Kancer

Бојим се да машиш тему.
Тема нисам ја, већ ОУ и његов штетни утицај.

А пошто не читаш пажљиво, речимо да уз чињеницу, коју сам написала, да ОУ (алфа честица) повећава ризик за мутацију 20 пута и да су лимфоми и леукемије прве које се испоље из знаних разлога које сам такође написала, та једна реченица коју си посебно издвојио је само пример за крај.

А ти чупаш из контекста, не износиш ни један конкретан став или сазнање и још се бавиш мојом персоном.

Наравно да имам право да , на крају, изнесем сегментно мишљење о човеку који месецима немилице пише о ОУ као да је звездана прашина.
Али ти немаш, ни о мени ни о њему право да се изјасниш, јер не учествујеш у теми конкретно већ се бавиш тривијалностима.

Vec sam mnogo puta na ovu temu rekao sve sto imam da kazem. Govorio sam o OU jos pre nekoliko godina upravo ovo sto je dr Radovanovic napisao u Danasu, kao i ono sto se moglo cuti od prof. Dzodica, a ni jedan ni drugi se ne slazu sa ovim sto ti tvrdis.
Ti si prva rekla ovde - hej, hajde da vidimo sta kazu statisticari. Pa, sta kazu? Kazu da stopa maligniteta kod nas nije nista veca u odnosu na druge zemlje istog tipa. Nas problem je kasno postavljanje dijagnoze i lose lecenje zbog nedostatka sredstava.
Eto, sad kad sam konkretno rekao, onda je ok da se izjasnim o tebi kao sto si se ti izjasnila o Muadu?
Pa, evo:
Ti si neko ko veruje da ce se izbacivanjem secera iz ishrane "izgladneti" tumor. Time si pokazala da ne shvatas ni fiziologiju (jer prakticno sve celije preferiraju secer kao gorivo, ali ce u manjku secera sve, pa i celije raka, preci na koriscenje drugih molekula), ni biohemiju (jer ce se, zahvaljujuci nekolicini razlicitih biohemijskih mehanizama, u organizmu svejedno nalaziti fizioloske vrednosti glikemije, bez obzira koliko ti glukoze unosis ishranom).
Ti si neko ko tvrdi da statistika pokusava da nas prevari da bi nam dokazala da su vakcine efikasne.
Ti si neko ko ne zna razliku izmedju morbila i varicele.


Nego, lakse je ici puku niz dlaku i pricati ono sto je popularno.
 
Poslednja izmena:
Vec sam mnogo puta na ovu temu rekao sve sto imam da kazem. Govorio sam o OU jos pre nekoliko godina upravo ovo sto je dr Radovanovic napisao u Danasu, kao i ono sto se moglo cuti od prof. Dzodica, a ni jedan ni drugi se ne slazu sa ovim sto ti tvrdis.
Ti si prva rekla ovde - hej, hajde da vidimo sta kazu statisticari. Pa, sta kazu? Kazu da stopa maligniteta kod nas nije nista veca u odnosu na druge zemlje istog tipa. Nas problem je kasno postavljanje dijagnoze i lose lecenje zbog nedostatka sredstava.
Eto, sad kad sam konkretno rekao, onda je ok da se izjasnim o tebi kao sto si se ti izjasnila o Muadu?
Pa, evo:
Ti si neko ko veruje da ce se izbacivanjem secera iz ishrane "izgladneti" tumor. Time si pokazala da ne shvatas ni fiziologiju (jer prakticno sve celije preferiraju secer kao gorivo, ali ce u manjku secera sve, pa i celije raka, preci na koriscenje drugih molekula), ni biohemiju (jer ce se, zahvaljujuci nekolicini razlicitih biohemijskih mehanizama, u organizmu svejedno nalaziti fizioloske vrednosti glikemije, bez obzira koliko ti glukoze unosis ishranom).
Ti si neko ko tvrdi da statistika pokusava da nas prevari da bi nam dokazala da su vakcine efikasne.
Ti si neko ko ne zna razliku izmedju morbila i varicele.


