Како то да је Исус Давидов потомак

Moze malo jasnije, kako za sta sam rekaod aza Boga ne vaze zakoni?
Nisu apsotoli to imzislili, jer su javno pisali ljudima koji su u to vreme mogli da provere i imali su poima.

Oni su imali vecinom püosla sa jevrejima i oni su dobro znali oc emu apsotoli pisu.

Izmisljanjem nebi mogli nikako da obrate Jevreje u hriscasntvo.

Treba malo stavri da gledas iz prave perspektive.

Имаш ти сине доказа да је твоја перспектива права. Мислим ванбиблијских - историјских, природнонаучних, философских... Спреми се за Саошијанта... изгледа да нису Јеше измислили Спаситеља ;)
Научи се да памтиш, а ако не иде читаш властите постове

Bog ne podleze nikavim zakonima.

Млад си за деменцију

Ево ти да вежбаш дијалектику:

А шта ти тврдиш да Бога ограничавају неки закони?! :hahaha:
 
1. Мојсије има египатски, а Јехошуа јеврејски родослов. Иако оба нису биолошки, још једна сличност
1. I kakve vez sada to ima???

2. Па ти рече како је Јосиф његов отац по јеврејским законима. Ако су за тебе Јевреји (били) људи... можда су били ванземе

2. Josif nije Isuov bioloski Otac po nikavim zakonima. Ali pravno gledano mu je Otac, ne bioloski.


3. Ако Бог не подлеже никаквим законима онда истовремено и постоји и не постоји. Је ли тако? Ја знам, но проверавам тебе

3.. Bog psotoji izvan naseg vremena i porostora ali moze da deluje i u njemu...


4. Одакле ти то за Божији карактер?! Реко Моше па му верујепш?!
4. koje za bozji karakter, ne secams e na sta mislis?

5. Неморално је веровати да је неко други умро за твоје грехе. Мој став.

5. Isus je ucinio sledece. Ti si u zatvoru, nemozes da platis krivicu. Nekoi dodje svojevoljno i plati krivicu za tebe za djabe..
Mozes da prihavitis ako hoces ako neces ne moras. Sta je tu nemoralno???


6. Ау контре... и да желимо нема се шта видети. Можда буде тема о томе. По твојој религији је Бог био мртав једно два дана. Па шта је било тада?! Земљотреси, цунамији? НИшта. Ерго, по твојој религији можда се може без Бога

6. O cemu sada??? Nije bog bio mrtav, nego isus covek.


7. Скачеш себи у уста. Ти рече да за Божу не важе закони, шта га онда брига чији је син и који родослов има по људским законима.

7. Sta je ovo sada??? Vazno je da prepoznamo isusa kada bude dosao.
jedan od mnogih znakova prepoznavanja je njegovo rodolsovlje.


8. Могућ је историјски Исусов (ваљда Јосифов?) родослов. Само је мало вероватан. Много је вероватније да су то измислили писци библије.

8. Nisu apostoli imzislili Isuovo rodolsovlje, jer su javno pisali ljudima koji su u to vreme mogli da provere i imali su poima.

Oni su imali vecinom posla sa jevrejima i oni su dobro znali o emu apsotoli pisu.

Izmisljanjem nebi mogli nikako da obrate Jevreje u hriscasntvo.

A uspeli su da osvedoce mnsotvo jevreja...

Treba malo stvari da gledas iz prave perspektive.


Ja mislim da je tebi dosadno...
 
Млад си за деменцију

Ево ти да вежбаш дијалектику:

А шта ти тврдиш да Бога ограничавају неки закони?! :hahaha:

Pa nema potrebe da se vredjamo.
Ja tebe ne vredjam sto ti ne verujes.

kako nekoga mogu da ogranicavaju zakoni iznad kojih je on i koje je stvorio?

Ako ti kleknes ili sednes na zemlju,i spustis se na nivo dece da bi im bio blize u svakom pogledu, i jedan od njih, i igras se sa decom, znaci li to da si ogranicen?
 
