Kako izaci na kraj sa tinejdzerima?Tema za mame

...cekaj kako je ceo dan u skoli...do kad??
...pubertet stize kod svih razlicito, meni stariju nije nesto ni "drmao", zato mi je mladja sve naplatila, a pocela je vec
od 12-13 godine...
...moras da se drzis onog sto kazes, kao i kad je bila mala, pa nisi nesto dozvoljavala (ako nisi)..tako i sada, nemoj
da popustas cim krene da histerise, prigovara, drzi se onoga sto si rekla budi dosledna...bar kod mene je do nekih
16-17 godina moralo da se zna ko je koga rodio, moralo je i posle, ali je tad bilo lakse razgovarati jer je tad vec proslo
vreme bunta...
..i nemoj slicajno da pokazes kako te nervira ili rastuzuje to sto se ona ljuti na tebe, inace si gotova:mrgreen:
od 8h30 do 11h30 pa od 13h30 do 18h
izmedju je pauza za koju ili dodje kuci ili ide s decom u kantinu
tako sam i uradila,rekla joj da ce da dolazi kuci da jede kad sam ja tu,a ponekad moze da pozove tu drugaricu (zbog koje joj se ne dolazi) na rucak,ali mora da me pita da l sam raspolozena pre nego sto je pozove
histerija jos nije pocela ali bunt,odgovaranje i neki pokusaji drskosti,sto uglavnom sasecem
hvala za savete,ali bice toga jos,pa tek smo poceli (9 i po god)
uskoro cu pisati o internetu :zper:
 
pa da,ja sam mislila da je rano ali snaja (lekar) mi kaze da je to vreme
sem toga i telo je pocelo da se menja,tako da sve lici na to
ja sam se nadla tek u teen godinama

..ja sam josh na godinu i po od teen godina sa ovim bizgovom, a vec sam shiznula jedno osamsto puta do ivice suza, kad niko ne vidi.. :rumenko:
..cerka je sve to proshla sasvim drugachije i po mene opushtenije i predvidljivije..
..izgleda da je sve do deteta..
..ali i dalje psujem one koji su govorili da su dechaci lakshi u pubertetu, imam tri komaTa za preziveti.. :dash:
 
..ja sam josh na godinu i po od teen godina sa ovim bizgovom, a vec sam shiznula jedno osamsto puta do ivice suza, kad niko ne vidi.. :rumenko:
..cerka je sve to proshla sasvim drugachije i po mene opushtenije i predvidljivije..
..izgleda da je sve do deteta..
..ali i dalje psujem one koji su govorili da su dechaci lakshi u pubertetu, imam tri komaTa za preziveti.. :dash:

..pa da razlicita deca od istih roditelja, rekoh ja da kod starije toga skoro i da nije bilo, i ako jesste bilo je u najblazoj
mogucoj formi....ali zato mladja ludilo totalno....jedva preziveh to...
..tako i ti, mozda ova dva malena ni ne osetis u tom periodu, ali ne lupaj glavu do tad oko toga, sad sredjuj ovog trenutnog
pubertetliju, pa se malo opusti do sledeceg:D
 
od 8h30 do 11h30 pa od 13h30 do 18h
izmedju je pauza za koju ili dodje kuci ili ide s decom u kantinu
tako sam i uradila,rekla joj da ce da dolazi kuci da jede kad sam ja tu,a ponekad moze da pozove tu drugaricu (zbog koje joj se ne dolazi) na rucak,ali mora da me pita da l sam raspolozena pre nego sto je pozove
histerija jos nije pocela ali bunt,odgovaranje i neki pokusaji drskosti,sto uglavnom sasecem
hvala za savete,ali bice toga jos,pa tek smo poceli (9 i po god)
uskoro cu pisati o internetu :zper:

...tamo sigurno sve zavrsi sto se tice skolskih obaveza, bar mislim jer je bas dugo u skoli,
i zeznuto im to sa pauzama...al' ajde mora tako i to je to...
...naravno drzi se recenog, i pricaj savetuj razgovaraj i kad mislis da te ne cuje, pricaj, to
je jedini nacin da joj utuvis u glavu sve sto mora da nauci sada....
...i naostri zivce, tek je pocela...
 
