Kako do Kanadske iseljeničke vize?

Ok, sta je sad ovo?!
We received your application for permanent residence on October 5, 2010.

We reviewed your application and sent you a letter on February 7, 2011. Please consider delays in mail delivery before contacting us.


Tako pise na e-casu. Zasto onda u mail-u koji smo primili ispod client id number-a pise 12. april?! Jel' to onda znaci da ce aplikacija svakog dana stici u Bec ili je mozda vec i stigla?!
 
Ok, sta je sad ovo?!
We received your application for permanent residence on October 5, 2010.

We reviewed your application and sent you a letter on February 7, 2011. Please consider delays in mail delivery before contacting us.


Tako pise na e-casu. Zasto onda u mail-u koji smo primili ispod client id number-a pise 12. april?! Jel' to onda znaci da ce aplikacija svakog dana stici u Bec ili je mozda vec i stigla?!

Da li je moguce da su oni to sve pregledali tada pa zaboravili da posalju mail??? Ili nisu stigli od tada do pre neki dan da ga posalju ? :D
Bilo bi super da je vec stiglo u Bec :)
 
Ok, sta je sad ovo?!
We received your application for permanent residence on October 5, 2010.

We reviewed your application and sent you a letter on February 7, 2011. Please consider delays in mail delivery before contacting us.


Tako pise na e-casu. Zasto onda u mail-u koji smo primili ispod client id number-a pise 12. april?! Jel' to onda znaci da ce aplikacija svakog dana stici u Bec ili je mozda vec i stigla?!

Meni je pisalo da su 3. decembra "pregledali" aplikaciju, a PER smo dobili 12. januara... To nista ne znaci... Kad ti status bude Received By Visa Office, onda znas da je tamo... Nas su iz Beca kontaktirali tacno mesec dana od dobijanja PER-a, a tad nam je i e-cas promenjen u RBVO... Samo strpljenje... I spremite se psihicki za neku dopunu dokumenata.. :)
 
Od danas nam je E-cas status - In Process :)
Valjda je to dobar znak... :)

O da! Čestitam! ;)


Da li neko - ko je platio preko Beca - ima file ID koji pocinje sa BB...?
Ako ima - kako da se ulogujem na Ecas? Sve sam zivo probala :D

Za nas sa ExYU i exSSSR prostora eCAS nije dostupan sve do dobijanja PER-a (pa ni tada, mora da prođe barem još jedan dan :dash: ).
 
evo zgodan manual uz objašnjenja u vezi bodovanja i same aplikacije


http://www.cic.gc.ca/english/resources/manuals/op/op06-eng.pdf


i za Quebecovce

http://www.cic.gc.ca/english/resources/manuals/op/op07a-eng.pdf

a i ovaj je zgodan

http://www.cic.gc.ca/english/resources/manuals/op/op01-eng.pdf


super je da se navodi:
5.18. Acknowledgment of Receipt (AOR) of the application
Visa offices will respond to applications for permanent residence within four (4) weeks from the
date of receipt of the application. The response will include the following:
• the applicant's file number;
• the approximate time within which the application should be completed based on the category
of application; and
• other information concerning additional or missing documentation, medical examination
instructions or the possible requirement of an interview.


4 tjedna!? moš si mislit!!! a joooj...


tu je popis svih manuala pa koga zanima i kome treba...

http://www.cic.gc.ca/english/resources/manuals/op/
 
Poslednja izmena:
Auuuuu, ope' ja u problemu!

Pasosi za decu isticu u aprilu, nove pasose imamo, ali deciji traju godinu i nesto ili dve. Treba li odmah da vadimo nove i sta da napisem Becu?!

Da im posaljem kopije novih ili da im u ovom mail-u koji saljem za par dana napisem da su istekli i da cemo ih menjati?!

E, volim samo sto ovako jasno i koncizno postavljam pitanja!:dash:
 
I meni je od juce e-cas "In Process" :

"We received your application for permanent residence on December 10, 2010.

