Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Freeze, koliko je vremena proslo od tvog slanja dokumenata do vremena kada su ti iz Beca trazili dodatno (podatke iz vojne knjizice)? I da li znas za koliko su tvoji papiri stigli u ambasadu i kako si ih slao?
Pozdrav svima i razmenjujmo novosti


Kod mene je islo ovako:

Poslao dokumenta DHL-om u Bec 23.02.2008

Poceli obradu aplikacije 03.03.2008

Trazili dopunu dokumentacije 16.04.2008 (vojnu knjizica kao dokaz da sam se vratio iz

Bosne 1992 gde sam bio kao pripadnik JNA)

20.05.2008 Na jedvite jade dobio kopiju vojne knjizice koju sam im poslao

15.10.2008 Dobio obavestenje od njih da je pokrenuta background check procedura koja zbog moje specificnosti(boravak u Bosni 1991/1992) moze da traje do 6 pa cak i 18 meseci.

16.10.2008 Otisao na bolovanje da se povratim od soka koji sam doziveo kada sam video koja me zajebancija ceka :dash::dash::dash:

28.02.2009 Sedim potpuno smiren :poludeo::poludeo::poludeo: pomiren sa cinjenicom da moram da cekam
 
Zakon....zemlja....ista ona koja nam je dala puske da ubijamo ili budemo ubijeni....koja nam nije dala NISTA vise od toga....zakon...drzava.
Sacuvaj me Boze takve drzave i takvog zakona.
Poslao sam vojnu knjizicu i opet cu ako treba i pitacu jel' treba jos nesto !!!
Sta cu kad sam izdajnik i volim da otkrivam vojne tajne svoje zemlje :)

Freeze, to sto ti traze military booklet i onaj formular (supplementary informatio), to je super, znaci da privode kraju tvoj slucaj i sve ostalo je u redu. Racunaj da si vec u Kanadi.
E ti sad vidi hoces li da izdas svoju najrodjeniju zemlju, drzavu, ustav, vojsku, debele zadrigle generale i jos deblje i jos vise zadrigle politicare za koje smo samo cifre, meso...sredstvo njihovog bogacenja.

Srecno, popunjavaj cega se secas i salji, ime komandira cete ti pise u v. knjizici, ostalo sto ne znas pisi N/A i bice sve OK.

I razmisli jos jednom vredi li sve to, vredi li izdavati drzavu da bi otisao u neku tamo NATO zemlju... :)


Pozz.

E pa moram da dodam ! To je jace od mene.Pa nama su mladost oduzeli ti kreteni.Pokupili su nas (klince od 19 godina tog Novembra 1991 nabili u neki avion) i poslali u Bosnu.Scena ista kao u filmu KOSA.Posto se nisam slozio sa time gde idem i za koji k.... kada sam im tamo koji mesec kasnije "OBJASNIO" da je od mene bilo dosta, drali su se na mene kao kreteni preteci mi vojnim zatvorom i svim ostalim sranjima..Ja sam samo terao svoje i nekako se dokopao aerodroma Batajnica.Vise se nikada nisam vratio....

Grandicu izdajnice jedan,sram te bilo.Ja mislio da sam jedini koji podriva bezbednost .....
 
Poslednja izmena:
Zakon....zemlja....ista ona koja nam je dala puske da ubijamo ili budemo ubijeni....koja nam nije dala NISTA vise od toga....zakon...drzava.
Sacuvaj me Boze takve drzave i takvog zakona.
Poslao sam vojnu knjizicu i opet cu ako treba i pitacu jel' treba jos nesto !!!
Sta cu kad sam izdajnik i volim da otkrivam vojne tajne svoje zemlje :)

Freeze, to sto ti traze military booklet i onaj formular (supplementary informatio), to je super, znaci da privode kraju tvoj slucaj i sve ostalo je u redu. Racunaj da si vec u Kanadi.
E ti sad vidi hoces li da izdas svoju najrodjeniju zemlju, drzavu, ustav, vojsku, debele zadrigle generale i jos deblje i jos vise zadrigle politicare za koje smo samo cifre, meso...sredstvo njihovog bogacenja.

Srecno, popunjavaj cega se secas i salji, ime komandira cete ti pise u v. knjizici, ostalo sto ne znas pisi N/A i bice sve OK.

I razmisli jos jednom vredi li sve to, vredi li izdavati drzavu da bi otisao u neku tamo NATO zemlju... :)


Pozz.