1. Мојсије има египатски, а Јехошуа јеврејски родослов. Иако оба нису биолошки, још једна сличност
1. I kakve vez sada to ima???

Ето згодне подударности. Вама верницима ништа није случајно, зар не :)

3. Ако Бог не подлеже никаквим законима онда истовремено и постоји и не постоји. Је ли тако? Ја знам, но проверавам тебе

3.. Bog psotoji izvan naseg vremena i porostora ali moze da deluje i u njemu...

Може или мора. Подлеже или не? Одлучи се више :lol:

5. Isus je ucinio sledece. Ti si u zatvoru, nemozes da platis krivicu. Nekoi dodje svojevoljno i plati krivicu za tebe za djabe..
Mozes da prihavitis ako hoces ako neces ne moras. Sta je tu nemoralno???

Ни код бабе нема за џабе. (Не каже се "ђабе" :hahaha: )
Неморално је очекивати бесплатан ручак, како би то рекли англосаксонци ;)

6. O cemu sada??? Nije bog bio mrtav, nego isus covek.

Опет имаш проблема...
Подлеже и не подлеже законима. Умро је Бог, умро је Човек...
Боље слушај Софронија него те твоје попове :rtfm:

8. Nisu apostoli imzislili Isuovo rodolsovlje, jer su javno pisali ljudima koji su u to vreme mogli da provere i imali su poima.

Да, да... после 30 и више година :hahaha:
 
Kao prvo mi smo novozavetna crkva sto znaci da je stari zavet manje bitan, kao i to dal je Isus od roda Davidovog,ali cu onako laicki da pokusam da objasnim ono sto ovi sto znaju napamet bibliju nemogu.
1.-Isus Hrist je zacet bezgresno tako sto je sveti duh usao u telo deteta posle odnosa sto znaci da je Marija ipak bila sa Isusovim ocem posle toga je sveti duh usao u dete koje je jos bilo nevino bezgresno u utrobi.
2-Opet mozemo da samo predpostavljamo sta su tad smatrali bezgresnim zacecem ,mozda su smatral i da nije gresno spavati sa svojom zenom pa zato bezgresno jel se pricalo da je Majija zgresila pre udaje pa je zacet gresno te su da bi opovrgli tu glasinu govorili da je Hrist bezgresno zacet ....
3-Mozda bi odgovor trebalo potraziti u mnogim jevandjeljima koja su odbacena a da o tome nije bilo neke velike diskusije samo zato sto nisu bila kako to da kazem ista kao ova koja su usla u bibliju.
4-Postoje hriscani koji veruju da je Hrist bio i telom i dusom Bog kao sto su kopti,a postoje i ostali koji kazu da je bio covek kroz koga je govorio duh sveti .Pravoslavlje i katolicanstvo kazu da je u sebi imao i ljudsku prirodu i bozansku.Sto bi znacil oda je ipak bio telesno covek a to je i najtacnije iapk kakvo je to bozije telo koje se uvija od bolova i krvari on cak i na krstu kaze a to mnogim izmice da pomenu Po markovom jevandjelju kaze.Eloi, eloi, lema sabahtani" (Moj Bože, moj Bože, zašto si me ti napustio?),Kako moze Bog da napusti sam sebe .
 
