Kako Aligatori provode zimu ispod leda

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.460
Clip_3.jpg

Kada su niske temperature aligatori odlaze u brumaciju, stanje u kojem gmizavci miruju.
U Gejtor centru u Teksasu u kojem živi više od 450 aligatoranalaze se u jezeru ispod ledenog sloja.
Aligatorova njuška viri iznad površine kako bi mogao da diše a kapci su im spušteni kako bi se zaštitili.
Nakon topljenja leda aligatori se bude i vracaju se u normalno stanje

 
No average lifespan for an alligator has been measured. One of the oldest recorded alligator lives was that of Saturn, an American alligator who was hatched in 1936 in Mississippi and spent nearly a decade in Germany before spending the majority of its life at the Moscow Zoo, where it died at the age of 83 or 84 on 22 May 2020. Another one of the oldest lives on record is that of Muja, an American alligator who was brought as an adult specimen to the Belgrade Zoo in Serbia from Germany in 1937. Although no valid records exist about its date of birth, as of 2012, it was in its 80s and possibly the oldest alligator living in captivity.

Wiki

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Florida_alligator_(7143519441).jpg



Није измерен просечан животни век алигатора. Један од најстаријих забележених живота алигатора био је Сатурн, амерички алигатор који је излеђен 1936. године у Мисисипију и провео скоро деценију у Немачкој пре него што је већи део свог живота провео у московском зоолошком врту, где је умро у 83. години или 84 22. маја 2020. Још један од најстаријих забележених живота је живот Мује, америчког алигатора који је као одрасли примерак донет у Београдски зоолошки врт у Србији из Немачке 1937. године. Иако не постоје валидни подаци о његовом датуму рођења , од 2012. године, био је у својим 80-им годинама и вероватно најстарији алигатор који живи у заточеништву.
 
Imam 52 godine.Tj.u martu punim.I u niku mi je 1972.
Dobro..
Ne moraš sve da znaš...

Si znao za Muja aligatora u BG Zoo-u?
Živ je.

Муја је преживео немачко бомбардовање Београда у априлу 1941. године, током инвазије Осовине на Југославију, у којој је оштећен Београдски зоолошки врт. Преживео је и савезничко бомбардовање Београда 1944. Током ратних година, зоолошки врт је једва могао да функционише, а његове животиње су се суочавале са напорним зимама.[1] То је довело до смрти многих животиња у зоолошком врту.[6] Године 1999. Муја је преживео НАТО бомбардовање Југославије, током којег су уништене зграде у неколико блокова Београдског зоолошког врта.[2]

Ja 40, u avgustu, kad već...bi da znaš.
 
Poslednja izmena:
Muja.

Bio sam u BG Zoo dva puta barem ali se ne sećam.
Mrda ko i Subotički. Ne mnogo...pardon Zoo Palić.

Ljeta Muja provodi u jezercu, a zime u posebnoj komori koja je 2016. godine renovirana tako da podsjeća na špilju.[6] Hrani se jednom tjedno i obično pojede 5-6 kilograma (11-13 lb) mesa.[3] Njegova prehrana sastoji se od oguljenog štakora, zečeva, ptica, konjskog mesa i govedine.[8] On to jede zajedno s kostima, koje su dobre za njegove zube i razinu kalcija.[9][10] Zbog starosti mu je teško loviti hranu, pa mu je čuvari u zoološkom vrtu stavljaju točno ispred čeljusti.[8] Osim ako ga ne bockaju ili ne hrane, Muja je obično nepomičan, zbog čega se neki posjetitelji raspituju je li živ.[6] Prema veterinaru zoološkog vrta, Jožefu Ezveđu, Muja ima dobar stupanj pokretljivosti za aligatora njegove dobi.[7]
 
Muja.

Bio sam u BG Zoo dva puta barem ali se ne sećam.
Mrda ko i Subotički. Ne mnogo...pardon Zoo Palić.

Ljeta Muja provodi u jezercu, a zime u posebnoj komori koja je 2016. godine renovirana tako da podsjeća na špilju.[6] Hrani se jednom tjedno i obično pojede 5-6 kilograma (11-13 lb) mesa.[3] Njegova prehrana sastoji se od oguljenog štakora, zečeva, ptica, konjskog mesa i govedine.[8] On to jede zajedno s kostima, koje su dobre za njegove zube i razinu kalcija.[9][10] Zbog starosti mu je teško loviti hranu, pa mu je čuvari u zoološkom vrtu stavljaju točno ispred čeljusti.[8] Osim ako ga ne bockaju ili ne hrane, Muja je obično nepomičan, zbog čega se neki posjetitelji raspituju je li živ.[6] Prema veterinaru zoološkog vrta, Jožefu Ezveđu, Muja ima dobar stupanj pokretljivosti za aligatora njegove dobi.[7]
Gledao sam to bombardovanje skoro pa uzivo.Kusta snimio.Slon-konj pojeo cipale.(nije riba cipal).
Sad ozbiljno nisam cuo ni za Bg Valigatora.
 
Muja.

Bio sam u BG Zoo dva puta barem ali se ne sećam.
Mrda ko i Subotički. Ne mnogo...pardon Zoo Palić.

Ljeta Muja provodi u jezercu, a zime u posebnoj komori koja je 2016. godine renovirana tako da podsjeća na špilju.[6] Hrani se jednom tjedno i obično pojede 5-6 kilograma (11-13 lb) mesa.[3] Njegova prehrana sastoji se od oguljenog štakora, zečeva, ptica, konjskog mesa i govedine.[8] On to jede zajedno s kostima, koje su dobre za njegove zube i razinu kalcija.[9][10] Zbog starosti mu je teško loviti hranu, pa mu je čuvari u zoološkom vrtu stavljaju točno ispred čeljusti.[8] Osim ako ga ne bockaju ili ne hrane, Muja je obično nepomičan, zbog čega se neki posjetitelji raspituju je li živ.[6] Prema veterinaru zoološkog vrta, Jožefu Ezveđu, Muja ima dobar stupanj pokretljivosti za aligatora njegove dobi.[7]
93.ili 94. sam bio u Bg ZOO.
Bio sam navijac i dolazio na derbije i evropske utakmice Zvezde.iz Odzaka,tada Republika Srpska.Posto sam isao u kop vjerovatno je tu bio i momak iz Cipuljica.
 

Back
Top