Kalasnjikov vs Nato takmaci

ја сам гледао на explorer-y о извозу нашег оружја у неку афричку недођију

Ta nedođija je Liberija, a ta emisija još jedna od mnogih gde smo mi pokazani svetu kao nacija koja podržava terorizam, nasilje, razaranje, razdor u državi... Barem sam ja tako video tu emisiju, a voditelj nema veze sa vezom, al jbg, amer- glup po šablonu...
 
Za razliku od americkog oruzja, ruska oruzja su kruta i prilicno nepodesna za nosenje na dugim marsevima.i smo u Izraelu Kalasnjikov zvali nesto kao Smornjikov, jer kada ga teglis po pustinji oci ti ispadnu. Ipak, to mi nije smetalo da budem pohvaljena kao najbolja snajperistkinja u klasi. 8)
 
Slucajno naleteh na ovu temu na forumu i nacitah se svega i svacega.
Jel bre klinci, jel neko od vas ratovao sa kalasnjkovim, odnosno sa M70 (cignkom) il svi samo pisete na osnovu tekstova iz gun amo neznam koja ono bese godina i na osnovu stokojekakvih emisija na TV?
Jel neko od vas nekad imao to cudo u rukama da puca, da ga rasklopi, ocisti, sklopi i sve ostalo sto rade vojnici posle akcije?
Mante se klinci corava posla, nego vi koji ste u Srbiji u vojsku da malo pronosate ciganke, da malo i puckarate sa njma, kad vam vec Bog nije dao da ih upotrebljavate i u ozbiljne svrhe.
Mante se stokojekakvih testova koje je neko drugi za vas odradio i onda stosta napisao.
Licno iskustvo, ali pravo, ratno je sve i jedino vazece. Puckaranje u metu daje pogresnu sliku. Meta ne uzvraca vatru.
A vi sto ste se razbezali po svetu, uclanili se u 101 specijalnu sto stokholmsku, sto minhensku sto vankuveersku vazdusno desantnu diviziju ko vam je kriv? Gledajte i dalje te zagluplujuce emisije i citajte te clanke, i nedao vam Bog da se nadjete u ratu, pa makar i ciganku imali u rukama. Bojim se da bi vas malo preteklo iz prve ozbiljne bitke.
Mozda oni po principu pijane i **** Bog cuva.
 
Mali dodatak prethodnom postu.
Vec je na ovom forumu bilo govora o kalasu i javljali su se i postovali neki forumasi. na osnovu njihovih postova lako je bilo zaljuciti da su ljudi sa pravim iskustvom, vecina je verovatno staresinski kadar iz prethodnih ratova.
Potrazite te postove i procitajte. Iskusni ljudi su mnogo toga pametnog napisali. Kada te postove proucite, onda se javljate da pitate sta vam nije jasni pa ce vam ti isti ljudi objasniti. Ima medju njima nogo onih koji dobro znaju sta je kalas i kako se koristi, i sta su mu prednosti i sta su mu mane. I da su mu mane marginalne, a prednosti esencijalne.
A sad, na prethodne teme o kalasu trcecim korakom NAPRE MARS!!
 
Dobroooo bre "ratnici"...polaaaaako...niste vi izmislili M70 pa da sad svima solite pamet.
Upoznao sam koliko hocesh likova koji znaju da rastave i sastave M70 i to je od prilike sve shto znaju o toj pushci. A to da 7,62x39mm nije isto kao i 7,62x51 ili 7,62x54R...to je posebna pricha.
Da ne govorim o "barrel twist rate"...iiidiii brate, to je nuklerna fizika!

Shto se same teme tiche, M70 jeste jako dobra pushka i verovatno ce se zadrzati u nashoj vojsci josh neko vreme ali isto tako ne treba ni podcenjivati M16. Nije ova pushka bash toliko nekvalitretna koliko se govori o njoj i ne bi je najelitnije jedinice vojske SAD koristile. Budimo realni.
 
Dobroooo bre "ratnici"...polaaaaako...niste vi izmislili M70 pa da sad svima solite pamet.
Upoznao sam koliko hocesh likova koji znaju da rastave i sastave M70 i to je od prilike sve shto znaju o toj pushci. A to da 7,62x39mm nije isto kao i 7,62x51 ili 7,62x54R...to je posebna pricha.
Da ne govorim o "barrel twist rate"...iiidiii brate, to je nuklerna fizika!

Shto se same teme tiche, M70 jeste jako dobra pushka i verovatno ce se zadrzati u nashoj vojsci josh neko vreme ali isto tako ne treba ni podcenjivati M16. Nije ova pushka bash toliko nekvalitretna koliko se govori o njoj i ne bi je najelitnije jedinice vojske SAD koristile. Budimo realni.

budimo realni, nijedna jedinica USA armije ne koristi m16,a one naj elitnije ne koriste ni m4.
Budimo realni :) puska m16 je promasen koncept.
 

Back
Top