Kako muskarci tuguju?

Pa ustvari nisam ljuta nego ironična.
Zapanjujuće je koliko sam puta prisustvovala muškom "izražavanju emocija", dobro... često i kroz bes, al' i to je neki očaj..... valjda su žene naučile da glume dok su odrastale, jer su sve surovosti ovog sveta nekako prešle na njih.
Objasni, molim te

Sto se tice mene, tugujem samo kad sam sam. Kazem ukratko sta mi je onom ko pita, ali sam okruzen ljudima koji imaju razumevanja pa ne pitaju previse. Naravno, bez alkohola i takvih gluposti, od toga moze da mi bude samo gore.
Suzu pustam samo kad me pogodi pesma, ali nikad do sad to nisam uradio zbog devojke. Valjda tek treba da dozivim onu pravu ljubav, ko zna...
U svakom slucaju trudim se da okupiram misli nekim drugim stvarima tj. hobijima, sportom, resavanjem diferencijalnih jednacina drugog reda (lool :mrgreen:) itd.
 
Šta tu ima da se objašnjava? Samo mali procenat tatinih ćerki je ranije prolazio na razmaženost, dok su ostale rintale kao kobile..... (Onda se pojavi neki Patak da skrene pažnju na tih 2% i na to kako su žene u prošlosti bile "tretirane kao kraljice" i kako su emancipacijom samo izgubile..... što je diskutabilno..... mislim to za emancipaciju, ovaj prvi deo je budalaština), da bi danas preuzele i vaš deo posla, pa se sve to udvostručilo, a na stranu što se svaka morala boriti da dokaže da nije idiot (mi smo 'nako priglupe i isprazne ako ne dokažemo suprotno.....) sva ta borba mora naterati indivivuu da... ovaj..... očvrsne :lol: uopšte ne preterujem ili lupam.

Ali ovo je vaša tema, pa plačite na njoj, da ne smaram opet..... pitao si..... kolega..... :mrgreen:
 
Kako podnosite i resavate svoja osecanja nakon raskida ili svadje sa osobom do koje vam je stalo.Kako tugujete,jer sigurna sam da tugujete..Samo sto mi se cini da mnogo manje pokazujete svoja osecanja za razliku od zena koje imaju citave instrumentarije za to..pocevsi od suza...

Zasto je pitanje samo za muskarce. Pa zar kod raskida ne raskidaju obe osobe? Zar ne gube obe osobe time?

Kakve bre suze, to ima jedino u filmovima. Osecaj tuge moze da postoji. To je jednostavno neki emotivni naboj koji ima 3 leka.
1. Vrmenom sve bledi, samo treba pustiti i ne misliti na to uopste.
2. Samosvesnom prisilom svog mozga da misli na neke druge stvari tj kad se uhvatis da ti misli skrecu ka tome skrenes misli svesno.
3. Lepo se istrcis, iskaces(fuca, basket, dzoging), izvezbas ono da se dobro preznojis. Onda se lepo i lagano istusiras. Promenis i stavis cistu posteljinu i legnes da spavas srecan kao bebica. I ujutru ustanes preporodjen i otvoris frizider i pogledas sta danas ima za jelo. :lol:
 
Vrmenom stices neki imunitet od tih stvari. Kad si tinejdzer mozda te to vise pogodi, kasnije te nesto bas i zaboli uvo. I danas uhvatim sebe kako mi je teze da kontrolisem neku povredjenu sujetu nego da prebolim nekog. Jer uvek posle tih raskida mi se javi neki bes tipa "Joj koja pica, lazovka, djubre... sad cu da joj ovo ono" :lol: al onda kazem sebi iskuliraj brale. Ona za par dana bude osecaj "joj ona blesaca" 8) . A za 2 nedelje sa osmehom na licu se secas nekih svojih bivsih tipa "E da bila jednom jedna..." :-) Mada sve zavisi i od nacina na koji se raskida. Uvek su mi 100 puta bile bolje one sa kojima mozes lepo i sporazumno da raskines i da ostanete prijatelji nego one sa kojima raskines u nekoj svadji.
 
Šta tu ima da se objašnjava? Samo mali procenat tatinih ćerki je ranije prolazio na razmaženost, dok su ostale rintale kao kobile..... (Onda se pojavi neki Patak da skrene pažnju na tih 2% i na to kako su žene u prošlosti bile "tretirane kao kraljice" i kako su emancipacijom samo izgubile..... što je diskutabilno..... mislim to za emancipaciju, ovaj prvi deo je budalaština), da bi danas preuzele i vaš deo posla, pa se sve to udvostručilo, a na stranu što se svaka morala boriti da dokaže da nije idiot (mi smo 'nako priglupe i isprazne ako ne dokažemo suprotno.....) sva ta borba mora naterati indivivuu da... ovaj..... očvrsne :lol: uopšte ne preterujem ili lupam.