Nego, lakse je ici puku uz dlaku i pricati ono sto je popularno.

Sofija sve ovo pricala ? Da li je moguce, posebno ovo da se tumori izgladjuju i lece ako se seceri ne jedu? Pa ovo je Sladjina mantra, nemoguce....

A za statistiku sam video. Dokazao njen profesor sa faksa da pusenje nije stetno statistikom. Ono, kako mali Perica vidi statistiku.
 
Од мог друга отац је умро за три месеца од леукемије након што се нашмркао прашине која га је запахнула на 400 м од експлозије. Шта је то него доказ?

To je logicka greska Post hoc ergo propter hoc, a ne dokaz zaboga.... I pevac misli da izlazi sunce jer on zakukurikao, pa nije tako, izaslo bi sunce i da je cutao. Dve stvari su se desile u kratkom vremenskom roku (nije ki kratak cak, vec posle 3 meseca), i onda neko tu stvara kauzalne veze, kojih verovatno nema.

Znas sta je dokaz? Kada dodju njih 10 000 i svi usmrknu tu prasinu i 9 999 njih oboli i umre za 3 meseca od leukemije. Mada i tada treba iskljuciti neke druge varijable.

Ne znam stvarno sta ti bi da kazes da je ono dokaz, bar sam tebe gledao kao bas obrazovnu osobu, i nikada ti nista ruzno ne bih napisao na forumu, ali ovaj tvoj navod je bukvalno isti kao kada preplasena majka, i dodatno isparanoisana ovim sljamovima sa interneta, kaze da ima "dokaz" da je njeno dete razvilo autizam od vakcine - Sve je bilo u redu sa detetom (nije prepoznavala prve znake), a posle vakcinacije, proteklo mesec dana i dete dobilo autizam. Posto je u bliskom vremenskom roku, mora da je od vakcina, je l tako, iako milion druge dece ni posle 10 godina od tada nije razvilo nista.

I mene su plasili tim uranijumom, pogotovo sto je jedna bomba pala blizu lokacije gde sam stalno trcao i mozes verovati kako sam se nocebom tripovao, za sve sto mi fali oko zdravlja ("to mora da je sto sam se ozracio jer sam trcao pored kratera bombe, tu je sigurno izvor radijacije" ). Na kraju promenih stvah i shvatih da je to jos jedna teorija zavere i neki mehanizam odbrane Srba, za koje je zivot pretezak ovakav kakav je realan. Lakse je da nam je neko uvek drugi kriv a ne da smo sami krivi za svoje sudbine. Lepse je lakse i ruzicastije da si ti jadan, miran, dobar, a ceo svet se dogovorio da unisti tebe takvog finog, dobrog, eto u inat, svet mrzi Srbe, a i ostali Srbi mrze ne neke Srbe, te dobijamo etikete manjih Srba, odn domacih izdajnika, stranih placenika.

E sad, valjda posao tebe i Mikela treba da bude da nas ostale edukujete i pruzate nam reci utehen i istine, smanjujete nam i vrsite prevencije paranoja, a ne obrnuto, ili da nam dajete gas u iracionalno.

Postavi klipove tih fizicara, zainteresovan sam da pogledam....Imaj na umu da su oni fizicari, ali da se ne razumeju u funkcionisanje tela i lecenje ljudi, kao sto se ni ti mozda ne razumes u fiziku.

Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
Postavi klipove tih fizicara, zainteresovan sam da pogledam....Imaj na umu da su oni fizicari, ali da se ne razumeju u funkcionisanje tela i lecenje ljudi, kao sto se ni ti mozda ne razumes u fiziku.

Pozdrav !

Ta prica oko osiromasenog uranijuma jos uvek nije ispricana do kraja, a zahvaljujuci Amerikancima, Rusima, Francuzima, Kinezima i jos nekima , nece
nikada ni biti jer oni koriste kako i gde stignu tu municiju. Bilo je inicijativa da se to zabrani, ali neko od Velikih udari veto i nikom nista.

