Kancer

M

U debatu oko statistike sam se posredno uključila pitanjem da li svi koji ovde pišu i veruju u javno iznete statističke podatke stvarno misle da se u zadnjih 13 godina
broj obolele dece od raka nije povećao ni za jedan procenat ili smanjio? Već 13 godina svakog 15-og februara taj broj je 300 nove dece obolele od raka.

.

a kome i zasto da ( ne) verujemo?
U Nemackoj je statistika takva da zadnjih godina pisu da u Nemackoj godisnje oboli oko 1400 dece od raka.
To bi znacilo da brojka od 300 obolele dece za Srbiju uzasna jer Nemacka ima 85 miliona stanovnika.
Te statistike pravi nekakvo svetsko "zdravstvo" tako da ne znam zasto bi Srbija skrivala podatke.
Moguce je, imajuci u vidu srpski javashluk da je i manje, mozda i vise, ali nista nije sa zlim namerama.
Inace u celom svetu ( oet UNO zdravstvena organizacija) kaze da godisnje oboli oko 250.000 dece od neke
vrste karcinoma. Ja ne bih znala kojim izvorima da verujem. Meni ove brojke zvuce nekako logicno.
Srbija ima isti broj stanovnika vec godinama pa su i oboljenja kod dece kostantna.
 
a kome i zasto da ( ne) verujemo?
U Nemackoj je statistika takva da zadnjih godina pisu da u Nemackoj godisnje oboli oko 1400 dece od raka.
To bi znacilo da brojka od 300 obolele dece za Srbiju uzasna jer Nemacka ima 85 miliona stanovnika.
Te statistike pravi nekakvo svetsko "zdravstvo" tako da ne znam zasto bi Srbija skrivala podatke.
Moguce je, imajuci u vidu srpski javashluk da je i manje, mozda i vise, ali nista nije sa zlim namerama.
Inace u celom svetu ( oet UNO zdravstvena organizacija) kaze da godisnje oboli oko 250.000 dece od neke
vrste karcinoma. Ja ne bih znala kojim izvorima da verujem. Meni ove brojke zvuce nekako logicno.
Srbija ima isti broj stanovnika vec godinama pa su i oboljenja kod dece kostantna.




...ovo je totalno nerealno....i daleko od istine ma sta oni pisali....
 
Rajka ima li Nemačka kancer registar za decu? ajd živa bila ukucaj pa mi prenesi samo šta ti je izašlo, živo me zanima, nemački jezik mi nije blizak uopšte da to uradim sama
 
a kome i zasto da ( ne) verujemo?
U Nemackoj je statistika takva da zadnjih godina pisu da u Nemackoj godisnje oboli oko 1400 dece od raka.
To bi znacilo da brojka od 300 obolele dece za Srbiju uzasna jer Nemacka ima 85 miliona stanovnika.
Te statistike pravi nekakvo svetsko "zdravstvo" tako da ne znam zasto bi Srbija skrivala podatke.
Moguce je, imajuci u vidu srpski javashluk da je i manje, mozda i vise, ali nista nije sa zlim namerama.
Inace u celom svetu ( oet UNO zdravstvena organizacija) kaze da godisnje oboli oko 250.000 dece od neke
vrste karcinoma. Ja ne bih znala kojim izvorima da verujem. Meni ove brojke zvuce nekako logicno.
Srbija ima isti broj stanovnika vec godinama pa su i oboljenja kod dece kostantna.


Ma bre, znaju oni najbolje. Lideri top sop svedocanstava koja se spominju ovde. Pazi, sta god, ZVANICNO da se iznese, ali sta god, odmah se javljaju ljudi koji SUMljAJU U TO. I to sa onim LJ.
Vecito bre neko nesto krije od njih i iz nekih zlih namera. Eto cime se njihov MOZAK BAVI i kakav im je uvek ZAKLJUCAK.

Sta to govori o psihologiji tih ljudi? Kakav oni imaju pogled na svet? Kakve su to licnosti? Napisao bih svasta nesto, konspiracionalisticki, paranoidni, ovo ono, al posle ispada bRu je zaista zao i vredja forumase, daje im dijagnoze. Jos ako su forumasi i bolesnici onda lele kuku, jos 300 puta gore. Jer on je sada bolestan, mora da mu podilazis i odmah je veca verovatnoca da je vise u pravu jer je bolestan a ti zdrav.