Kao prvo mi smo novozavetna crkva sto znaci da je stari zavet manje bitan, kao i to dal je Isus od roda Davidovog,ali cu onako laicki da pokusam da objasnim ono sto ovi sto znaju napamet bibliju nemogu.
1.-Isus Hrist je zacet bezgresno tako sto je sveti duh usao u telo deteta posle odnosa sto znaci da je Marija ipak bila sa Isusovim ocem posle toga je sveti duh usao u dete koje je jos bilo nevino bezgresno u utrobi.
2-Opet mozemo da samo predpostavljamo sta su tad smatrali bezgresnim zacecem ,mozda su smatral i da nije gresno spavati sa svojom zenom pa zato bezgresno jel se pricalo da je Majija zgresila pre udaje pa je zacet gresno te su da bi opovrgli tu glasinu govorili da je Hrist bezgresno zacet ....
3-Mozda bi odgovor trebalo potraziti u mnogim jevandjeljima koja su odbacena a da o tome nije bilo neke velike diskusije samo zato sto nisu bila kako to da kazem ista kao ova koja su usla u bibliju.
4-Postoje hriscani koji veruju da je Hrist bio i telom i dusom Bog kao sto su kopti,a postoje i ostali koji kazu da je bio covek kroz koga je govorio duh sveti .Pravoslavlje i katolicanstvo kazu da je u sebi imao i ljudsku prirodu i bozansku.Sto bi znacil oda je ipak bio telesno covek a to je i najtacnije iapk kakvo je to bozije telo koje se uvija od bolova i krvari on cak i na krstu kaze a to mnogim izmice da pomenu Po markovom jevandjelju kaze.Eloi, eloi, lema sabahtani" (Moj Bože, moj Bože, zašto si me ti napustio?),Kako moze Bog da napusti sam sebe .

Погрешно.
Треба бити искрен верник да би дошао до сазнања како је могуће да је Св. Марија зачела дете без контакта са мушкарцем, што је истина.
Исус Христ јесте имао и Бозанску и Човечију Природу, и ако ово ниси разумео, сувишно је свако објашњење да ти се даје.
Конкретно, свако сам кроз веру долази до сазнања и доказа о свему. :)
 
Бог је оличење Светог Тројства, Бога Оца, Бога Сина, и Светог Духа...
Ovdje se pravi jasna razlika izmedju ,,Sina'' i ,,Oca'' tj Boga i Isusa
Mk 13:32
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac."
Takodje saznajemo da Isus nije znao nesto a Bog treba sve da zna.
"Ja ne mogu činiti ništa sam od sebe; Kako čujem onako sudim, i sud je Moj pravedan jer ne tražim volju Svoju, no volju Oca koji Me je poslao. Ako Ja svjedočim sam za sebe, svjedočanstvo Moje nije istinito. Drugi je koji svjedoči za Mene; i znam da je istinito svjedočanstvo kojim svjedoči za Mene."
Ovdje se takodje stavlja jasna razlika izmedju Boga i Isusa..Da je Isus Bog ovaj stih nebi postojao jer Bog je sveznajuci i svemoguci. ;)
 
Mark 12:29 - "Isus odgovori: "Prva glasi: "Čuj, Izraele, Gospodin, Bog naš, jest jedini Gospodin."

Ivan 20:17 - "Reče joj Isus: Nemoj me se dodirnuti, jer još nijesam uzašao k Ocu svojemu. Nego idi k braći mojoj i kaži im: Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu."

Mark 10:18 - "Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar osim jedinoga Boga."

Ivan 5:37 - "Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeli."

Ivan 8:50 - "A ja ne tražim slave svoje; ima, koji traži i sudi."

Ivan 7:16 - "Isus im reče: "Moja nauka nije moja, nego onoga, koji me je poslao.''

Ivan 6:38 - "Jer siđoh s neba, ne da činim volju svoju, nego volju onoga, koji me posla."

Ivan 12:49 - "Jer ja nijesam govorio sam od sebe, nego Otac, koji me posla, on mi dade zapovijed, što da kažem i što da govorim."

Ivan 14:24 - "Tko ne ljubi mene, ne drži mojih riječi. A riječ, koju ste čuli od mene, nije moja, nego Oca, koji me posla."

Ivan 5:30 - "Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe. Sudim, kako čujem. Moj je sud pravedan; jer ne tražim volje svoje, nego volju onoga, koji me je poslao."

Ovi stihovi jasno govore da Isus nije svemoguc i da samim tim nije Bog;)
Ali čak i sve ove veoma jasne izjave su nekim ljudima skroz nebitne, jer im je bitnije ono što pop kaže, ono što na misi čuju, i naravno ono najbitnije: zvanična teologija koju crkva propovjeda, od koje nesmije biti odstupanja.
 