Nemogu a da ne napisem bar par reci, za jos jednog lokal patriotu kojih sam se nasretao u zivotu i pun mi je k...c takvih.
Covek je pitao za vojnu knjizicu, i razvila se diskusija u tom pravcu. Ko te je uopste pitao za misljenje oko " podriglih generala i politicara", oko onoga ko je kome dao pusku u ruku i ostala sr.nja koja si napisao.
Nemoj da sve ovde zamaras koliko ti mrzis i blatis svoju drzavu. Pa kakva i da je to je nasa drzava, koju vecina naroda voli svim srcem, nasuprot na srecu mali deo tog istog naroda u kome spadas i ti ( ili mozda gresim ). Ipak mislim da ti ne spadas nigde, Pojave poput tebe nemaju pripadnosti.

Izvinjavam se ostalim forumasima za moj trenutni bes, ali stvarno nisam mogao da izdrzim
 
Nemogu a da ne napisem bar par reci, za jos jednog lokal patriotu kojih sam se nasretao u zivotu i pun mi je k...c takvih.
Covek je pitao za vojnu knjizicu, i razvila se diskusija u tom pravcu. Ko te je uopste pitao za misljenje oko " podriglih generala i politicara", oko onoga ko je kome dao pusku u ruku i ostala sr.nja koja si napisao.
Nemoj da sve ovde zamaras koliko ti mrzis i blatis svoju drzavu. Pa kakva i da je to je nasa drzava, koju vecina naroda voli svim srcem, nasuprot na srecu mali deo tog istog naroda u kome spadas i ti ( ili mozda gresim ). Ipak mislim da ti ne spadas nigde, Pojave poput tebe nemaju pripadnosti.

Izvinjavam se ostalim forumasima za moj trenutni bes, ali stvarno nisam mogao da izdrzim

A o kojoj se drzavi radi ?Radi se o ubijanju ljudi za ciljeve ne znam ni ja koje.O ubijanju ljudi koje je trajalo nekoliko godina i koje smo mozda mi trebali po Sloveniji i Hrvatskoj i Bosni da izvrsavamo ???O odbrani cega od cega ??? Da nije mozda to bio patriotizam ??Necu vise takodje da komentarisem na ovu temu jer su to aveti proslosti iz jedne vestacke tvorevine na cijem je celu bilo dvoje ljudi(od kojih jedan posteno nije ni govorio jezikom razumljivim za nas ovde u Srbiji) i njihovih pudlica.
Inace moje misljenje je da puske u ruke nisu bile nikakva sranja vec vrlo ozbiljne gluposti koje su napravili nepromisljeni ljudi koji nisu videli dalje od svog nosa.

Uostalom forum je mesto gde ljudi iznose svoja misljenja i moramo biti tolerantni jedni prema drugima i ne zauzimati odmah tvrdi stav ako neko malo skrene sa teme.

Sve ovo sto Grandic navodi su razlozi zbog kojih nas ovoliko proveravaju i gnjave.

Military background automatically = in-depth report ... (this means if the person sponsoring or the person being sponsored has any military background your looking at least 6 months check)
Sta ovo znaci ? Znaci da ako neko ima podatak da je ucestvovao u gluposti koja se zove rat na teritoriji bivse SFRJ tj. bio vojnik u to vreme, ima dobre sanse da poludi od cekanja da ga imigraciono proveri preko njihove sluzbe za nacionalnu bezbednost CSIS.Kada vide u vojnoj knjizici gde si i kada bio onda lepo posalju pismeni zahtev iz Beca u Otavu pa ti onda lepo cekas dok to neko primi pa prosledi u odredjeni department pa onda mozda u jos neki department, pa onda malo popiju kafu, pa pojedu krofnu i eto cekanja od ko zna koliko dugo.To na zalost imamo samo mi tj. muskarci od 1927-1981 godista(nisam najsigurniji za godiste) sa teritorije bivse SFRJ.Ah da zaboravio sam da je sa nama u kategoriji i Ruanda :dash::dash::dash:
 
Poslednja izmena:
@Ja Malecka

Papire sam poslao 09.12.2008. DHL-om. Dokumenta su stigla sutradan, znaci 10.12.2008, DHL ima tracking pa sam pratio posiljku. Zahtev da popunim tabelu i posaljem vojnu knjizicu dobio sam na mail u cetvrtak 26-og. Zdravlje boze u ponedeljak saljem ovo sto su trazili ;).


