juing može izlečiti i da je važno da se ne uđe u pubertet, onda su šanse veoma male, za Askina nisam čula da ga je neko preživeo čak ni u roku od onih famoznih 5 godina,
kad imaš takvu dijagnozu i imaš takvu kliničku sliku onda ćeš uraditi sve što možeš da produžiš život pa makar i zemlju jeo, pogotovo kad ti najbolji patolog kod kog si bio kaže da je u svojoj karijeri imala samo 7
takvih slučajeva i da su se svi završili letalno, kod raka je samo jedna stvar tačna - svako je slučaj za sebe, ni jedan nije isti, niko ne reaguje isto na terapiju, uzmimo ovako, imamo dva čoveka sa istim kancerom,
dobijaju istu terapiju, jedan preživi drugi umire, zašto? niko pojma nema, ali tako se dešava...kod raka je sve samo pitanje, sreće, spadaš li u onu sretnu grupu kojapreživi ili ne ....to je moje iskustvo ...

Баш зато што смо различити, паметни људи су схватили да у медицини статистика мора да се заобиђе и иде се у смеру персонализоване терапије.Терапија за ''тог и тог и само за њега''. у медицини статистика увелико превазиђена, персонализована терапија ће се већ правити. Због тих разлика и не реагује свако исто на терапију, зато је индивидуални приступ будућност.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Statistika će biti prevaziđena onda kada ne bude predstavljala srž gotovo svakog naučno-istraživačkog projekta, i kada ne bude neophodna za utvrđivanje bezbednosti i efikasnosti lekova, i kada ne bude presudna za odluku da li će se novi lek pojaviti na tržištu, i kada ne bude korišćena za dalje praćenje efikasnosti uvedenih lekova...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Баш зато што смо различити, паметни људи су схватили да у медицини статистика мора да се заобиђе и иде се у смеру персонализоване терапије.
Терапија за ''тог и тог и само за њега''.
у медицини статистика увелико превазиђена, персонализована терапија ће се већ правити.
Због тих разлика и не реагује свако исто на терапију, зато је индивидуални приступ будућност.


svakog 15-og februara kad se obeležava svetski dan dece obolele od raka kod nas je ta brojka 300 novootkrivenih slučajeva, da je to jedna godina ili dve ili tri unazad pa da kaže čovek možda je istina, ali ja to slušam od 2004-te, uvek isti broj, uvek ista vest na isti način napisana, zdrav razum ti govori da ta statistika negde omašuje i to debelo, ali ko sam ja da sumnjam, samo još jedna u nizu statističkih brojki u onome rođeni - umrli kvadratiću, bez ikakvog pojma o bilo čemu i odakle mi pravo da se uopšte pojavim sa nekim komentarom jer nisam statistički sveznalica, na stranu sve ono kroz šta smo prošli i kroz iskustvo naučili , sve to
se beleži kao top šop reklamerstvo, jer iskustvo ne ulazi u statističke brojke, ispade da produžiti nekome život za tri godine i nije toliko bitno koliko je bitno dokazati sebi i ostalima da si uvek i u svakom slučaju u pravu, a zaboravljajući da se na ovoj temi ne radi o brojevima već o živim ljudima kojima je svaka ideja, savet-pomoć
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nedo, nakon sto si napisala komentar, da li te je neko prozvao? Zasto se predstavljas kao zrtva?
Neda jeste na neki nacin zrtva, ali svakako ne zrtva statistike, narocito ne ovog foruma.
Mislim da je samo pokusala da se izjada, pametna je ona, nije ona zelela nikome da naudi.
Meni je krivo i zao da cak i ona ( Neda) upada u neku klopku, ali je svaki ocajan covek sklon takvim stvarima.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nedo, nakon sto si napisala komentar, da li te je neko prozvao? Zasto se predstavljas kao zrtva?


Mikelo dragi, imam previše godina da ne bih prepoznala posredno upućen komentar. Top šop svedočanstva? Ne glumimo decu jer to nismo.
Niti se predstavljam ikakvom žrtvom. Budi ljubazan i ponovo pročitaj moj drugi post polako i onda bi trebalo da razumeš šta sam u stvari napisala i kakva je poruka.
No, da ne bude više takvih nesporazuma, pitanje je bilo u vezi ganoderme i Ewinga i tačno sam napisala kako sam je koristila. Ispade da je to top šop svedočanstvo.
Sam znaš prilično o svemu kroz šta sam prošla, ne sve naravno jer je ovim putem to nemoguće zbog moje želje da se ne udubljujem u previše detalja.
U debatu oko statistike sam se posredno uključila pitanjem da li svi koji ovde pišu i veruju u javno iznete statističke podatke stvarno misle da se u zadnjih 13 godina
broj obolele dece od raka nije povećao ni za jedan procenat ili smanjio? Već 13 godina svakog 15-og februara taj broj je 300 nove dece obolele od raka.
Mislim da sam sve moguće nesporazume ovim raščistila a drugima ostavljam da se na ovoj temi takmiče u potpuno besmislenoj trci kačenja linkova o stvarima koje veze
suštinski nemaju sa stvarnim ljudima i stvarnim problemima. Obično se na ovakvim temama i sa ovakvim načinom pisanja ne javljam, sada me je iskustvo sa ganodermom
potaklo da se uključim. Više neću, to je sigurno.
 

Back
Top