Zeleo si nekog fizicara, evo ga: ( doduse covek je radiolog, ali i to ima veze sa fizikom)
Na engleskom je .

https://www.democracynow.org/2003/1/30/dr_asaf_durakovic_gives_a_rare
 
Ta prica oko osiromasenog uranijuma jos uvek nije ispricana do kraja, a zahvaljujuci Amerikancima, Rusima, Francuzima, Kinezima i jos nekima , nece
nikada ni biti jer oni koriste kako i gde stignu tu municiju. Bilo je inicijativa da se to zabrani, ali neko od Velikih udari veto i nikom nista.

Zeleo si nekog fizicara, evo ga: ( doduse covek je radiolog, ali i to ima veze sa fizikom)
Na engleskom je .


DURAKOVIĆ: "We can sleep on the bed made of depleted uranium without much harm caused to the body because alpha radiation does not penetrate the thickness of the skin. Even DU shrapnel inside the soldiers body will cause no ill efects, he said, because it is surrounded by scar tissue."

Dakle, ponavljam ključno pitanje: KAKO NAS KOJI ŽIVIMO U SRBIJI UGROŽAVA METAK ISPALJEN NA KOSOVU 1999?
 
Poslednja izmena:
Sa Srbijom to sve stvarno nema nikakve veze, ja sam citala i to od bombardovanja 1999 raznorazne vesti i novosti, u to vreme je Irak
bio glavna prica, kasnije Bosna i Kosovo, ali Srbija nikada.
Inace se ovaj osirimasen uranijom koristi ne samo u vojnoj industriji nego i u industriji civilnih aviona pa ga ima
i u Boingu i Airbusu, opasan je eventualno samo kada avion dozivi neku nesrecu pa pocne da gori.
 
Ta prica oko osiromasenog uranijuma jos uvek nije ispricana do kraja, a zahvaljujuci Amerikancima, Rusima, Francuzima, Kinezima i jos nekima , nece
nikada ni biti jer oni koriste kako i gde stignu tu municiju. Bilo je inicijativa da se to zabrani, ali neko od Velikih udari veto i nikom nista.

Zeleo si nekog fizicara, evo ga: ( doduse covek je radiolog, ali i to ima veze sa fizikom)
Na engleskom je .

https://www.democracynow.org/2003/1/30/dr_asaf_durakovic_gives_a_rare

Pa pazi Rayela, imas ti i inicijativu da se zabrani i GMO, pa ne znaci da je zaista stetan i da postoji paradajz sa perajima ribe, il riba od koje se pravi kechap. Slicna stvar i za vakcine - i tu se burgija i ima se inicijativa da se zabrani vakcinisanje, vec da "prirodno sticemo imunitet, jer tako je zdravije, jer je prirodno i nekad nije bilo autizma kao danas", pa ne znaci da tu ima "necega", i da je to istina, samo zato sto se to trazi od prostog naroda, a ovi neki strucnjaci na "pozicijama moci" ne zele to, jer to masovno koriste, pa se neckaju da zabrane.

A za ovaj link, e bas me zanima sta ce reci Mikelo, posto si stavila coveka radiologija, jos bolje !!!!
 
Pa pazi Rayela, imas ti i inicijativu da se zabrani i GMO, pa ne znaci da je zaista stetan i da postoji paradajz sa perajima ribe, il riba od koje se pravi kechap. Slicna stvar i za vakcine - i tu se burgija i ima se inicijativa da se zabrani vakcinisanje, vec da "prirodno sticemo imunitet, jer tako je zdravije, jer je prirodno i nekad nije bilo autizma kao danas", pa ne znaci da tu ima "necega", i da je to istina, samo zato sto se to trazi od prostog naroda, a ovi neki strucnjaci na "pozicijama moci" ne zele to, jer to masovno koriste, pa se neckaju da zabrane.