Ljudi nemoj da se svadjamo oko toga ko je veci, manji, vislji, nizi, siri, duzi patriota.....to je toliko glupo da,..... mislim da ne moram da objasnjavam.

Na kraju krajeva nisam ja napisao post u kome se pominje "famozni"dokumen da bi inicirao raspravu na tu temu nego da sve vas obavestim da se nesto desava. Svestan sam koliko je tesko cekati u tisini.

Dajte nesto korisno, kako licencirati pojedina zanimanja, da li je ko cuo za skills connect agencije i koje usluge pruzaju. Mene muci kako doci do pristojnog posla u Kanadi. Hteli mi to da priznamo ili ne materijalni aspekt cele price oko Kanade igra znacajnu ulogu.

Pusti patriotizam nismo mi zbog toga ovde...
 
@Ja Malecka

Papire sam poslao 09.12.2008. DHL-om. Dokumenta su stigla sutradan, znaci 10.12.2008, DHL ima tracking pa sam pratio posiljku. Zahtev da popunim tabelu i posaljem vojnu knjizicu dobio sam na mail u cetvrtak 26-og. Zdravlje boze u ponedeljak saljem ovo sto su trazili ;).


Ljudi nemoj da se svadjamo oko toga ko je veci, manji, vislji, nizi, siri, duzi patriota.....to je toliko glupo da,..... mislim da ne moram da objasnjavam.

Na kraju krajeva nisam ja napisao post u kome se pominje "famozni"dokumen da bi inicirao raspravu na tu temu nego da sve vas obavestim da se nesto desava. Svestan sam koliko je tesko cekati u tisini.

Dajte nesto korisno, kako licencirati pojedina zanimanja, da li je ko cuo za skills connect agencije i koje usluge pruzaju. Mene muci kako doci do pristojnog posla u Kanadi. Hteli mi to da priznamo ili ne materijalni aspekt cele price oko Kanade igra znacajnu ulogu.

Pusti patriotizam nismo mi zbog toga ovde...

Cao freeze,

Koliko se secam, Dassal je napisao da je sve slao preko ambasade u Beogradu.Znaci predas to sto saljes u Kneza Milosa pa oni to diplomatskom postom svaki petak salju u Bec.To je usteda od nekih 30 evrica.

Ja ovde u Beogradu radim u jednoj racunarskoj firmi na poslovima implementacije i administracije racunarskih mreza tako da sam jednog prijatelja u Kanadi zamolio da mi napise kako da dodjem do posla tamo.Inace cilj mi je da uklopim racunarske mreze i elektro instalacije posto imam elektrotehnicku skolu.Cilj mi je da u Kanadi dodjem do pozicije da mogu da se bavim i jednim i drugim.Njegov savet je sledeci:
Treba da pored diplome prevedem i sva svedocanstva srednje elektrotehnicke.Poslodavac treba da napise cime sam se sve bavio dok sam ovde radio.To treba da napise da bude detaljno.Takodje ce tu dodati i da sam radio na elektro instalacijama (mada jako kratko).
Zasto me savetovao da ovako uradim? Time dobijam na vremenu tj mogu na osnovu struke i desetogodisnjeg radnog iskustva ovde, da dobijem privremenu licencu u Kanadi za izvodjenje elektro instalacija sto mi omogucava da polazem njihov drzavni ispit za izvodjenje elektro instalacija(Sceau Rouge/Red Seal).Inace samo sa skolom bih morao prvo da radim 5 godina kao apprenticeship kod nekog poslodavca pa tek onda da polazem drzavni ispit.

Mozda izgleda smesno uklapati instalaciju i implementaciju racunarskih mreza i elektro instalacije, ali doci u Kanadi do pozicije da mozete da imate firmu koja se bavi pruzanjem kompletnih usluga oko instalacije i odrzavanja strujnih i racunarskih mreza su jako, jako velike parice.Posto to znam jako dobro da radim ovde sa njihovom opremom,ne vidim razlog zasto to ne bih mogao da radim kod njih sa istom opremom.Takodje sam racunao da ce se postaviti pitanje kanadskog radnog iskustva pa sam uspeo preko prijatelja(a na osnovu kvalifikacija i poznavanja engleskog i francuskog) dobiti obecanje od njegovog kuma(nas covek ) da ce mi dati posao cim dodjem.
 
