Kako do kanadske iseljeničke vize?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kako si slao diplomu iz IELTS-a, s obzirom da ti je isteklo 2 god od polaganja? Original njima ili sa potvrdom od British Councila?

Pravo da ti kazem bas sam se sekirao oko toga, a ni sad mi nije sve jedno. Kad su mi ovi smradovi iz BC-a rekli da "nazalost" ne mogu da izadju u susret mom zahtevu umalo se nisam srusio. :) Malo dramim, nije bilo bas tako ;).

Ja poslao original, jedan jedini koji sam imao, pa sad sta bude bice. U jednom postu gradnic je napisao da je on poslao original i da je sve bilo uredu. Ocigledno, zar ne. Covek je u Kanadi. Pa sam se i ja odvazio na taj potez.

Nisam slao nikakvu potvrdu iz BC-a, jednostavno sam bio do te mere besan da nisam hteo vise da ih zovem. Dozvolices mi jednu malu digresiju. Ja sam platio izlazak na taj ispit, kao i svi drugi. Kojim pravom oni brisu rezultate ispita a da o tome ne obaveste "vlasnika" tih rezultata.....Jos uvek sam jako jako besan :kletva::kletva:
 
Potpuno te razumemo. Lici na deal izmedju Kanadjana i Engleza za pribavljanje novca od ocajnika. Trudim se ne verovati u to ;)

Mislim, tesko da ti rezultati novog testa mogu biti losiji od onog uradjenog pre dve godine, ako zivis verujuci u to da ces se uskoro naci na kanadskom tlu te, shodno tome, najverovatnije radis na usavrsavanju jezika i ovde, citajuci, loveci idiome po casovima pa filmovima, sav sretan kad prepoznas neki novi :D

Izgleda da mnogo toga zavisi od referenta koji obradjuje aplikaciju....

We'll keep our fingers crossed for you!
 
Hvala na odgovorima pre svega sale0509-tu i freeze-u. Sale0509 zelimo ti da sto pre i ti dobijes tu vizu i da odletis! S obzirom na sve sto si prosao i na tvoju nesebicnu pomoc svima zasluzujes da ti se trud isplati. Verovatno ti se sve oduzilo zbog Bosne, ali sta si ti znao sa 19?!
Yugoslave cestitke na sletanju i da se sto pre prilagodis tim tamo za pocetak vremenskim uslovima, a potom da ti sve krene na bolje!!! Javljaj sta ti se desava, kako si nasao stan, sta je sa poslom, papirima tamo (licni broj, zdravstveno...), MA PISI O SVEMU!
Ma, inace mi smo dokumenta poslali preporucenom postom i zato smo u frci da li je stiglo. Potpuno smo zaboravili na DHL, a posto smo imali prevodioca kojeg smo stalno morali da ispravljamo (vracamo dokumenta na ponovni prevod/ispravke), pa onda overa fotokopija koje smo tek na kraju skapirali da uradimo, tako da smo svega 6-7 dana pred isticanje roka od 90 dana za slanje poslali papire. I sada smo naravno u frci...
Ali bice sta bude.
Pozdrav
 
Cestitke svima!
1/Onima koji su u CA yato sto su uspeli..
2/Onima sto su aplicirali, jer su voljni da uspeju
3/Nama koji smo iymedju. tj. in process, sto bi rekli Kanadjani..
4/Onima koji ce aplicirati jednog dana...
5/Onima koji nikad nece aplicirati, svi su ljudi ok, samo smo u razlicitim grupama
Pozdrav svima
 
Yugoslave svaka cast i srecno ti bilo!! Nadam se da nas neces zaboraviti i da ces nam prezentovati svoje utiske iz CA.:klap:

Ministry, vojnu knjizicu i ove podatke sto traze od (izgleda) svih muskaraca iz bivse SFRJ ne odnose se samo na "muske nosioce". Ja sam nosilac aplikacije, a prosle nedelje su trazili da dostavim muzevljevu vojnu knjizicu i poslali su mi u attachmentu tabelu koju nisam mogla da otvorim, a tice se vojske. Pretpostavljam da je to isto sto je i Freeze dobio. Osim ovoga, trazili su mi i referentno pismo od trenutnog poslodavca NA SRPSKOM (jer sam im vec dostavila na engleskom), kao i kopiju ugovora o radu. Da napomenem samo da ne radim u privatnom sektoru, pa me tim pre cudi sto su sve ovo dodatno trazili.