A za ovaj link, e bas me zanima sta ce reci Mikelo, posto si stavila coveka radiologija, jos bolje !!!!
Pa za GMO nema stvarno nikakvih studija koje govore u prilog tome da je stetan, ali za ovaj osiromaseni uranijum ocigledno
da ima, ali Ameri stave shapu jer bi ih njihovi ( Amerikanci) tuzili, a tamo su obestecenja znamo vec kakva.
U svakom slucaju sa Srbijom i nema veze, trebalo bi da neko vrsi malo ispitavanja na Kosovu i u Bosni,
U Bosni je oblast oko Sarajeva najvise nayebavala. Bosanski mediji prenose da nema povecanja malignih bolesti,
srpski pa izvori tvrde da ima, a sistem je da neko primecuje da je u komsiluku umrlo mnogo ljudi od karcinoma.


Mene bi vise brinuo zagadjen vazduh nego ovi meci. U Pekingu je sve vise oboljenja disajnih organa kod dece
i karcinoma pluca kod odraslih, a tamo ovi meci nisu padali.
 
Pa za GMO nema stvarno nikakvih studija koje govore u prilog tome da je stetan, ali za ovaj osiromaseni uranijum ocigledno
da ima, ali Ameri stave shapu jer bi ih njihovi ( Amerikanci) tuzili, a tamo su obestecenja znamo vec kakva.
U svakom slucaju sa Srbijom i nema veze, trebalo bi da neko vrsi malo ispitavanja na Kosovu i u Bosni,
U Bosni je oblast oko Sarajeva najvise nayebavala. Bosanski mediji prenose da nema povecanja malignih bolesti,
srpski pa izvori tvrde da ima, a sistem je da neko primecuje da je u komsiluku umrlo mnogo ljudi od karcinoma.


Mene bi vise brinuo zagadjen vazduh nego ovi meci. U Pekingu je sve vise oboljenja disajnih organa kod dece
i karcinoma pluca kod odraslih, a tamo ovi meci nisu padali.

Boldovano - Upravo tako. E da Srbi zive u Pekingu, zacas bi izmislili krivca koji zeli i tamo da unisti Srbski narod - zacas bi pronasli neki HAARP, neki Chemtrail, vakcinu neku, zivu u namirnicama, Gluten Djovokic, laktozu, osiromaseni uranijum iz neke novokupljene municije itd itd. Srbenda je to.

I je l ti ne govori nista to sto bosanski mediji prenose da nema povecanja malignih bolesti a nasi prenose da ima? Postali smo MI sada predmet viceva, a ne Bosanci, koji su trenutno moralniji i racionalniji od nas.
A inace, znas li kako ide primecivanje ljudi? Mogu ispred tebe da igraju slonovi, ti neces videti ni jednog.... Od sume ne vidis ni jedno drvo. Ali kada ti neko da sugestiju, instrukciju (citaj - isparanoise te dobro) odjednom vidis i ono cega nema, Isusa na tost hlebu, bogorodicu u zasecenom drvetu, prokisnjavanje crkve su bozanske suze, a sve ono od cega se plasis da ti ne urusi zdravlje i zivot, te izazove primarni najveci strah od smrti - odjednom za tebe postane stvarno.
Odjednom vidis kako svi oko tebe umiru oko raka, a nekako nam se taj broj cini cudno prevelikim, svi ponavljaju istu tu frazu ispada umire svaki drugi covek, a zapravo svaki drugi ponavlja laz koja postaje istina.
I onda svi poumirasmo, a statistika kaze drugacije. Novine kao novine - alave, radili samo za burek i joguirt, a sada mogu da se vozikaju u Ferarijima, malko isparanoises ceo narod - eto tebi tiraza, view-a, lajkova, kliktanja, i miliona.

Evo ga lep experiment o paznji i primecivanju, e dezurni ljigavci rade sve suprotno ovom, odn sve rade da pocnes da primecujes i necega cega nema :

 
Poslednja izmena:
Gluposti!
U238 je tek nešto radioaktivniji od prirodnog fona!
A vinčanski (Institut Ruđer Bošković) stručnjaci su jedva dočekali da izađu iz anonimnosti...
I to je zataškavanje iza kog,ne bi me čudilo-opet stoji farmaceutska mafija!

