Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Puno pozdrava svima.....može dosta da se sazna na ovom forumu o Kanadi i mogućnosti da se zapali iz ove zemlje.
Sve najbolje u novoj godini!!!! i imam par nedoumica u vezi sa apliciranjem za iseljenicku vizu:

I. Da li neko zna koliko se dobija bodova na obrazovanju sa nasim fakultetom( FON, 4 god.) kada se aplicira za kanadu( iseljenička), da li je to 20 ili 22???
Da li se bira:

1. Obtained a university degree of two years or more at the bachelor’s level and completed at least 14 years of full-time or full-time equivalent studies____(ovo donosi 20 bodova)

ili je u pitanju:

2. Obtained a three-year diploma, trade certificate or apprenticeship (other than university) and completed at least 15 years of full-time or full-time equivalent studies____(a ovo 22 b.)?

Da li ima neko iskustva da je odabrao br. 2 i da je prosao na aplikaciji a imao je minimum 67.Posto posle niko ne zna koliko im sta boduju, da li neko ima sigurnu inf. sta treba odabrati kada si na ivici od 67 b., a ne da krenem u proces pa odose i pare i vreme a ono trebalo izabrati opciju br. 1 sa 20 bod...

Izvinite na opširnosti i možda konfuznosti ali mi je jako važno jer sam kao i svi tu negde na granici 67( meni je logično da se odabere pod br. 2 i racunam 22 b. a mozda nisam u pravu,a vidim i na dosta foruma računaju kao i ja e sad da li je to tačno ili ne :confused: ??)a 2 boda puno znace,unapred hvala?

i drugo pitanje,

II. Moja žena ima sestru( od rođene tetke, tetka i njen otac su rođeni brat i sestra)u Kanadi, da li dobijamo na tu njenu sestru neke bodove mislim 5 ( samo bi nas to spasilo :roll: )na osnovu rođaka u Kanadi.

III. I još jedno pitanje, šta je pametno uraditi posto radim u jednoj privatnoj firmi koja se bavi izvođenjem elektro radova i u suštini sam nekakav menadžer mada su kod nas svi neki menadžeri 8), ali pošto radim tek nekih godinu i nesto poslove koje obavljam sigurno nisu u rangu poslova koji oni propisuju da menadžeri treba da rade, da li je bolje da iskustvo prijavim kao neki Administrative Officers ili Adminis. Clerks pošto i ovako obavljam i te poslove( koji su opisani za te admin. offic. and clerks) u Office-u tj. kancelariji( ma sve živo radim, 3-4 radna mesta a 1 bedna plata, Srbija bato, to nema baš svuda :twisted: ) da li bih time nesto izgubio tj. da me odbiju ako doguram do 67 poena zbog otkud znam ne bas atraktivnog posla odns. iskustva, tj. posla koga verevatno obavljaju i kanađani, ili je to samo da se iskustvo na neki način verifikuje sa te njihove liste zanimanja i nista više od toga.....ili ako cu nešto izgubiti da se prijavim kao neki menadžer nižeg ranga ili tako nesto ....mislim nije problem i ako nekog zovu da provere samo trenutno ne ispunjavam baš sve ono što su oni postavili da menadžer treba da radi, još sam zelen :-D ...hvala

Unapred se zahvaljujem i nadam se brzom odgovoru,pozdrav..... :)
 
duskoz:
...I. Da li neko zna koliko se dobija bodova na obrazovanju sa nasim fakultetom( FON, 4 god.) kada se aplicira za kanadu( iseljenička), da li je to 20 ili 22???
Da li se bira:

1. Obtained a university degree of two years or more at the bachelor’s level and completed at least 14 years of full-time or full-time equivalent studies____(ovo donosi 20 bodova)

ili je u pitanju:

2. Obtained a three-year diploma, trade certificate or apprenticeship (other than university) and completed at least 15 years of full-time or full-time equivalent studies____(a ovo 22 b.)?...
Dobijas 22 poena za nas fakultet; pogledaj stranice 3, 4 i 8 ovog foruma gde se vodila debata o tome.