..kad sam se pre dve godine raspitivala kod uchiteljice da li je jezik mog sina i u shkoli dugachak kao kod kuce,
pa joj rekla da izgleda kao da ga drma pubertet sa devet i po godina, ona mi je odgovorila da su oni skoro svi u pubertetu od kad ih je upoznala.. :lol:

Moj je u 14 postao odjednom 'drugo dete'. Sad mu je 15, kuci zna da se iz cista mira izbeci svakome, a u skoli je svilena bubica, svi ga obozavaju. Sad sam mu obecala, da cu ga tajno snimiti kad mu naleti specijalno izdanje i staviti ga na javni uvid svima koji ga znaju! :mrgreen:

..ja sam josh na godinu i po od teen godina sa ovim bizgovom, a vec sam shiznula jedno osamsto puta do ivice suza, kad niko ne vidi.. :rumenko:
..cerka je sve to proshla sasvim drugachije i po mene opushtenije i predvidljivije..
..izgleda da je sve do deteta..
..ali i dalje psujem one koji su govorili da su dechaci lakshi u pubertetu, imam tri komaTa za preziveti.. :dash:
I ja sam mislila da ce biti kao sa cerkom - jeste jezik bio ovoliki, ali je bila vrlo razumna po pitanju svega. Ona nikada nije nesto pokusala a da nije pitala.
Nije joj pravo kad nije po njenom, ali poslusala bi. Nije bilo ovog groznog inata, durenja, kontriranja na sve.
Sinu sam vec zapretila da cu sve da prodam i upisem ga i uplatim mu najskuplje skole, da guli do 30, na najudaljenijoj mogucoj lokaciji, mereci od moje. :mrgreen:
I ljudi - izludi me ono ocas posla mu dodje Dr Dzekil, pa Mister Hajd, pa na smenu te jedan, te drugi.... :eek:
Neki mi kazu - nista ti ne znas - kakve dece ima, tvoj je zlatan. Ako je ovo zlatno.... :sad2: A mislim da je tek pocelo...videcemo. :lol:
 
I ja sam mislila da ce biti kao sa cerkom - jeste jezik bio ovoliki, ali je bila vrlo razumna po pitanju svega. Ona nikada nije nesto pokusala a da nije pitala.
Nije joj pravo kad nije po njenom, ali poslusala bi. Nije bilo ovog groznog inata, durenja, kontriranja na sve.
Sinu sam vec zapretila da cu sve da prodam i upisem ga i uplatim mu najskuplje skole, da guli do 30, na najudaljenijoj mogucoj lokaciji, mereci od moje. :mrgreen:
I ljudi - izludi me ono ocas posla mu dodje Dr Dzekil, pa Mister Hajd, pa na smenu te jedan, te drugi.... :eek:
Neki mi kazu - nista ti ne znas - kakve dece ima, tvoj je zlatan. Ako je ovo zlatno.... :sad2: A mislim da je tek pocelo...videcemo. :lol:

..sve isto.. :neutral: ..ja se objektivno ne mogu pozaliti ni na shta, ali nemam pojma gde je ono pile malo mekano i pazljivo od pre neku godinu.. :(
..na stranu shta nas tek cheka.. :)
 