FREEZE!!! Bila bih ti jako zahvalna kada bi mi mailom prosledio tu cuvenu tabelu koju si dobio od ambasade, jer kako sam gore navela, ja je nisam mogla otvoriti i poslala sam im mail u kome sam trazila da mi ponovo istu posalju, a evo vec je proslo nekoliko dana i nista. Ako ti nije problem, molim te prosledi mi tabelu sto pre..... znas vec, u ovoj nasoj situaciji i igranju zivcima mnogo znaci i jedan dan!!!!:worth:

Evo malo sam oduzila post, ali mi je net bio blokiran dvadesetak dana, pa sam se sad malo raspricala. Pozdrav svim forumasima:bye:
 
Poz,, hvala svima na cestitkama..

Moja sreca je u tome sto su moji rodjaci(u Kanadi) jako dobri i fini bili i pomogli mi oko svega. Trenutno sam kod njih u Kitcheneru i sve dok ne stanem na svoje noge bicu kod njih. Danas sam bio po SIN. Njihovu licnu kartu,, trebalo je da odem i po zdravstvenu knjizcu ali sam zaboravio odredjena dokumenta kod kuce. Te to ostavljam za sutra....
Sutra nosim vozacku dozvolu u Auto skolu da vidimo da li mi pomaze iskustvo u voznji kola u centru beograda u spicu ili ne. Tako da je to to.
Posao!?!? EHEH heheh to cemo josh malo sacekati... Cim bude svezih vesti obavesticu vas..

Poz ljudi i sretno
 
Ja sam nosilac aplikacije, a prosle nedelje su trazili da dostavim muzevljevu vojnu knjizicu i poslali su mi u attachmentu tabelu koju nisam mogla da otvorim, a tice se vojske. Pretpostavljam da je to isto sto je i Freeze dobio.


Gde je suprug bio u vojsci i da li je imao vojni boravak u BIH ili ostatku podrucja sa ratnim dejstvima?

Moj je bio u Bg i nije isao nigde dalje...

Mi nista nismo dobili pa se brinem, volela bih da jesmo....
 
Poslednja izmena:
Osim ovoga, trazili su mi i referentno pismo od trenutnog poslodavca NA SRPSKOM (jer sam im vec dostavila na engleskom), kao i kopiju ugovora o radu. Da napomenem samo da ne radim u privatnom sektoru, pa me tim pre cudi sto su sve ovo dodatno trazili.

Koshava sad sam videla na Trackitt-u da ste dobili Job Offer, zato i traze ovo sto si navela, verovatno ce traziti i radnu knjizicu na uvid, cini mi se da su Jugoslavu tako trazili kad je isao na intervju.

Pozdrav!
 
Poz,, hvala svima na cestitkama..

Moja sreca je u tome sto su moji rodjaci(u Kanadi) jako dobri i fini bili i pomogli mi oko svega. Trenutno sam kod njih u Kitcheneru i sve dok ne stanem na svoje noge bicu kod njih. Danas sam bio po SIN. Njihovu licnu kartu,, trebalo je da odem i po zdravstvenu knjizcu ali sam zaboravio odredjena dokumenta kod kuce. Te to ostavljam za sutra....
Sutra nosim vozacku dozvolu u Auto skolu da vidimo da li mi pomaze iskustvo u voznji kola u centru beograda u spicu ili ne. Tako da je to to.
Posao!?!? EHEH heheh to cemo josh malo sacekati... Cim bude svezih vesti obavesticu vas..