Poslednja izmena:
Ovdje se pravi jasna razlika izmedju ,,Sina'' i ,,Oca'' tj Boga i Isusa
Mk 13:32
"A o onom danu i času nitko ne zna, pa ni anđeli na nebu, ni Sin, nego samo Otac."
Takodje saznajemo da Isus nije znao nesto a Bog treba sve da zna.
"Ja ne mogu činiti ništa sam od sebe; Kako čujem onako sudim, i sud je Moj pravedan jer ne tražim volju Svoju, no volju Oca koji Me je poslao. Ako Ja svjedočim sam za sebe, svjedočanstvo Moje nije istinito. Drugi je koji svjedoči za Mene; i znam da je istinito svjedočanstvo kojim svjedoči za Mene."
Ovdje se takodje stavlja jasna razlika izmedju Boga i Isusa..Da je Isus Bog ovaj stih nebi postojao jer Bog je sveznajuci i svemoguci. ;)
Незнам како ниси то разумео. :)
Док је Исус Христ бивао на земљи у телу човечијем, имао је и ту особину. Наравно, подразумева се да је један Бог Отац, од кога произилази све. Исус као човек преносио је мисао Божију на људе сразмерно са догађајима у тренутку у ком се налазио. Овиме је и доказивао постојање Бога Оца, који је изнад њега, што другачије и неможе бити.
Исусове речи сведочио је увек неко други,давао потврду, потврђивао истинитост, јер битно је било да неко у то поверује. што то и данас се доказује кроз многа дела и сведочења људи.
Конкретно, након Вазнесења Христовог, долази до потпуног Божанства Њега као Сина Божијег, јер је испунио обечање,завет. :)
 
Mark 12:29 - "Isus odgovori: "Prva glasi: "Čuj, Izraele, Gospodin, Bog naš, jest jedini Gospodin."

Ivan 20:17 - "Reče joj Isus: Nemoj me se dodirnuti, jer još nijesam uzašao k Ocu svojemu. Nego idi k braći mojoj i kaži im: Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu."

Mark 10:18 - "Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar osim jedinoga Boga."

Ivan 5:37 - "Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeli."

Ivan 8:50 - "A ja ne tražim slave svoje; ima, koji traži i sudi."

Ivan 7:16 - "Isus im reče: "Moja nauka nije moja, nego onoga, koji me je poslao.''

Ivan 6:38 - "Jer siđoh s neba, ne da činim volju svoju, nego volju onoga, koji me posla."

Ivan 12:49 - "Jer ja nijesam govorio sam od sebe, nego Otac, koji me posla, on mi dade zapovijed, što da kažem i što da govorim."

Ivan 14:24 - "Tko ne ljubi mene, ne drži mojih riječi. A riječ, koju ste čuli od mene, nije moja, nego Oca, koji me posla."

Ivan 5:30 - "Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe. Sudim, kako čujem. Moj je sud pravedan; jer ne tražim volje svoje, nego volju onoga, koji me je poslao."

Ovi stihovi jasno govore da Isus nije svemoguc i da samim tim nije Bog;)
Ali čak i sve ove veoma jasne izjave su nekim ljudima skroz nebitne, jer im je bitnije ono što pop kaže, ono što na misi čuju, i naravno ono najbitnije: zvanična teologija koju crkva propovjeda, od koje nesmije biti odstupanja.
Где си то ископао?
Апсолутно погрешно тумачиш, као и што сам неверујеш у оно што видиш. Зашто неверујеш својим очима? :)
 
Људи свашта и свугде пишу... :)

Да би се правилно упознао са нечим, онда мораш у оргиналу Свето Писмо читати, тумачити, а не нечије небулозе. :)
Образложио сам у прошлим постовима о Библији и Светом Писму. :)

Као што рекох, а тераш ме да се понављам, ја сам Србин Православац. :)
 
