Како то да је Исус Давидов потомак

nonk

Primećen član
Poruka
678
Ово питање ме мучи већ дуже време.

Наиме, библија нам открива Исусов родослов уназад до Давида, тако што нас учи да је Давид родио овог, овај је родио оног, онај трећег итд све до Јосифа који је родио Исуса, све у мушком колену. Елем, ту ми се појавио куршлус у глави јер нас црква учи да је Марија зачела безгрешно. Како то? Ако је она зачела безгрешно, како је то Исус Давидов потомак, по којој основи? Да не постоји можда Маријин родослов негде сачуван? Зна ли ко?
 
Kako znam o nevinosti Marije pise Luka a Matea koji je pisao pre ima tu vezu za Davidom (kod koga je pitanje koliko je istorican uopste).

Tako mozemo reci da Mateja jednostavno nije znao za koncept da je Marija bila djeva.

Занимљиво. Па ко је ту у праву? Ако није била девица, онда Исус није божији син или бог како га данас зову.
 
Pa sad ja to gledam iz istoricke perspektive, nisam licno vernik.

Ја јесам, али не верујем у лаж и лицемерје. Зато сам променио веру и сада сам припадник прастаре словенске вере православља, унук и син својих богова на овом свету, и сам творац Род из чега је све настало и који живи у мени.

Где је једна лаж, ту је и безброј других, како је показало моје дуготрајно изучавање хришћанства.
 
Да не заборавим да додам да сам претходно био атеиста, јер ми здрава логика није дозвољавала да верујем у хришћанске лажи. А онда сам открио стару србску веру - православље.
Данас сматрам да је то неопходно да би човек разбио све страхове које му хришћанство намеће и открио истину. Говорим о страховима типа не смеш ни да помислиш нешто против бога - јехове јер ће да те казни. То је стари, подмукао и изванредан метод за контролу ума, страх. Човек не сме ни да мисли, већ да ради искључиво како му се каже.
Зато су Срби дан данас народ који највише хули на бога. Не хули на своје богове, своје претке, већ на Јехову, лажног бога који им је наметнут и којег се подсвесно не плаше јер њега нема у вери њихових дедова.
 
@ nonk: Jesi li ti to sȃm smislio? :think:U svojoj glavi? :roll:

@ hirajgoagain: Ma, pusti, to uopšte i ne namerava da diskutuje o temi, već je koristi za iznošenje svojih sektaških i blasfemičnih "uverenja". Žalosno!

Хришћанство је секта јеврејске вере. Ја немам ништа са хришћанством нити са било којом аврамовом религијом или сектом. Мене интересује словенска вера, вера мојих дедова пре хришћанства, а ово је само мрдалица за мождане вијуге хришћана.
 

Где пише? Знаш ли колико библија има страна? Јеси ли ти лично то прочитао или ти је неко рекао шта пише? Дај ми тачно где се налази, на којој страни, јер ја то нисам нашао и ако сам читао.
 
Где пише? Знаш ли колико библија има страна? Јеси ли ти лично то прочитао или ти је неко рекао шта пише? Дај ми тачно где се налази, на којој страни, јер ја то нисам нашао и ако сам читао.

Znam procitala sam je...

sam si napisao a pitas

Наиме, библија нам открива Исусов родослов уназад до Давида, тако што нас учи да је Давид родио овог, овај је родио оног, онај трећег итд све до Јосифа који је родио Исуса, све у мушком колену.

Isusa je Bog zaceo svojim Duhom Marija je tu nebitna...

Matej 1
1 Ovo je knjiga o životu Isusa Krista, sina Davidova, sina Abrahamova.
6  Jišaju se rodio David, kralj.