:!:Za one koji ce ovo kasnije citati: ipak racunajte samo 20 poena (kasnije cete videti zbog cega):!:

duskoz:
...II. Moja žena ima sestru( od rođene tetke, tetka i njen otac su rođeni brat i sestra)u Kanadi, da li dobijamo na tu njenu sestru neke bodove mislim 5 ( samo bi nas to spasilo :roll: )na osnovu rođaka u Kanadi...
Na CIC-u stoji ovako:
You or your accompanying spouse or common-law partner has a relative (parent, grandparent, child, grandchild, child of a parent, sibling, child of a grandparent, aunt/uncle, or grandchild of a parent, niece or nephew) who lives in Canada and is a Canadian citizen or permanent resident.
Dakle, po ovome nemas tih 5 poena. Sestru od tetke oni zovu First Cousin (a child of your aunt or uncle). Proveri ovo jos jednom, posto ja nisam srpske nacionalnosti, i ti rodbinski odnosi mi malo slabije stoje; ali mi se cini da je to tako.

Na trece pitanje je bolje da ti odgovori neko drugi sa foruma, koji ima vise iskustva sa time.

Uopsteno, ako si na granici sa poenima bolje je da se strpis i nabacis jos neki poen.
Imas samo godinu dana radnog iskustva, sto je 15 poena; za 2 dobijas 17, 3=19, 4+=21.
Ukoliko ti zena ima zavrsen fakultet onda imas tacno 67 poena, ali si racunao 16 maksimalnih poena na engleskom, sto je rizicno. Ako stvari ovako stoje, i mozes da izguras to sa jezikom i sredis ove nedoumice sa poslom, u sustini mozes da apliciras (naravno ne zaboravi uslov od 10 000CAD$). Sretno !
 
papalagy:
Dobijas 22 poena za nas fakultet; pogledaj stranice 3, 4 i 8 ovog foruma gde se vodila debata o tome.
Klika ju je okoncao sa ovim postom:
22 boda
You have a three-year diploma, trade certificate or apprenticeship and at least 15 years of full-time or full-time equivalent study.
http://www.cic.gc.ca/english/skilled/qual-5.html



Na CIC-u stoji ovako:
You or your accompanying spouse or common-law partner has a relative (parent, grandparent, child, grandchild, child of a parent, sibling, child of a grandparent, aunt/uncle, or grandchild of a parent, niece or nephew) who lives in Canada and is a Canadian citizen or permanent resident.
Dakle, po ovome nemas tih 5 poena. Sestru od tetke oni zovu First Cousin (a child of your aunt or uncle). Proveri ovo jos jednom, posto ja nisam srpske nacionalnosti, i ti rodbinski odnosi mi malo slabije stoje; ali mi se cini da je to tako.

Na trece pitanje je bolje da ti odgovori neko drugi sa foruma, koji ima vise iskustva sa time.

Uopsteno, ako si na granici sa poenima bolje je da se strpis i nabacis jos neki poen.
Imas samo godinu dana radnog iskustva, sto je 15 poena; za 2 dobijas 17, 3=19, 4+=21.
Ukoliko ti zena ima zavrsen fakultet onda imas tacno 67 poena, ali si racunao 16 maksimalnih poena na engleskom, sto je rizicno. Ako stvari ovako stoje, i mozes da izguras to sa jezikom i sredis ove nedoumice sa poslom, u sustini mozes da apliciras (naravno ne zaboravi uslov od 10 000CAD$). Sretno !


Da hvala ti sve sam to ja procitao ali su mi i daljle nejasne te stvari neko računa 20 na fax. neko 22, ali niko jasno da potvrdi da li je jedno ili drugo, u svakom slučaju hvala( ćuti za CAD$ ne podsećaj me dođe mi muka....stalno su mi na misli :idea: :lol:
 
zdravo svima,
prvi put se javljam i hteo bih da se svima na ovom sajtu zahvalim na informacijama i hteo bih da postavim par pitanja.imam zavrsenu srednju skolu i radim vec 17 godina,imam cetri pet zanimanja,kazu da sa sam dobar u struci i da mi zanati idu od ruke,dobio sam ponudu od dobrog prijatelja koji je dugo tamo da dodjem,smestajnije problem,ni novac nije problem,cak mi se ponudio i da mi posalje garancije od poslodavca,da li bi bilo dobro da ih posalje i kako,problem mi je malo engleski,ustvari malo sam se uplasio tog testa,da li bih sa znajem (na nivou da mogu da se sprazumem i da solidno komuniciram)problem mi je pisanje,da li bih sa intezivnim radom mogao da se spremim za cetri meseca pa da izadjem na polaganje,i kakve su sanseda pored svega odem.
unapred hvala
 
