Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Meni je od jutros e-Cas "Decision made" , a s obzirom da nisam primio zahtev za medical izgleda da su me odbili.....***.
"A decision has been made on your application. The office will contact you concerning this decision. "....

Ma ne mora da znaci, moze da bude i jedno i drugo, sta god da je mora da ti stigne postom, pa vjerovatno su oni updejtovali prije nego je pismo stiglo....., a u pismu mogu biti i papiri za medicinski isto kao i odbijenica... a sigurno su papiri za medicinski... nemoj da brines, vec cekaj postara, sigurno je sve ok... kad ste vi ono predali????
 
Ma ne mora da znaci, moze da bude i jedno i drugo, sta god da je mora da ti stigne postom, pa vjerovatno su oni updejtovali prije nego je pismo stiglo....., a u pismu mogu biti i papiri za medicinski isto kao i odbijenica... a sigurno su papiri za medicinski... nemoj da brines, vec cekaj postara, sigurno je sve ok... kad ste vi ono predali????

10.dec primili, 03.marta dobio PER, 12.aprila "in Process" i jutros 21.04 "decision made"...na svim drugim forumima sto sam iskopao to je kao odbijeno, jer ne mogu da donesu odluku bez medicala, to jest tek kad vide da si zdrav i li nisi , onda prave decision made...samo mi nije jasno kako sam prosao sve ovo do "in process" i da si im positive i cool, sta su mogli da nadju sad nemam pojima....***
 
10.dec primili, 03.marta dobio PER, 12.aprila "in Process" i jutros 21.04 "decision made"...na svim drugim forumima sto sam iskopao to je kao odbijeno, jer ne mogu da donesu odluku bez medicala, to jest tek kad vide da si zdrav i li nisi , onda prave decision made...samo mi nije jasno kako sam prosao sve ovo do "in process" i da si im positive i cool, sta su mogli da nadju sad nemam pojima....***

ej, evo sad sam bila na ovom visa canada forumu i evo kopija onoga sto je jedan rekao last week i got IN PROCESS like evry one else ( it did nt mention medicals)
this week I got decision made !! they have removed CIO review cmplete frm my ecas.

so my my ecas first says decision made and in next like it says inprocess.

i am devastated and i seriously hope it is a bug/mistake. how could we miss RBVO, VO Review complete before In Process ?

Also 3 days back VO emailed me to say, a new file number has been alloted and average processing is 8 months !

a onda mu je ovaj drugi odgovorio

maran i guess there is database fault..dont worry in my case also there were 2 status..now decision made is disappeared. Another bad tuesday...Inproces.. count..

dakle, moze biti i greska, pogotovo sto je tako brzo sve zavrseno....
evo link http://www.canadavisa.com/canada-im...-in-october-2010-new-delhi-vo-t56518.180.html
 
@petrosonic

Mislim da ne treba da se brineš. Verovatno je neka greška u eCAS-u u pitanju. Malo je nelogično da stigneš sve do sada i onda da te odjednom odbiju bez razloga. Uostalom, sam si ovde okačio objašnjenje statusa na eCAS-u. Vidiš da VO daje 2 rešenja: "in proces" ili "withdraw". Ti nisi dobio ono drugo.

Dok ne dobiješ više zvaničnih informacija pokušaj da se opustiš, idu praznici. Držim ti fige da sve bude OK.

Pozdrav :bye:
 
@petrosonic

Mislim da ne treba da se brineš. Verovatno je neka greška u eCAS-u u pitanju. Malo je nelogično da stigneš sve do sada i onda da te odjednom odbiju bez razloga. Uostalom, sam si ovde okačio objašnjenje statusa na eCAS-u. Vidiš da VO daje 2 rešenja: "in proces" ili "withdraw". Ti nisi dobio ono drugo.

Dok ne dobiješ više zvaničnih informacija pokušaj da se opustiš, idu praznici. Držim ti fige da sve bude OK.

Pozdrav :bye:

Pa ja sam jutros prebledeo, oplakao sebe, i preboleo...a onda sam poslao mejl u VO Vienna, jedan inqury...cisto da vidimo da li je greska do sistema ili nije...odlepio sam vise..Hvala vam svima za pozitivu, znaci mi. Pozdrav i srecni predstojeci praznici
 
@petrosonic

Meni je od jutros e-Cas "Decision made" , a s obzirom da nisam primio zahtev za medical izgleda da su me odbili.....***.
"A decision has been made on your application. The office will contact you concerning this decision. "....

Pozdrav saborac,

mene nema na sajtu, ali kad kada bacim oko sta se desava. Procitah ovaj tvoj status i daj Boze da gresim, ali mi smo prosle godine bas negde u ovo vreme dobili isti ovakav status na e-case, a nismo imali poziv za medical. Doslo je pismo postom, ubrzo posle toga, i bili smo odbijeni, jer nikakvu konacnu odluku ne mogu da donesu, a da pri tome nemaju rezultate medical-a. U pismu su kratko obrazlozili u cemu je bio problem. No mi smo se brzo pribrali i aplicirali ponovo. Tacno je to sto su ti rekli na canadavisa.com odnosno sto si moga procitati iz iskustava drugih saboraca.

Na danasnji dan, ponavljam, DAJ BOZE da gresim ali ovo sve upucuje bas na to. Samo mirno sacekaj postu i vidi u cemu je problem pa odmah na posao da se ispravi sto se ispraviti moze.

