Kampanja protiv partijskog ustava počinje.

dr hirurg:
Pošto je kolega Dr. otišao, biću slobodan da se nadovežem na njegovu misao. Talibani su kolega Eraserhead kod Vas, u Vašoj glavi, Vašoj stranci i u Vašim postupcima. I kod talibana kolega nema razmišljanja. Vi to najbolje pokazujete svojim stavovima. Nego kolega, kako Vas puštaju moderatori da pišete sa dva naloga? Povlastice kolega? Pozdrav.

Shatro...............
:D :D :D
 
markovozd:

Shatro...............
:D :D :D

Nije šatro kolega. Kolega Dr. specijalista za neuropsihijatriju je sad na zasluženom odmoru. Ja sam gastroenterolog kolega i mogu vam pomoći oko tih hemeroida koji vas muče. Zato kolega, nemojte opterećivati forum i teme oko donošenja Ustava Vašim zdravstvenim tegobama već mi se obavezno javite. Možda bude kasno. :roll:
 
Osvojice i veci procenat od tih 10 % ,pogotovo ako izadju kao koalicija,zivi bili pa videli.
Ali ne zato sto se povecao broj njihovih pristalica vec zato sto narod nece imati alternativu i iz revolta ce glasati za Canka i Cedu zbog ove bahatosti u donosenju Ustava.
Njima ce se preliti svi oni glasovi od dosadasnjih glasaca demokratske stranke koji su se razocarali u DS zbog ovog njihovog trulog kompromisa oko Ustava.
A ja sam jedan od tih glasaca
I siguran sam da sigurno ulaze u parlament
 
dr hirurg:
Nije šatro kolega. Kolega Dr. specijalista za neuropsihijatriju je sad na zasluženom odmoru. Ja sam gastroenterolog kolega i mogu vam pomoći oko tih hemeroida koji vas muče. Zato kolega, nemojte opterećivati forum i teme oko donošenja Ustava Vašim zdravstvenim tegobama već mi se obavezno javite. Možda bude kasno. :roll:


Ne možeš ti sam pomoći markuvozdu. To su hemoroidi na mozgu.
 
Нашле утваре да "тролују" српски Устав и државу,а нису се сетили да организују кампању против шиптарског фашизма и тероризма над Србима,да се заузму за повратак протераних,да се успротиве отимачини територије и крађи имовине,да се забрину за непоштовање међународног права и то од оних који су то "међународно право" и створили,...итд.
 
_Milanche_:
ako tako krenemo onda mozemo zakljuciti da joj tek ne trebaju glasovi od radikala....

Pa ne bih se bas slozio...znas koliko glasaca imaju radikali, a koliko gore navedeni separatisti iz raznoraznih kombi stranaka.
Dalje, da nije bilo radikala, pitanje je dal bi ovaj novi Ustav bio ovako dobar, pre svega mislim na autonomiju Vojvodine, jer bi se u tom slucaju narednih godina macovali sa separatistom Cankom, umesto da se okrenemo ekonomskom i privrednom razvoju, standardu i sl.
 