okano:
Ovih dana spremam se da apliciram za iseljenicku.Uslovi su nenormalno poostreni, pa eto ako ima nekog ko prolazi ovu golgotu ili jos bolje ko ju je skoro prosao nek se javi. Zna li ko kakav je prolaz na IELTS testu. Sta reci , javite se!

Evo i ja sam htela da apliciram isto ali se sad nesto dvoumim. Imam 34 godine. Ja sam polagala IELTS i dobila 9 poena. Zivim na Kipru i engleski koristim u svakodnevnom govoru i na poslu, a francuski tek ucim i znam samo ono osnovno. Razvedena sam i imam dvoje dece ali nazalost imam samo srednju skolu, ali zato 13 godina radnog iskustva uglavnom na polju prodaje i marketinga. Nisam sigurna kakve su mi sanse. Sta mislite?
 
MA972CY:
Evo i ja sam htela da apliciram isto ali se sad nesto dvoumim. Imam 34 godine. Ja sam polagala IELTS i dobila 9 poena. Zivim na Kipru i engleski koristim u svakodnevnom govoru i na poslu, a francuski tek ucim i znam samo ono osnovno. Razvedena sam i imam dvoje dece ali nazalost imam samo srednju skolu, ali zato 13 godina radnog iskustva uglavnom na polju prodaje i marketinga. Nisam sigurna kakve su mi sanse. Sta mislite?

Pozdrav!
Kao sto vidis imamo slican nick, mozda se i znamo. Ja sam zivela 4 god. u Limassolu,a vratila se u "Jugu" 2004.
Od tada se svim silama trudim da pobegnem odavde.
Moj suprug i ja smo aplicirali za Kanadu pre mesec dana...Nadamo se.
Moram da ti cestitam na IELTS-u. Svaka cast, nisam jos skoro cula da je neko dobio 9.
Ja imam zavrsen fakultet pa smo jedva skupili bodove za passmark.
Ne znam sta da ti kazem, najbolje bi bilo da odes na zvanican site za kanadsku imigraciju pa se tamo izboduj ili ako zaista zelis da se iselis, zavrsi tu neki college pa za dve godine apliciraj.
Mada bih se ja rado menjala sa tobom ako imas kiparske papire. :wink:
Kali tixi!
Anyway,
 
Kako je svet mali.
Moja situacija je malo komplikovanija, ali ni vama ne zavidim. Ja sam dosla ovde 1999 i imala vizu preko off-shore firme gde sam radila. Posle sam se udala i na osnovu toga sredila papire, ali se sad razvodim i nece da mi ih produze. Navodno treba da usvoje neki evropski imigracioni zakon po kojem bi svi koji borave u zemlji preko 5 godina (legalno ili ne), trebali da dobiju trajni boravak. Eto ja to sad cekam, pa ako bude bude.
Inace meni je Kipar trebao da bude samo odskocna daska za Englesku, ali nista ne ide kako je planirano. A Kanada je stari san. Trenutno imam 63 poena, a ako uspem i do neke diplome da dodjem onda bih imala dobru sansu. Otezavajuca okolnost je sto imam decu i sto uvek zbog njih moram da idem na sigurnu i trajnu varijantu, a ne na neke od pola godine. Ja se nadam da ce sve da bude u redu. Aplicirali smo i za diversity lottery. valjda se nikada ne zna odakle sreca moze da zakuca. :D
A sto se koledza tice, to si apsolutno u pravu. Oni su ovde samo dosta skupi, a ja imam jako mnogo izdataka pa ne mogu da ih priustim sad. Mislila sam da upisem ekonomiju u BG (dopisno), pa polako. Ja imam zelju i volju da ucim i radim, samo mi treba malo podrske i po neka korisna informacija. Valjda je svima tako. Lakse je kad znas da nisi sam, vec da ima i drugih u slicnim situacijama.