Mislim, sta je sa ljudima ! Kazes devojci nisam te prevario - kao da si rekao jesam, kupis proizvod za koji se prica da je zdrav, odmah svi ulecu - ne to je kancerogeno..... Nadjes podatke da nesto nije kancerogeno 100%, dokazano, odmah takvi ulecu - Ne ne to jeste 200% kancerogeno nego se KRIJE OD NAS, MI SMO NEBESKI NAROD....

Puni smo bre paranoje neke, PSIHIJATRIJA JE NAUKA BUDUCNOSTI STO SE TICE SRBISTANA. Poljoprivreda i psihijatrija i tek onda da vratimo zemlju na neku pocetnu nulu. Poljioprivreda jer su ljudi gladni, a psihijatrija jer su poceli i po ulicama da mile, institucije otkljucane, nema mesta za sve, kao u filmu URNEBESNA TRAGEDIJA.

 
"Our data also shows that Reishi extract induces apoptosis as demonstrated by annexin V and 6-CFDA staining paralleled with reduced expression of BCL-2, BCL-XL and survivin in IBC cells after 24 h of Reishi. Similar to these findings, there are many reports demonstrating that Reishi causes cell cycle arrest at different stages, as well as apoptosis and autophagy in a number of cancer cell lines (8,35–37). Our data that show a Reishi-induced high decrease in cell viability coupled with increased apoptosis demonstrates that this mushroom extract may exert a stronger inhibitory effect on SUM-149 IBC cells compared to other types of cancers. The majority of studies on the effects of Reishi compounds on cancer cell death attribute apoptosis induction due to mitochondrial dysfunction caused by inhibition of key mitochondrial antiapoptotic proteins, and increases in the BAX/Bcl-2 or BAX/Bcl-XL ratios. A recent review reported that targeting cell proliferation pathways is the most promising directed therapy for IBC (38). Accordingly, our data show that Reishi extract reduces the expression of Bcl-2, Bcl-XL and survivin, which are key proteins for cancer cell survival."

Još dokaza o antikancerogenom efektu Hrastove sjajnice (Ganoderme luc.).

Ovo je naučna studija o najsmrtonosnijem tumoru dojke, IBC-u.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3201987/
 
A evo i konkretnog naučnog dokaza da ova neverovatna gljiva sprečava METASTAZE TUMORA:

"Conclusion and future perspectives

It is obvious that G. lucidum exhibits inhibitory activity
against invasive and metastatic behaviors (e.g., adhesion,
migration, and angiogenesis) in various cancer cells in vitro
or implanted in BALB/c and C57BL/6 mice. Polysaccharides
and triterpenoids may be the bioactive compounds in
G. lucidum that are responsible for the observed antiinvasion
and anti-metastasis action of GLE on tumors."

https://www.researchgate.net/profil...metastasis/links/0912f50ab6c6b9eec9000000.pdf
 
I dalje nisi dao dokaz da gljiva LECI Ewing sarkom, sto je bilo pitanje Breine, odn zahtev. Ti i dalje spamujes i pises nesto sto te niko ne pita, dok pokusavas nevesto jos jednom da odgovoris KONKRETNO NA PITANJE, TJ ZAHTEV.
 
I dalje nisi dao dokaz da gljiva LECI Ewing sarkom, sto je bilo pitanje Breine, odn zahtev. Ti i dalje spamujes i pises nesto sto te niko ne pita, dok pokusavas nevesto jos jednom da odgovoris KONKRETNO NA PITANJE, TJ ZAHTEV.

Hoćeš li možda da kažeš da u Srbiji ne postoji drugih vrsta kancera osim Ewing sarkoma ?

Pogledaj iznad , tema glasi : Kancer .

Govori li ti to nešto ?

Ja ne spamujem, već iznosim neke činjenice koje su direktno vezane za temu o kanceru .

Ne vidim da to ovde ikome može da zasmeta OSIM TEBI.
 
Da se razumemo, moram da kazem da mi je ovo prijatno iznenadjenje sto je Radovan konacno postavio neke linkove koji su vredni pomena.
Ali, gde ja vidim problem?
Ovde:
All our findings demonstrate that GA-T induced apoptosis of metastatic lung tumor cells
through intrinsic pathway related to mitochondrial dysfunction and p53 expression, and it may be a potentially useful chemotherapeutic agent.

To je iz diskusije prvog navedenog rada.
Sad, kad bi se napravio hemioterapijski lek od ovoga, Radovan bi bio protiv toga. Ili ne bi?
 