urospo:
Pa ne bih se bas slozio...znas koliko glasaca imaju radikali, a koliko gore navedeni separatisti iz raznoraznih kombi stranaka.
Dalje, da nije bilo radikala, pitanje je dal bi ovaj novi Ustav bio ovako dobar, pre svega mislim na autonomiju Vojvodine, jer bi se u tom slucaju narednih godina macovali sa separatistom Cankom, umesto da se okrenemo ekonomskom i privrednom razvoju, standardu i sl.
Potpuno pogresno razmisljanje.
Ne radja se separatizam u nekoj regiji kad joj se lepo Ustavom da odgovarajuca autonomija vec naprotiv bas ovo NE davanje adekvatne autonomije regiji moze jos vise da probudi separatisticke ideje i povecaju tenzije u Vojvodini.
Da li se neko zapitao zasto je danas Kosovo na samoj ivici dobijanja nezavisnosti?
Pa bas zato sto je Milosevic Ustavom iz ' 91 ukinuo autonomiju Kosovu i Vojvodini.
I za tih desetak godina tokom devedesetih su polako tinjale separatisticke ideje siptarskih terorista do njegove kulminacije ' 99 god.
Zasto se recimo ti Albanci nisu bunili tokom ' 70 -tih godina,zasto se ni Vojvodjani tada nista nisu bunili i svi su ziveli u miru i slozi???
Pa bas zato sto Srbija(tadasnja Jugoslavija) nikad nije imala bolji Ustav od onog iz ' 74 god.
Sve republike i regioni su imali odgovarajuce stepene svoje autonomnosti unutar jedne drzave i svi su ziveli u miru.
Tek dolaskom Milosevica na vlast i rusenjem Ustava iz ' 74 god je poceo polagani raspad SFRJ.
Kada ce se ovaj narod opametiti i ne nastavljati uvek iste greske kroz istoriju i slediti pogubnu politiku SPS i SRS pod parolom nekakvog nazovi"patriotizma".
I kada cemo poceti vise da razmisljamo racionalno a ne emotivno.
Sve ratove smo izgubili zbog takve pogubne politike.Izgubili smo sad i Kosovo i umesto da smo izvukli nekakve pouke iz tog problema oko Kosova i da se sad na vreme da adekvatan stepen autonomije koju Vojvodina trazi i tada sam siguran da bi se napetosti izmedju Srbije i Vojvodine sigurno smirile.
A ovako kad ode Kosovo sledece zariste ce sigurno biti Vojvodina jer ce Canak i njemu slicni zbog ovakvog nakaradnog i nametnutog Ustava imati opravdanje da kazu"Eto Vojvodina se opet potkrada i opet nam ne daju autonomiju kakvu smo trazili"
I podgrejace jos vece tenzije medju gradjanima Vojvodine jer ce ovo biti poslednja kap koja ce preliti casu.
Tako da novi Ustav ne da ce smiriti separatizam nego ce jos vise podgrejati ogorcenost medju Vojvodjanima.
 
urospo:
Pa ne bih se bas slozio...znas koliko glasaca imaju radikali, a koliko gore navedeni separatisti iz raznoraznih kombi stranaka.
Dalje, da nije bilo radikala, pitanje je dal bi ovaj novi Ustav bio ovako dobar, pre svega mislim na autonomiju Vojvodine, jer bi se u tom slucaju narednih godina macovali sa separatistom Cankom, umesto da se okrenemo ekonomskom i privrednom razvoju, standardu i sl.
samo sam hteo da pokazem koliko je besmisleno bilo koju grupaciju glasaca omolovazavati i smatrati glasacima i gradjanima drugog reda
 
draganvl:
Potpuno pogresno razmisljanje.
Ne radja se separatizam u nekoj regiji kad joj se lepo Ustavom da odgovarajuca autonomija vec naprotiv bas ovo NE davanje adekvatne autonomije regiji moze jos vise da probudi separatisticke ideje i povecaju tenzije u Vojvodini.
Da li se neko zapitao zasto je danas Kosovo na samoj ivici dobijanja nezavisnosti?
Pa bas zato sto je Milosevic Ustavom iz ' 91 ukinuo autonomiju Kosovu i Vojvodini.
I za tih desetak godina tokom devedesetih su polako tinjale separatisticke ideje siptarskih terorista do njegove kulminacije ' 99 god.