Ali ovo je vaša tema, pa plačite na njoj, da ne smaram opet..... pitao si..... kolega..... :mrgreen:

U stvari tolko preterujes i lupas da je cudo sto si ostala ziva
Jel ti tolko tesko pada sto moras da radis i da se sama da se boris za svoj zivot?
Kako ste to preuzele 'nas' deo posla? Ne vidim da zene fizikalisu ili da imaju vojnu obavezu.
I ne znam koje to poslove zene moraju da rade, a muskarcima je zabranjeno (sem onih 'poslova' koje vam je priroda namenila)

Jeste ranije bilo ovako i onako, ali sad su se stvari drasticno promenile. Svako je sad prepusten sam sebi, prava su jednaka. Sve ostalo je tvoj izbor i tvoje mogucnosti. Samo se mora umreti, ***.
 
Ne vidim da zene fizikalisu
Ju bokte :lol: izgleda da je fizikalisanje samo drkanje nad onom mašinom za bušenje asfalta ili razbijanje istog macolom :lol: a to malo koji i od vas može da izdrži, evo nešto mi se javlja da ti to nikada ne bi radio, toliko bi ti se tresle ruke da ne bi mogao više ovako lepo da nam kucaš ovde :D
Pisala sam o zapošljavanju uopšte. Žene su preuzele I VAŠ deo posla, sa akcentom na ono i.

E super je što se nisi rodio kao žensko pa nisi svestan svoje površnosti. Ne znam šta da ti odgovorim na ovaj budalasti stepen nerazumevanja (e sad, da li namerno ili slučajno?), jer si suviše drzak a tako malo znaš. A ne bih da te vređam. Bar ne više

Ali..... vojska :lol:
 
Haha, koja žena !

Ja potiskujem. To je muški. A onda se skinem go i dižem tegove pred ogledalom.

To je tako... pederski...


:lol::lol::lol:


Ja ove što znam uglavnom se napijaju

Pa da,tad imaju izgovor za plakanje.....
Plakanje je normalno iskazivanje boli,patnje...itd osjecanja...pa i zene nisu stalno neke cmizdravice...samo su hrabrije,nije ih strah zaplakati,a nije ni sramota....sramota je ukrasti...:lol:
 
Ju bokte :lol: izgleda da je fizikalisanje samo drkanje nad onom mašinom za bušenje asfalta ili razbijanje istog macolom :lol: a to malo koji i od vas može da izdrži, evo nešto mi se javlja da ti to nikada ne bi radio, toliko bi ti se tresle ruke da ne bi mogao više ovako lepo da nam kucaš ovde :D
Pisala sam o zapošljavanju uopšte. Žene su preuzele I VAŠ deo posla, sa akcentom na ono i.

E super je što se nisi rodio kao žensko pa nisi svestan svoje površnosti. Ne znam šta da ti odgovorim na ovaj budalasti stepen nerazumevanja (e sad, da li namerno ili slučajno?), jer si suviše drzak a tako malo znaš. A ne bih da te vređam. Bar ne više

Ali..... vojska :lol:

Pa lepo od tebe sto od pocetka govoris generalno, o necem opstem, pritom ne navodeci ni jedan konkretan primer, i ako se neko ne slaze s tobom taj je povrsan, priglup, bez razumevanja itd.
Ako neko zna kakva je situacija, onda sam to ja. Majka je mene, mog brata i sestru maltene sama odgajala i znam koliko joj je tesko bilo, ali i koliko joj je lakse sad, jer su su se vremena promenila i stvari su krenule nabolje jer se vise postuju njene sposobnosti. Takodje znam obrnute slucajeve, gde je otac uglavnom samostalno odrajivao taj posao.
I ne znam zasto si se toliko uhvatila za busenje asfalta, kad postoji milijardu drugih fizickih poslova (btw radio sam na gradjevini, selidbe i tako to), a vojsku sam naveo samo kao primer necega sto vi, fala bogu, ne morate da radite.
Je.bg, ja se bar vodim nekim licnim iskustvom i iskustvom ljudi oko mene, a ti kolko vidim samo teoretises.
Ali nek ti bude. Ako sam te dobro shvatio, polazis od pretpostavke da je "sva surovost ovog sveta" na zenama, jer sad moraju da rade kucne poslove (sto im je ranije bila glavna delatnost) i jos da zaradju. Pogresna pretpostavka, niko tebe ne tera ni na sta. Ponavljam, prava su ista. Ne znam kako to ne mozes da skapiras.
A i ne znam gde (ili bolje kada) ti to zivis, ako se smatra da su zene 'nako priglupe, kada kolko ja znam vlada opste misljenje da ste vi "umniji" pol.

je.bg ode u offtopic.....
 