Srecno!!!
 
Mi cemo nasu aplikaciju za Bec (Quebec) morati da posaljemo DHL-om ili njemu slicnima.
Nikako ne nailazimo na razumevanje u kanadskoj ambasadi za slanje nasih aplikacija zajedno sa njihovom postom. Cudim se kako je onda Manojlo i par njih uspelo. :confused: Ako je nekome ova tema poznata - neka podeli koji savet ... poz... i svako dobro. :)

Pozdrav.
Mislim da tu ima neka caka tacno koji dan i u koje vreme primaju postu barem je tako bilo kad smo mi slali aplikaciju za Quebec u septembru prosle godine.Primali su aplikacije (uredno spakovane u koverti) samo cetvrtkom izmedju 13 i 16 casova zato sto petkom ujutru salju diplomatsku postu u Bec.Barem je tako bilo kad smo poslali!!!
 
Meni je od jutros e-Cas "Decision made" , a s obzirom da nisam primio zahtev za medical izgleda da su me odbili.....***.
"A decision has been made on your application. The office will contact you concerning this decision. "....

Isti slucaj smo bili i mi prosle godine i bili smo odbijeni. Kako kaze Ginola najbolje je sacekati pismo sa objasnjenem pa videti sta se moze uraditi.

Pozz i srecno!!!
 
Uf! Glede ovog slučaja sa petrosonicom...

Da li ste vi ostali (Ginola i Amadea) bili aplikanti po novom sistemu, odnosno da li ste najprije dobili PER u Canadi, pa nakon prebacivanja u VO bili odbijeni od njih ili ste odmah slali papire u Beč?

I još nešto, ako ste najprije slali u Canadu i dobili PER, zanima me koji je bio razlog da su vas odbili?
 
Obicnom postom, 2 formulara za nas dvoje, i jos propratno pismo... Ali iz tog pisma mi se cini da fali jos nesto, tipa spisak ordinacija gde se pregled radi (iako znamo gde) i ne pise koliko imamo vremena da to dostavimo... Zvacu u utorak da zakazem, taman da prodju praznici...

Kod medicala se ne postavlja rok za dostavljanje jer vizu izdaju na godinu dana od datuma urađenog medicala. Dakle, sami određujete tempo dalje aplikacije. :)
 
@malaribica

Uf! Glede ovog slučaja sa petrosonicom...

Da li ste vi ostali (Ginola i Amadea) bili aplikanti po novom sistemu, odnosno da li ste najprije dobili PER u Canadi, pa nakon prebacivanja u VO bili odbijeni od njih ili ste odmah slali papire u Beč?

I još nešto, ako ste najprije slali u Canadu i dobili PER, zanima me koji je bio razlog da su vas odbili?

Nas su odbili zbog nedostatka jednog boda, malo, ali odbijaju, zato smo se dobro preracunali i odmah nadokandili taj 1 bod pa poslali ponovo iznova aplikaciju u CIO. Mi smo pre 26th Jun aplikanti, desava se, ali bitno je da se popravi sve i nastavis dalje a i da ima gde da se popravi. Znaj i to da kada te odbijaju, aplikaciju moras slati iznova, znaci sve od pocetka! PPP NE DAJ BOZE, MA NE DAJ 2 BOZETA.

Srecno i pozz... saborci:)
 
Uf! Glede ovog slučaja sa petrosonicom...

Da li ste vi ostali (Ginola i Amadea) bili aplikanti po novom sistemu, odnosno da li ste najprije dobili PER u Canadi, pa nakon prebacivanja u VO bili odbijeni od njih ili ste odmah slali papire u Beč?

I još nešto, ako ste najprije slali u Canadu i dobili PER, zanima me koji je bio razlog da su vas odbili?

Ne, mi smo pre June 26. Slali smo samo formulare u CIO, dobija se AOR i onda se salje kompletna dokumentacija u VO Vienn. Odbili su nas iz VO. Status na e-case prvo in proccess posle decisions made.

Razlog odbijanja nedostatak 2 boda. Ali to smo nadopunili gde se moglo nadopuniti i ponovo aplicirali.

Pozz
 
Ne, mi smo pre June 26. Slali smo samo formulare u CIO, dobija se AOR i onda se salje kompletna dokumentacija u VO Vienn. Odbili su nas iz VO. Status na e-case prvo in proccess posle decisions made.

Razlog odbijanja nedostatak 2 boda. Ali to smo nadopunili gde se moglo nadopuniti i ponovo aplicirali.

Pozz

Ako dobro shvaćam niste slali cijelu dokumentaciju. Sada je to malo drugačije, sve se šalje za Canadu i oni daju PER ili prvi AOR i ako se ne varam oni prosljeđuju sve papire u Beč. Ako nešto ne štima ili ako se nema dovoljno bodova onda oni u startu vračaju papire, ne prosljeđuje se u VO.

Tako da mi je dodatno nejasno zašto bi ambasada nekoga odbila tko je prošao u CIO-u. Ma ja i dalje mislim da je moguče da je došlo do administrativne greške. Možda su petrosonicu poslani papiri za medical, a ono greškom stavljeno ''Decision made".
Nadam se da ćemo uskoro saznati i da će vjesti biti pozitivne.
 

Back
Top