Zasto se recimo ti Albanci nisu bunili tokom ' 70 -tih godina,zasto se ni Vojvodjani tada nista nisu bunili i svi su ziveli u miru i slozi???
Pa bas zato sto Srbija(tadasnja Jugoslavija) nikad nije imala bolji Ustav od onog iz ' 74 god.
Sve republike i regioni su imali odgovarajuce stepene svoje autonomnosti unutar jedne drzave i svi su ziveli u miru.
Tek dolaskom Milosevica na vlast i rusenjem Ustava iz ' 74 god je poceo polagani raspad SFRJ.
Kada ce se ovaj narod opametiti i ne nastavljati uvek iste greske kroz istoriju i slediti pogubnu politiku SPS i SRS pod parolom nekakvog nazovi"patriotizma".
I kada cemo poceti vise da razmisljamo racionalno a ne emotivno.
Sve ratove smo izgubili zbog takve pogubne politike.Izgubili smo sad i Kosovo i umesto da smo izvukli nekakve pouke iz tog problema oko Kosova i da se sad na vreme da adekvatan stepen autonomije koju Vojvodina trazi i tada sam siguran da bi se napetosti izmedju Srbije i Vojvodine sigurno smirile.
A ovako kad ode Kosovo sledece zariste ce sigurno biti Vojvodina jer ce Canak i njemu slicni zbog ovakvog nakaradnog i nametnutog Ustava imati opravdanje da kazu"Eto Vojvodina se opet potkrada i opet nam ne daju autonomiju kakvu smo trazili"
I podgrejace jos vece tenzije medju gradjanima Vojvodine jer ce ovo biti poslednja kap koja ce preliti casu.
Tako da novi Ustav ne da ce smiriti separatizam nego ce jos vise podgrejati ogorcenost medju Vojvodjanima.
Мора се познавати историја да би се о томе могло говорити,јер она не почиње од `91 и Слободана Милошевића.Таође не почиње `70-тих година...

Колоко год аутономија била "добра",сепаратизам ће се јавити код нац.мањина и то није повезано једно с другим.Пример су један део Мађара на северу Војводине,којима је циљ сецесија целе или дела покрајине и припајање Мађарској.Исти је случај са потурицама у Рашкој којима је циљ да одвоје Рашку и споје се са потуричким делом БиХ.
 
_Milanche_:
samo sam hteo da pokazem koliko je besmisleno bilo koju grupaciju glasaca omolovazavati i smatrati glasacima i gradjanima drugog reda
a zbog cega vi gradjane odnosno potencijalne glasache poistovecujete sa jeftinim paroldzijama sa visokim bednim honorarima....svaki glasach je neprikosnoven i ne moze se njegovo njegovo politichko opredelenje omalovazavati na osnovu budalastih idiotizama sa prizvukom kretenoidnosti,koji sitni nadnichari pedantno azuriraju maltretirajuci najpre sebe,pa tastaturu a zatim i ostale uchesnike...
 
draganvl:
Potpuno pogresno razmisljanje.
Ne radja se separatizam u nekoj regiji kad joj se lepo Ustavom da odgovarajuca autonomija vec naprotiv bas ovo NE davanje adekvatne autonomije regiji moze jos vise da probudi separatisticke ideje i povecaju tenzije u Vojvodini.
Da li se neko zapitao zasto je danas Kosovo na samoj ivici dobijanja nezavisnosti?
Pa bas zato sto je Milosevic Ustavom iz ' 91 ukinuo autonomiju Kosovu i Vojvodini.
I za tih desetak godina tokom devedesetih su polako tinjale separatisticke ideje siptarskih terorista do njegove kulminacije ' 99 god.
Zasto se recimo ti Albanci nisu bunili tokom ' 70 -tih godina,zasto se ni Vojvodjani tada nista nisu bunili i svi su ziveli u miru i slozi???
Pa bas zato sto Srbija(tadasnja Jugoslavija) nikad nije imala bolji Ustav od onog iz ' 74 god.
Sve republike i regioni su imali odgovarajuce stepene svoje autonomnosti unutar jedne drzave i svi su ziveli u miru.
Tek dolaskom Milosevica na vlast i rusenjem Ustava iz ' 74 god je poceo polagani raspad SFRJ.
Kada ce se ovaj narod opametiti i ne nastavljati uvek iste greske kroz istoriju i slediti pogubnu politiku SPS i SRS pod parolom nekakvog nazovi"patriotizma".
I kada cemo poceti vise da razmisljamo racionalno a ne emotivno.
Sve ratove smo izgubili zbog takve pogubne politike.Izgubili smo sad i Kosovo i umesto da smo izvukli nekakve pouke iz tog problema oko Kosova i da se sad na vreme da adekvatan stepen autonomije koju Vojvodina trazi i tada sam siguran da bi se napetosti izmedju Srbije i Vojvodine sigurno smirile.
A ovako kad ode Kosovo sledece zariste ce sigurno biti Vojvodina jer ce Canak i njemu slicni zbog ovakvog nakaradnog i nametnutog Ustava imati opravdanje da kazu"Eto Vojvodina se opet potkrada i opet nam ne daju autonomiju kakvu smo trazili"
I podgrejace jos vece tenzije medju gradjanima Vojvodine jer ce ovo biti poslednja kap koja ce preliti casu.
Tako da novi Ustav ne da ce smiriti separatizam nego ce jos vise podgrejati ogorcenost medju Vojvodjanima.


