Kako oformiti odgajivačnicu

Hvala Vam svima... Neznam kako da se pravdam posle ovih prozivki recimo da vam kazem da mi je otac bez posla majka u penziji ja nezaposlen jedino supruga mi radi i svi smo veliki ljubitelji pasa izlozbi i sportskog takmicenja. Od rasa koje sam naveo to je oko 5 ili 6 rasa imao bi najverovatnije po jedan primerak. Saradnju ostvarujem sa vrhunskim veterinarom iz naseg grada te zbog svega ovoga mislim da cemo se snaci. Zasad imamo 5 pasa i jos nisam naisao na neki veci problem naravno nemam namere da sve kuje parim odjednom pa verujem da sa recimo 2 legla u 3-4 meseca mogu da se izborim. Kinologija je naravno unosan posao kao i dosta drugih stvari ali mi porodicno pre svega zaista volimo te zivotinje a kucice naravno smatram kao uzajamnu saradnju nas i nasih pasa. Pozdrav svima
 
Mico, nema potrebe da se pravdas jer ovde nema prozivki (bar sto se mene tice). Ja samo iznosim neko svoje vidjenje i trenutnu situaciju "na terenu".
Naravno da nema potrebe da pises i objasnjavas razloge zasto hoces da oformis odgajivacnicu. Samo ja i dalje pokusavam da objasnim da kinologija nije unosan posao, bar na taj nacin na koji ti planiras da se bavis.
Mene zanima jedna stvar. Kazes da otac i ti nemate posao, majka u penziji, samo supruga radi. Znaci novac vam je potreban. Da li ces kada budes imao leglo i budes prodavao stenad i usput imas nagomilane racune (za struju npr) prodati stene prvom ko dodje jer ti treba novac ili ces se prvo raspitati kako ce i gde drzati stene da li ima iskustva sa psima i td... U slucaju da biras i propustis prvih par kupaca (jer ce ti se uciniti losim vlasnicima za tvoje stene) docices u situaciju da ti iseku struju.... A sa druge strane postoji mogucnost da prodas psa prvom ko dodje. Na taj nacin ces imati novaca da platis racune, ali sta ako je tom nekome pas trenutni hir i kada mu dosadi on ce psa pustiti na ulicu ili ga vezati na lanac tamo negde na nekom placu gde ima vikendicu i gde ode par puta mesecno....
Da li ces stene koje ima neku anomaliju (koju buduci vlanik nece primetiti) pokloniti, uspavati (u slucaju vece anomalije) ili ces ga prodati "po punoj ceni" precutavsi o njegovoj anomaliji jer ti je novac potreban da registrujes auto....
 
Naravno pse sa anomalijama cu ili p0okloniti ili ako anomalija nije strasna prodacu ga dosta jeftinije naravno bez rodovnika a sto se tice kupaca tebi i meni i bilo kome moze da dodje ugledni gospodin sa extra pricom nasednes na nju i stene ode u pogresne ruke znam vise primera takvih i jos gorih tako da ta neka prica ja uzimam psa iz ljubavi pazicu ga i mazicu ga nema bas puno veze ako pas ode u ruke nekog neodgovornog to je njegov licni greh sta ce mu on uciniti naravno da cu sa svakim eventualnim kupcem i porazgovarati mada mi to nije ama bas nikakva garancija! Mislim pitanje je tvoje skroz na mestu ali ljudi su cudo mnogi jako lepo izgledaju i pricaju a ne daj Boze sta ti misle. Nadam se da si me razumeo...
 
Polako, M, prvo skoči pa reci HOP! Pročitaj malo napred kolika su ulaganja i koliko je zalaganja u pitanju a da je zarada u najboljem slučaju doboljna da se odgajivačnica sama izdržava, da se posle nekog vremena sve vrati i da ne moraš da ulećeš kintu. Sačekaj da Ozika poraste u pravog, dobro kotiranog pripadnika svoje rase, dooobro prouči stanard... Fokusiraj se na postove Southern Star i Astorele jer obe imaju odgajivačnice, vole svoje pse i dobre su u tome što rade. (Ne kažem da su ostali loši, samo ne znam da li su dobri a ne volim ništa da tvrdim napamet.) DRži se tetova, nemoj da gubiš rutinu, dobro ti to ide a ovo je mačka u džaku.
 
Vazno je samo zapoceti posao i voleti pse ali posto to zahteva puno vremena i ulaganja vazno je da se isplati.Meni licno nije zao da dam psima sto bolje da jedu i nije mi zao za veterinara i lekove itd odvajam od svojih usta.Kako god vazno je da dobri stenci dodju u prave ruke i vazno je samo to da se tim biznisom bave ljudi koji prvo vole pse pa onda i poznaju da kazemo posao, ali naj vaznija je ljubav.
Naj vise me nervira sto ljudi kada traze ljubimca u sustini idu za modom pa posle odbacuju te ljubimce vazno je samo upoznati ih sa tim da li je to pravi pas za njih pa onda prodavati.
Pse nebi ni trebalo prodavati jer niko nije njihov vlasnik, ali s obzirom na zivotne okolnosti vazno je samo to da ih gaji neko ko ih stvarno voli .Ako se covek previse okrene ekonomicnosti mora da pravi kompromise i nema ljubavi.
Znaci skromno.
 
Pročitao sam sve postove u ovoj temi, i baš me živo zanima šta je bilo sa odgajivačnicom. Dokle se stiglo. Moram da priznam da mi je skroz nezamisliv ovaj poduhvat, iskreno rečeno. Lepo bi bilo, da nam Mica javi dali je uspelo ili ne čisto zbog toga ako neko drugi bude imao istu ili sličnu ideju da zna šta ga čeka..
 

Back
Top