Poz ljudi i sretno

Pozdrav Yugoslave.Obavezno nam javi sta su ti rekli u MTO.

Inace sto se tice vozacke dozvole ranije sam razgovarao sa prijateljem koji je u Mississaugi.Rekao mi je da su uveli da mozes da prilozis uverenje, koje se dobija preko ambasade, o vocackom iskustvu u Srbiji.To omogucuje novopridoslim emigrantima da mogu odmah da polazu za G.

Informacija koja ce verovatno mnoge interesovati:

Applicants declaring a minimum of 24 months driving experience within the preceding three years:

* To obtain recognition for more than 12 months driving experience, applicants are required to obtain written authentication of their foreign driving experience from the originating licensing agency, or from the Embassy, Consulate or High Commissioners' offices representing the jurisdiction. The authentication letter must be on official letterhead and be written in either English or French. It must be dated and cannot be more than 6 months old. If the Authentication Letter is in a language other than English or French, it must be accompanied by a Letter of Translation from a qualified translator.
* The ministry will recognize the applicant's foreign driving experience as certified on the authentication letter.
* Applicants have the option of attempting either the G1 or G2 exit road tests (mandatory wait times are waived) when a valid “Letter of Authentication” indicating a minimum of 24 months of foreign driving experience is submitted.
* If the applicant chooses to attempt the G1 road test and successfully completes it, the applicant will then be eligible to attempt the G2 road test.
* Upon successfully passing the G2 exit road test, applicants will be issued a G licence.
* If applicants do not provide a letter of authentication, applicants must pass the G1 road test and must fulfill the 12-month waiting period prior to taking G2 road test.
 
Poslednja izmena:
Yugoslave svaka cast i srecno ti bilo!! Nadam se da nas neces zaboraviti i da ces nam prezentovati svoje utiske iz CA.:klap:

Ministry, vojnu knjizicu i ove podatke sto traze od (izgleda) svih muskaraca iz bivse SFRJ ne odnose se samo na "muske nosioce". Ja sam nosilac aplikacije, a prosle nedelje su trazili da dostavim muzevljevu vojnu knjizicu i poslali su mi u attachmentu tabelu koju nisam mogla da otvorim, a tice se vojske. Pretpostavljam da je to isto sto je i Freeze dobio. Osim ovoga, trazili su mi i referentno pismo od trenutnog poslodavca NA SRPSKOM (jer sam im vec dostavila na engleskom), kao i kopiju ugovora o radu. Da napomenem samo da ne radim u privatnom sektoru, pa me tim pre cudi sto su sve ovo dodatno trazili.

FREEZE!!! Bila bih ti jako zahvalna kada bi mi mailom prosledio tu cuvenu tabelu koju si dobio od ambasade, jer kako sam gore navela, ja je nisam mogla otvoriti i poslala sam im mail u kome sam trazila da mi ponovo istu posalju, a evo vec je proslo nekoliko dana i nista. Ako ti nije problem, molim te prosledi mi tabelu sto pre..... znas vec, u ovoj nasoj situaciji i igranju zivcima mnogo znaci i jedan dan!!!!:worth:

Evo malo sam oduzila post, ali mi je net bio blokiran dvadesetak dana, pa sam se sad malo raspricala. Pozdrav svim forumasima:bye:

Cao Koshava :)

Ta provera sa vojskom nema veze sa time da li je neko nosilac aplikacije.Dovoljno je to sto je tvoj suprug takodje aplicirao za permanent resident u okviru vaseg procesa i samim tim ga proveravaju..U kom je formatu ta tabela ? Ja sam je na zalost dobio obicnom postom pa ti tu ne mogu pomoci.Ako nista ne uradis prosledi mi to sto su ti poslali pa da vidim da li mogu nekako da pomognem.

http://www.cic.gc.ca/EnGLIsh/pdf/kits/guides/E37042.pdf

Tu imas na kraju Appendix-a A taj deo o vojsci koji popunjavaju svi muskarci.Ja sam to kod aplikacije popunio,ali su mi posle mesec i po poslali zahtev da popunim obrazac iste sadrzine samo malo dugacijeg izgleda.Tek kada sam to popunio i prilozio kopiju vojne knjizice nastavili su proces.Uopste mi nije bilo jasno zasto dva puta trazili da popunjavam iste podatke.

