Kako izaci na kraj sa tinejdzerima?Tema za mame

sve dok se prema njemu ponasas kao prema "tinejdzeru" a ne konkretnoj osobi, imaces problema

tačno. imam 2 tinejdžerke i trebalo mi je vremena da shvatim da nisu blesave, nego da kuljaju hormoni...dakle, strpljenje, poštovanje, malo zezanja....sve će doći na svoje mesto, samo polako.
verujem da se velika većina majki trudi da svojoj deci, porodici, obezbedi ušuškan dom i da sve onde ponekad dođu u situaciju da im se kaže ''sve i svašta''...pa šta, ako to što im je rečeno nije istina...
idemo dalje....roditelju koji ima dete u tim godinama baš treba dosta strpljenja....mene uvek vadi misao na to da će i ''te godine'' proći.
 
Zivim vec 12 god u drugom braku s puno ljubavi,imam sina iz prvog braka koji i rodjenog oca ne poznaje a ocuh ga dozivljava kao svoje cedo.Sve bi ok do pre nekoliko dana ,pukla svadja oko sredjivanja i postovanja prema mojem trudu(ili odsustvo istog) Na kraju receno sve i svasta STA DA RADIM,kako da se postavim u takvoj situaciji
Ништа ја тебе не разумем.
И молим те, одвајај речи од тачке и зареза. :neutral:
 
A mi sad na osnovu toga sto je postavljacica teme svog sina na temi nazvala tinejdzerom (verovatno da nam priblizi decakov uzrast i ponasanje tako tipicno za to doba) zasigurno znamo da se majka prema sinu ne odnosi kao prema licnosti. :roll:
Kako smo samo promucurni i pametni!

Tesko je sa decom u tinejdzerskom dobu a to sto decak ne zivi sa rodjenim ocem mislim da vise otezava stvar. Ne znam zbog cega ali u vecini slucajeva decacima pubertet i pocinje pobunom protiv autoriteta i to uglavnom oca. Nadam se da vas suprug ima razumevanja i strpljenja za njega toliko koliko ljubavi prema vasoj porodici.
Nemojte ni svaki decakov postupak ili reakciju vezivati iskljucivo za lude godine. Proverite da li mozda stvarno ima razlog da se ljuti na vas pa tu ljutnju manifestuje nedostatkom postovanja. Bez obzira sto ste u srecnom braku ne znaci da je i decak u srecnioj porodici. Izvagajte i ozbiljno pridjite resavanju problema pa cak i onda ako su oni preuvelicani ili cak izmisljeni u toj decijoj magarecoj glavi. Shvatite ga ozbiljno i pokusajte i na supruga i na sebe pogledati njegovim ocima. Mozda tako vidite i neke druge stvari.
 
''Тек кад им деца уђу у пубертет родитељи схватају зашто неке животињске врсте једу своје младунце!'' :mrgreen::lol:

Preduhitri me, i to dok sam se dvoumila da l' da ovo napisem ovde ili na temi -Deset razloga zasto zene ne zele decu.- :D

Verovatno zato ja nekad kažem....uh pojela bi vas....:eek::mrgreen:
 
''Тек кад им деца уђу у пубертет родитељи схватају зашто неке животињске врсте једу своје младунце!'' :mrgreen::lol:

:mrgreen:

Verovatno zato ja nekad kažem....uh pojela bi vas....:eek::mrgreen:

ne kažem im, nego ih samo krvoločno pogledam...tj. radila sam to ranije, sada više ne...nema efekta.
 
''Тек кад им деца уђу у пубертет родитељи схватају зашто неке животињске врсте једу своје младунце!'' :mrgreen::lol:

Preduhitri me, i to dok sam se dvoumila da l' da ovo napisem ovde ili na temi -Deset razloga zasto zene ne zele decu.- :D
Е сад сте ме престравиле. :eek:
 
Preduhitri me, i to dok sam se dvoumila da l' da ovo napisem ovde ili na temi -Deset razloga zasto zene ne zele decu.- :D


Хехе, то не може да буде разлог за немање деце, јер не може ни да се претпостави док не дођеш у такву ситуацију! :mrgreen:

(А ја управо интензивно размишљам о томе! :evil::mrgreen::lol:)
 
uf helen ovo bese bas grubo receno...pa nismo mi zivotinje mada nekad i grublji bidemo i radimo stvari koje zivotinjama ne bi pale na pamet
definitivno pitanje gore nije lepo napisano tj nista se ne razume ko je na koga vikao i ko je kome uputio grube reci...
ja imam tinejdzer u kuci i stvarno treb proveriti dal je razlog samo svadja ili u pozadini postoji jos nesto
 

Тема је озбиљна али ја нисам могла да се не насмејем кад сам прочитала овај део:
Detektivi koji su bili angažovani za njegovo praćenje uspeli da ga zaplaše, otrgnu od lošeg društva, nakon čega se vratio normalnom životu.