We reviewed your application and sent you a letter on March 3, 2011. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

Your application was reviewed and we started processing on April 12, 2011. "

Pa ako je za verovati ovom CIC-ovom linku : https://services3.cic.gc.ca/ecas/redir.do?redir=app_perm_wrkr&lang=en&app=ecas ,

onda je mozda Vrachar u pravu , pa me nece cimati za dodatnu dokumentaciju, nego bi sada trebalo da cekamo medical...?
 
Auuuuu, ope' ja u problemu!

Pasosi za decu isticu u aprilu, nove pasose imamo, ali deciji traju godinu i nesto ili dve. Treba li odmah da vadimo nove i sta da napisem Becu?!

Da im posaljem kopije novih ili da im u ovom mail-u koji saljem za par dana napisem da su istekli i da cemo ih menjati?!

E, volim samo sto ovako jasno i koncizno postavljam pitanja!:dash:

Ja bih napisao u tom mailu sve (sve trenutne promene + novi pasoši na vidiku).


I meni je od juce e-cas "In Process" :

"We received your application for permanent residence on December 10, 2010.

We reviewed your application and sent you a letter on March 3, 2011. Please consider delays in mail delivery before contacting us.

Your application was reviewed and we started processing on April 12, 2011. "

Pa ako je za verovati ovom CIC-ovom linku : https://services3.cic.gc.ca/ecas/redir.do?redir=app_perm_wrkr&lang=en&app=ecas ,

onda je mozda Vrachar u pravu , pa me nece cimati za dodatnu dokumentaciju, nego bi sada trebalo da cekamo medical...?

Sledeća promena eCAS statusa je na "Decision made". ;) :ok:
 
uopste nije brzo proslo...de moze cekanje od 4 godine da bude brrrrrzzzoooo :D
been there done that

nemojte da kupujete namestaj i nove stvari kao ja :)
stavite lovu sa strane za pocetak ovde, dobro ce vam doci

bitno je da se cekanje isplati

pre cete vi postati ravnopravni gradjani kanade nego vasa sadasnja drzava clanica unije, to je za utehu :D

cestitke svima koji uskoro krecu u ovom pravcu i puno srece i uspeha u novom zivotu!
 
Poslednja izmena:
Mi cemo nasu aplikaciju za Bec (Quebec) morati da posaljemo DHL-om ili njemu slicnima.
Nikako ne nailazimo na razumevanje u kanadskoj ambasadi za slanje nasih aplikacija zajedno sa njihovom postom. Cudim se kako je onda Manojlo i par njih uspelo. :confused: Ako je nekome ova tema poznata - neka podeli koji savet ... poz... i svako dobro. :)
 
Mi cemo nasu aplikaciju za Bec (Quebec) morati da posaljemo DHL-om ili njemu slicnima.
Nikako ne nailazimo na razumevanje u kanadskoj ambasadi za slanje nasih aplikacija zajedno sa njihovom postom. Cudim se kako je onda Manojlo i par njih uspelo. :confused: Ako je nekome ova tema poznata - neka podeli koji savet ... poz... i svako dobro. :)

Pozdrav druze!
Ja sam slao sad ce jos malo pa pre godinu dana, verovatno su promenili politiku rada.
Da li zna neko o ovom problemu? Mislio sam sutra da idem do njih da odnesem aplikaciju za federal, ali ako nece vise da salju postu za nas onda ne vidim svrhu postojanja ambasade u Beogradu.
Pozz,
-m
 
Ja sam bio prošle nedelje u ambasadi i bez problema poslao dodatnu dokumentaciju (kopiju VK i potvrdu iz ministarstva) u Beč preko njihove diplomatske pošte. Portir na vratima nije baš bio ljubazan ali služnenica za šalterom jeste.
Inače, možda je bitno a možda i ne, primetio sam da što proces više odmiče to su sve ljubazniji u ambasadi. Kada smo bili prvi put (da overimo kopije) bili su toliko neljubazni i hladni dok su kasnije bili sve ljubazniji.