Vama zelim sve najbolje sa aplikacijom.
 
skorpija&bik:
Da li to znaci,bez obzira sto posedujem zana koji se trazi,ne jedan nego tri,i bez obzira sto imam ko ce me tmo sacekati,i bez obzira sto imam potreban novac i bez obzira sto mogu dobiti od poslodavca da mi garantuje posao.
Voleo bih da dobijem odgovor jer sam procitao da traze zanatlije.

Ako si gledao na CIC sajtu, tamo lepo kaze, moras imati bar 2 godine neke vise skole ili neki certifikat ili neki Aprenticeship u nekom zanatu i 14 godina skolovanja da bi dobio 20 bodova, razumes, ne mozes sa 12 godina skole nista uraditi. Sa 12 godina i zanatom mozes navicu najvise 12 bodova, ali to je opet daleko od potrebnih 67.
Ovo za poslodavca, to i ne ide bas tako lako.

Ne zelim da te ukopavam sa ovim informacijama ali to je tako, na zalost. Bolje da znas u startu nego da krenes u aplikaciju nepripremljen i bacis novac bez potrebe.
 
skorpija&bik:
Da ti malo pojasnim,ja imam svoj zanat kojim se bavim i u medju vremenu sam zavrsio jos dva zanata koja su vezana za moju struku da li to0 nesto znaci i da li bi ponuda za posao iz kanade pomogla.

Ne razumes me, MORAS imati neku neku godinu post secondary education da bi imao neke znacajne bodove, u tvom slucaju sa srednjom skolom imas samo 5 bodova.

Ali pitanje je da li mozes dobiti 10 bodova za obezbedjen posao, to je komplikovana procedura a ishod neizvesan. Ali i sa tih 10 bodova si daleko od 67.
 
skorpija&bik:
Klika da te pitam da li postoji procedura da brat i sestra odu zajedno i da sestra koja ima dva fakulteta i tri godine staza a pri tome odlicno se sluzi engleskim jezikom bude nosilac aplikacije.

Na zalost, sestra ne moze da sponzorise brata i obrnuto. Tetka, stric, baba, deda i tome slicno, sve prozali, ali ovo za sestru/brata ne, ne znam iz kog ralzoga ali to je tako.
 
Ako imate vremena malo pogledajte ovaj link:
http://www.canadavisa.com/fast-track-canada-immigration-visa-application.html

Ono sto je meni tu interesantno jeste razlika izmedju Work Permit i Arranged Employment, pri cemu se moze jasno videti da za Arranged Employment poslodavac nije obavezan da dokazuje da nije uspeo da nadje adekvatnu domacu radnu snagu. Jedino sto mora, to je da ti ponudi stalni radni odnos na neodredjeno vreme.

Mozda je Arranged Employment ipak resenje za one koji imaju obecanja za zaposlenje u Kanadi.

Srecno!
 
javorka:
Ako imate vremena malo pogledajte ovaj link:
http://www.canadavisa.com/fast-track-canada-immigration-visa-application.html

Ono sto je meni tu interesantno jeste razlika izmedju Work Permit i Arranged Employment, pri cemu se moze jasno videti da za Arranged Employment poslodavac nije obavezan da dokazuje da nije uspeo da nadje adekvatnu domacu radnu snagu. Jedino sto mora, to je da ti ponudi stalni radni odnos na neodredjeno vreme.

Mozda je Arranged Employment ipak resenje za one koji imaju obecanja za zaposlenje u Kanadi.

Srecno!

Evo sta kaze oficijelni HRSDC sajt :
http://www.hrsdc.gc.ca/en/epb/lmd/fw/tohrdcassess.shtml#aar
http://www.hrsdc.gc.ca/en/epb/lmd/fw/supperimm.shtml


A vec sam napomenuo, nijedan poslodavac u Kanadi nece nikome ponuditi posao na nevidjeno a pogotovu ako ta osoba nema permanent resident status.
Svako moze da pokusa i aplicira preko interneta , nista ne gubi, ali znam odgovor unapred........
 