Rajka ima li Nemačka kancer registar za decu? ajd živa bila ukucaj pa mi prenesi samo šta ti je izašlo, živo me zanima, nemački jezik mi nije blizak uopšte da to uradim sama
Pa naravno da ima, nego ima stotine clanaka na tu temu pa cu ti prepricam;)
Enivej, prosle je godine registrovano 1800 oboljenja sto je vise nego neke tri godine ranije, medjutim sve te vrste karcinoma kod dece se lece
tako da je smrtnost jako mala ( ja sada ovde to sve surovo prenosim, ali su staistike uvek surove) jer iznosi oko 10%
Inace jeste tendencija ka porastu, narocito u delovima zemlje gde je pretezno poljoprivreda ( i to nije slucaj samo u nemackoj
nego i Francuskoj, Engleskoj, USA) jer su pesticidi danas najveci otrov, ali to nekako nije tema za drzave, ovde u nemackoj je glavna
tema da se zabrane dizel vozila u gradovima.

Kancer kod dece se leci, vode se statistike obolele dece od kancera od 1980 do danas ( prate se zivoti oko 35.000 nekadasnje obolele dece),
znaci da ti ljudi danas imaju ca 50 godina i nemaju nikakva nova oboljenja kancera. U "decu" se racuna i omladina.
 
e vidiš mi to nemamo, kancer registar za decu ne postoji još uvek, a sva moguća udruženja roditelja su pisala svim mogućim telima u ovoj zemlji da se to najzad pokrene, ali još uvek ništa, mislim da je sad jasno zašto sumnjam u brojku od 300 dece godišnje, mogla bih još mnogo pisati na tu temu ali je bespredmetno to raditi ovde, hvala ti na trudu
 
Da se razumemo, moram da kazem da mi je ovo prijatno iznenadjenje sto je Radovan konacno postavio neke linkove koji su vredni pomena.
Ali, gde ja vidim problem?
Ovde:


To je iz diskusije prvog navedenog rada.
Sad, kad bi se napravio hemioterapijski lek od ovoga, Radovan bi bio protiv toga. Ili ne bi?

Malo čudno pitanje ? Zašto bih bio protiv da se iz ganoderme ekstrahuje lek koji daje antitumorne efekte ?
Pa to bi bilo fenomenalno dostignuće rođače.
Po prvi put u istoriji istraživanja raka, imali bi smo lek koji deluje selektivno - UBIJA SAMO ĆELIJE TUMORA .

Bez kolateralne štete po zdrave ćelije organizma.

Meni to nikako nebi smetalo, ali izgleda da nekome smeta ?

Pa ne napada Zli hrastovu sjajnicu bez razloga, priznaćeš i sam? Ima razlog za to ? Nekome smeta širenje priče o njoj ?

Z A Š T O ?
 
Ovo je statistika, a ti nju ne priznaješ.
Šta više, lično smatram da je u pitanju manipulacija statistikom.

Takodje. Mislim da sam citao negde da ima tu neka "fora" zasto to nije tacno, ali ne mogu sada da se setim, ako isceprkam napisacu, mada verujem da je Muad azurniji od mene i da ce pre naci.

Mislim, pa o cemu pricamo mi, pa je l se secate skoro uz spregu vlasti i "naucnika", sarlatancina kvazi "doktor" Miroljub Petrovic i Milos Bogdanovic, poznati subotari, je trebalo da izbace teoriju evolucije iz udzbenika biologije i da u njoj unesu kreacionizam i "cinjenicu" da je zemlja stara samo 6000 godina.

Vama ovo sada smesno deluje i zvuci, ali falilo je samo malo da se to desi. A tada u to vreme su to bili "naucnici i autoriteti, dr mr-ovi koji se navodno razumeju u biologiju i prirodne nauke.

Kao sto se ovi sada "razumeju" u bombardovanje.

A i smesno je sto lekari pokleknu ispred nekog fizicara koji govori o zdravlju coveka i razvijanju nekih tumora. To je posao lekara, onkologa a ne nekih fizicara i hemijskih fizicara. Neka se oni drzi svojih crnih rupa po kosmosu i neka spajaju kvantnu mehaniku i relativnost u jedno.

Evo mog linka, Autor je epidemiolog, profesor univerziteta Dr Zoran Radovanović
a ne neki fizicar koji celog zivota ucio Njutnove zakone a sada bi malo o kancerima da prica jer Srbuje naveliko.....


Osiromašeni uranijum i obogaćena mašta

Stvorena je atmosfera da se odsustvo vere u navodnu vezu osiromasenog uranijuma sa rakom smatra takoreći nacionalnom izdajom. Zato se ozbiljni stručnjaci o tome ne izjašnjavaju.


