Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala za odgovor. Ovo sto sam rekla da ne moras biti jako pametan za 6 sam mislila za Writing, i ti eseji su zaista bili smesni. Ljudi koji imaju slab vokabular, a jos goru gramatiku! Izgleda je vazno da odgovoris na sva pitanja i da za citaoca tvoj tekst bude jasan. Ne kazem da je super lako, ali mislim da je najveci problem vreme i eventualno losa koncentacija.
 
sto se tice proveravanja radnog iskustva da li zovu poslodavce, ili imaju jos nekakav sistem proveravanja npr da li si prijavljen ili slicno ... ne znam da li kod nas postoji neka sluzba koja vodi evidenciju o tome. Moji poslodavci ce potvrditi verbalno ako treba ali nisam bio prijavljen i nisu mi placali penziono i zdrastveno osiguranje ... ne znam da li to moze da bude problem
 
fonovac:
sto se tice proveravanja radnog iskustva da li zovu poslodavce, ili imaju jos nekakav sistem proveravanja npr da li si prijavljen ili slicno ... ne znam da li kod nas postoji neka sluzba koja vodi evidenciju o tome. Moji poslodavci ce potvrditi verbalno ako treba ali nisam bio prijavljen i nisu mi placali penziono i zdrastveno osiguranje ... ne znam da li to moze da bude problem

E to i mene zanima.
 
fonovac:
sto se tice proveravanja radnog iskustva da li zovu poslodavce, ili imaju jos nekakav sistem proveravanja npr da li si prijavljen ili slicno ... ne znam da li kod nas postoji neka sluzba koja vodi evidenciju o tome. Moji poslodavci ce potvrditi verbalno ako treba ali nisam bio prijavljen i nisu mi placali penziono i zdrastveno osiguranje ... ne znam da li to moze da bude problem
Sve sto ne pise na zvanicnom sajtu mi ne mozemo pouzdano znati, ali s obzirom da se ne trazi radna knjizica u aplikaciji ja mislim da im taj podatak nije od znacaja. Ne vidim logiku u tome da je ne traze, vec da nekim svojim kanalima proveravaju sta u njoj pise.
Postoje podaci o tome da li ste i gde bili zvanicno zaposleni jer na osnovu toga se na kraju radnog staza dobija penzija (nekad se to zvalo Zavod za Penzijsko i Invalidsko Osiguranje, da li se i sad tako zove ne znam, Nemanjina ulica u Beogradu). No, ne bih se ja time opterecivala. Mislim da njih ne interesuje da li je vas poslodavac uplacivao doprinose u penzijski fond, niti da li je placao porez drzavi, vec da li ste vi zaista radili kod njega. Ako poslodavac to potvrdjuje svojim pecatom i potpisom onda je to to. Takodje, cula sam da umeju da pozovu poslodavca da provere. U mom slucaju to nisu radili, ili mi bar niko od moja tri poslodavca nije to prijavio.
 
Nema nikakve veze da li si bio prijavljen. Postoji mnogo ljudi koji rade kao freelacer-i i oni se ne prijavljuju nigde. Bitno je da im posaljes dobru preporuku i vizitku poslodavca uz svaku preporuku. Ako im budes sumnjiv a na granici si da prodjes mozda ce da pozovu nekoga i to je sve. Radna knjizica je nepotrebna.
 
Uradi search na Google i naci ces gomilu primera. Ako te stvarno interesuje najbolje je da odes u British Council i tamo kupis skripte za ucenje, neka mala suma je pitanju, mislim 1200 dinara. Dobices knjigu koja u sebi sadrzi primere sa pravih testova, upravo kako oni izgledaju, i CD na kome ce biti primeri upravo onoga sto ces tamo da slusas. To ti je po meni definitivno najbolji nacin da se spremis i saznas sta te ceka.
 
Dobila sam rezultate sa IELTS-a: L-8, R-6.5, W-7, S-7
Zadovoljna sam. Usput, nasla sam advokata iz Zemuna, proveren definitivno, znam ljude koji su preko njega otisli u Vankuver. Radi 14 godina i nigde se ne reklamira.
Odlucili smo se za njega nakon sto smo saznali da nam moze pomoci i oko love ( sto je u nasem slucaju presudno).
Ako nekog interesuje, mogu ostaviti njegove podatke podatke.
 