Slazem se ja u potpunosti sa tobom da ljudi ne treba da se zanose da ce preko Interneta naci poslodavca. Moja je poenta da je ipak moguce odraditi vizu na osnovu Arranged Employment bodova u nekoj ovakvoj semi:
imas prijatelja koji ima firmu u Kanadi, ovaj hoce da ti pomogne i iscima se za Arranged Employment Opinion u HRSDC i ponudi ti nesezonski posao na neodredjeno vreme. Znacajan je podatak da za ovakvu ponudu za posao nije potrebno da poslodavac dokazuje da nije mogao takvog strucnjaka da nadje na domacem trzistu. E sad samo jos naci ovako mocnog prijatelja u Kanadi.
 
javorka:
Slazem se ja u potpunosti sa tobom da ljudi ne treba da se zanose da ce preko Interneta naci poslodavca. Moja je poenta da je ipak moguce odraditi vizu na osnovu Arranged Employment bodova u nekoj ovakvoj semi:
imas prijatelja koji ima firmu u Kanadi, ovaj hoce da ti pomogne i iscima se za Arranged Employment Opinion u HRSDC i ponudi ti nesezonski posao na neodredjeno vreme. Znacajan je podatak da za ovakvu ponudu za posao nije potrebno da poslodavac dokazuje da nije mogao takvog strucnjaka da nadje na domacem trzistu. E sad samo jos naci ovako mocnog prijatelja u Kanadi.

Ako je neko u slicnoj situaciji, super, sve na onom sajtu lepo pise sta poslodavac treba da podnese od papirologije. Takodje, ne bih bio iznenadjen da taj isti poslodavac mora da potpise izjavu da u nerednih nekoliko godina snosi svu odgvoronost za potencijalnog radnika koji imigrira, nisam tu posve siguran, slicna stvar postoji kod Familuy Sponsorship kategorije u kojoj sponzor potpisuje izjavu u kojoj se obavezuej da ce u naredne 3-10 godina izdrzavati supruznika, jednostavna ograda u slucaju da neko hoce da se prijavi na welfare.

Takodje, treba obratiti paznju i na ovo:

* Submit an application for an HRSDC arranged employment opinion (AEO)

A positive AEO supports the immigration of a Skilled Worker to Canada and is one factor that CIC considers when reviewing an application for permanent residency. Please note that an HRSDC AEO only supports the person's application for permanent residency, but will not result in CIC issuing a work permit and does not allow the person to work in Canada before receiving his/her permanent residency.

** NOTE :

Please note that the Skilled Worker can apply directly to CIC for permanent residency and can gain additional points for having a permanent job offer from you if he/she already holds a work permit that :

* Is valid at the time of application and was originally issued by CIC based on a positive HRSDC labour market opinion (including national opinions like the Canada Research Chairs program);

Ovo boldovano opet ukazuje da HRSDC presudjuje na osnovu nekih svojih kriterijuma. Ovde se opet pominje na vise mesta Work Permit.......

Mislim da je ova stvar relativna i da dosta zavisi od samog aplikanta i njegove struke/iskustva/sertifikata itd....... jer u protivnom, hipoteticki gledano, ja imam restoran i zelim da zaposlim Peru iz Srbije na mestu kuvara koji nikad nije radio u toj oblasti niti ima bilo kakvu skolu/dipomu/sertifikat. Ne verujem da bi CIC tu bas tako lako pozitivno odreagovao.
Sa druge strane, cak i da neko poseduje sertifikat u Srbiji recimo u nekom zanatu, to ne znaci automatski da je on priznat ovde u Kanadi, znam da nije, opet se vracamo na pocetak price, mora se imati odgovarajuca licenca za obavljanje neke delatnosti, recimo elekrticar, varilac itd.........cela ta stvar nije tako jednostavna kao sto nekome izgleda.

Ja ne znam ni sa jedan jedini slucaj da je neko dosao u Kanadu na ovaj fazon. Naravno , neko jeste, ne znaci da ako ja ne znam da to opste pravilo, ali malo je cudno da u poslednjih 15 godina, i mase ljudi koje znam koji su otisli u Kanadu, ama bas niko nije uradio nesto slicno. Cak se ne secam da sam video ijedan post na onoj Google diskusionoj grupi za imigraciju, sigurno najveca baza podataka vezana za ovu temu koja se moze naci na internetu.
Mozda i gresim.........
 