Супер, платиш дететкива, а они и плаше децу, и отргну га од лошег друштва, и врате га нормалном животу - три у један! :mrgreen::lol:
 
..josh ne mogu da se opasuljim od neverovatnih stvari iz ovog chlanka:

1. dete od 10 godina dobija napad besa sa pljuvanjem i psovanjem zato shto mora da se okupa.. :roll:
2. majka na to pozove policiju? :neutral:
3. policija dodje na takav poziv? :eek:
4. majka trazi da je urazume ili uhapse? :eek: :eek:
5. policajac je zvekne tejzerom uz dozvolu majke? :eek: :eek: :eek:
6. tata nema nishta protiv hapshenja ali ima protiv tejzera, poshto njegova cera nije tigar? :bljak:
7. policajac se brani time shto bi joj mozda slomio ruku tokom hapshenja.. :mafijas:

..niko ni za trenutak nije pomislio da dete ima epi napad, psihotichni napad,
niko ne obaveshtava socijalnu sluzbu da postoji majka koja nema nachina da sama izadje na kraj sa
svojim detetom..qq..

..shta ce ta mama raditi za 5 godina?
 
Тема је озбиљна али ја нисам могла да се не насмејем кад сам прочитала овај део:
Detektivi koji su bili angažovani za njegovo praćenje uspeli da ga zaplaše, otrgnu od lošeg društva, nakon čega se vratio normalnom životu.

Супер, платиш дететкива, а они и плаше децу, и отргну га од лошег друштва, и врате га нормалном животу - три у један! :mrgreen::lol:

NA ovo smo se moj dragi i ja isto nasmejali...
Tekst je ocigledno izmisljen i u svrsi reklamiranja Trivanove firme..NA izjavu da im dnevno stize nekoliko zahteva za pracenje sam se zagrcnula..Poznajem ocobu koja radi ..tj je radila u menadzmentu ove firme i ovo nema blage veze sa istinom..Sutra ce da reklamira i svoju kliniku za odvikavanje od narkomanije ;):rtfm:

Detektivi koji su bili angažovani za njegovo praćenje uspeli da ga zaplaše, otrgnu od lošeg društva, nakon čega se vratio normalnom životu

ovo je neprevazidjeno :zcepanje: :zcepanje:
 
..josh ne mogu da se opasuljim od neverovatnih stvari iz ovog chlanka:

1. dete od 10 godina dobija napad besa sa pljuvanjem i psovanjem zato shto mora da se okupa.. :roll:
2. majka na to pozove policiju? :neutral:
3. policija dodje na takav poziv? :eek:
4. majka trazi da je urazume ili uhapse? :eek: :eek:
5. policajac je zvekne tejzerom uz dozvolu majke? :eek: :eek: :eek:
6. tata nema nishta protiv hapshenja ali ima protiv tejzera, poshto njegova cera nije tigar? :bljak:
7. policajac se brani time shto bi joj mozda slomio ruku tokom hapshenja.. :mafijas:

..niko ni za trenutak nije pomislio da dete ima epi napad, psihotichni napad,
niko ne obaveshtava socijalnu sluzbu da postoji majka koja nema nachina da sama izadje na kraj sa
svojim detetom..qq..

..shta ce ta mama raditi za 5 godina?

Da se smrzneš....:eek:
 
jel to mnogo opasno...moj sin od 15, do juce onaj koji rezi po kuci,odjednom pita sta mogu da ti pomognem.ja iz fazona,eno oribaj kadu.on oriba kadu.posle par dana opet..sta mogu da ti pomognem,ja se zezam,evo oribaj tepih(ono na kolena,sundjer u ruke,pa ribaj)on oriba...sad me vec strah.oce ovo dugo da traje...mislim da iskoristim,mozda i zamrzivac da opere...
 
jel to mnogo opasno...moj sin od 15, do juce onaj koji rezi po kuci,odjednom pita sta mogu da ti pomognem.ja iz fazona,eno oribaj kadu.on oriba kadu.posle par dana opet..sta mogu da ti pomognem,ja se zezam,evo oribaj tepih(ono na kolena,sundjer u ruke,pa ribaj)on oriba...sad me vec strah.oce ovo dugo da traje...mislim da iskoristim,mozda i zamrzivac da opere...

jooj imam i ja jednog takvog...al samo kad mu nesto zatreba :roll:
 

Back
Top