(1. Ljetopisa 17:11) Kad dođe vrijeme da odeš k praocima svojim, podignut ću nakon tebe potomka tvojega, jednoga od sinova tvojih, i utvrdit ću kraljevstvo njegovo.
(Matej 9:27) Dok je Isus odlazio odande, slijedila su ga dva slijepca vičući: “Smiluj nam se, Sine Davidov!”
(Luka 1:32) On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Jehova Bog dat će mu prijestolje Davida, oca njegova,
 
Poslednja izmena:
josif je davidov potomak, pocetak jev. po mateju
a marija je mozda njegova rodjaka neka dalja, iz judinog plemena oboje
to da je rodjaka verovatno pise, vidi u mateja

Не могу опет да читам целу библију, могу само ако ми неко да тачну страну да погледам. И знам да је тамо код јехове било све у инцесту, што је код Срба велики грех, те ме не би чудило да је Марија Јосифова сестра. Ипак треба ми на којој то страни пише уколико је Исус Давидов потомак по женској линији, или стоји да је само по мушкој, што ће рећи да није божији син.
 
Не могу опет да читам целу библију, могу само ако ми неко да тачну страну да погледам. И знам да је тамо код јехове било све у инцесту, што је код Срба велики грех, те ме не би чудило да је Марија Јосифова сестра. Ипак треба ми на којој то страни пише уколико је Исус Давидов потомак по женској линији, или стоји да је само по мушкој, што ће рећи да није божији син.

Naravno da je Isus Bozji Sin, rodjen iz prorecene loze...
 
Znam procitala sam je...

sam si napisao a pitas

Наиме, библија нам открива Исусов родослов уназад до Давида, тако што нас учи да је Давид родио овог, овај је родио оног, онај трећег итд све до Јосифа који је родио Исуса, све у мушком колену.

Isusa je Bog zaceo svojim Duhom Marija je tu nebitna...

Тачно, значи Јосиф није Исусов отац, те Исус није од Давида јеврејског, што би умногоме објаснило наводни спис који сам скоро прочитао негде да је Исус имао плаве очи и риђу браду, што никако није могла да буде карактеристика јевреја који су живели на блиском истоку и изгледали су као арапи данас. Другим речима, мислим да је човек кога данас знамо као Исус био аријевског (словенског) порекла, односно проповедао је словенску стару веру због накарадног многобоштва које је у то време владало и да никакве везе нема са Давидовим народом. Отуд су многе његове речи и дан данас блиске Србима. Многе су наравно измењене у циљу пропаганде против србског народа, те нам је данас та пропаганда позната у учењу хришћанства.
 
Pa sad ja to gledam iz istoricke perspektive, nisam licno vernik.

Јосиф се наводи у родослову зато што из перспективе јеврејског права- дете мора имати земаљског оца, који не мора бити и његов биолошки.

са Маријине стране, Исус је био потомак Давида (преко деде Јоакима) и потомак Арона (преко баке Ане)- тако су се у њему слиле две лозе- царска и свештеничка.
 
Да...Срби су најстарији народа на свету сложили се се Сумери са тим или не. :mrgreen:

bio sam na jednom predavanju Jovana Deretica gde je pricao da je Isus govorio aramejskim jezikom ali da je to zapravo srbski...i da je Mojsije uzeo 10 zapovesti od srba koji su ziveli u mesopotamiji....o aleksandru III karanovicu dzaba da pricam...:lol:
 
Kojim su jezikom govorili u to vreme aramejskim jezikom, a kojim su jezikom govorili prvostvoreni
Adam i Eva i kojim jezikom komuniciraju Andjeli sa Bogom zanimljivo kad bi znali...

Преко тог наводног арамејског из филма Мел Гибсона муслимани доказују да је Исусов бог Алах (јехова, месец)

 
bio sam na jednom predavanju Jovana Deretica gde je pricao da je Isus govorio aramejskim jezikom ali da je to zapravo srbski...i da je Mojsije uzeo 10 zapovesti od srba koji su ziveli u mesopotamiji....o aleksandru III karanovicu dzaba da pricam...:lol:
Ех, Деретић...историјско-национални мегаломан.
 

Back
Top