Nastavak:
http://www.danas.rs/licni_stavovi/l...&title=Osiromašeni uranijum i obogaćena mašta
 
Poslednja izmena:
Ovo je statistika, a ti nju ne priznaješ.
Šta više, lično smatram da je u pitanju manipulacija statistikom.
Pa cak nije ni to ( manipulacija) jer postoje validne statistike ( a ove koje se ticu barem Evrope meni su i verodostojne jer je ipak
Evropa mala, a zdravstvo je manje-vise OK), a koje nemaju veze sa okruglim stolovima specijalista na srpskoj televiziji, a to
sigurno znaju i ovi " specijalci" koje valjda neka partija placa da lupetaju kojesta.

Vec godinama je stanje na terenu takvo da je Danska na prvom mesto po obolelima ( ne i umrlim) od nekog karcinoma.
Madjarska nosi shnjur u oboljenjima i smrtnosti od karcinoma pluca ( Srbija , Hrvatska, Poljska su tu blizu), a izvolte pa otvorite
ovaj link ( 2012 godina i stanje na terenu) ne bi li shvatili da u Srbiji stanje nikako nije dramaticno kako to umne i sede kose
prikazuju.

https://de.statista.com/statistik/daten/studie/182514/umfrage/krebs-haeufigkeitsrate-in-europa/

Iz ove statistike je vidljivo da je Srbija "ispod" EU proseka.
 
Mene zanima ovo o 2014, pa ako te ne mrzi Rayela pogledaj i to.

Nemam problem da prihvatim to da je bombardovanje uticalo na incidencu raka, ali ovo što dr Dana radi baš smrdi na manipulaciju.
 
STRAVIČAN PODATAK: Srbija prva u Evropi po broju dece obolele od raka
Pretpostavlja se da je taj broj i veći, jer mnoge zemlje, kao što je naša, nemaju registar za rak koji prati ovu populaciju. Srbija je prva u Evropi po broju dece sa rakom
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...a-u-evropi-po-broju-dece-obolele-od-raka.html
http://www.telegraf.rs/vesti/261854...i-po-broju-dece-obolele-od-raka/komentari/svi

… da osiromaseni uranijum nije stetan mogu da tvrde samo likovi poput zorana radovanovica koji uvodi prisilnu vakcinaciju a sad brani i nato po tabloidima …i njega i onu milicku i sutanovca treba krivicno procesuirati zbog ovakvih lazi … na njegovom FB profilu ljudi ga nazivaju lopovom i prevarantom ...sta se sve radi u nasem zdravstvu i kakvi se tu tipovi motaju fuj
 
Poslednja izmena:
Ma ostavite se statistike, evo pronađoh jedan registrovani lek protiv raka, na bazi hrastove sjajnice.

"For example, ganoderic acid D (GAD) was found to inhibit the proliferation of HeLa human cervical carcinoma (Yue et al., Mol Cell Proteomics (2008) 7, 949-961); ganoderic acids A and H (GAA and GAH) were demonstrated to suppress growth and invasive behavior of breast cancer cells (Jiang et al., Int J Mol Med (2008) 21, 577-584); ganoderic acid X (GAX) was found to inhibit topoisomerases and induced apoptosis in liver cancer cells (Li et al., Life Sci. (2005) 77, 252-265); and ganoderic acid Me (GAMe) effectively inhibited"
"[0002]
The present disclosure relates to a therapeutic composition comprising a novel combination of triterpenoids for treating cancers, including drug-resistant cancers."

https://www.google.com/patents/US20140357604

Evo, moja predviđanja se polako pokazuju kao tačna. Lek od raka se ipak nalazi u prirodi a ne u hemijskim laboratorijama!

Kakav poen za Hrastovu sjajnicu, i kakav šamar za hemičare !
 
Kao i većina ostalih lekova, u pitanju je supstanca koja se može naći u prirodi i koja će potencijalno ući u upotrebu ako se dokaže njen efekat.
Onda će ona postati "hemija" i ti ćeš biti protiv nje. Ovo što si okačio su in vitro i efekti na životinjama, što je daleko od senzacije.
Javi se kad budeš imao stage 3 randomiziranu duplo slepu kliničku studiju sa većim brojem pacijenata.

Adriana, može li originalna statistika po kojoj je Srbija prva po učestalosti pedijatrijskih kancera, ozbiljno želim da to pogledam?
 