Naime,na ratom zahvaćenim područjima se takođe pojavljuje više kancera zbog efekta stresa!
A između ostalog,efekat stresa vodi u više oblika aniksioznosti u kojima je redovno prisutno pliče i ubrzanije disanje te
slabija snabdevenost kiseonikom ćelija!
A to vodi aneorobnom metabolizmu i pravo u kancere!
AMIN!
 
Jedno pitanje za farmaceute:
Kad ćete početi praviti setove lekova za preventivno poboljšanje snabdevanja kiseonikom čelija?

S tim u vezi:Svako ko dobije kancer ,treba da tuži farmaceutske kuće koje ne prave ove lekove za prevenciju od raka-nema ih na tržištu,
znaju odlično da ih je lako uvesti u proizvodnju,ali se ne žele odreći enormnih profita od proizvodnje hemoterapijskih preparata koje
skupo prodaju osuđenicima na smrt od te opake bolesti!

- - - - - - - - - -

http://webtribune.rs/covek-koji-je-otkrio-rak-dao-je-recept-za-izlecenje/#

! ! ! ! !
 
Mislim da nigde ne postoji toliko ljudi koji se bez ikakvog znanja osecaju strucnim kao sto ima u medicini. Ne znam sta je to sto neobrazovane ljude cini tako samouverenim da razumeju kompleksne biohemijske i fizioloske procese. Mislim da se, na primer, u elektrotehnici takve stvari ne desavaju.
 
Mislim da nigde ne postoji toliko ljudi koji se bez ikakvog znanja osecaju strucnim kao sto ima u medicini. Ne znam sta je to sto neobrazovane ljude cini tako samouverenim da razumeju kompleksne biohemijske i fizioloske procese. Mislim da se, na primer, u elektrotehnici takve stvari ne desavaju.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Ото_Варбург
Nisam lekar,ni fiziolog,ali Otto Varburg je bio i za to otkriće je 1931 godine još dobio Nobelovu nagradu.
Od tada do današnjih dana farmaceutska industrija,tj. njihovi predstavnici u neformalnom cehovskom udruženju,prikrivaju to otkriće
koje je u rangu otkrića Fleminga i Koha,a zarad enormnih profita od distribucija hemoterapija na čemu su zgruli enormna bogatstva!
Recite gde grešim,dokažite argumentima da govorim pogrešno!
Moram da napomenem da u USA svako ko je tužio farmaceutske kuće na ovaj način je dobio spor i novčane (zakasnele) nadoknade!
Koliko znam,odskora se slični sporovi dobijaju i u Nemačkoj...
 
Recite gde grešim,dokažite argumentima da govorim pogrešno!

Pa, za pocetak, nije dobio Nobelovu nagradu za utvrdjivanje procesa nastanka raka, nego:
for his "discovery of the nature and mode of action of the respiratory enzyme"
https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Heinrich_Warburg#Scientific_work_and_Nobel_Prize

Pretpostavljam da znas sta su enzimi.
Takodje, pretpostavljam da znas engleski dovoljno da mozes da pratis ovaj tekst, posto je ovde mnogo bogatije napisano nego na srpskoj wiki.

U istom tekstu, nize, pise ovo:
Today, mutations in oncogenes and tumor suppressor genes are thought to be responsible for malignant transformation, and the metabolic changes are considered to be a result of these mutations rather than a cause.
https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Heinrich_Warburg#Cancer_hypothesis

I to je problem - sto ti ne mozes ovo da razumes bez prethodno ogromnog osnovnog znanja iz genetike i fiziologije, a ono drugo ti zvuci shvatljivo i cak logicno (cuo si za neku kiselost i baznost organizma, imao si nekad hemiju u srednjoj, pominjala se tu neka ph vrednost, to je to sigurno), pa onda prihvatis da mora da je tako.

On je prepoznao hipoksiju u tumorskim tkivima i pogresno je pretpostavio da je ona uzrok, a ne posledica.
Posto maligni tumori rastu jako brzo, novi krvni sudovi ne mogu da stignu da se razvijaju istom brzinom i onda neki delovi tumora ne budu dobro vaskularizovani, padne oksigenacija i dolazi do prelaska na anaerobni metabolizam. Ali to je posledica, a ne uzrok.
 