Pozdrav

Sale
 
Poslednja izmena:
Pozdrav Yugoslave.Obavezno nam javi sta su ti rekli u MTO.

Inace sto se tice vozacke dozvole ranije sam razgovarao sa prijateljem koji je u Mississaugi.Rekao mi je da su uveli da mozes da prilozis uverenje, koje se dobija preko ambasade, o vocackom iskustvu u Srbiji.To omogucuje novopridoslim emigrantima da mogu odmah da polazu za G.

Informacija koja ce verovatno mnoge interesovati:

Applicants declaring a minimum of 24 months driving experience within the preceding three years:

* To obtain recognition for more than 12 months driving experience, applicants are required to obtain written authentication of their foreign driving experience from the originating licensing agency, or from the Embassy, Consulate or High Commissioners' offices representing the jurisdiction. The authentication letter must be on official letterhead and be written in either English or French. It must be dated and cannot be more than 6 months old. If the Authentication Letter is in a language other than English or French, it must be accompanied by a Letter of Translation from a qualified translator.
* The ministry will recognize the applicant's foreign driving experience as certified on the authentication letter.
* Applicants have the option of attempting either the G1 or G2 exit road tests (mandatory wait times are waived) when a valid “Letter of Authentication” indicating a minimum of 24 months of foreign driving experience is submitted.
* If the applicant chooses to attempt the G1 road test and successfully completes it, the applicant will then be eligible to attempt the G2 road test.
* Upon successfully passing the G2 exit road test, applicants will be issued a G licence.
* If applicants do not provide a letter of authentication, applicants must pass the G1 road test and must fulfill the 12-month waiting period prior to taking G2 road test.

Hvala na infomacijama. Veoma korisno. Ovih 12 meseci cekanja za G2 je previse... Ali sa ovim uverenjem to bi bilo super..... Hvala
 
Pozdrav svima


Imam pitanje i nadam se da ce nko od vas znati da mi odgovori. Moja devojka ima brata (po ocu) u Kanadi i aplicirala je na prolece za skilled woker, medjutim aplikacija joj je vracena zato sto je u tom trenutku doneta neka odluka promeni liste pozeljnih zanimanja. njeno zanimanje sa kojim je aplicirala se od pozeljno jedino razlikuje po iskustvu...

Guglajuci po netu saznali smo da postoji mogucnost da je brat sponzorise posto on nema nikoga blizeg od nje. Njegovi roditelji su umrli a njena majka je ziva. Oboje nose isto prezime i lako mogu da dokazu da su brat i sestra.
Sta se tu desava samnom:dontunderstand: Planirali smo zajedno da idemo i imamo planove za buducnost...
Predpostavljam da on mene ne moze da sponzorise:think: i da ona nema pravo na to ako bi se mi uzeli:think:
Gde je to (brak) bolje uraditi, tamo ili ovde:rtfm:


Hvala na odgovorima.
Bogdan
 
Suprug je bio na redovnom odsluzenju u JNA u Raskoj, a potom u Novom Pazaru. To je bilo od juna1989 do juna1990. (sto znaci pre ovih "patriotskih" ratova). Posle toga NIGDE tj. nije bio, hocu reci nije ucestvovao u "ratnim igrama".
Radnu knjizicu mi jos nisu trazili, no nije ni to problem, a zahvaljujuci ljubaznosti Freeza, dobila sam i tabelu koju nisam mogla otvoriti.