Mnogo si netacnih podataka i prizvoljnih tumacenja izneo.
Ne vredi sad da ulazimo u diskusiju, tema je siroka, samo cu te pitati sta je siptarima falilo u autonomiji koju su dobili `74? Imali su prava kao nijedna nac. manjina u svetu, pa su opet nekoliko godina kasnije trazili da Kosovo postane republika, i tada su maltretirali Srbe gde su bili vecina, sigurno ti je poznat slucaj "flasa", ali pustimo sad to, prvo pitanje je bitnije.
Zasto Kosovo republika, sta im je jos trebalo? To je bilo za vreme SFRJ, mnogo pre Slobe.
 
veKsla:
a zbog cega vi gradjane odnosno potencijalne glasache poistovecujete sa jeftinim paroldzijama sa visokim bednim honorarima....svaki glasach je neprikosnoven i ne moze se njegovo njegovo politichko opredelenje omalovazavati na osnovu budalastih idiotizama sa prizvukom kretenoidnosti,koji sitni nadnichari pedantno azuriraju maltretirajuci najpre sebe,pa tastaturu a zatim i ostale uchesnike...
pa ja sam na istim pozicijama kao ti po ovom pitanju
 
«Ovakav Ustav ne može dobiti podršku građana Srbije. Svi moraju biti angažovani u snažnoj kampanji i suprotstaviti se nasilju koje se trenutno sprovodi u Srbiji», naglasio je Čedomir Jovanović.

Заиста је Чедомир ПАТОЛОШКИ ЛАЖОВ. Мрзи ме да цитирам оних двадесетак ЛАЖИ из теме - али зар заиста људи не увиђају шта тај наркоман ради ??? 8-)
 
urospo:
Pa ne bih se bas slozio...znas koliko glasaca imaju radikali, a koliko gore navedeni separatisti iz raznoraznih kombi stranaka.
Dalje, da nije bilo radikala, pitanje je dal bi ovaj novi Ustav bio ovako dobar, pre svega mislim na autonomiju Vojvodine, jer bi se u tom slucaju narednih godina macovali sa separatistom Cankom, umesto da se okrenemo ekonomskom i privrednom razvoju, standardu i sl.

Ako neko ima odgovor na sledece: kako je moguce da je Kosovu data (barem deklarativno) sustinska autonomija, da se ono pominje u preambuli ustava kao casus njegovog donosenja, da se ova pokrajina pominje u predsednickoj zakletvi - a Vojvodina kao nesto sto ce imati budzet u iznosu od najmanje 7% srpskog budzeta.

Drugim recima, s obzirom da su i Kosovo i Vojvodina uzivale isti stepen autonomije, koja je to diferentia specifica po kojoj sada jedna ima sustinsku autonomiju, a drugoj, eto, radikali (i ne samo oni) brane da dobije nesto slicno? Ja vidim tri stvari - gradjanska neposlusnost, pa oruzana pobuna (i teroristicki napadi) i konacno NATO bombardovanje.

Srpska politicka scena je lepo pokazala koliki je njen demokratski kapacitet i nagradila mirne i civilizovane metode ostvarivanja gradjanskih prava i autonomije od centralne vlasti. I naravno, propustila jos jednu priliku da na delu pokaze kako zamislja sustinsku autonomiju koju nudi Kosovu.

Primetio bih i da je, za razliku od prethodnog Ustava, ovim dozvoljena promena granica - pa bih se iskreno zabrinuo za Kosovo. Procedura je veoma jednostavna - 2/3 poslanika je dovoljno, kao i za promenu Ustava. Referenduma ne mora biti.
 

Back
Top