Poslednja izmena:
Dragoljube, da li si svestan da si po sto si napisao, podelio sa webtribune sajta najgorih teorija zavera, to je jedan od najnekvalitetnijih sajtova koji postoje, i koji najvise sire senzacionalisticke teorije zavera i nesitine, gori su cak i od Srbin info-a.

Jos malo pa ih je tesko razlikovati od nju neta. Veruj mi, ovo sto si sharovao, kao da je napisao na psihologiji Mocart za gitarom forumas, ili onaj lucidni religijski propovednik Maslacak koji stvorio paralelnu alternativnu celu psihologiju licnosti.
Tako i ovde medicinari i ostali koji se bar malo razumeju u probleme gledaju na senzacionalizme sa webtribune i slicnih sajtova.

Posto, dodje mi da zakljucim da ne postoji tih 5 gadnih glavnih senzacionalistickih sajtova u Srbiji, da o medicini nasi ljudi ne bi imali ni slovca da zucnu, kao sto npr nemaju o aeronautici, o elektrotehnici, arhitekturi ili o necemu tako sto nije popularno bas kao medicinska struka.

Da li tako idete i delite senzacionalisticke tekstove o "pravoj istini kako se najbolje izgradjuju ogromni okeanski brodovi", i ucite inzenjere o brodogradnji? Ne. Zasto to onda radite o medicini? O njoj znate koliko i o brodogradnji, ili koliko o radu i servisu putnickih aviona.
Verovatno se tajna krije u tome, jer posedujete zdravlje, a ne posedujete brod ili avion. Pa po logici koja dolazi cak od Radovana, to automatski odmah znaci da imate i PhD.

Jer evo, ako spomenem primer automobila - puno ljudi ga ima, i odmah, pun internet "znalaca" i "svetodavaca", a majstorski auto-servisi nicu kao pecurke iza svakog coska. I uvek ona "koja ti bre ovo budala radila auto pre mene".
 
Pa, za pocetak, nije dobio Nobelovu nagradu za utvrdjivanje procesa nastanka raka, nego:

https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Heinrich_Warburg#Scientific_work_and_Nobel_Prize

Pretpostavljam da znas sta su enzimi.
Takodje, pretpostavljam da znas engleski dovoljno da mozes da pratis ovaj tekst, posto je ovde mnogo bogatije napisano nego na srpskoj wiki.

U istom tekstu, nize, pise ovo:

https://en.wikipedia.org/wiki/Otto_Heinrich_Warburg#Cancer_hypothesis

I to je problem - sto ti ne mozes ovo da razumes bez prethodno ogromnog osnovnog znanja iz genetike i fiziologije, a ono drugo ti zvuci shvatljivo i cak logicno (cuo si za neku kiselost i baznost organizma, imao si nekad hemiju u srednjoj, pominjala se tu neka ph vrednost, to je to sigurno), pa onda prihvatis da mora da je tako.

On je prepoznao hipoksiju u tumorskim tkivima i pogresno je pretpostavio da je ona uzrok, a ne posledica.
Posto maligni tumori rastu jako brzo, novi krvni sudovi ne mogu da stignu da se razvijaju istom brzinom i onda neki delovi tumora ne budu dobro vaskularizovani, padne oksigenacija i dolazi do prelaska na anaerobni metabolizam. Ali to je posledica, a ne uzrok.

Jao, nije valjda da mu onaj webtribune link govori o "zakiseljavanju organizma" te ga treba otkiseliti, i onda nema sanse da nastane rak. :bljak: aaaaaa :bljak:

Priznajem nisam ni citao clanak, necu da povecavam tribunu broj view-a. Ali od njih me ne bi ni iznenadilo da uzmu nesto pametnije da napisu, i manje senzacionalno od "zakiseljavanja organizma".