Zdravo, Svima

ja sam nov u ovom forumu i precitao sam ovu temu u sustini celu., ali nigde nisam naisao na primer slican mom.
Hteo bih da pokusam da dobijem kanadsku vizu, ali neznam za koju da se odlucim.
imam srednju strucnu spremu(elektr), nisam ozenjen ,imam 26 god. imam rodjaka u kanadi koji je voljan da mi pruzi svaku pomoc koja je u njegovoj moci,cak je i razgovarao sa svojim agentom da bi me sponzorisao kao clana familije, ali mu je taj agent rekao da ja ne pripadam grupi familije koju on moze da sponzorise( rodjak od tetke I koleno).
Pa mi je ostalo jos da predam za radnu vizu ili da trazim iseljenicku vizu kao izbeglica. jer u Republici Srbiji imam izbeglicki status vec 15 god(izbeglica iz BIH).
Kakva je procedura ako mi rodjak sredi da mi poslodavac iz Kanade posalje ponudu za posao i garanciju da me ceka zaposlenje u kanadi.
Unapred hvala
 
maya_cy:
Dobila sam rezultate sa IELTS-a: L-8, R-6.5, W-7, S-7
Zadovoljna sam. Usput, nasla sam advokata iz Zemuna, proveren definitivno, znam ljude koji su preko njega otisli u Vankuver. Radi 14 godina i nigde se ne reklamira.
Odlucili smo se za njega nakon sto smo saznali da nam moze pomoci i oko love ( sto je u nasem slucaju presudno).
Ako nekog interesuje, mogu ostaviti njegove podatke podatke.

Majo, batali te advokate..........ne treba neka velika filozofija da se popuni aplikacija, bacas pare..........
 
baticabg:
Zdravo, Svima

ja sam nov u ovom forumu i precitao sam ovu temu u sustini celu., ali nigde nisam naisao na primer slican mom.
Hteo bih da pokusam da dobijem kanadsku vizu, ali neznam za koju da se odlucim.
imam srednju strucnu spremu(elektr), nisam ozenjen ,imam 26 god. imam rodjaka u kanadi koji je voljan da mi pruzi svaku pomoc koja je u njegovoj moci,cak je i razgovarao sa svojim agentom da bi me sponzorisao kao clana familije, ali mu je taj agent rekao da ja ne pripadam grupi familije koju on moze da sponzorise( rodjak od tetke I koleno).
Pa mi je ostalo jos da predam za radnu vizu ili da trazim iseljenicku vizu kao izbeglica. jer u Republici Srbiji imam izbeglicki status vec 15 god(izbeglica iz BIH).
Kakva je procedura ako mi rodjak sredi da mi poslodavac iz Kanade posalje ponudu za posao i garanciju da me ceka zaposlenje u kanadi.
Unapred hvala

Batice, pricali smo na tu temu , procesljaj malo ranije postove.
Sve u svemu, mrka kapa oko tog zaposlenja preko rodjaka, tesko to ide, skoro nikako. Nemoj se zamlacivati sa time, gubljenje vremena.
Ne postoji vise kategorija izbeglica, ukinuta jos 1. septembra 1997.
 
baticabg:
Zdravo, Svima

ja sam nov u ovom forumu i precitao sam ovu temu u sustini celu., ali nigde nisam naisao na primer slican mom.
Hteo bih da pokusam da dobijem kanadsku vizu, ali neznam za koju da se odlucim.
imam srednju strucnu spremu(elektr), nisam ozenjen ,imam 26 god.
Zdravo Kolega,
Predlazem Ti da detaljno procitas podforum Vankuver,Kanada ,tamo mozes pronaci par odgovara ......
Pozdrav iz Vankuvera,
Kaetan od Belu LAdju :p
 
Pozdrav svim forumasima,
Kao sto mozete videti, nov sam na ovom forumu. Vec duze pratim forum na elitesecurity-u i slucajno sam naisao na link ka ovom forumu. Vec nekoliko dana detaljno iscitavam sve teme vezane za imigraciju u Kanadu i odlucio sam se da se uclanim i nadam se da cemo se druziti ubuduce.
Kao i mnogima ovde i meni je zelja da odem u Kanadu. Dobrano sam upoznat sa celim procesom, prostudirao sam www.cic.gc.ca, ali ima jos ponekih nejasnoca, no o tome kasnije, da vas ne gnjavim sve mojim prvim postom.
Vidim da je nedavno bilo pitanje da li treba ili ne posedovati novac u banci u trenutku podnosenja aplikacije. To je i mene kopkalo i procackao sam i onaj Google forum sto je Klika naveo. Pronasao sam jedan post od prvog oktobra ove godine i tu je izvesni Jim Humphries (Former Visa Officer) naveo da TREBA novac da bude u banci u trenutku slanja Siplified procesa. Ovo je link ka tom odgovoru http://groups.google.ca/group/misc....=gst&q=proof+of+funds&rnum=3#b738c583675e8e86
 
Jos jedna stvar koja je malo nejasna u celoj proceduri. Po novom, svi uslovi treba da su ispunjeni u trenutku slanja aplikacije, sto znaci da i IELTS test mora biti polozen. Rok vazenja IELTS-a je 1 godina. E sad, sta ako oni mene pozovu da posaljem ostale dokumente u trenutku kada je proslo vise od godinu dana kada sam ja polagao IELTS? Da li oni gledaju u trenutku kada sam slao aplikaciju da li je tada vazio IELTS?
 
stryder:
Jos jedna stvar koja je malo nejasna u celoj proceduri. Po novom, svi uslovi treba da su ispunjeni u trenutku slanja aplikacije, sto znaci da i IELTS test mora biti polozen. Rok vazenja IELTS-a je 1 godina. E sad, sta ako oni mene pozovu da posaljem ostale dokumente u trenutku kada je proslo vise od godinu dana kada sam ja polagao IELTS? Da li oni gledaju u trenutku kada sam slao aplikaciju da li je tada vazio IELTS?
Evo sta sam ja nasla na njihovom sajtu u Q&A za new simplified process:
"If you take the language test within one year of submitting your simplified application, those results remain valid and will be accepted as supporting documentation by the visa office."
 
