Kako prepoznati lažova?

:lol::lol::lol:AHA!!! Ja sam vam,znate,naivna ko francuska sobarica.:lol::lol::lol: Mada,ako nastavi ovako, turicu mu sliku i u novine a ne samo na forum. A To ide ovako: JA: Nesho,gde ides? ON: U prodavnicu. Posle sat vremena,on dolazi.....JA: Pa gde si ti? ON: Bila guzva a i pricao sam ispred sa komsijom. JA: Pa kako, sad je bio Gavric, kaze da si u kladionici. ON: Pa bio sam,al nakratko. Tad krece haos, koji bih ovog puta izostavila:D...
 
Valjda se u levo gleda kada izmišljaš, a u desno kada se prisećaš. Mada, nisam sigurna da je to baš tako.
Ima onog da laže onaj koji kada govori dodiruje nos. Ili ako se "udara"u grudi. Stavllja ruku na "srce".

Obrnuto.

Ako neko zeli da izgovori laz, pre nego sto je izgovori, mora da je smisli, a to znaci da mora da vizualizuje nesto sto nikada nije cuo ili video. Tada se aktiviraju odredjene zone mozga, a njihovo aktiviranje se vidi po skretanju pogleda u desno ili gore desno. Takodje, cesto kada neko laze, nije u stanju da vas gleda direktno u oci, nego skrece pogled. To su neke od tehnika za prepoznavanje lazi.

Sada, postoji sistem da se to prevari, a sistem se zasniva na "pripremanju price", odnosno zamisljanjem toga unapred. Tada je laz moguce detektovati po tome sto je obicno onaj ko laze nervorzniji nego obicno, pokreti tela su mu ucestaliji, "nervozniji" ,oci mu dosta lutaju, i ton glasa je malo povisen i promenjen.

Mada npostoje i teorije da desnjaci gledaju u desno kada lazu, jer traze sigurnost, a levoruki u levo.

Takodje, postoji i grupa onih koji te konstantno gledaju u oci i lazu, ali njihovo laganje moze da se prepozna upravo po tome, jer se ponasanje menja. Ali takvi su vrlo retki.
 
moje bliske prijatelje yvek ali yvek provalim kad me slazy...ne mogy da objasnim kako to provalim al' stvarno yvek mi yspe i svi na krajy priznajy...najvishe mrzim kad mi se qny y sve zivo a ja ih pogledam y ochi i vidim da je laz y pitanjy ;p (al' sam opasTna ;pPp)
neki sy tako naychili da mi priznajy istiny (:
 

Back
Top