Uzmu autoritet neki, zatim pogresno izvedu zakljucke odatle, pripisu coveku nesto sto nije rekao ili mislio, naprave citavog Strawmana, i onda im ne smes zucnuti, jer ako zucnes - Ej bre, je l znas ti ko je on, on dobio Nobelovu nagradu.

Isto je i sa onim Paulingom koji ga svojataju. Glavni argument im nije znanje, razumevanje procitanog i dokazi, vec pozivanje na njegove titule - "Sta, ne slazes se sa mojim Srbin info, Trece Oko clankom? Ma daaa, ti si pametan a jedina osoba koja je samostalno dobila dve Nobelove nagrade, NEMAAA POJMA". Jeste dobio 2 Nobelove nagrade, ali za mir u svetu i za hemiju a ne za glupost da 5 kila vitamina C vaskrsava mrtvo telo, kao sto sarlatani veruju.

Da, Pauling je autoritet iz oblasti iz kojih je dobio 2 Noblesa i tu je u pravu, bog i batina. Ali u tvrdnji da 5 kila vitamina C popijes dnevno i tako izlecis rak, je u rangu naseg Radovana prodavca Putin cajeva sa foruma.
S tim sto je Pauling pametan pa moze ispasti i glup, a Radovan je ovo drugo, i cak i vanserijskim trudom ne moze da ispadne ovo prvo sto je Pauling.
 
Vidi Bruzli,moguće da sam copy tog sajta,ali sam i Wiki...I ništa ne izmišljam:nijedan jogin, na planeti Zemlji, koji upražnjava
Pranajamu,do dana današnjeg nije obolio od raka! ! !
Da li to znači da treba svi da vežbaju disanje?
Da to znači baš to!
I ko mi kaže das je medicina egzaktna nauka i praksa taj zaista...Medicina je empirijska i suštinu života ne zna naučno
tako da samo iskustveno,kao moderni vračevi ,zna čime se bavi!
A ovo u vezi aerobnog i aneorobnog metabolizma i veze s rakom,ja savršeno dobro,kao višedecenijski jogin ,iskustveno znam!
Dovođenje otkrića Otta Warburga u pitanje je stara igra farmaceuta i izvrtanje činjenica! Naravno -u smeru proizvodnje hemoterapijskih
"lekova" od kojih se zgrču profiti na smrti neobrazovanih masa ljudi...
O biohemiji možemo itekako raspravljati,a moderatoru mogu dokumentovati svoju kompetenciju za hemiske procese...
 
Hajde, dokumentuj, kad vec nudis :) Iz ovog gore sto si napisao, mogu da poverujem samo da si isao u neku srednju za hemijskog tehnicara.

Visedecenijski jogin, jbt. I ja sam nasao s kim cu da se raspravljam o nauci.
 
Hajde, dokumentuj, kad vec nudis :) Iz ovog gore sto si napisao, mogu da poverujem samo da si isao u neku srednju za hemijskog tehnicara.

Visedecenijski jogin, jbt. I ja sam nasao s kim cu da se raspravljam o nauci.

Nije mi ovde u stanu diploma-u kući preko reke je,a i skener ovde nemam...
A to što pretpostavljaš da sam srednjoškolac se zasniva na čemu?
A možda da priupitaš Ninu ili Ivana?
Malo je uvreda za moje profesore,ali hajde,takva neakademska retorika je,nažalost,sve prisutnija i kod naših
akademskih građana...
Nečije neznanje mene ne može uvrediti,ako je to bio pokušaj...
 
Hajde, dokumentuj, kad vec nudis :) Iz ovog gore sto si napisao, mogu da poverujem samo da si isao u neku srednju za hemijskog tehnicara.

Visedecenijski jogin, jbt. I ja sam nasao s kim cu da se raspravljam o nauci.

Nemoj da prozivasa ove iz srednje, hemicare, ja znam neke i ne dele web tribune linkove. :D Il su takvi, pametniji, il su totalni bilmezi da se uopste i ne interesuju za ove teme, za njih je ovo "gubljenje vremena" vec jedinos to guglaju na netu je koja je ispala dojka u Parovima i dojave za kladionicu sa fejsu". To su toliki bolidi da se cak ne interesuju ni za teorije zavera.