Možda su ti odbili slanje jer si tek na početku, možda i ne, ne znam. Možda je samo puka sreća u pitanju kome kako naiđe i na koga naleti. Uglavnom, možeš ovde na forumu pročitati (na ovoj i onoj prethodnoj-zaključanoj temi) da su ljudi bez problema slali poštu za Beč na taj način.
 
Cao!
Potrban mi je savet ako je neko imao slucajno istu situaciju,mada neverujem,ili ako imate ideju sta da radim.
Poslali smo aplikaciju u februaru u CIO Sydney,u obrascu IMM 0008 zaboravili smo popuniti Visa Office requested for the process of your application,danas smo dobili svu komplet dokumentaciju nazad i papir njihov na kom pise da to nismo popunili i da posetimo sajt, i napisan je neki broj grafitnom olovkom,valjda neka sifra jer nije br.telefona.Nepise nista sta dalje da radimo,da li da popunimo ponovo pa da im posaljemo ili bi mozda trebalo da posaljemo ovo u Bec? Sta ste vi dobijali iz CIO?
Unapred zahvalna
 
Cao!
Potrban mi je savet ako je neko imao slucajno istu situaciju,mada neverujem,ili ako imate ideju sta da radim.
Poslali smo aplikaciju u februaru u CIO Sydney,u obrascu IMM 0008 zaboravili smo popuniti Visa Office requested for the process of your application,danas smo dobili svu komplet dokumentaciju nazad i papir njihov na kom pise da to nismo popunili i da posetimo sajt, i napisan je neki broj grafitnom olovkom,valjda neka sifra jer nije br.telefona.Nepise nista sta dalje da radimo,da li da popunimo ponovo pa da im posaljemo ili bi mozda trebalo da posaljemo ovo u Bec? Sta ste vi dobijali iz CIO?
Unapred zahvalna

Koliko je meni poznato, isti slucajevi (sa onog drugog sajta http://www.canadavisa.com/canada-immigration-discussion-board/index.php) su samo popunili/dopunili sta im je falilo i poslali opet u CIO. Sto se broja tice - to stvarno ne znam.Koliko ima cifara? Kod Visa office treba da napisete samo Vienna, Austria.
Jesu vam vratili i uplaceni novac?
 
Poslednja izmena:
@bumbaric

Ako su vam vratili kompletnu dokumentaciju, to bi moglo da se protumaci kao NER (negative eligibility review), a da novac jos uvek nije vracen zbog te posebne procedure prilikom placanja (sto ne znaci da nece biti)... Ja mislim da treba da posaljete mail u CIO i da proverite o cemu se radi i da ako ste u mogucnosti ponovo aplicirate do juna (zbog promene NOC liste koja ce se tada desiti) sa kompletnom dokumentacijom. To je samo moje misljenje... Pozdrav!
 
@bumbaric

Ako su vam vratili kompletnu dokumentaciju, to bi moglo da se protumaci kao NER (negative eligibility review), a da novac jos uvek nije vracen zbog te posebne procedure prilikom placanja (sto ne znaci da nece biti)... Ja mislim da treba da posaljete mail u CIO i da proverite o cemu se radi i da ako ste u mogucnosti ponovo aplicirate do juna (zbog promene NOC liste koja ce se tada desiti) sa kompletnom dokumentacijom. To je samo moje misljenje... Pozdrav!

Slazem se - sto pre posaljite mail u CIO i ponovo aplicirajte. Dobra stvar je da su vam brzo vratili svu dokumentaciju! Nekima vrate posle 4 meseca, a nekima ni ne vrate (posalju mail za NER i vrate novac).
Samo se raspitajte oko ponovne uplate i povracaja novca od prethodne.
pozz
 
Poslednja izmena:

Back
Top