Poslednja izmena:
O,kako se neko drznuo dirnuti Grandica,bas mi je bilo krivo kad sam procitala taj post,Grandic nije mislio nista lose,moj suprug i ja se u potpunosti slazemo sa njim! Sta imam od toga da volim ovo mesto i drzavu gde sam se rodila,kad mi ona zauzvrat ne moze dati ni p od pristojnog zivota?!A recimo,nasi rodjaci koji zive u Torontu skoro 15 godina,cesto kazu koliko vole Kanadu i koliko su zahvalni na svemu sto im je pruzila!Niko ih ni tamo nije mazio,vec imas posao,pa koliko radis i koliko se trudis-toliko ces i dobiti!A ne kao ovde,ako hocu da se zaposlim na mestu gde ce mi plata biti 15 000 dinara,treba prvo da dam nekome par hiljada evra da me tu ubaci!I zivi ti posle sa takvom platom!Ma sigurna sam da svi imamo hiljadu takvih i slicnih prica sta ovde ne valja,ali to nije tema,samo kad te neko pomeri bezveznim komentarom,nisam mogla da ostanem ravnodusna!Inace,nas plan je,kad se vec povela prica i tome,da suprug radi kod sestrinih prijatelja koji imaju neku firmu,a ja za to vreme da polazem ispite za practical nurse,sto je prilicno deficitarno zanimanje sirom sveta,samo kod nas naravno visak,pa kad se zaposlim da polazem i za registered nurse,traje dve godine!I tako smo mi to lepo sve isplanirali,a nismo jos ni aplicirali:hahaha:cekamo odgovor da li sam primljena na College of nurses Ontario!!!
 
Sale0509
Kao sto znam od tvojih postova, ti si dobio sertifikat za selekciju Kvebeka jos prosle godine. Onda po redu desavanja si poslao federalcima te sertifikate. Onda su ti oni poslali aplikacije koje su ukljucivale i onaj formular obavezan za sve muskarce sa prostora Ex-Yu, i kopiju vojne knjizice u kojima si naveo tvoju vojnu istoriju. Jesu li te otad kontaktirali ili jos uvek traje taj njihov bekgraund check.
Ja sam isto to sve napravio u decembru i januaru 2009 ( 5 dec. dobijeni sertifikati ), i prosle nedelje su mi stigli formulari za lekarski pregled. Dali to znaci da je moj bekgraund check zavrsen??? Dali sve muskarce sa ovih prostora proveravaju ili su to pojedinacni slucajevi za one koji su ucestvovali u ratnim zbivanjima. Nekako mi nije jasan taj njihov bekgraund check.
pozdrav
 
Sale0509
Izvini, kasnije sam pogledao tvoj post, u gornjem delu strane, u kome si detaljno napisao sta se desavalo sa federalcima. Stvarno su nemoguci. Sta ce sada oni, da pokrenu nekog kanadskog Jamesa Bonda, da bi proveravao Saleta, sta je jeo, sta je pio 91 god. Kada se birokratija uplete u ove nase muke, treba snage da bi se ostao normalan. Puno srece ti zelim, i da se sto pre zavrsi ova tvoja golgota.
 
Sale0509
Izvini, kasnije sam pogledao tvoj post, u gornjem delu strane, u kome si detaljno napisao sta se desavalo sa federalcima. Stvarno su nemoguci. Sta ce sada oni, da pokrenu nekog kanadskog Jamesa Bonda, da bi proveravao Saleta, sta je jeo, sta je pio 91 god. Kada se birokratija uplete u ove nase muke, treba snage da bi se ostao normalan. Puno srece ti zelim, i da se sto pre zavrsi ova tvoja golgota.

Ma znas kako se kaze:Ko sada ne poludi taj nije normalan.:dash::dash:

Inace,kanadsko imigraciono proverava tj.salje upit sluzbi CSIS,apsolutno svakog useljenika.Koliko ce biti detaljna ta provera zavisi od imigracionog sluzbenika tj. situacije samog aplikanta.Na osnovu predocenih podataka imigracioni sluzbenik trazi odredjenu vrstu provere.Inace,sama administracija im je uzasno spora i najveci problem im je tzv. backlog kod CSIS-a.Sto si manje zanimljiv pre te provere i obrnuto.Niko na NET-u pouzdano ne zna kako sve to proveravaju.Procesljao sam sve zivo,ali jedino sto sam uspeo da nadjem je zasto je sporo i kako ide procedura od imigracionog ka CSIS-u i obrnuto.Takodje ako CSIS nesto negativno sazna o nekome, oni samo salju obavestenje da osoba ne zadovoljava uslove za ulazak u Kanadu.Uopste ne obavestavaju imigraciono zasto i kako.Znaci samo moze ili ne moze.