Pa lepo od tebe sto od pocetka govoris generalno, o necem opstem, pritom ne navodeci ni jedan konkretan primer, i ako se neko ne slaze s tobom taj je povrsan, priglup, bez razumevanja itd.
:lol: Pa mislim da samo budala ne bi shvatila šta sam tamo pisala..... budala ili čovek bez strpljenja, koji površno čita. Naravno da nisu svi površni, ja sam mislila samo na tebe.
Je.bg, ja se bar vodim nekim licnim iskustvom i iskustvom ljudi oko mene, a ti kolko vidim samo teoretises.
Svi se mi vodimo ličnim iskustvom, za to ne brini...
Pogresna pretpostavka, niko tebe ne tera ni na sta. Ponavljam, prava su ista. Ne znam kako to ne mozes da skapiras.
Ko sad teoretiše?
A i ne znam gde (ili bolje kada) ti to zivis, ako se smatra da su zene 'nako priglupe, kada kolko ja znam vlada opste misljenje da ste vi "umniji" pol.
Mogu misliti šta podrazumevaš pod "umniji" :lol:
Uglavnom svaki muškarac sebe smatra pametnijim od žene. Bilo koje, bilo kada. Ako se kad nađe u situaciji da bude u prisustvu žene koja je očigledno 10 puta obrazovanija od njega, te situacije će ubuduće strogo izbegavati, kao i potvrde njegog intelekta. Govorim o površnim kontaktima.
 
:lol: Pa mislim da samo budala ne bi shvatila šta sam tamo pisala..... budala ili čovek bez strpljenja, koji površno čita. Naravno da nisu svi površni, ja sam mislila samo na tebe.
Upravo kao sto rekoh, hvala.
Svi se mi vodimo ličnim iskustvom, za to ne brini...
Ko sad teoretiše?
Onaj deo "Ali nek ti bude." znaci da pocinjem i ja da teoretisem, jer ocigledno tako samo i razumes.
Mogu misliti šta podrazumevaš pod "umniji" :lol:
Uglavnom svaki muškarac sebe smatra pametnijim od žene. Bilo koje, bilo kada. Ako se kad nađe u situaciji da bude u prisustvu žene koja je očigledno 10 puta obrazovanija od njega, te situacije će ubuduće strogo izbegavati, kao i potvrde njegog intelekta. Govorim o površnim kontaktima.
Vidim da nema vise poente dalje raspravljati sa tobom. Argumente nemas, ali Imas usadjen neki prezir prema suprotnom polu, sto je vec za psihijatra.
Necu te vise daviti, ne brini
 
Kako sam shvatio ovde se iznose lična iskustva te nema potrebe za nametanjem nekog svog stava. Svako tuguje onako kako mu je najlakše i kako najbolje pristaje njegovom karakteru. Ja konkretno pišem: pesme, priče, sećanja... Pišem sve što me može utešiti i sve ono čime mogu da iskažem ili sakrijem svoju tugu i bol.
Ali nikada ne zaboravljam jedan savet koji mi je pre više od deset godina dala jedna prijateljica. U to vreme sam jako patio i tugovao jer sam ostavljen od jedne divne žene. Tada mi je prijateljica rekle sledeće: Nisi ni svestan koliko ti zavidim, pa tolika tuga i bol mogu uslediti samo nakon velike ljubavi. Ti si to imao i budi zahvalan na tome, a ja tako dugo već nisam to osetila. Tako žarko žudim da se zaljubim, da volim i budem voljena pa makar nakon toga morala da patim mnogo više nego ti sada. Od tada drugačije gledam na tugu i tugovanje. Više kao zahvalnost na protekle dane.
 
Kako podnosite i resavate svoja osecanja nakon raskida ili svadje sa osobom do koje vam je stalo.Kako tugujete,jer sigurna sam da tugujete..Samo sto mi se cini da mnogo manje pokazujete svoja osecanja za razliku od zena koje imaju citave instrumentarije za to..pocevsi od suza...

pa moj odbrambeni mehanizam za taj slucaj je cutanje.
p.s.uvijek pali to.
 
Dada, pogodio si "pravo u centar" matiro me načisto evo stiže medalja :lol:

medal9.jpg


S kim se ti takmičiš? :lol: :? prepun si tih mladalačkih podbadalica :D
 
Kako podnosite i resavate svoja osecanja nakon raskida ili svadje sa osobom do koje vam je stalo.Kako tugujete,jer sigurna sam da tugujete..Samo sto mi se cini da mnogo manje pokazujete svoja osecanja za razliku od zena koje imaju citave instrumentarije za to..pocevsi od suza...

podnosim dosta dobro.....trudim se da ne razmisljam o tome.....sluske u usi,sednem na motor i vozi............
 

Back
Top