Ivan je pisac četvrtog Evanđelja, Otkrivenja i triju poslanica. Bio je jedan od prvih koje je Krist pozvao da ga slijede, ali takođe i jedini apostol koji je, unatoč više pokušaja da ga se ubije, umro prirodnom smrću. Apostol Pavao nazvao je Ivana zajedno s Petrom i Jakovom "stubovima Crkve".
U svojoj Bibliji nemas 4. Evanđelje?
I po tebi je Isusov apostol pisao nebuloze? ;)
Odi na net i ukucaj npr Ivan 8:50 ili Ivan 14:24 i vidjet ces da toga stvarno ima a ne samo na onom sajtu ;)
 
The Dead Sea Scrolls are usually thought to have been produced by a group known as the Essenes. And the Essenes are a group that literally abandoned Jerusalem, it seems, in protest... against the way the Temple was being run. So here's a group that went out in the desert to prepare the way of the Lord, following the commands, as they saw it, of the prophet Isaiah. And they go to the desert to get away from what they see to be the worldliness of Jerusalem and the worldliness of the Temple. Now the Essenes aren't a new group in Jesus' day. They too, had been around for a hundred years at that point in time. But it would appear that the reign of Herod, and probably even more so, the reign of his sons and the Roman Procurators, probably stimulated a new phase of life of the Essene community, rising as a growing protest against Roman rule and worldliness.

You said they were preparing the way for the Lord. What exactly were the Essenes preparing for in their mind?

The Essenes are what we might best call an apocalyptic sect of Judaism. An apocalyptic sect is one that thinks of itself as, first of all, the true form of their religion. In fact, that's part of their terminology. Again, using the prophet Isaiah, they think of themselves as the righteous remnant ... the chosen ones ... the elect. But they're also standing over against the mainstream ... most of Jewish life, and especially everything going on at Jerusalem. So they're sectarian. They're separatists. They're people who move away.
http://www.pbs.org/wgbh/pages/frontline/shows/religion/portrait/essenes.html
 
Ja ti pričam: Engleski,Srpski,Bosanski,Hrvatski i Crnogorski ;) :D xD
Nego jos nisi dao odgovr na ono a komentarises da su ono nebuloze, to se nalazi u Bibliji tako da nisam nista izmislio.
У заблуди си синко. :)
Босански језик не постоји, а новокомпоновани Бошњаци причају Српски.
Такође не постоји, односно Хрвати не говори Хрватски језик који је некад постојао и који нема везе са данашњим Српским деформисаним језиком којим се Хрвати служе. :)
Црногорски језик такође не постоји, већ и Они говоре Србски. :)

На које питање нисам одговорио, подсети ме?
 
У заблуди си синко. :)
Босански језик не постоји, а новокомпоновани Бошњаци причају Српски.
Такође не постоји, односно Хрвати не говори Хрватски језик који је некад постојао и који нема везе са данашњим Српским деформисаним језиком којим се Хрвати служе. :)
Црногорски језик такође не постоји, већ и Они говоре Србски. :)

На које питање нисам одговорио, подсети ме?
Samim tim sto je Ivan Isusov apostol vi bi trebali da vjerujete u njegova Evanđelja.
Mark 12:29 - "Isus odgovori: "Prva glasi: "Čuj, Izraele, Gospodin, Bog naš, jest jedini Gospodin."

Ivan 20:17 - "Reče joj Isus: Nemoj me se dodirnuti, jer još nijesam uzašao k Ocu svojemu. Nego idi k braći mojoj i kaži im: Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu."

Mark 10:18 - "Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar osim jedinoga Boga."

Ivan 5:37 - "Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeli."

Ivan 8:50 - "A ja ne tražim slave svoje; ima, koji traži i sudi."

Ivan 7:16 - "Isus im reče: "Moja nauka nije moja, nego onoga, koji me je poslao.''

Ivan 6:38 - "Jer siđoh s neba, ne da činim volju svoju, nego volju onoga, koji me posla."

Ivan 12:49 - "Jer ja nijesam govorio sam od sebe, nego Otac, koji me posla, on mi dade zapovijed, što da kažem i što da govorim."

Ivan 14:24 - "Tko ne ljubi mene, ne drži mojih riječi. A riječ, koju ste čuli od mene, nije moja, nego Oca, koji me posla."