Evo i ovde za famozni IELTS, sve o njemu, 1GB mozete skinuti odavde, ko ovo provezba, i zna polozice.Radi se po matrici, a ono za ocenjivnaje zaboravite koliko sam primewtio oni to rade od oka i bez ikakvog reda i pravila. Neki ce biti zgranuti ocenama prvi put ali nek ih to ne obeshravri vec nek izadju opet i bice sigurno bolje bez obzira ako i losiju urade, takav im je sistem.Ko dobije 7 je car, izuzetno visoko znanje je potrebno.

http://www.aippg.net/forum/viewforum.php?f=6 - ovde ima ama bas sve za download itd...brdo primera komplet IELTS testova koje cete i tamo dobiti.
http://www.writefix.com/argument/fivesteps.htm - ovako uradite za pisanje, sve do detalja, mozete i napamet nauciti ko ne zna dobro engleski, garantujem 7 iz pisanja. Toliko ima primera i matrica da nema problema.Sjajno je odradjen sajt
 
E sad ce Bekenbauer da vas sve ubije u pojam... cek bre, polako... Ima nas koji smo prosli sve to.

Moj slucaj je da nikad nisam ucio engleski u skoli jer sam imao nemacki i francuski. Sve sto znam je sa neta, filmova, muzike. IELTS sam spremao nekih dve nedelje, ne intezivno. Kupio sam za 1200 dinara kod njih testove za pripremu koji sadrze CD i poskidao sam sa neta dosta informacija. Na kraju sam imao 7.

Moja supruga je ucila engleski u skoli i spremala se iz testova koje sam ja kupio. Koristila je i ono sto smo poskidali sa neta. Na kraju je imala 7.

Oboje smo polagali prvi put a polagali smo u razmaku od 15 dana. To znaci da nije potrebno nikako mega znanje da bi se dobila sedmica. Nije problem dobiti je i iz prve. Samo je potrebno neko predznanje, sto je logicno, i potrebno je DOBRO se upoznati sa tim sta vas ceka na ispitu jer je ispit veoma specifican.

Testovi su strogi a sto je najgore potrebna vam je duboka koncetracija svih 3,5 sata koliko traje test jer za to vreme nema odlaska u WC, pricanja, pauze... nista, samo se radi. Recimo, test slusanja koji traje nekih pola sata ide sa CD-a. Ako vam se u to vreme prohte da idete u WC mozete slobodno da idete ali test se ne prekida. CD ide dalje a vi dobijate jednu veliku nulu. To je ono sto je najgore vezano za IELTS.
 
I ja sam polozila iz prve, doduse posle 3 meseca spremanja. Za mene neki prijatelji kazu da sam ziherasica, dakle, mozda sam mogla i pre da izadjem na ispit i da rezultat bude isti. Ali nikako ne bih rekla da je bilo lako, niti bih se slozila da ovi u Londonu to ocenjuju manje revnosno u slucaju da vam je ponovljeni izlazak.

Ne bih se takodje slozila ni sa idejom da je uclanjenje u British Council glupost. Dakle, mozete samo kupiti testove, a mozete se za neznatno vise novca uclaniti u biblioteku na godinu dana i iz nje pozajmljivati udzbenike za pripremu IELTS-a koji u potpunosti odgovaraju testu, beletristiku, video kasete i DVD-jeve iz britanske filmske produkcije. Sve je naravno na engleskom, bez srpskog titla i veoma raznovrsno. Ovo je vrlo korisna stvar jer jedno je uciti jezik iz udzbenika, a drugo citati iz pera dokazanih pisaca i slusati zivu rec. Citanje obogacuje recnik i nije dovoljno samo imati dobru gramaticku osnovu da bi se jezik dobro pricao i razumeo. Clanstvom u BC-u gledate malo i unapred, malo dalje od osnovnog cilja, tj. cilja da se polozi test. Ako i inace neki deo slobodnog vremena provodite uz knjigu, pa zasto onda da to ne bude uz knjigu pisanu na engleskom.

Ako bas niste ljubitelji knjige ili nemate para za uclanjenje i kupovinu testova, tu je mocni Internet. Slazem se sa tim da on nosi dovoljno informacija o testu i njega takodje toplo preporucujem.

Kljuc uspeha na testu je znanje o tome sta vas tamo ceka, kako koji deo testa izgleda i sta se od vas ocekuje.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top