Kao i većina ostalih lekova, u pitanju je supstanca koja se može naći u prirodi i koja će potencijalno ući u upotrebu ako se dokaže njen efekat.
Onda će ona postati "hemija" i ti ćeš biti protiv nje. Ovo što si okačio su in vitro i efekti na životinjama, što je daleko od senzacije.
Javi se kad budeš imao stage 3 randomiziranu duplo slepu kliničku studiju sa većim brojem pacijenata.

Adriana, može li originalna statistika po kojoj je Srbija prva po učestalosti pedijatrijskih kancera, ozbiljno želim da to pogledam?

nemam razloga da ne verujem rts-u i njihovim izvorima...uostalom svi mediji su to preneli ....pitaj njih zasto im nije dozvoljeno da obavljuju prave cifre obolelih i izvore informacija... mislim da je srbija duzna da o tome obavestava szo a nas ne obavestavaju da ne sire paniku i da se ne zameraju svojim nato prijateljima ...na rt-u je bio dokumentarac o posledicama bombardovanja iraka osiromasenim uranijumom i pomoru koji je tamo uzrokovao...naravno za tebe je to ruska propaganda iako su im sagovornici bili naucnici iz celog sveta...veruj ti svojim izvorima informacija - radovanovicu, milicki i sutanovcu :klap:
 
STRAVIČAN PODATAK: Srbija prva u Evropi po broju dece obolele od raka
Pretpostavlja se da je taj broj i veći, jer mnoge zemlje, kao što je naša, nemaju registar za rak koji prati ovu populaciju. Srbija je prva u Evropi po broju dece sa rakom
http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...a-u-evropi-po-broju-dece-obolele-od-raka.html
http://www.telegraf.rs/vesti/261854...i-po-broju-dece-obolele-od-raka/komentari/svi

… da osiromaseni uranijum nije stetan mogu da tvrde samo likovi poput zorana radovanovica koji uvodi prisilnu vakcinaciju a sad brani i nato po tabloidima …i njega i onu milicku i sutanovca treba krivicno procesuirati zbog ovakvih lazi … na njegovom FB profilu ljudi ga nazivaju lopovom i prevarantom ...sta se sve radi u nasem zdravstvu i kakvi se tu tipovi motaju fuj
Претпоставља се да је тај број и већи, јер многе земље, као што је Србија, немају регистар за рак који прати ову популацију. Србија је прва у Европи по броју деце са раком.

Znaci ne postoje statistike, ali znaju da je Srbija na prvom mestu?
Neda je ocigledno u pravu kada kaze da svake godine iznose iste podatke.
 
Zasto se moj komentar izbrisao, upucen Adriani Limi gde objasnjavam da postoji korelacija izmedju antivaksera i nazovi "naucnika" koji govore da ljudi dobijaju rakove od osiromasenog uranijuma?

Odn da covek koji je provakser zagovara tezu da ne oboljevamo od kancera zbog osiromasenog uranijuma. Vi uceni, iz administracije, kazite mi, kome cete pre "verovati" ako je vec tesko ukapirati stvari - provakseru ili antivakseru? AntiHAARPovcima ili obrazovanim ljuidma? Teoreticarima zavere koji su se ubutali politicki u institucije ili pravim strucnjacima?

Autoritet koga ja isticem je epidemiolog, profesor univerziteta Dr Zoran Radovanović a sa druge strane imamo "autoritet" - Nepismene komentatore zutog portala Telegraf koji su ovde prikazani kao "protivargument".

Moj post se brise a Adrianin se ostavlja gde se epidemiolog, profesor univerziteta Dr Zoran navodi kao PREVARANT, IZDAJNIK OVO ONO, ostavlja? Pa je l znate, da covek ovo vidi moze da tuzi Forum Krstarice za milionsku odstetu jer negujete takve debilizme, a brisete pisanja ucenih ljudi, koji prenose naucne cinjenice. Cak i da nema para da vas tuzi, mi grupa gradjana cemo mu dati da moze da tuzi.

Jednu neobrazovanu osobu pustate da tu lupeta na forumu i optuzuje znamenite postene ljude, znalce, i da ih uporedjuju tamo sa nekim Sutanovcem i slicno, dobro sa Hitlerom da ih nije uporedila.

Sta mene briga sta prica Sutanovac, ili Milicka (iako mogu biti u pravu) ovo je EPIDEMIOLOG I TO IZUZETNO IZUZETNO ZNAMENIT i tacno zna o cemu prica TO MU JE NAJUZA STRUKA.
 
Poslednja izmena:

Back
Top