Freeze, zelim da ti se zahvalim i putem foruma, da bi ljudi ukapirali koliko je ovo nase "forumasko druzenje" dobrodoslo svakom i da je cilj ovoga da pomognemo jedno drugom, koliko je to u nasoj moci.:hvala:
 
Sale hvala na podrsci, ali kao sto malopre navedoh, Freeze je resio moj problem. To sto ima na zvanicnom sajtu je nesto kao Supplementary Informations (mislim da tako pise), ali to nije to...
Ustvari, pitanja su slicna, ali ne pise ono "za sve muskarce koji su rodjeni na teritoriji bivse SFRJ-pretpostavljam da si ti na to mislio). Ova tabela PROVERENO nije dostupna preko Interneta (bar za sada). U svakom slucaju, hvala na ponudjenoj pomoci. Vidimo se preko Atlantika na:vatromet:
 
Pozdrav svima


Imam pitanje i nadam se da ce nko od vas znati da mi odgovori. Moja devojka ima brata (po ocu) u Kanadi i aplicirala je na prolece za skilled woker, medjutim aplikacija joj je vracena zato sto je u tom trenutku doneta neka odluka promeni liste pozeljnih zanimanja. njeno zanimanje sa kojim je aplicirala se od pozeljno jedino razlikuje po iskustvu...

Guglajuci po netu saznali smo da postoji mogucnost da je brat sponzorise posto on nema nikoga blizeg od nje. Njegovi roditelji su umrli a njena majka je ziva. Oboje nose isto prezime i lako mogu da dokazu da su brat i sestra.
Sta se tu desava samnom:dontunderstand: Planirali smo zajedno da idemo i imamo planove za buducnost...
Predpostavljam da on mene ne moze da sponzorise:think: i da ona nema pravo na to ako bi se mi uzeli:think:
Gde je to (brak) bolje uraditi, tamo ili ovde:rtfm:


Hvala na odgovorima.
Bogdan

Cao Bogdane.Koliko sam upoznat,brat nju ne moze da sponzorise posto se radi o punoletnim osobama.Sponzorstvo kod brata/sestre ne prolazi kod Kanadjana.Jedino sponzorstvo je moguce kod roditelja.Znaci otac/majka i sin/cerka.Poznajem tri konkretna slucaja gde nije bilo moguce sponzorisati rodjena sestra / rodjena sestra, rodjeni brat / rodjeni brat.

Ovo je dodatak sa sajta imigracionog :

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/sponsor/relatives-apply-who.asp

Who can be sponsored

You can sponsor:

* parents
* grandparents
* brothers or sisters, nephews or nieces, granddaughters or grandsons who are orphaned, under 18 years of age and not married or in a common-law relationship
* another relative of any age or relationship if none of the above relatives could be sponsored, and you have no other relatives who are Canadian citizens, persons registered as Indians under the Indian Act or permanent residents and
* accompanying relatives of the above (for example, spouse, partner and dependent children).

Who cannot be sponsored

Other relatives, such as brothers and sisters over 18, or adult independent children cannot be sponsored. However, if they apply to immigrate under the Skilled Worker Class, they may get extra points for adaptability for having a relative in Canada.
 
Sale hvala na podrsci, ali kao sto malopre navedoh, Freeze je resio moj problem. To sto ima na zvanicnom sajtu je nesto kao Supplementary Informations (mislim da tako pise), ali to nije to...
Ustvari, pitanja su slicna, ali ne pise ono "za sve muskarce koji su rodjeni na teritoriji bivse SFRJ-pretpostavljam da si ti na to mislio). Ova tabela PROVERENO nije dostupna preko Interneta (bar za sada). U svakom slucaju, hvala na ponudjenoj pomoci. Vidimo se preko Atlantika na:vatromet:

Stvarno bi bilo divno nastaviti kontakt i preko Atlantika.Za tvog muza mi je logicno da ce manje da ga proveravaju jer je bio pre 1991.Negde sam procitao da najvise proveravaju ljude(PATRIOTE,a i nas druge) koji su bili izmedju 1991 i 1995.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Dragi forumaši, već duže vreme pratim vaše postove pa rek'o da se i ja konačno učlanim, bilo je krajnje vreme.
Prvo, hvala vam svima na iscrpnim informacijama, kao i na detaljnim opisima svega sto je potrebno da bismo se dokopali zemlje nasih snova.
I ja, kao i većina ljudi odavde, planiram da napustim Srbiju, za koju ne verujem da će se išta promeniti u sledećih 20 godina...minimum. Stoga, imam par pitanja za početak.
Naime, želeo bih da se podnesem zahtev za permanent resident visu, naravno. Imam 25 godina i na poslednjoj sam godini studija, sa planom da diplomiram u junu. Iza sebe smatram da imam sve ključne preduslove da mogu da apliciram za ovu vrstu vize, ali još nisam odslužio vojni rok. Primetio sam da se vojska, ratište i slično pojavljivalo i provlačilo kroz dosta postova ovde, ali jedno mi iz svega toga nije jasno.
Naime, da li je apsolutno neophodno da osoba ima odslužen vojni rok da bi mogla da se prijavi za ovu vrstu vize?
Drugo, jako me zanima koji je prvi logičan korak koji treba da preduzmem ovde kako bih ušao u proces. Dosta puta sam bio u kanadskoj ambasadi u Beogradu, mada su jako često bili veoma nesusretljivi, uglavnom naši zaposleni. Srbija... Dakle, koji je prvi, ali zaista prvi korak u celoj priči, odakle da krenem?

Puno hvala na pomoći, svaki savet je dobrodošao!
Pozdrav!
 
Ja sam u Kanadu dosao na studentsku vizu od supruge. Hteli smo u Kanadu po svaku cenu. Nismo imali tih famoznih 67 bodova. Onda smo odlicili da pokusamo studentsku vizu.Preko interneta je supruga nasla fakultet pitala sta treba za master.Moras da imas prosek 8,5 i da im posalje sta bi ti to radio.Supruga je poslala dokumente i dobila je odgovor da je primljena. Sa tim dokumentima,izvodom iz banke,dokumentima da nismo krivicno osudjivani i da je nisam ucestvova u ratu.Otisli smo u ambasadu,i bukvalno za nekoliko minuta sve je gotovo.Posle nekoliko dana otisli na lekarski i posle kratko vremena dobili vize.Jer fakultet pocinje i ovi iz imigracije treba brzo da zavrse slucaj. Supruga je dobila studentsku vizu s1,a ja turisticku v1.Moja viza je bila vezana za supruginu,ako se njoj menja status menja se i meni.Sa tom vizom ja sam imao prava da izvadim radnu dozvolu i da radim bili gde u Kanadi bilo koji poslodavac.Samo mi je bio zabranjen rad sa decom ispod 18.godina.Tako smo dosli u Kanadu.U Kanadi u imigraciji su nam rekli da supruga mora da zavrsi fakultet ako hocemo trajene.Kada si u Kanadi onda je sve lako.Zato sam ja radio toliko sati jer smo imali milion troskova.Sve se zavrsilo kako smo i planirali.Upoznali smo nekoliko parova iz Yugoslavije koji su tako dosli na studentsku vizu, iz Beograda,Novog Sada,Skoplja...Muzevi rade u restoranima,a zene uce.
Sa studentskom vizom se moze doci u Kanadu za dva meseca.Ali moras da sednes da zagrejes stolicu da zavrsis i dobijas trajnu boravisnu.


Bravo za ovaj post!!

Jel možeš svima da nam još malo približiš šsta se dešavalo posle, kako su se odvijale stvari sa trajnom boravišnom...

Puno hvala unapred!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top