Ivan 5:30 - "Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe. Sudim, kako čujem. Moj je sud pravedan; jer ne tražim volje svoje, nego volju onoga, koji me je poslao."

Ovi stihovi jasno govore da Isus nije svemoguc i da samim tim nije Bog;) A Crkva kaze da je Isus Bog sta sad?
Ali čak i sve ove veoma jasne izjave su nekim ljudima skroz nebitne, jer im je bitnije ono što pop kaže, ono što na misi čuju, i naravno ono najbitnije: zvanična teologija koju crkva propovjeda, od koje nesmije biti odstupanja.
 
Samim tim sto je Ivan Isusov apostol vi bi trebali da vjerujete u njegova Evanđelja.
Mark 12:29 - "Isus odgovori: "Prva glasi: "Čuj, Izraele, Gospodin, Bog naš, jest jedini Gospodin."

Ivan 20:17 - "Reče joj Isus: Nemoj me se dodirnuti, jer još nijesam uzašao k Ocu svojemu. Nego idi k braći mojoj i kaži im: Uzlazim k Ocu svojemu i Ocu vašemu, Bogu svojemu i Bogu vašemu."

Mark 10:18 - "Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar osim jedinoga Boga."

Ivan 5:37 - "Tako Otac, koji me posla, sam posvjedoči za mene. Ali glasa njegova niti ste kad čuli, ni lica njegova nijeste vidjeli."

Ivan 8:50 - "A ja ne tražim slave svoje; ima, koji traži i sudi."

Ivan 7:16 - "Isus im reče: "Moja nauka nije moja, nego onoga, koji me je poslao.''

Ivan 6:38 - "Jer siđoh s neba, ne da činim volju svoju, nego volju onoga, koji me posla."

Ivan 12:49 - "Jer ja nijesam govorio sam od sebe, nego Otac, koji me posla, on mi dade zapovijed, što da kažem i što da govorim."

Ivan 14:24 - "Tko ne ljubi mene, ne drži mojih riječi. A riječ, koju ste čuli od mene, nije moja, nego Oca, koji me posla."

Ivan 5:30 - "Ja ne mogu ništa činiti sam od sebe. Sudim, kako čujem. Moj je sud pravedan; jer ne tražim volje svoje, nego volju onoga, koji me je poslao."

Ovi stihovi jasno govore da Isus nije svemoguc i da samim tim nije Bog;) A Crkva kaze da je Isus Bog sta sad?
Ali čak i sve ove veoma jasne izjave su nekim ljudima skroz nebitne, jer im je bitnije ono što pop kaže, ono što na misi čuju, i naravno ono najbitnije: zvanična teologija koju crkva propovjeda, od koje nesmije biti odstupanja.
Ма какав Иван, шта је теби?
Рекох ти, свако пише свашта, а ја не читам јеретичке књиге и записе.
 
Ма какав Иван, шта је теби?
Рекох ти, свако пише свашта, а ја не читам јеретичке књиге и записе.
Ivan je pisac četvrtog Evanđelja, Otkrivenja i triju poslanica. Bio je jedan od prvih koje je Hrist pozvao da ga slijede, ali takođe i jedini apostol koji je, unatoč više pokušaja da ga se ubije, umro prirodnom smrću. Apostol Pavao nazvao je Ivana zajedno s Petrom i Jakovom "stubovima Crkve".
Jel sada jasnije? :)
 
Ivan je pisac četvrtog Evanđelja, Otkrivenja i triju poslanica. Bio je jedan od prvih koje je Hrist pozvao da ga slijede, ali takođe i jedini apostol koji je, unatoč više pokušaja da ga se ubije, umro prirodnom smrću. Apostol Pavao nazvao je Ivana zajedno s Petrom i Jakovom "stubovima Crkve".
Jel sada jasnije? :)
Ти си залутао....

Колико пута треба да поновим да је четврто Јеванђеље у Светом Писму Јованово????

И нечу више да дискутује са тобом о небулозама.
 
Poslednja izmena:

Back
Top