Evo jedan od postova sa Google Grupe, u pitanju je A. Miller, imigracioni konsultant:

Arranged employment opinion process verifies legitimacy of the employer,
fact that such is in business for at least past 12 months and has proven
record of employment for at least same period as well that conditions and
salary in job offer are sufficient to attract and retain Canadian workers.
See here:

http://www.hrdc-drhc.gc.ca/hrib/lmd-dmt/fw-te/common/arranged.shtml

Job offer validation process goes one step further - it requires in addition
to the above a proof from employer that despite nationwide and extensive
search no Canadian candidate was found for offered position.


Andrew Miller
Immigration Consultant
Vancouver, British Columbia
 
Hteo bih da se zahvalim Javorci na odgovoru,ne bih u sve ovo ulazio da se drugar nije ponudio da ce snositi sve troskove i da je umogucnosti da mi odmah nadje posao cak se ponudio i da mi posalje garanciju u vezi posla samo me zanima kako bi bilo najbolje da se izvede,da li meni da posalje ili da ide preko ambasade.
Veliko hvala svima.
P.S.pogledaj te ovo imigracija.tripod.com
 
skorpija&bik:
Hteo bih da se zahvalim Javorci na odgovoru,ne bih u sve ovo ulazio da se drugar nije ponudio da ce snositi sve troskove i da je umogucnosti da mi odmah nadje posao cak se ponudio i da mi posalje garanciju u vezi posla samo me zanima kako bi bilo najbolje da se izvede,da li meni da posalje ili da ide preko ambasade.
Veliko hvala svima.
P.S.pogledaj te ovo imigracija.tripod.com
Nema na cemu, samo i sa tim prijateljem iz Kanade koji hoce da pomogne ti imas dalek put do kanadske vize. Kao prvo, moras mnogo vise da se angazujes na sticanju informacija. Nije nama tesko da odgovaramo na pitanja, ali za uspeh u Kanadi potrebno je imati i tu zicu samostalnosti i probojnosti, inace dzaba struka i nauka. Dakle, imas osnovni sajt www.cic.gc.ca gde treba da pronadjes svoj slucaj i do detalja ga proucis. Potom ove sajtove o nacinu pribavljanja dokaza da imas ponudu za posao u Kanadi. Sve lepo pise po koracima: da misljenje pribavlja poslodavac od HRSDC, da to ne moze biti sezonski posao vec na neodredjeno, da je to samo jedan od elemenata tvoje iseljenicke aplikacije ... itd itd. Znaci, poslodavac obavi sve sta je potrebno i posalje ti svoju ponudu i pozitivno misljenje iz HRSDC da ih prilozis uz aplikaciju.

Ja sam se malo potrudila da te izbodujem i evo sta sam dobila:
- skola (srednja+zanati) - 12 bodova
- engleski (diskutabilno, recimo svuda Moderate Proficiency) - 8 bodova
- radno iskustvo - 21 bod
- godine zivota - 10 bodova
- ugovoren posao - 10 bodova
- adaptability (dodatnih 5 za obezbedjen posao+pretp. da supruga ima srednju skolu) - 5 bodova
------------------------------------------
ukupno = 66

Dakle, pretpostavili smo da ces uspeti da dobijes bodove na obezbedjen posao i da ces iz engleskog dobiti 8 od maksimalnih 16, i jos uvek nisi iznad crte. To znaci da bi morao iz engleskog na jednom od delova testa da dobijes odlicnu ocenu da bi imao dovoljno. Da bi znao da li si sposoban za tako nesto moras prvo iskopati na internetu kako izgleda test (bilo je postova na tu temu i adresa dobrih sajtova, procesljaj malo po forumu), a potom uciti kao lud da u tome i uspes. Sve je moguce, ali je potrebno jako mnogo ulaganja i odricanja. Ne mozemo ti mi reci da li je moguce da ostvaris takav rezultat na engleskom. Ti sam najbolje znas na kom nivou si sad i koliko si jos sposoban da napredujes.