..sve isto.. :neutral: ..ja se objektivno ne mogu pozaliti ni na shta, ali nemam pojma gde je ono pile malo mekano i pazljivo od pre neku godinu.. :(
..na stranu shta nas tek cheka.. :)
Pa to, ispada zalim se bezveze, a on cveckica mirisljava...kad podviknem, a zasluzio, svako prisutan kaze - pusti dete, nije nista uradio. Ma ne treba da uradi, u pogledu mu vidim sta misli da uradi! :lol:
A moj je jos uvek pilence, zagrli me, poljubi, ja njega, sa ocem isto,...ali i to u redovima - cas moze, cas ne moze. Cas je dodji da me ususkas za spavanje, cas je nisam ja beba. A sto je bilo lepo kad su bili bebe. :aha:
 
zene je l da citam celu temu,ili da prospem sta imam
kad pocinje pubertet u glavi?na telu znam,to smo ucili iz biologije
cerka ide u skolu ceo dan,i ruca u kantini na koju se stalno zali kako je grozna (u prosloj skoli se nikad nije zalila),cak i njen voljeni pomfrit kaze da je los tamo
do sada kad god imam slobodan dan ja je odjavim iz kantine pa dodje kuci i jedemo zajedno,i bas je bila srecna ("mmmmhhmm bas imam srece da jedem ovako dobre stvari kod kuce") kad jutros prc
kaze bukvalno ovako "ako mama ne dodje po mene autom za pauzu ja necu da dodjem kuci za rucak" :roll:
rekla sam joj da necu da palim auto jer je njoj dosadno da pesaci 7min sama do kuce i da ce da dodje jer je odjavljena iz kantine,pa je nece primiti
a ubuduce ako joj ne odgovara da ce ici i kad mi je slobodan dan u kantinu,a ja cu da jedem u restoranu pa neka joj ali da vise nikad ne trazi da budem kod kuce i cekam je s ruckom
onda se mislim,pa nece ona meni da odredjuje nego ja njoj,kantina je 7€ po obroku,a ona to sigurno ne pojede jer ne voli,i kad sam ja kod kuce,zasto da bacam te pare kad za 7€ mogu da skuvam rucak za sve troje
i to cu i da joj kazem
kako se ophoditi u ovim situacijama kojih ce biti sve vise :confused:
pricajte iskustva,nekako se najbolje uci na primerima

Добродошла у клуб! z:D
Почело је, почелооо! z;)
 
Njuskajuci po starom komjuteru, nadjem neke stare fotke i setim se jedne situacije sa ovim mojim muskim detetom: Imao je desetak godina. U muzickoj su razgovarali ko ce sta da svira na koncertu i on poruci profesoru nesto sto mu se svidja. Donese profesor note na sledecam casu, kad tamo neka starija devojcica zgrabi njegove i on dobije drugo. Naduren je dosao kuci i naredna skoro 2 meseca se durio i nije hteo kuci da vezba uopste, samo na casu. Pitala sam ga tada sto se nije bunio - kaze ona nije davala note, nisam hteo da se svadjam. Pa kazem ja - onda muski otrpi sto ti je otela, pa sviraj to sto ti je profesor dao. Nece on da ne ide na koncert, blam mu od profesora, ali nece ni da vezba i pocinje histerija, gresi se a koncert na pragu.
Kazem njemu, ok ja necu da dodjem na koncert, da se tamo sramotim zbog inatljivog deteta, a ti kako hoces, nemoj da vezbas i dalje, ja to necu da slusam i
tako. .... Dan pred koncert kaze - lepo sam naucio, mozes da dodjes. Pitam ga ja zna li on sta se radi losim muzicarima koji se popnu na scenu, a ne sviraju kako treba? Onaj ko je platio ulaznicu hoce da uziva, ako muzicar falsira, gadjaju ga skapanim paradajzom i krompirima. On se uozbiljio prvo, a onda kaze, zima je nema skapani paradajz. :lol: Ok, videces ako falsiras.
Cerka i ja pre koncerta odemo do prodavnice igracaka i kupimo male medice i neka srculenca crvena, sto lice na paradajz. :lol: Dogovorimo se, ako pogresi, gadjamo ga kad ustane da se nakloni. :lol:
Pogresio je samo jedan ton, jer smo znale melodiju, pa smo cule inece ne bi ni primetile, ali nema veze - greska! Ustaje on, prilazi ivici bine da se nakloni, a ja i cerka raspalimo ga onim medicama i srcima, jos smo dale i nekoj drugoj deci da ga gadjaju.... :hahaha:
Njegova faca,na moje zadovoljstvo, u prvom momentu je vredela milion dolara!!! :rotf: A onda druga, kad je shvatio da to nisu ipak skapani krompiri, jos milion. :heart:
Od tada nikad nije siguran sta moze da mu se desi kad mu obecam . :mrgreen:
I inace koristim njegovo oruzje protiv njega samog, pa Linda probaj da defisrujes sta cerku najvise streca, pa gadjaj tamo. Ja i sa mojom velikom tako radim, kad ustreba. :lol:
 