Meni federalci uopste nisu slali papire za aplikaciju.U Becu su mi rekli da sve skinem sa Interneta ,sto sam i uradio.Jedino su mi slali taj cuveni formular za vojsku.

Kao sto kazes,valjda ce uskoro kraj golgoti :worth::worth::worth:

Evo mali dodatak:

Security Clearance/ Background Checks

Background checks are carried out on every Permanent Resident applicant over the age of 18. These checks are used to identify criminals and known security threats (espionage, subversion or terrorism). To ensure that the protection and safety of Canada is maintained, various sources are consulted for the completion of background checks, including but not limited to visa application forms, intelligence information, criminal conviction records and immigration records.

Once all information is received, it is carefully reviewed to determine the likeliness that the applicant is a threat to Canadian security. If any questions or concerns arise a Security Interview will be scheduled in order that the Immigration Officer may discuss these findings with the applicant. Failure to pass the background check is grounds for an immediate refusal of the Permanent Resident Application.

Citizenship and Immigration Canada (CIC) in conjunction with the Canadian Security Intelligence Service (CSIS) administers the background checks. Since Canadian officials confer with other governments, departments and/or organization it may take several months for the completion of the background checks.

A PERMANENT RESIDENT VISA CANNOT BE ISSUED UNTIL SUCH TIME AS THE BACKGROUND CHECKS ARE CLEARED.
 
Poslednja izmena:
Nemogu a da ne napisem bar par reci, za jos jednog lokal patriotu kojih sam se nasretao u zivotu i pun mi je k...c takvih.
Covek je pitao za vojnu knjizicu, i razvila se diskusija u tom pravcu. Ko te je uopste pitao za misljenje oko " podriglih generala i politicara", oko onoga ko je kome dao pusku u ruku i ostala sr.nja koja si napisao.
Nemoj da sve ovde zamaras koliko ti mrzis i blatis svoju drzavu. Pa kakva i da je to je nasa drzava, koju vecina naroda voli svim srcem, nasuprot na srecu mali deo tog istog naroda u kome spadas i ti ( ili mozda gresim ). Ipak mislim da ti ne spadas nigde, Pojave poput tebe nemaju pripadnosti.

Izvinjavam se ostalim forumasima za moj trenutni bes, ali stvarno nisam mogao da izdrzim

Da se razumemo, ne blatim ja moju zemlju prikane, nego ljude koji su je vodili...mada ni ovi sad nisu mnogo bolji. Blago nasoj zemlji sa "patriotama".
A ja tacno znam gde pripadam, moja zemlja je tamo gde mi je srce, sa mojom porodicom, ma gde to bilo, u Srbiji, Kanadi ili na Marsu.
To je moja zemlja, moja porodica.
Ajd zajebi Kanadu kad si toliki patriota.
Ja tacno znam zasto sam otisao i zasto to radi 99.99% ovih ljudi ovde na forumu.
Ajd putuj igumane....
 
Nemogu a da ne napisem bar par reci, za jos jednog lokal patriotu kojih sam se nasretao u zivotu i pun mi je k...c takvih.
Covek je pitao za vojnu knjizicu, i razvila se diskusija u tom pravcu. Ko te je uopste pitao za misljenje oko " podriglih generala i politicara", oko onoga ko je kome dao pusku u ruku i ostala sr.nja koja si napisao.
Nemoj da sve ovde zamaras koliko ti mrzis i blatis svoju drzavu. Pa kakva i da je to je nasa drzava, koju vecina naroda voli svim srcem, nasuprot na srecu mali deo tog istog naroda u kome spadas i ti ( ili mozda gresim ). Ipak mislim da ti ne spadas nigde, Pojave poput tebe nemaju pripadnosti.

Izvinjavam se ostalim forumasima za moj trenutni bes, ali stvarno nisam mogao da izdrzim

Nije mi jasno sto onda odlazis sa prelepog balkana ? Realno gledano covek koji bezi s neke teritorije a vice da je patriota je obican isfrustrirani licemer... Stvarno koji ces **** u Kanadu, sta ces tamo da radis ?Da vices da si patriota ?
 