I jos jednom, procitao si sta klika ima da kaze na celu pricu o Arranged Employment, a on je tamo na izvoru informacija - nije to bas tako lako.


Sve najbolje!
 
skorpija&bik:
Hteo bih da se zahvalim Javorci na odgovoru,ne bih u sve ovo ulazio da se drugar nije ponudio da ce snositi sve troskove i da je umogucnosti da mi odmah nadje posao cak se ponudio i da mi posalje garanciju u vezi posla samo me zanima kako bi bilo najbolje da se izvede,da li meni da posalje ili da ide preko ambasade.
Veliko hvala svima.
P.S.pogledaj te ovo imigracija.tripod.com

Ja bih ti samo jos dodao uz ovo sto je javorka rekla, ako taj prijatelj moze da ti nadje posao, neka pocne sa tom procedurom, e ja sad ne znam, da li on ima firmu ili radi za nekoga ko bi ti izdao tu garanciju za posao.
Samo pazi, ti moras imati odredjene kvalifikacije za tu poziciju koja ti se nudi, moras poslti neke papire koji to dokazuju, a sa sdruge strane tvoj poslodavac ce sve to poslati HRSCD na procenu ovde u Kanadi, i ako oni odobre onda sve to oni salju CIC dalje vezano za tvoju imigracionu aplikaciju. Ali kao sto ti rece Javorka, moras pre toga poagati IETLS test i videti kako stojis sa bodovima, meni se cini da ti kreces sa kraja price, to ti bas i nije najbolja ideja. Znaci, ti moras imati sve spreno od paipira i tek onda krenuti sa ovom pricom o poslu, ili sve raditi u isto vreme i moliti se bogu da ces nabaciti potrebne bodove, to je tvoj izbor.
 
Hvala svima,nisam krenuo od kraja nego skupljam informacije o svemu,naravno da prvo moram polagati tes i krenuo sam sa ucenjem,pribavio sam sve potrebno u vezi testa i nameravam da izadjem na tes u maju ili junu pa tek onda krenuti u celu proceduru,samo sam hteo da se informisem u vezi posla jer mi je drugar rekao da moze da pribavi garanciju,hteo sam samo da znam da li da je salje meni ili ambasadi i kada bi bilo pametno da se ona dostavi,cak ni novac koji je potreban nije problem ,moram se potruditi da mi ocene budu od 7 pa navise.
 
skorpija&bik:
Hvala svima,nisam krenuo od kraja nego skupljam informacije o svemu,naravno da prvo moram polagati tes i krenuo sam sa ucenjem,pribavio sam sve potrebno u vezi testa i nameravam da izadjem na tes u maju ili junu pa tek onda krenuti u celu proceduru,samo sam hteo da se informisem u vezi posla jer mi je drugar rekao da moze da pribavi garanciju,hteo sam samo da znam da li da je salje meni ili ambasadi i kada bi bilo pametno da se ona dostavi,cak ni novac koji je potreban nije problem ,moram se potruditi da mi ocene budu od 7 pa navise.

Garancija nista ne vredi dok nije odobrena od strane HRSDC-a, to je prvi korak, pogledaj na onim linkovima sto sam postavio, sta tacno poslodavac treba da uradi, imas tamo i formulare.
Znaci, nista tebi poslodavac ne salje niti imigracionom odeljenju u Bec, vec ovde u Kanadi HRSDC-u, ti taj papir neces ni videti. U tovm slucaju HRSDC je bog i batina, njihovo odobrenje je za CIC zakon, tacka. CIC resava tvoju aplikaciju na osnovu njihovog misljenja.

Ali opet obrati paznju na ono sto sam ti napomenuo, moras imati odredjeno zanimanje/iskustvo/sertifikat za poziciju koju ti poslodavac nudi. Nemoj se zavaravati da ce ti odobriti ponudu na osnovu zavrsene srednje skole. Sto vise dokaza/papira posaljes uz ponudu poslodavca na procenu , imas vece sanse za odobrenje od strane HRSDC-a. Kao sto rekoh, stvar je ralativna, ako je tvoje zanimanje trazeno u ovom momentu, sanse su ti velike u tom slucaju. HRSDC donosi odluku na osnovu trenutnog stanja na trzistu rada.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top