modesti,jos sam nova,polako se uklapam :lol:
juce sam je terala da spremi sobu,kad ova gomila su mi stvari koje nosim
sve to? :eek: pakuj ti to ipak
i ona sve vreme kuka sama ,znate ono kad ne placu ali ne razumes sta pricaju :rotf: toliko iritantno
ja je pozovem pa joj kazem " a sta mislis da ja tako kukam kad spremam rucak za nas i tvoju drugaricu" i ona se ucuta :lol:
 
e ja stvarno ne mogu da verujem
znači stvarno
pa moje dete je samo godinu dana mlađe od lindinog, a ja ga nekako još posmatram kao bebu i pubertet mi je misaona imenica, još uvek
izvinte da nije 9 ipo godina malo prerano za pubertet? :sad2:

Izgleda da nije. :(

Meni samo nije jasno kako su se devojke nekad udavale sa 15...kad ja ovu moju sa 14 jos uvek vodim za ruku (kad nema nikog od drustva da vidi) :D
 
modesti,jos sam nova,polako se uklapam :lol:
juce sam je terala da spremi sobu,kad ova gomila su mi stvari koje nosim
sve to? :eek: pakuj ti to ipak
i ona sve vreme kuka sama ,znate ono kad ne placu ali ne razumes sta pricaju :rotf: toliko iritantno
ja je pozovem pa joj kazem " a sta mislis da ja tako kukam kad spremam rucak za nas i tvoju drugaricu" i ona se ucuta :lol:

Znas sta uradi moja velika cerka (student) sa opeglanim stvarima koje je samo probala i prebacila preko stolice, kad podviknem da sredi? Kaze sad cu, a onda kad ne vidim pokupi sve u korpu i odnese mi u prizemlje (gde mi je ves masina) na pranje. :tiganj: Ne vidim odmah, a onda ciste stvari idu opet na pranje jer neko nije hteo da ih slozi nazad u orman. z:((
A pubertetlija kao nista ne ume i nista ne zna....Ali da vidis kad treba da mu dodju drugari kako sve sam sredi i stavi na svoje mesto i cak obrise prasinu. A sve zato sto sam mu unapred rekla da cu da mu sredim sobu kad odu drugari z:mrgreen: (jer mi se prethodno zamerio sa onim sad cu - a to bude obicno nikad!). :zroll:
I obaveza za ustajanje. Pozovem ga, on digne ruku, kao idem i nema ga...nema.... i onda juris sve u 5minute, a ja sedim citam Bazar i pijem kafu. Prestala sam u poslednjih godinu dana da se potresam za njegove obaveze kao nekada da jurcam, spremam, pozurujem ga,.... Sad samo jednom pozovem i cao. A on kako hoce. Nije da meni ne kljuca sto se ne sprema na vreme, ali vreme mu je da nauci da organizuje sebe u vremenu i prostoru. Ljuti se na mene na momente, ali i ja njemu kazem da me nikada nije opomenuo koliko je sati i sta treba da radim. Pa smo 1:1.:lol:
 