"A ja tacno znam gde pripadam, moja zemlja je tamo gde mi je srce, sa mojom porodicom, ma gde to bilo, u Srbiji, Kanadi ili na Marsu."

Sinisa, potpuno si u pravu! Da dodam jos da od dobra niko nije pobegao.
Ovo je zlo i naopako! Sto bi rekao Z. Djindjic "nikad nam nije bilo dobro u istoriji".
Sto se mene tice, samo da izbavim decu odavde!

Nego, pricaj ti nama kako ti je na poslu, kako je deci u skoli i da li su nasli drustvo?
Zanima me koliko placate stan, mada cemo mi za Calgary (ako Bog da) ali bar orjentaciono da znam, ne verujem da su drasticne razlike?!

Puno pozdrava!
Darija
 
"A ja tacno znam gde pripadam, moja zemlja je tamo gde mi je srce, sa mojom porodicom, ma gde to bilo, u Srbiji, Kanadi ili na Marsu."

Sinisa, potpuno si u pravu! Da dodam jos da od dobra niko nije pobegao.
Ovo je zlo i naopako! Sto bi rekao Z. Djindjic "nikad nam nije bilo dobro u istoriji".
Sto se mene tice, samo da izbavim decu odavde!

Nego, pricaj ti nama kako ti je na poslu, kako je deci u skoli i da li su nasli drustvo?
Zanima me koliko placate stan, mada cemo mi za Calgary (ako Bog da) ali bar orjentaciono da znam, ne verujem da su drasticne razlike?!

Puno pozdrava!
Darija

Moram da se nadovezem na tvoj post.Meni je jednom prilikom jedan rodjak rekao da sam lud sto hocu da napustim "OGNJISTE" :hahaha::hahaha::hahaha: Evo gledam decu kako spavaju i zivim samo za jedan trenutak.Za trenutak za koji zivis i ti i svi ostali ljudi dobre volje na ovom forumu.

:bye:
 
Nego, pricaj ti nama kako ti je na poslu, kako je deci u skoli i da li su nasli drustvo?
Zanima me koliko placate stan, mada cemo mi za Calgary (ako Bog da) ali bar orjentaciono da znam, ne verujem da su drasticne razlike?!

Puno pozdrava!
Darija

I mene to zanima i uopste kako moze da se prezivi sa 2000-3000 dolara neto zarade mesecno, koliki su porezi, osiguranja..itd..
 
"A ja tacno znam gde pripadam, moja zemlja je tamo gde mi je srce, sa mojom porodicom, ma gde to bilo, u Srbiji, Kanadi ili na Marsu."

Sinisa, potpuno si u pravu! Da dodam jos da od dobra niko nije pobegao.
Ovo je zlo i naopako! Sto bi rekao Z. Djindjic "nikad nam nije bilo dobro u istoriji".
Sto se mene tice, samo da izbavim decu odavde!

Nego, pricaj ti nama kako ti je na poslu, kako je deci u skoli i da li su nasli drustvo?
Zanima me koliko placate stan, mada cemo mi za Calgary (ako Bog da) ali bar orjentaciono da znam, ne verujem da su drasticne razlike?!

Puno pozdrava!
Darija

Ma ne brini nista, bice sve OK, niko se dosad nije zalio, osim nekih, ali takvima nece biti dobro nigde, ma gde bili i ma koliko para imali.
Nama je ovde super, klinci su srecni, nasmejani stalno, u skoli im je super, cak sta vise ovaj stariji je glavna faca u skoli, balkanski sarm, sta ces... :)
Cene su slicne u Kalgariju i u Torontu, za dvosoban stan racunaj 1000 CAD, all included. Ma da ne duzim, zivimo sa jednom, skoro najnizom platom i decijim dodatkom, lepo , smireno i bez trzavica, opusteno.
Trenutno je malo zeznuto za bolje poslove u struci zbog ove recesije, ali ovde bar znamo da ce biti bolje, a u Srbiji smo to pricali stalno kako ce biti bolje, a znali smo da nece, a i dalje mislim da nece, nazalost. Inace ne bih ni dolazio ovamo.
Samo opusteno i bez brige, bicete OK. Klinci pogotovo.
Doduse ni nama nije lose, uopste...ne zalimo se :) .

Pozdrav za sve izdajnike svoje zemlje, a i za patriote na baterije :)

Sinisa.
;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top