Vidi Bruzli,moguće da sam copy tog sajta,ali sam i Wiki...I ništa ne izmišljam:nijedan jogin, na planeti Zemlji, koji upražnjava
Pranajamu,do dana današnjeg nije obolio od raka! ! !

Dragoljube, otkud ti znas da ni jedan jogin nije nikada oboleo od raka? Pa ja da sam jogin i da sam oboleo od raka, znas kad bih ti rekao? Nikad. Prvo koja ce zena da se uda za mene takvog, a drugo, do sada se prenosilo da smo mi jogini besmrtni, i sada ja kao jogin treba da razrusim celu tu "tradiciju". Pa to bi bilo isto kao kada ne bi hteo da se prekstis u autobusu koji prodje pored neke crkve u kojoj zvoni zvono - Odmah si ustasa, manji Srbin, il neki placenik domaci izdajnik.
Tako verovatno i ostali jogini.

Mnogo su mi oni opasni bre. Tako je bila prica da zive samo na vazduhu, te na sirovom vocu, te zive od fotosinteze uz pomoc sunca, a onda uhvatili i snimili te varalice kako zderu meso i sva ziva peciva po pekaricama.

Nisi malo dete da verujes u te indijske propagande. Ni oni ne veruju u nase da se svece same pale napolju za vreme "blagodatnog ognja".

Tebe bi i ovaj ubedio da zaista levitira u vazduhu i da NI JEDAN OD NJIH NE MOZE da padne na zemlju jer se teorija gravitacije povinuje njima.
Sve su to cirkuske i retoricke tacke i iluzionisticarski trikovi matori. Ne nasedaj.
Pazi, ni jedan jogin nije oboleo od raka. Ne postoji ni jedan predstavnik nekog skupa ljudi da nije oboleo od raka. Bar 1. Pa nek ih ima i 10 u grupi. Sta je on, polubog pa nije?
Svodis kancer na nesto veoma prosto i jednostavno te samo ako ne radis to i to, nema sanse da dobijes kancer, a uopste ne stoje tako stvari i nije tako jednostavno u praksi.

Krtice valjda ne mogu da obole od kancera ako se ne varam, pa nisu jogini i ne rade ono sto rade jogini. Znaci ne moras da budes jogin.

Gledaj ovaj jogin kako prkosi gravitaciji, al ne prkosi tehnologiji i arhitekturi, iako je ona par sipki.
 
Ako zaista misliš da sam takav kreten i budala-u zdravlju-završili rasprave...
Više puta sam i na pdf psihologija primetio tvoja neumerena "izletanja",ali sam ,
ako se setiš,dosta tolerantno to ispraćao...
"Skaču u oči" nesigurni,sujetni,iskompleksirani ,neurotični,psihotični,narkomani...
Ozbiljan,uz to i obrazovan čovek to u raspravama ne čini...Ako je izrazito inteligentan,
nekad se nezlonamerno šali i to je sve od "ispada"...
Uostalom,dovoljno se znamo s pdf psihologija...
A Mikelu ako smetaju moji "grafiti" neka mi to kaže na pp-brišem sve što sam napisao i crta s ovog pdf.
 
Dragoljube, pročitaj ovaj tekst pažljivo:
http://quantumjk.blogspot.rs/2015/09/soda-bikarbona-lijek-za-rak-lijek-za.html?m=1

Problem je u tome što ti smatraš da si ovde izneo nešto novo, nepoznato i šokantno. Nisi, sve te priče znamo. Ti prijatelju patiš od ozbiljnog Daning-Krugera, to je teško prihvatiti ali tako je. Svi smo ovde dobro upoznati i sa alkalizacijom, kanabinoidnim receptorima, amigdalinom, gersonom i svim ostalim čudotvornim terapijama za rak. Sve je to običan bulšit zbog koga je mnogo ljudi umrlo.

Izguglaj najnoviju žrtvu, zove se Naima Houder-Mohamed.
 

Back
Top