Znas sta uradi moja velika cerka (student) sa opeglanim stvarima koje je samo probala i prebacila preko stolice, kad podviknem da sredi? Kaze sad cu, a onda kad ne vidim pokupi sve u korpu i odnese mi u prizemlje (gde mi je ves masina) na pranje. :tiganj: Ne vidim odmah, a onda ciste stvari idu opet na pranje jer neko nije hteo da ih slozi nazad u orman. z:((
A pubertetlija kao nista ne ume i nista ne zna....Ali da vidis kad treba da mu dodju drugari kako sve sam sredi i stavi na svoje mesto i cak obrise prasinu. A sve zato sto sam mu unapred rekla da cu da mu sredim sobu kad odu drugari z:mrgreen: (jer mi se prethodno zamerio sa onim sad cu - a to bude obicno nikad!). :zroll:
I obaveza za ustajanje. Pozovem ga, on digne ruku, kao idem i nema ga...nema.... i onda juris sve u 5minute, a ja sedim citam Bazar i pijem kafu. Prestala sam u poslednjih godinu dana da se potresam za njegove obaveze kao nekada da jurcam, spremam, pozurujem ga,.... Sad samo jednom pozovem i cao. A on kako hoce. Nije da meni ne kljuca sto se ne sprema na vreme, ali vreme mu je da nauci da organizuje sebe u vremenu i prostoru. Ljuti se na mene na momente, ali i ja njemu kazem da me nikada nije opomenuo koliko je sati i sta treba da radim. Pa smo 1:1.:lol:

jao i moja je to radila jedno vreme dok je nisam provalila
onda je mama uradila kontranapad i nije peglala nedeljama
tako da se i te kako pazilo sta ce se staviti u prljav ves,jer on hoce brzo da se opere,ali nece biti brzo ponovo dostupan,pa kad nema sta da obuce u skolu onda frka :lol:
jao samo se nadam da cemo ovaj period proci sto bezbolnije i da se necemo medjusobno mnogo povredjivati
 
Kako izlazite na kraj sa decom od 12,13,14.Ja imam cerku od 12,5 godina i ne da je drma pubertet nego da poludis.Imamo inace lep odnos,pricamo o svemu, ali ponekad me totalno izbaci iz koloseka svojim ponasanjem da poludim.Sad je kraj polugodista a ona ne pipa knjigu dok je ja neopomenem, a onda uci 1 sat i gotovo. Ajde sad dajte neki savet, misljenje?
Gospodjo,
I vi ste nekad bili tinejdžerka....Gledajte malo stvari iz ćerkinog ugla...
 
jao i moja je to radila jedno vreme dok je nisam provalila
onda je mama uradila kontranapad i nije peglala nedeljama
tako da se i te kako pazilo sta ce se staviti u prljav ves,jer on hoce brzo da se opere,ali nece biti brzo ponovo dostupan,pa kad nema sta da obuce u skolu onda frka :lol:
jao samo se nadam da cemo ovaj period proci sto bezbolnije i da se necemo medjusobno mnogo povredjivati
:lol:
E moje mogu da pohvalim jedino za to - sto cim dodju, presvlace se i nose u korpu za pranje sta je za pranje. Ali ono sto vade iz ormana da probaju, pre izlaska, pa ostave, za to im treba batina.
Ne znam za ovo povredjivanje...cesto se pitam da nisam prestroga nekada, jer je sa sinom sve drugacije nego sto je bilo sa cerkom. Sa njom se retko desavalao, bilo burno u momentu, budemo obe ljute i po dan-dva, samo sluzbeno razgovaramo, pa kad rascistimo sve, idemo dalje. A sad nema dana a da on nesto ne bocka, ne kontrira, postaju mu omiljene reci "moja stvar", "moje ocene", "moj zivot", "to je nebitno" ... da pomislis ima 30 godina covek. :lol: A onda, zamisli, javi mi se sa velikog odmora da me pita da li moze umesto kroasana da jede nesto drugo. :eek: Deriste jedno. :lol:
Kako i da je, mora neka pravila igre da postoje i da ih se pridrzavaju. A da ce biti frke..bice. Pitao je neki dan kad moze da izvadi lk i kad se polaze za kola, a ja ko iz topa - kad se ozenis i dobijes decu!!!! :rotf:
 

Back
Top