Како реаговати кад терористи држе цивиле као живи штит?

Тајван је Кина.

Једна земља, два система.

Ако државни апарат у Пекингу жели да грађанима Кине на Тајвану отме слободу деловања, грађани Тајвана имају право на отпор, попут грађана Тексаса који су се побунили против сулудих одлука у Вашингтону.

Nebitno. Jel ti to namerno ?

1.) Amerika priznaje 1 Kinu.
2.) Šta će Kinezi iz Kine biti na Tajvanu i šta će Kinezi sa Tajvana biti Amerima !
 
Својевремено је Адем Јашари, након напада на полицију се повукао у своју добро утврђену кућу.

Јако дуго је био забарикадиран, и чланове своје породице је држао као живи штит како наша војска и полиција не би реаговале.

Опсада је трајала јако дуго, док се није ступило у акцију.

Како се борити против тероризма у ситуацији када терористи користе цивилно становништво као живи штит?
Породица није живи штит.

Уколико му је стало до њих, не бих их држао таоцима.

Није то био разлог.
 
Породица није живи штит.

Уколико му је стало до њих, не бих их држао таоцима.

Није то био разлог.
Сад..шта је разлог био, не морамо да знамо, али да се Јашари склонио у своју кућу где је био опкољен, и где није дозвољавао да жене и деца напусте кућу месец дана, то се сигурно десило,

а питање не мора да се односи на чланове породице, већ, генерално, на цивиле, било да су то цивили у позоришту, насељеном кварту, кући, згради, улици, пољани, Думи, Скупштини, Сабору, Собрању, авиону, камиону...
 
Сад..шта је разлог био, не морамо да знамо, али да се Јашари склонио у своју кућу где је био опкољен, и где није дозвољавао да жене и деца напусте кућу месец дана, то се сигурно десило,

а питање не мора да се односи на чланове породице, већ, генерално, на цивиле, било да су то цивили у позоришту, насељеном кварту, кући, згради, улици, пољани, Думи, Скупштини, Сабору, Собрању, авиону, камиону...
Да, зависи од опасности.
Због тога не одлучује терен, већ команда. На пасивном терену команда игра врховну улогу а на активном команде скоро па да нема, само вредности и систем организације..

Дали су му месец дана да се опрости, и преда. Предао се, или би сви страдали....

Где су му деца данас?
 
Nikad mi nece biti jasni 100tine zarobljenih da ne skoce na par naouraznih bolida iako znaju da ce biti streljani

Лако је имати план док седиш на дебелом дупету пред компјутером. Свако има план пре него што добије метак у главу.
 
Nikad mi nece biti jasni 100tine zarobljenih da ne skoce na par naouraznih bolida iako znaju da ce biti streljani
Страх је јачи.
Доминација ватром.

И умним капацитетом нереда над редом.
Психологија.
Психопатологија.
Психозе.

Пасивна улога.
 
Страх је јачи.
Доминација ватром.

И умним капацитетом нереда над редом.
Психологија.
Психопатологија.
Психозе.
Strah,pa ja imam takav bes da bi ih zubima klao da sam vezan,ono bar jednom bih odgrizao nos
 
Лако је имати план док седиш на дебелом дупету пред компјутером. Свако има план пре него што добије метак у главу.
Ja sam pocastvovan sto imam privilegiju da sam u drustvu takvih filozofa poput tebe pa makar i na ovoj net razdaljini i sto si mi posvetio post,hvala ti sto postojis!!!
 
Својевремено је Адем Јашари, након напада на полицију се повукао у своју добро утврђену кућу.

Јако дуго је био забарикадиран, и чланове своје породице је држао као живи штит како наша војска и полиција не би реаговале.

Опсада је трајала јако дуго, док се није ступило у акцију.

Како се борити против тероризма у ситуацији када терористи користе цивилно становништво као живи штит?
Кућа забарикада,
Дуга опсада траје,
Терор у тишини.
 

Back
Top